forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "Zagorovci su glupi ljudi."

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 24/01/2015 : 14:01:41
Jel to istina!!?

Potaknut jedninm od najplićih i najprimitivnijih komentara koje sam vidio na ovom forumu, otvaram ovu temu.

quote:
Originally posted by Villain

Pa dabome. Zagor na avataru, ne mogu da očekujem antičkog mislioca sigurno




Dakle, ljudi koji su povezani sa Zagorom sudeći, po ovom primitivnom komentaru, nisu na intelektualnoj razini ostatka populacije. Zašto to ljudi misle? Villain je možda nesiguran u snagu svoje forumske diskusije, ali to mu nije izgovor za jedan takav najniži iskaz primitivizma i snobizma. Zašto misli da ima pravo udariti ad hominem zbog Zagorova avatara?

Je li Villain iznimka ili produkt jedne takve, nazovimo je, pretenciozne strip kulture?

Od kud taj potpuno pogrešan stereotip, da su "Zagorovci" na nižoj razini?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
paro Posted - 06/02/2015 : 16:17:44
quote:
Originally posted by vknez

blizu sam 40-te
oženjen i imam dijete
natprosječno inteligentan, fakultetski obrazovan
čitam i skupljam zagora od osnovne škole. čitam i kupujem i neke druge stripove
tko si šta o tome misli, zaboli me kita



Ma to sve stoji i to je normalno razmišljanje. Fala bogu da te boli kita što ostali misle.
Problem je očito u nekim pojedincima koji imaju problem sa samim sobom.
Znači, ovdje je problem u ljudima koje je briga što ostali misle.

Čitam Zagora i čim mi neko to predbacuje, imam poriv da to opravdam?
Čitam Zagora i zašto neki ljudi misle da sam zbog toga glup ili nekompetentan za bilo kakvu dublju raspravu?


Jbga, sto ljudi sto ćudi..
vknez Posted - 06/02/2015 : 14:26:15
blizu sam 40-te
oženjen i imam dijete
natprosječno inteligentan, fakultetski obrazovan
čitam i skupljam zagora od osnovne škole. čitam i kupujem i neke druge stripove
tko si šta o tome misli, zaboli me kita
red cloud Posted - 06/02/2015 : 13:52:23
Ok, nismo se razumeli.
Zoroasterixx Posted - 06/02/2015 : 13:15:17
quote:
Originally posted by red cloud

Dilan Doga sam kupovao od pocetka kada je krenuo izlaziti kod nas krajem osamdesetih, imao sam prvih petnaestak brojeva, ali sam ga prestao kupovati jer mi se nije svidelo ni radnja ni likovi.
Kupovao sam i citao Dilana, ali kratko. Zasto? Ne svidja mi se.



Nemoj me krivo razumjeti, ni sam ne volim DD, ali poanta je u tome da si probao i zaključio da ti se ne sviđa. Bilo bi drugačije da si tvrdio da DD ne valja, a da ga nikad nisi čitao.
red cloud Posted - 06/02/2015 : 12:22:42
Dilan Doga sam kupovao od pocetka kada je krenuo izlaziti kod nas krajem osamdesetih, imao sam prvih petnaestak brojeva, ali sam ga prestao kupovati jer mi se nije svidelo ni radnja ni likovi.
Kupovao sam i citao Dilana, ali kratko. Zasto? Ne svidja mi se.
Zoroasterixx Posted - 06/02/2015 : 12:09:28
Ali ne možeš znati voliš li Dylan Doga ili ne ako ga nisi nikad pročitao.
red cloud Posted - 06/02/2015 : 11:11:02
Stav po tome sta volis da citas a sta ne, sta god neko drugi pricao. Volis Zagora a ne volis Dilan Doga, recimo...
Zoroasterixx Posted - 06/02/2015 : 10:43:22
quote:
Originally posted by red cloud

quote:
Originally posted by adriano

ja sam još ko dijete čitao različite stripove, modesti blejz, rip kirbi, asterix..., ali ih ni tada nisam volio ko AF ili Bonelia. Danas jednostavno nemam vremena za ništa osim bonelia i AF. Radije ću pročitat neku novu knjigu nego eksperimentirati sa novim strip junacima. kasno je za mene.



