forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellus Interliber 2014

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 04/11/2014 : 00:47:46
http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=675
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dr. Westax Posted - 22/11/2014 : 20:31:53
quote:
Originally posted by alen
Pa im ja tako vjerujem odustajanjem od otprilike pola serijala jer mi se više neda strijepiti od "rasprodanosti" u prvom tjednu.



Ista stvar i kod mene.
Već 10 godina pratim sve serijale.
Odustao sam pred dva mjeseca od više od pola serijala i sada pratim što će se brzo "rasprodati" da i od toga odustanem.
Jednostavno više nema smisla pratiti taj tempo
DODSFERD Posted - 19/11/2014 : 17:14:38
Od kako je smanjen tiraž obavezno kupujem u prva 2 mjeseca sve što me zanima pa nema problema.
Prije to nije bio slučaj a neke serijale sam počeo kasno skupljati (npr. Mister No) pa se nakupilo starih zaostataka koje ipak polako rješavam.
jaki Posted - 19/11/2014 : 16:52:46
a koji broj od novijih od kad je smanjen tiraž nisi pronašao??
samo mm 100!
DODSFERD Posted - 19/11/2014 : 16:47:54
Ponekad se u striparnicama i knjižarama mogu pronaći Libellus izdanja kojih već duže vrijeme nema na skladištu, ja sam u zadnjih godinu dana pronašao 5 takvih izdanja ali to su bili stari početni brojevi kada je tiraž bio 500 komada.
Mord Posted - 19/11/2014 : 16:29:43
quote:
Originally posted by jaki

ma di je rasprodano?
to što ga nemaju na skladištu ne znači da je rasprodan.
otiđi u striparnice,knjižare profila i tisak medija i naći ćeš sve brojeve.jedino mm 100 je rasprodan.



Iako to nitko u Libellusu nije planirao vjerojatno ce cak i taj mm 100 djelovati pozitivno na ukupnu prodaju jer ce sada svi Marti fanovi kupovati svaki naredni broj jos ranije iz straha da se strip ne rasproda.
jaki Posted - 19/11/2014 : 16:13:31
ma di je rasprodano?
to što ga nemaju na skladištu ne znači da je rasprodan.
otiđi u striparnice,knjižare profila i tisak medija i naći ćeš sve brojeve.jedino mm 100 je rasprodan.
Access Virus Posted - 19/11/2014 : 15:56:32
quote:
Originally posted by jaki

a jebate jeste nedokazni.od svih tih se rasprodao jedino mm 100.
ovih svih drugih ima se kupiti.i čemu onda panika?


Sad sam vidio da je svaki Mister no rasprodan od kad su krenuli sa tiražom 300. osim novih,naravno. Dakle, onaj koji nekad krene sa skupljanjem serijala (a bit će takvih), već će u startu odustati kad vidi da je sve rasprodano od broja 62--

Zar je takav problem povećati nalkadu bar za 50 više. Možda bi i cijena bila manja desetak kuna,neznam nisam ekspert
Mord Posted - 19/11/2014 : 15:18:39
Za pocetak samo da kazem da nemam nikakva saznanja o poslovanju Libellusa niti sam ikada pricao s ikim o tome, tako da su sve moje pretpostavke najvjerojatnije posve krive. Navodim ih samo kao jednu od mogucnosti.

U konkretnom primjeru nijedan broj u zadnjih 30 nije rasprodan sve dok tiraz nije pao na 300. Sad sam pogledao, inace ne pratim Martija. Sto ako ti tih 50 tiskanih komada manje omogucuje da onih 300 prodas brze. Znaci brze dolazis do novaca za platit sljedeca izdanja koja ces stampat. Ili brze pokrivas dugove koji se gomilaju. Uz to jos nemas troskove skladistenja. To u nekom slucaju moze biti razlika izmedju "zatvaranja butige" i nastavka poslovanja.

Po meni je fascinantno da je Libellus prezivio toliko godina i da jos uvijek stampaju toliki broj izdanja svake godine. Nije ni meni svaka njihova poslovna odluka draga ali pretpostavljam da je vecina njih bila neminovna da bi se opstalo. Svatkom izdavacu je cilj povecati tiraz a ne smanjiti ga. Nitko ne smanjuje tiraz ako ne mora. Zapravo, skidam kapu.
DODSFERD Posted - 19/11/2014 : 12:30:04
Nitko neće propast' ako mu 10 % nekog izdanja stoji u skladištu još nekoliko mjeseci nakon promo perioda.
Problem je kada ostane trećina tiraža ili više koja se vuče godinama a ako se nešto rasproda unutar 6-8 mjeseci nakon izlaska to je sasvim dobar i prihvatljiv rezultat.
zeljko Posted - 19/11/2014 : 12:10:16
vjerovatno igra ulogu i cijena skladištenja neprodatih primjeraka
jer zaista rade s mnogo junaka i izdanja... samo zamislite koliko je to kubika papira :D
jaki Posted - 19/11/2014 : 12:10:10
a jebate jeste nedokazni.od svih tih se rasprodao jedino mm 100.
ovih svih drugih ima se kupiti.i čemu onda panika?
Poli Posted - 19/11/2014 : 11:46:29

Mislis da se pokrivaju tek sa 100 % prodanom nakladom?


