forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor gigant 6 - Priča o Betty Wilding

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 09/05/2014 : 13:30:15
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Gallieno Ferri
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original gigant #3 - Recenzija

09.06.14. u snk
10.06.14. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
markotamara Posted - 09/08/2015 : 15:29:11
ponovno sam procitao ovaj gigant i prica mi je još emotivnija nego prvi put(pisma njegove majke i susret s Betty),crtež se vidi da je ili zbrzano ili Ferri nije do truda na ovu jako vaznu priču koja nam otkriva još dio tajni njegovih roditelja
udarnik007 Posted - 22/02/2015 : 17:40:51
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jednostavno, svatko bi trebao biti svjestan koliko je sposoban dati a ono što nije u stanju bolje je prepustiti drugima koji jesu.



Slažem se.
DODSFERD Posted - 22/02/2015 : 17:28:01
Jednostavno, svatko bi trebao biti svjestan koliko je sposoban dati a ono što nije u stanju bolje je prepustiti drugima koji jesu.
udarnik007 Posted - 22/02/2015 : 16:27:17
Da se razumije, ne kukam, samo iznosim činjenice.
Drago mi je da je živ, nije mi drago što je još aktivan
kao crtač. I ne, nije bolji od 80 % crtača.
Ne trebam znati crtati da bih volio i govorio o stripu (bar mislim, ili griješim?)
Ferrija ne pljujem, on je svoje davnih dana dokazao,
bilo bi najbolje da je stao na tome (moje mišljenje).
Mada mi je svejedno jer mi je Zagor odavno out i bezveze.
Ali, eto, da i ja nešto napišem. Valjda imam pravo.
:)
vknez Posted - 22/02/2015 : 16:18:14
najtužnije je čitati kuknjavu i žalopojke forumaša nezahvalnika oko ferrijevog crteža u poznim godinama. ja sam sretan što je čovjek živ i aktivan. naravno da je miu je slabiji crtež. baš me zanima koliko ćete vi biti aktivni s osamdeset godina.
i s takvim crtežem je bolji od 80 % ostalih crtača.
tipična hrvatska kuknjava
što je najbolje nitko od kuknjavaca vjerovatno nije sposaban nacrtati ništa ali znaju pljuvati
udarnik007 Posted - 22/02/2015 : 14:23:31
Ovaj Gigant je živi užas i od priče i od crteža.
Žao mi je velikog majstora Ferrija, trebao je davno
u penziju.
DODSFERD Posted - 22/02/2015 : 10:37:21
Baš sam jučer ponovo čitao njegovu priču Tajanstveno selo koju je odlično odradio u usporedbi sa šupljikavim scenarijem, šteta što ga nakon toga više nije bilo u redovnoj seriji.
velka031 Posted - 22/02/2015 : 10:15:55
Torricelli je fantastičan, jako mi je žao što ga Bure premalo koristi...
Darkwood Monty Posted - 22/02/2015 : 10:02:59
Toričeli možda najbolja opcija kao nasljednik Ferija na naslovnicama, ima moj glas
King Warrior Posted - 22/02/2015 : 00:49:11
Torricelli je kameleon. U stanju je da oponasa bilo koji stil, od Ferrija do Galepa.

legaz Posted - 21/02/2015 : 22:02:36
Najtužnije je što postoji crtač koji može moderno da nacrta naslovnicu a da ona bude Ferijevska iz zlatnog doba. Ma ima ih dvojica (Verni to nije). Nuccio po meni najbolje rešenje za njega. Njegova sporost nažalost ostavlja manjak detalja u pozadini njegovih radova na epizodama ali su mu naslovnice odlične. Drugi je ma šta mislili čovek koji je fantastičan crtač i izvndredno ume da prenese lik iz najboljih dana:Toričeli. Ovih dana sam na FB video njegove ilustracije Konana. Fantastično. Pa dovoljno je da se vidi eks 603 Čovek sa maskom gde je dao počast Galepiju.
WOLF-HUNTER Posted - 21/02/2015 : 21:28:24
quote:
Originally posted by DeeCay

Mrkvicu mu, Ferri, Ferri... Najbolje da sam te zapamtio po onim radovima iz zlatnog razdoblja. Ovo se baš vidi da je čovjek koji je crtao star i umoran i koji je samo blijeda slika nekadašnjeg majstora. Kao da ne mari za detalje, i ako i sfuša, neće to ići popravljati. Čak se i vidi da je bilo intervencija od drugih ruku na crtežu. Sigurno se čovjek trudio i treba mu odati počast što u osamdesetima još toliko radi, no jednostavno ovo neka mu bude oproštaj od crtačke karijere na Zagoru i neka prepusti stvar mlađim crtačima. Neka zasluženo ode u penziju. Naslovnice može raditi polagano, to još nekako prolazi.