Normalno. Ne mislim da je kasno, nego kad si u zrelim godinama, a nemas zivotne stavove kojih se drzis, nemas svoj stav po skoro svakom pitanju, pa i po pitanju stripova, onda stvarno treba da stavis prst na celo i da se zapitas neke stvari.
U svakom slucaju, Adriano, slazem se sa tvojim postom.



Što bi to značilo imati životne stavove po pitanju stripova?
red cloud Posted - 06/02/2015 : 09:18:42
quote:
Originally posted by adriano

ja sam još ko dijete čitao različite stripove, modesti blejz, rip kirbi, asterix..., ali ih ni tada nisam volio ko AF ili Bonelia. Danas jednostavno nemam vremena za ništa osim bonelia i AF. Radije ću pročitat neku novu knjigu nego eksperimentirati sa novim strip junacima. kasno je za mene.



Normalno. Ne mislim da je kasno, nego kad si u zrelim godinama, a nemas zivotne stavove kojih se drzis, nemas svoj stav po skoro svakom pitanju, pa i po pitanju stripova, onda stvarno treba da stavis prst na celo i da se zapitas neke stvari.
U svakom slucaju, Adriano, slazem se sa tvojim postom.
adriano Posted - 06/02/2015 : 09:04:29
ja sam još ko dijete čitao različite stripove, modesti blejz, rip kirbi, asterix..., ali ih ni tada nisam volio ko AF ili Bonelia. Danas jednostavno nemam vremena za ništa osim bonelia i AF. Radije ću pročitat neku novu knjigu nego eksperimentirati sa novim strip junacima. kasno je za mene.
Villain Posted - 05/02/2015 : 22:38:28
quote:
Originally posted by Tonka24
Totalno nebitno.
Ja citam zagora i za mene je 10 puta bolji strip od bilo kakvih conana, batmana, sandmana i ostalih manova...kakvo smetanje ili ljubomora? Uopce me ne zanimaju drugi stripovi.


X-men Esentijali od čarobne knjige. Teorije nema a da ti se ne svidi. Jeftino, a zabava zagarantovana!
Treba stripovima dati šansu. Pomenuo si MV-a. Pozajmi komplet, bar prvih 10 knjiga od LL-a. Pa ćeš da vidiš što je loše!
Najlakše je reći, to ne valja i nije čitljivo. A nisi mu posvetio dovoljno pažnje, prevedeno, nisi ni pročitao!
velka031 Posted - 05/02/2015 : 22:00:40
Pročitao sam i čitam i dalje sve što mi padne pod ruke... Bonelli mi je u cjelini ipak najbolji...
Od onoga što mi je svježe u sjećanju, a da nije Bonelli, briljantne su stvari "Sam samcat", omnibus od Chaboutea, "Betelgeuse", svi Blastovi, Spaghetti Brothers, Gospodari ječma, Oči i tama... Puno toga sam pročitao zadnjih godina, puno toga me i razočaralo, ali neću o tome... Pamtim samo dobre stripove :)
Zoroasterixx Posted - 05/02/2015 : 21:41:17
quote:
Originally posted by Tonka24

Nisam procitao druge...
Citao sam AF, MM, NN, DD...eto citao sam i marvela...
Nije da nisam spreman prosiriti horizonte... vec se tesko odlucujem za nove stvari... zadnje sam pokusao s MV, ali nije islo... zagor jeste mozda deset puta naivniji od stripova koje spominjete ali kad je netko subjektivan i nesto mu je blizu srca... ne moze realno sagledati druge stvari.
Eto da li ima nesto slicno zagoru da je van bonellia?



