forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Omiljeni citati

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
nemanja93 Posted - 26/12/2012 : 19:46:53
..iz knjiga, filmova nebitno.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Just_Charlie Posted - 17/12/2015 : 23:32:17
Ovo je neobičan topic, jedva sam ga pronašla jer sam ga tražila pod izvornim imenom - Praznična depresija -



onda je nekako pretvoren u citate, ne da mi se čitati da se prisjetim kako..dovoljno sam starih tema prekopala i neke pročitala.
Ovo sam napisala kad se tema otvorila.
Ništa se baš od tada mnogo nije promijenilo oko moje tuge i samoće.
Od sama ne mogu biti samija niti od tuge tužnija ali mi je ove godine bolnija. Tu sam nekako kao doma, pa mije došlo dušu da olakšam. Mnoge sam porukama obavijestila da mi se ne druži, ne priča, mogu samo komunicirati pisanim porukama jer želim od obične samoće biti samija. U to stanje počinjem upadati od novembra i već sam otkrila sve nijanse ljepote tuge..sad ću dubine, da vidim kolike one mogu biti. Ima na forumu jedna pjesma, na nevezanoj temi podvaljena, sakrivena, koju sam jedne godine za obakvih dana napisala i pišući ju, dušu sam isplakala da sam jedva jedvice tipkala.
Možda ju izvučem iz skrovitog kutka ovdje. Možda ne. Ona je moja sudbina i ona me za sobom povlači u dubine.
Jako je slično stanje PMS-u. Nisam opasna, samo sam tužna, plačljiva, ranjiva i želim biti što osamljenija. Fora je što savršeno odradim ostatak života i uspijem izvesti da se ne primjeti, uspijem zavarati ljude, što i nije pretjerano teško jer ni inače nisam luđakinja koja se pretjerano razmahuje sobom i smije. Uskladile smo se potpuno, moja tuga i ja, da se gotovo ne primjeti razlika ni kada sam malo sretnija.
No, to sam ja. I moja prva godina u kojoj želim od same biti "samija". Ne znam koliko će potrajati, ali mislim da ću se tome s užitkom predati. Ali ja sam i u tuzi neobična i ne možete ju na meni prepoznati zbog veselih pjesama, tužne slušam kad sam radosna, smijem se, nasmijavam, čak sam i duhovita. 2012. mislim da je bila kada mi je savršen most preko ovog stanja bila neopisiva fizička bol zbog slomljenog prsta koju sam odradila bez bolovanja i u 45 dana, koliko bol traje, popila manje od 10 običnih tableta za glavobolju. Ali sam bila kreativna i mnogo sam pisala, u Dr Housa se doslovno pretvorila i nikad nisam bila sretnija.
Pisanje mi oduvijek život spašava..većina mog životnog iskustva je čitalačko iskustvo, ne stvarno. Tako sam naučila i živjeti pišući, bez potrebe za stvarnim iskustvom. Ponekad me zato život malo sjebe. Onda ja pišući krenem sjebati njega pa se nađemo na pola puta. I sad smo se sreli, moj život i ja, na ovom forumu, kao utočištu u koje se sakrijem, kad mi zatreba.

Pišem bez oćala i edita, pa kako bude..


quote:
Originally posted by Just_Charlie



Posted - 26/12/2012 : 21:55:49
Ovo je ozbiljna tema.

Vjerujem u to kako zivis cijele godine, i dozivljavas svoj zivot, tako prozumbas i kroz sve praznike.

No, mnogima sto gomilaju u sebe lose, nerjesene osjecaje, otuđenost, tugu, strahove, sve se to nekako intenzivira pred ove blagdane.
"Krivci" za to su lazirani, komercijalizirani prizori obiteljske srece, bliskosti, sto je supermark spomenuo, sto u mnogima vjerujem, pojacava osjecaj otuđenosti, promasenosti vlastitih zivota..

Bullshit! Mi nismo savrseni ljudi, 364 dana u godini zivimo u kaosu, okrznemo se u hodu, pozdravljamo u prolazu, ruckove kuhamo i jedemo s nogu, stan nam je u kaosu, familija se prebrojava na sprovodima, borovima ispadaju iglice, muka ti je oko pecenja purice, u trgovackim centrima nervoza, posvuda hektika .. to je prava slika nase stvarnosti s kojom se naucis nositi.
Nitko od nas nije sam "Djevojcica sa sibicama".
Bas svi zajedno to jesmo, a prizori iz reklama, i filmova su ona "obitelj" - koja i nema veze s realnoscu danas, samo smo navikli vjerovati u nju, bas kao i Djeda Mraza, da mora doci taj 1 dan.

Nema profulanih zivota, potracenih veza, izgubljenih sansi ..
Postoje samo reklame i brosure, u dobu konzumerizma koje nas ubijaju svojim izmisljenim prizorima, koji nase zivote time cine bezvrijednima, i tjeraju nas da tezimo necemu - sto vec imamo, samo nije tako lijepo sareno upakirano.
Kad razgulimo te sarene omote, otkrijemo da se ispod svih lijepih fasada ne nalazi nista drugacije, do li i mi sami vec imamo.
Druga je stvar sto neki gaze preko drugih da bi svoje fasade ljepse obojali, ili sto mi sami nismo jos otvorili um, potom oci .. - ovo bi Bukowski tako lijepo nastavio .. - i porucili svijetu nek se jebe
sa svojim sarenim lazama, kad je moj svijet meni veseliji i ljepsi, i u mojoj tuzi, i mojoj samoci..



Poli Posted - 01/12/2014 : 10:01:13

Bas na godisnjicu posljednjeg posta prije tvog. :D


Just_Charlie Posted - 01/12/2014 : 02:09:11
Nostalgičarka po pitanju starih tema. Nepopravljiva.


