forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 KOMES KOMPLET

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KOMIKO Posted - 03/02/2015 : 06:41:24
Poštovani čitaoci,
budući da je sve definisano i da su se sve kockice složile, s velikim zadovoljstvom Vas obaveštavamo da ćemo u narednih godinu dana objaviti dela velikana francusko-belgijske škole stripa Didijea Komesa, svih 9 njegovih crno-belih  autorskih albuma, u okviru tri Omnibusa. Svaka knjiga, Omnibus, biće u luksuznoj opremi, na velikom formatu i u tvrdom povezu. Knjige će biti štampane u 500 primeraka i ići će u ograničenu distribuciju na prostoru Srbije.

Ipak, svaki Omnibus pre štampe će ići u pretplatu, sa znatno nižom cenom od knjižarske. Prvi Omnibus već je u pretplati i više o tome možete pročitati ovde:  http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46366

Takođe, pretplatnici za prvu knjigu Komesovog Omnibusa imaće povlašćenu cenu prilikom pretplate za drugu i treću kasnije, a pretplatnici za sve tri knjige imaće i dodatnu nagradicu.

Ovaj zaista kapitalni izdavački poduhvat, ubedljivo najveći i najsloženiji za Komiko do sada, realizovaćemo u toku 2015. i 2016. godine. Prevod je delo Gorana Kostrovića koji je za ovaj projekat nagrađen i stipendijom francuskog Ministarstva kulture i studijskim boravkom u Francuskoj za potrebe ovog prevoda. Dizajn i likovnu opremu knjiga potpisuje Jana Vuković.

Cene:

Knjižarska (u par knjižara gde će je biti): 2420 din

Striparnice: 2200 din

Pretplatna: 1600 din

* Pretplatnici za prvu knjigu imaće dodatni popust kod pretplate za drugu i treću knjigu.

Sadržaj:

OMNIBUS I - Gavranova senka, Eva & Drvo-srce

OMNIBUS II - Tišina & Lasica

OMNIBUS III - Iris, Dom gde drveće sneva, Tigrove suze & Dix de der

          
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
KOMIKO Posted - 28/02/2015 : 13:30:25
Večeras zatvaramo spisak pretplatnika za Omnibus Didijea Komesa, pa ako je neko planirao da se pretplati, javite nam podatke na info@komiko.rs do večera,s a uplatu možete izvršiti u toku nedelje.

Komesov Omnibus je premašio i Žeželjev, i drugog Dreda, čak i Habibi, i sada je u prilici da premaši i prvu knjigu Sudije Dreda.
Tome se stvarno nismo nadali.

Knjigu očekujemo u martu, kada ćemo Vam javiti sve informacije oko slanja i ličnog preuzimanja, što jedan deo pretplatnika preferira.
Do sledeće prilike,
srdačan pozdrav,
ID Komiko
KOMIKO Posted - 27/02/2015 : 09:34:17
Pretplata traje još danas i sutra, a u subotu uveče zaključujemo spisak - ovaj rok ne može se produžavati.
Do tog vremena nam morate javiti svoje podatke da bismo Vas uvrstili na spisak pretplatnika - što je važno posebno zbog pretplate za ostale knjige - postoji kumulativni efekat i one će biti još jeftinije za pretplatnike iz ove prve ture. Uplate mogu stići i od nedelje, bitno je da ste na spisku do subote uveče.

Hvala svim dosadašnjim (i budućim) pretplatnicima - Vaša podrška nam zaista puno znači.
A moram priznati da je interesovanje premašilo naša očekivanja.
KOMIKO Posted - 20/02/2015 : 12:57:58
Pretplatni period za prvi tom OMNIBUSA Didijea Komesa traje još nedeljak dana, do 28. 2. 2015.

Napomena: posle uplata potrebno je poslati punu adresu i ime i prezime uplatnika na info@komiko.rs, pošto od banke dobijamo nepotpune podatke.
mamlaz Posted - 15/02/2015 : 17:06:27
sada sam skuzio, veca slika na naslovnoj:) onda b.
mamlaz Posted - 15/02/2015 : 17:01:51
jbt koja je razlika izmedju a i b? ali puno bolji dizajn od pocetnoga. kako ide ta pretplata za cromanjoniju?
Profesor Posted - 15/02/2015 : 16:45:30
Odlicna oba resenja. Sve pohvale za resenje na hrbatu.
verab Posted - 15/02/2015 : 16:29:03
???
ne vidim nikakvu raspravu. nema ništa loše u prijedlozima i sugestijama, a koliko su dobrodošle i korisne govori nam i sam izdavač. i to je svrha, kad je već (ovdje) tražimo ;)))
Poli Posted - 15/02/2015 : 14:25:54

e moj prosvijetljeni, kao da ne znas da se stripovi kupuju zbog polica, a kolekcionari su cudne ptice ;D


boddhisatva Posted - 15/02/2015 : 13:52:34
Kolike rasprave a s kojom svrhom?
Pa je li vaznija ambalaza od kvalitete samog proizvoda?
Vjerujem da ce vecina na gledanje i proucavanje korica potrositi tek 0,05% vremena naspram citanja i proucavanja (izuzetna) sadrzaja ;o))
verab Posted - 15/02/2015 : 12:01:36
quote:
Originally posted by ninel

Varianta a, ali bez imena koje smeta, samo prezime KOMES!



jel' sad ime manje smeta ... i možda maalo veća slika...