Ovisi što misliš pod slično. Zagor je originalan jer je mješavina pustolovnog, westerna i fantasya. Postoje mnogi pustolovni stripovi, ali ne mislim da je ijedan po tom pitanju sličan Zagoru.
Tonka24 Posted - 05/02/2015 : 20:48:29
Nisam procitao druge...
Citao sam AF, MM, NN, DD...eto citao sam i marvela...
Nije da nisam spreman prosiriti horizonte... vec se tesko odlucujem za nove stvari... zadnje sam pokusao s MV, ali nije islo... zagor jeste mozda deset puta naivniji od stripova koje spominjete ali kad je netko subjektivan i nesto mu je blizu srca... ne moze realno sagledati druge stvari.
Eto da li ima nesto slicno zagoru da je van bonellia?
red cloud Posted - 05/02/2015 : 18:28:25
Sirenje vidika...Ja sam i kad sam bio klinac kupovao sve od stripa sto je bilo na kiosku. Isto i sada kao mator,to sam radio neko vreme. Dakle razni izdavaci, razni junaci, i batalio sam da kupujem sve. Malo finansije, malo licni ukus. Bezveze je kupovati ono sto ti se ne svidja, em ti ne prija, em nije ekonomski logicno. Sad, ko je bolji, ko je ozbiljniji, ko ima vecu vrednost, to je na svakom pojedinacno da odredi. Tonka kupuje ono sto voli, i to je ok.Neko drugi kupuje nesto drugo, i to je u redu. Jednostavno, uzivajte u stripovima, pre svega u onim koje volite.
Zoroasterixx Posted - 05/02/2015 : 18:21:07
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima jedna stvar koju sam primjetio kod većine forumskih fanova Zagora, koja me malo čudi, a to je da se ponašaju kao da im malo smeta što se (barem među strip-kritičarima) uglavnom više vrednuju i hvale neki drugi stripovi kao Corto, Watchmeni, Sandman itd. Zašto vam je to važno?



Totalno nebitno.
Ja citam zagora i za mene je 10 puta bolji strip od bilo kakvih conana, batmana, sandmana i ostalih manova...kakvo smetanje ili ljubomora? Uopce me ne zanimaju drugi stripovi.



Jesi li čitao neke od tih stripova?
swamp thing Posted - 05/02/2015 : 18:04:19
quote:
Originally posted by supermark

pročitao si sandmana pa ti se nije svidio?


Rekao je da ga ne zanimaju drugi stripovi.
A ljudi koje ne zanima širenje vidika ne treba ni pokušavati navesti na to, samo ćeš uludo kuckati u tu tastaturu. Pusti ljude neka furaju svoj kont...
Oni koji su spremni na eksperimentisanje, e njima treba davati preporuke i pomoći u izboru.
supermark Posted - 05/02/2015 : 15:46:53
pročitao si sandmana pa ti se nije svidio?
Tonka24 Posted - 05/02/2015 : 12:28:35
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima jedna stvar koju sam primjetio kod većine forumskih fanova Zagora, koja me malo čudi, a to je da se ponašaju kao da im malo smeta što se (barem među strip-kritičarima) uglavnom više vrednuju i hvale neki drugi stripovi kao Corto, Watchmeni, Sandman itd. Zašto vam je to važno?



Totalno nebitno.
Ja citam zagora i za mene je 10 puta bolji strip od bilo kakvih conana, batmana, sandmana i ostalih manova...kakvo smetanje ili ljubomora? Uopce me ne zanimaju drugi stripovi.
Zoroasterixx Posted - 02/02/2015 : 16:44:06
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima jedna stvar koju sam primjetio kod većine forumskih fanova Zagora, koja me malo čudi, a to je da se ponašaju kao da im malo smeta što se (barem među strip-kritičarima) uglavnom više vrednuju i hvale neki drugi stripovi kao Corto, Watchmeni, Sandman itd. Zašto vam je to važno?



Većina? Da čujem makar neka imena. Timber Bill i ko još?
Ovako mi ova izjava liči na tipično pečatiranje cele jedne gomile bazirano na provalama dva ili tri čoveka.



Imaš pravo, u raspravama sa Stinkyem sam stekao takav dojam. Ali ovo "većina" je bilo neprikladno pa se moram ispričati.
Villain Posted - 02/02/2015 : 16:41:27
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by red cloud

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima jedna stvar koju sam primjetio kod većine forumskih fanova Zagora, koja me malo čudi, a to je da se ponašaju kao da im malo smeta što se (barem među strip-kritičarima) uglavnom više vrednuju i hvale neki drugi stripovi kao Corto, Watchmeni, Sandman itd. Zašto vam je to važno?