Žalosno je vidjeti jednoga velikana stripova kao što je Ferri kojem crtež polako počinje da se mijenja iz goreg u gorega. Nekada sam ga volio ali ga volim i danas, ali ipak bi bilo bolje da odustane od daljnjeg rada na stripu, jedino naslovne stranice bi mogao dalje da crta. Zapravo, meni se sviđaju više ove novije naslovne nego starije pa šta god rekli, meni su odlične i tu ostajem. Ferri, bio si majstor i ostao si, ali bolje bi bilo da odež u penziju i da prepustiš mladim crtačima dalji rad. Ali koliko god da ti je crtež zastario, ipak ćeš svima nama ostati u srcima pa crtao ili ne crtao
DeeCay Posted - 21/02/2015 : 20:40:32
Mrkvicu mu, Ferri, Ferri... Najbolje da sam te zapamtio po onim radovima iz zlatnog razdoblja. Ovo se baš vidi da je čovjek koji je crtao star i umoran i koji je samo blijeda slika nekadašnjeg majstora. Kao da ne mari za detalje, i ako i sfuša, neće to ići popravljati. Čak se i vidi da je bilo intervencija od drugih ruku na crtežu. Sigurno se čovjek trudio i treba mu odati počast što u osamdesetima još toliko radi, no jednostavno ovo neka mu bude oproštaj od crtačke karijere na Zagoru i neka prepusti stvar mlađim crtačima. Neka zasluženo ode u penziju. Naslovnice može raditi polagano, to još nekako prolazi.
Opti Posted - 18/08/2014 : 11:14:07
Glede tog crteža...

DODSFERD Posted - 17/08/2014 : 18:21:50
Pa ne moraš ni ići zbog jednog već kada se skupi više materijala, tako ja radim ali ja sam predaleko od SNK da bih mogao dolaziti često.
Rahazlam Posted - 17/08/2014 : 17:18:04
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Rahazlam

Ukratko jel valja da uzmem il ne???



Sjeti se svih gluposti na koje možeš spiskati 60 kn, novac za Zagora nikad nije bačen, uostalom jesi li zagorovac ili ne, kakva su to pitanja? :-)

Ma daj molim te pitam bezveze,ionaku cu ga uzezet ipak je to zagor!!



Is, pa znao sam da hoces

Samo sto u deset tiskovih ducana nemozes nac neostecen primjerak a onda moram ic u SNK a neda mi se zbog jednog stripa!!
velka031 Posted - 17/08/2014 : 14:52:47
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Rahazlam

Ukratko jel valja da uzmem il ne???



Sjeti se svih gluposti na koje možeš spiskati 60 kn, novac za Zagora nikad nije bačen, uostalom jesi li zagorovac ili ne, kakva su to pitanja? :-)

Ma daj molim te pitam bezveze,ionaku cu ga uzezet ipak je to zagor!!



Is, pa znao sam da hoces
Rahazlam Posted - 14/08/2014 : 00:38:31
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Rahazlam

Ukratko jel valja da uzmem il ne???



Sjeti se svih gluposti na koje možeš spiskati 60 kn, novac za Zagora nikad nije bačen, uostalom jesi li zagorovac ili ne, kakva su to pitanja? :-)

Ma daj molim te pitam bezveze,ionaku cu ga uzezet ipak je to zagor!!
velka031 Posted - 14/08/2014 : 00:11:16
quote:
Originally posted by Rahazlam

Ukratko jel valja da uzmem il ne???



Sjeti se svih gluposti na koje možeš spiskati 60 kn, novac za Zagora nikad nije bačen, uostalom jesi li zagorovac ili ne, kakva su to pitanja? :-)
DODSFERD Posted - 13/08/2014 : 22:23:16
Priča djelomično ima veze sa Zagorovom prošlošću ali s druge strane ta prošlost nije onakva kakva se cijelo vrijeme nazire jer na kraju dolazi preokret. Ne mogu garantirati da bi ti odgovarala takva vrsta priče ali sigurno da postoji puno lošijih.
kasper Posted - 13/08/2014 : 21:31:35
quote:
Originally posted by Rahazlam
jel ima ovo kakve veze za zagorovom prosloscu buduci da je naslov prica o Bety Wilding??



hm, nema ovo veze sa mozgom .
imas pricu o proslosti Beti, imas kako ju je Mike smuvao i jos par slicnih tabloidnih detalja
Rahazlam Posted - 13/08/2014 : 19:19:02
quote:
Originally posted by DODSFERD

Priča je meni bila napeta i sa te strane nemam zamjerki. Sve ovisi o tome da li je nekome bitnija priča ili crtež, meni kod Zagora prednost ima crtež ali Ferriju mogu malo progledati kroz prste za lošiju izvedbu dok kod nekog drugog to nebi bio slučaj.

Ma jebote crtez svi oni znaju crtat sve mogu prozvakat ali ako je scenarij u kurcu e onda ga jebi,jel ima ovo kakve veze za zagorovom prosloscu buduci da je naslov prica o Bety Wilding??
kasper Posted - 13/08/2014 : 18:53:47
ma bre ovo nista ne valja, katastfora (Ferri nije problem)
DODSFERD Posted - 13/08/2014 : 18:18:27
Priča je meni bila napeta i sa te strane nemam zamjerki. Sve ovisi o tome da li je nekome bitnija priča ili crtež, meni kod Zagora prednost ima crtež ali Ferriju mogu malo progledati kroz prste za lošiju izvedbu dok kod nekog drugog to nebi bio slučaj.
Rahazlam Posted - 13/08/2014 : 18:05:47
Ukratko jel valja da uzmem il ne???

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000