u biti samo sitnice, dobar je dizajn odabran i omnibusi se jedva čekaju
ninel Posted - 15/02/2015 : 10:54:08
Varianta a, ali bez imena koje smeta, samo prezime KOMES!
cerichus Posted - 15/02/2015 : 10:25:43
Meni je, takodjer, bolja varijanta A.
danielp Posted - 15/02/2015 : 10:21:07
quote:
Originally posted by verab

B.
Odlično riješen hrbat/rikna. Hoće li biti obla kao kod Žeželjevog Omnibusa?

Bilo bi lepo da bude.
Meni A.
verab Posted - 15/02/2015 : 09:49:39
B.
Odlično riješen hrbat/rikna. Hoće li biti obla kao kod Žeželjevog Omnibusa?
ned_lynx Posted - 15/02/2015 : 02:16:04
Da, B.
Tornadomaster Posted - 14/02/2015 : 21:07:34
B.
axle munshine Posted - 14/02/2015 : 20:10:55
Odlicno, svaka cast Komiko...ipak si poslusao savetenekih od nas...dizajn je sada ekstra u odnosu na onaj prvobitni predlog...licno, ja sam za varijantu A, ali nemam nista protiv da bude i B, obe su dobre...
A i rikna je odradjena vrhunski, svaka cast...verujem da ce sve tri knjige biti rasprodate, to ti najiskrenije zelim...
KOMIKO Posted - 14/02/2015 : 13:00:55
Cene:

Knjižarska (u par knjižara gde će je biti): 2420 din

Striparnice: 2200 din

Pretplatna: 1600 din


* Pretplatnici za prvu knjigu imaće dodatni popust kod pretplate za drugu i treću knjigu.
KOMIKO Posted - 14/02/2015 : 09:47:42
Hvala vam svima na lepim rečima i savetima, posebno hvala forumašima koji su se potrudili sa predlozima za dizajn naslovne strane.
Mi smo i dalje radili na tome, vaši su predlozi zaista ozbiljno uzeti u obzir, i sada smo došli do rešenja. Nadam se da vam se sviđa.
Ostaje još mala dilema oko veličine imena na naslovnoj i veličine slike - te su u opticaju dve varijante.

Varijanta A:




Varijanta B:

K.R. Posted - 13/02/2015 : 23:18:13
prvo, svaka čast komiku na ovom projektu, ono zgodno prethodno comes-tišina izdanje obožavam i iako imam neka njemačka izdanja ostalih knjiga, jako se radujem ovome full-comesu napokon na našem jeziku. inače, comes je jedan od rijetkih koje volim od ovih fra-belg "starih čika" rest-in-peace-ovaca :) zakon je bio crtač i pripovjedač.

što se tiče ove priče fanova o dizajnu, dosta se slažem s nekim komentarima (manhunterov dizajn prijedlog je stvarno prejebeno dobar recimo) ali mrzim ulaziti u izdavačku estetsku politiku a i ovaj oficijelni dizajn je prelijep. Bit će svi albumi predivni na kraju, u to ne sumnjam.

inače, kako sam upratio, ovo će biti najveći preveden comesov komplet na nekom drugom jeziku osim francuskog?
axle munshine Posted - 12/02/2015 : 23:34:31
quote:
Originally posted by alexts

Sve verzije sa većim slovima KOMES i varijacijom boja su lepše od izvornog ultraminimalističkog dizajna.

Ali se plašim da je izdavač pošto-poto rešio da omažira prastara ex-yu izdanja knjiga bajki i da će ostati pri tome.



Znam samo da je i izdavacu stalo do misljenja nas zainteresovanih za ovu ediciju i da svaki predlog ozbiljno razmatra...verujem da ce na kraju ipak biti izabrano najbolje resenje, to je ipak u interesu svih...
axle munshine Posted - 12/02/2015 : 23:31:17
quote:
Originally posted by Profesor

Odlicna verzija Manhunter, odusevljen sam (iako bih licno izbegao onu rozikastu boju). Mada, mislim da je, na zalost, stigla suvise kasno.

Bas steta. :(



Iskreno se nadam da gresis i da ce ipak biti promene u dizajnu...
verab Posted - 12/02/2015 : 22:22:02
quote:
Originally posted by bisley

Meni se sviđa dizajn, jednostavne stvari su i najljepše i najbolje...možda samo male promjene, nešto kako predlažu Axle i Ninel


...i da, čestitke na izdanjima




slažem se sa kolegom, čisto i jednostavo, stilski najbolje...mala(u koloru) varijacija na temu/prijedlog






manhunterovo rješenje mi je malo too much, veličina i odabir fonta dominiraju i "jedu" eleganciju komikove verzije dizajna
manhunter Posted - 12/02/2015 : 22:00:17
quote:
Originally posted by Profesor

Odlicna verzija Manhunter, odusevljen sam (iako bih licno izbegao onu rozikastu boju). Mada, mislim da je, na zalost, stigla suvise kasno.

Bas steta. :(



Hvala. Boje su nasumično izabrane, bez većeg razmišljanja, samo da vidimo kako bi izgledalo u različitim bojama. Radio sam onako kako je axle napisao. ;)

Svejedno, izdavač ulaže svoj novac u izdanje i ima svako pravo da ga izda onako kako je zamislio. Unutrašnjost ostaje ista.

alexts Posted - 12/02/2015 : 21:39:39
Sve verzije sa većim slovima KOMES i varijacijom boja su lepše od izvornog ultraminimalističkog dizajna.

Ali se plašim da je izdavač pošto-poto rešio da omažira prastara ex-yu izdanja knjiga bajki i da će ostati pri tome.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000