Nije problem da vise volis i cenis drugog strip junaka, ali ovde se ne radi o strip junaku. Ovde se radi o generalizaciji ljudi koji citaju Zagora, i o etiketama kojima se oni "caste".



Da, ali to je mišljenje vrlo malog broja ljudi, jer oni čine manjinu unutar ionako malog broja čitača stripova. Evo, jedan član kaže da je netko sa Zagorovim avatarom glup, po čemu je njegovo mišljenje relevantno ili bitno na bilo koji način?
Veći je broj onih kojima djeluje blesavo da netko odrastao čita bilo kakav strip, bio to Zagor, Hulk ili Šetač.


Gle, ovde je naslov teme ozbiljno doveden u pitanje već nekoliko puta. Nekako kroz zezanciju je sve krenulo. Naravno da nečije mišljenje nije bitno do te mere. Čak je i sam nagor rekao da je svestan da sam ga pecnuo tom izjavom, ništa više od toga. Ali kad vidiš kako neki ljudi kapiraju neke stvari, ozbiljno se porazmisliš o svemu.
PijaniPatak Posted - 02/02/2015 : 15:43:08
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima jedna stvar koju sam primjetio kod većine forumskih fanova Zagora, koja me malo čudi, a to je da se ponašaju kao da im malo smeta što se (barem među strip-kritičarima) uglavnom više vrednuju i hvale neki drugi stripovi kao Corto, Watchmeni, Sandman itd. Zašto vam je to važno?



Većina? Da čujem makar neka imena. Timber Bill i ko još?
Ovako mi ova izjava liči na tipično pečatiranje cele jedne gomile bazirano na provalama dva ili tri čoveka.
red cloud Posted - 02/02/2015 : 14:46:43
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Da, ali to je mišljenje vrlo malog broja ljudi, jer oni čine manjinu unutar ionako malog broja čitača stripova. Evo, jedan član kaže da je netko sa Zagorovim avatarom glup, po čemu je njegovo mišljenje relevantno ili bitno na bilo koji način?
Veći je broj onih kojima djeluje blesavo da netko odrastao čita bilo kakav strip, bio to Zagor, Hulk ili Šetač.



Slazem se sa tobom, ali je u medjuvremenu u diskusiju upalo jos ljudi koji su izneli svoj stav o zagorovcima, koji je u najmanju ruku nekorektan.
Slazem se i oko drugog pasusa, jos povrh svega se i mi stripadzije prepiremo izmedju sebe.
U svakom slucaju, ziveli stripovi!
Zoroasterixx Posted - 02/02/2015 : 14:36:22
quote:
Originally posted by red cloud

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima jedna stvar koju sam primjetio kod većine forumskih fanova Zagora, koja me malo čudi, a to je da se ponašaju kao da im malo smeta što se (barem među strip-kritičarima) uglavnom više vrednuju i hvale neki drugi stripovi kao Corto, Watchmeni, Sandman itd. Zašto vam je to važno?




Nije problem da vise volis i cenis drugog strip junaka, ali ovde se ne radi o strip junaku. Ovde se radi o generalizaciji ljudi koji citaju Zagora, i o etiketama kojima se oni "caste".



Da, ali to je mišljenje vrlo malog broja ljudi, jer oni čine manjinu unutar ionako malog broja čitača stripova. Evo, jedan član kaže da je netko sa Zagorovim avatarom glup, po čemu je njegovo mišljenje relevantno ili bitno na bilo koji način?
Veći je broj onih kojima djeluje blesavo da netko odrastao čita bilo kakav strip, bio to Zagor, Hulk ili Šetač.
red cloud Posted - 02/02/2015 : 13:29:31
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ima jedna stvar koju sam primjetio kod većine forumskih fanova Zagora, koja me malo čudi, a to je da se ponašaju kao da im malo smeta što se (barem među strip-kritičarima) uglavnom više vrednuju i hvale neki drugi stripovi kao Corto, Watchmeni, Sandman itd. Zašto vam je to važno?




Nije problem da vise volis i cenis drugog strip junaka, ali ovde se ne radi o strip junaku. Ovde se radi o generalizaciji ljudi koji citaju Zagora, i o etiketama kojima se oni "caste".

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000