Mord Posted - 19/11/2014 : 11:32:52
Mozda im je spustanje tiraza na kolicinu koja se rasproda u 2-3 mjeseca jedini nacin da opstanu s obzirom na kolicinu izdanja koja izbacuju? Ono, tiskaj, prodaj, pici dalje. Pa dok ide, mozda.
alen Posted - 19/11/2014 : 10:19:57
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by jaki

a jeste nedokazni.valjda ljudi koji izdaju roman bolje znaju nego li vi kako se prodaje i koliko će primjeraka raditi.



pa ako se rasproda u 3 mjeseca onda je očito potražnja veća od ponude

Povukao sam i ja to pitanje na Lib forumu nakon što se MM100 rasprodao u par dana. Dobio sam odgovor da im vjerujem da su tiraži realni.

Pa im ja tako vjerujem odustajanjem od otprilike pola serijala jer mi se više neda strijepiti od "rasprodanosti" u prvom tjednu.
supermark Posted - 19/11/2014 : 09:48:48
quote:
Originally posted by jaki

a jeste nedokazni.valjda ljudi koji izdaju roman bolje znaju nego li vi kako se prodaje i koliko će primjeraka raditi.



pa ako se rasproda u 3 mjeseca onda je očito potražnja veća od ponude
DODSFERD Posted - 19/11/2014 : 08:05:57
I 1968. su ljudi koji su izdavali roman znali koliko će se nešto dobro prodavati pa su natiskali toliko primjeraka Nasilja u Darkvudu da se i danas svako malo pojavi neki glancer koji samo čeka na kolekcionare.
jaki Posted - 18/11/2014 : 23:46:09
a jeste nedokazni.valjda ljudi koji izdaju roman bolje znaju nego li vi kako se prodaje i koliko će primjeraka raditi.
DODSFERD Posted - 18/11/2014 : 22:57:43
Mister No bez problema može ići u 350 primjeraka jer se bolje prodaje od recimo Dylan Doga koji ima takav tiraž.
Prošla tura koja je izašla prije malo više od mjesec dana to dokazuje, na skladištu je ostalo stotinjak više DD nego MN knjiga iako je tiskan u samo 50 primjeraka više.
supermark Posted - 18/11/2014 : 20:52:52
ja se slažm sa accessom
zašto bi se moralo rasprodati u 3 mjeseca?
ne daj bože da se poveća tiraž i poveća prodaja
jaki Posted - 18/11/2014 : 20:46:01
ako nisi u roku 3 mjeseca kupiti strip onda on baš i nije za tebe.
Access Virus Posted - 18/11/2014 : 20:32:04
300 primjeraka Libellusovih Mister No danas je premalo. to ode u roku od 3 mjeseca. kad bi bar povečali naknadu za 50 više, bilo bi perfektno. ovako sam (barem ja) stalno u nekakvoj potražnji po razno-raznim aukcijama i drugim knijžarama
DODSFERD Posted - 18/11/2014 : 15:18:29
quote:
Originally posted by teller

Bas zanimljivo...tiraz novih kolor texone/libellus je 300 iako se prvi broj sa 400 primjeraka za cas razprodao...
Ko bi to razumio,jedino ako nije greska na libellus sajtu.


Nije greška, i u knjigama piše 300.
Dobro da nisu dizali cijenu zbog toga jer je taj Tex i ovako skup bez obzira na promo cijenu u prva 2 mjeseca.
U usporedbi sa kolor Zagorom ispada puno skuplje izdanje.
teller Posted - 18/11/2014 : 13:12:35
Bas zanimljivo...tiraz novih kolor texone/libellus je 300 iako se prvi broj sa 400 primjeraka za cas razprodao...
Ko bi to razumio,jedino ako nije greska na libellus sajtu.
emirem Posted - 13/11/2014 : 14:13:15
Ok ,boys let's spend sum money..tnx4info!
DODSFERD Posted - 13/11/2014 : 13:54:11
Ja bio jučer na štandu Libellusa, iako sam uzimao samo njihova stara izdanja vidio sam da su tamo i novi Zagori, Texovi i Dylani.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000