"Ovo nije bio moj dan, ni moja nedjelja, mjesec, godina...jebeš ga.." (tako nekako, iz glave.:) )

Bukowski

mladjo Posted - 01/12/2013 : 12:37:28
The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter.

Winston Churchill
Poli Posted - 29/11/2013 : 14:11:48
quote:
Originally posted by xilrion

svatko se može nositi s pobjedom. samo se jaki mogu nositi s porazom.

nažalost, adolf hitler



da cujemo sta ima jaki na to da kaze

xilrion Posted - 29/11/2013 : 13:56:30
svatko se može nositi s pobjedom. samo se jaki mogu nositi s porazom.

nažalost, adolf hitler
Just_Charlie Posted - 29/11/2013 : 13:17:42
One noći smo bili, rekao sam mu, ispred neke kuće na Florin bulevaru… Lynn je želela da hoda bosa, skinula je cipele i stavila ih u tašnu. Šetali smo tako ispred te kuće… Onda je ulicom prošla neka dečurlija sa maskama na licu. Vraćali su se sa nekog karnevala. Jedan od njih je prišao Lynn i upitao je: – Zbog čega vi hodate bosi? Zaustavili su se i napravili krug oko nas. Svi zajedno su imali godina koliko i mi. – Tako se brže hoda, odgovorila im je. – Stvarno?, rekli su svi u glas. – Da, rekla je Lynn, skineš cipele samo onda kad odlučiš kuda želiš da ideš. Kuda vi želite da idete? – U Diznilend, rekli su – Skinite onda cipele, rekla je Lynn. Bićete tamo za pet minuta. Klinci su stvarno poskidali cipele i pojurili ka Diznilendu. – Pogledaj ih, rekla mi je, žure da stignu svoj san. – Milan Oklopdzic
Johnny Difool Posted - 29/11/2013 : 11:48:59
„Najprije su došli po komuniste
– nisam se bunio zbog toga, jer ja nisam bio komunist.
Onda su došli po Židove
– nisam se bunio zbog toga, jer ja nisam bio Židov.
Onda su došli po katolike
– nisam se bunio zbog toga, jer ja sam bio protestant.
Onda su došli po sindikaliste
– nisam se bunio zbog toga, jer nisam bio sindikalist.
Onda su došli po mene.
Ali nije više bilo nikoga da se buni zbog toga.“


Riječi pjesme Nisam se bunio njemačkog pastora Friedricha Gustava Emila Martina Niemöllera;
lwood Posted - 29/11/2013 : 11:45:20
quote:
Originally posted by fikus

Nači će se netko tko če ti gaziti nogom po vilici, kao što Isus gazi po vodi

Tonka24



odlično.
fikus Posted - 29/11/2013 : 11:30:27
Nači će se netko tko če ti gaziti nogom po vilici, kao što Isus gazi po vodi

Tonka24
Just_Charlie Posted - 29/11/2013 : 11:28:02
Trebaju mi dobre noći kao što je ova u tom međuprostoru, a i vama trebaju. Bez njih svaki bi most bio neprelazan.

Charles Bukowski
mr murdoc Posted - 19/11/2013 : 17:35:51
Ljudi uvijek stižu u točno vrijeme na mjesta na kojima ih netko čeka.
Paulo Coelho
Risar_69 Posted - 19/11/2013 : 10:48:29
http://mudremisli.net/nikola-tesla-citati-izreke-misli/
jimy1968 Posted - 20/03/2013 : 22:11:34
***The richest man is not he who has the most, but he who needs the least.
Poli Posted - 20/03/2013 : 21:43:00

"Instead of getting married again, I'm going to find a woman I don't like and give her a house."
Lewis Grizzard

nemanja93 Posted - 07/03/2013 : 20:57:56
Postoje svestenici od kojih ti omrzne vera, vojskovodje od kojih ti omrzne vojska, cinovnici od kojih ti omrzne drzava i zene od kojih ti omrzne ljubav.
Tutta Posted - 24/02/2013 : 20:03:07
"I'll make you an offer that you can not refuse"

Vito Corleone
bosancicigor Posted - 24/02/2013 : 13:41:38
"Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast."

George Bernard Shaw
bosancicigor Posted - 24/02/2013 : 13:37:55
"Ko ne može promjeniti svoje misli, ne može promjeniti ništa."

George Bernard Shaw
bagi Posted - 24/02/2013 : 13:02:27
"If real is what you can feel, smell, taste and see, then 'real' is simply electrical signals interpreted by your brain."

-Morpheus
mr murdoc Posted - 23/02/2013 : 19:39:45
"U životu, kao i u šahu, primećujemo svoje greške tek onda kada se drugi njima koriste."
Tolstoj
kiky Posted - 23/02/2013 : 18:26:26
smrt jednoga je tragedija. smrt milijuna je samo statistika.

- Josif Visarionovič Staljin
bluefield Posted - 23/02/2013 : 15:18:35
"Volim što mladje žene, jer je njihova životna priča kraća."
acestroke Posted - 23/02/2013 : 01:36:42
"Trying is only the first step towards failure."

-Homer Simpson
Just_Charlie Posted - 23/02/2013 : 01:22:14
Rođeni smo u civilizaciji koja je omamljena nadmoćnim mediokritetstvom. Ono što nam se nameće je varka, iluzija, laž. Materica nas je izlila u kanalizaciju, potrebni su novi Bogovi, moraju se otvoriti nova vrata. Tako smo dugo čekali na tako malo toga, moramo razvaliti ograde. Ovaj mrak smrdi od nas ovde.

Charles Bukowski

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000