forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Blokirani server stripovi.com

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
oneboy Posted - 15/03/2015 : 21:13:45
Mislim da bi trebali poduzeti nešto po pitanju dostupnosti servera kada je prijavljeno više korisnika koji bidaju aukcije, a često se događa da isti ne bude dostupan nekoliko minuta.
Nikome nije ugodno da ostanemo bez stripova koje smo naumili dobiti u zadnjim sekundama bidanja, a još manje je ugodno da prodajemo nekoliko stripova koji u zadnjim sekundama mogu doseći i po nekoliko stotina kuna voše, dakle to nam ide izravno na štetu.
Od ponavljanja aukcija i nema neke koristi, ali od unapređenja infrastrukture da, a i izravna šteta prodavatelju je teško nadoknadiva i dokaziva.
Ako možemo poštivati pravila i plaćati svoje račune na vrijeme u redu je da nam se na isti način vrati s uslugom za koju plaćamo.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tinton Posted - 17/04/2015 : 17:10:38
quote:
Originally posted by drablj

tinton prica o situaciji kad njegova ponuda iznenada postane najvisa u poslednjoj sekundi, pa niko nema vremena da reaguje. skoro svi na svetu ce dati malo vise ako su vec bili spremni da daju mnogo.


E to.
drablj Posted - 17/04/2015 : 15:51:02
tinton prica o situaciji kad njegova ponuda iznenada postane najvisa u poslednjoj sekundi, pa niko nema vremena da reaguje. skoro svi na svetu ce dati malo vise ako su vec bili spremni da daju mnogo.
www2 Posted - 17/04/2015 : 10:12:13
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by www2

Zar nije jednostavnije staviti odmah max cifru koju misliš potrošiti na strip i to je to....nego se zajebavati i na kraju popušiti neki strip?

Ne znam koliko čovjek može uštediti s tim last second bidovima, ali zasigurno donose više glavoblja i nervoze nego max iznos.

A ova ideja o produženju za minutu nakon svakog bida ODOBRAVAM U POTPUNOSTI.


Baš zato što želiš biti siguran da ćeš osvojiti bidaš u zadnjim sekundama (bar ja), a ne zbog cijene. Tako sam osvojio trenutačno jedinu moju aukciju. S tim da je tada minutu (ili više) prije kraja pisalo da je aukcija već završila (ne znam jel' to ovo o čemu pričate), srećom sam ipak stisnuo da želim povećati ponudu i uspjelo je.



Ne kužim ovaj dio......kako možeš biti sigurniji ako bidaš u zadnjim sekundama.

;oja pretpostavka je da znaš max. iznos koji ćeš dati za strip......staviš ga odmah i siguran si da ćeš ga osvojiti ako nitko ne da više.

Osim ako ne pričaš o tome da ti recimo staviš u zadnju sekundu za 1 kunu veći cifru od sadašnje i onda algoritam ne uspije u tu sekundu staviti ovu automatsku veću???

Ako je o ovome riječ onda je to zajebano i problem....tu se slažem
senad7 Posted - 08/04/2015 : 19:23:09
quote:
Originally posted by jaki

ali nije ti server stavio ponudu od 367 kuna već ti pa ne možeš ga ni kriviti zbog toga.treba se obuzdati kod ostavljanja ponuda i ne nabivati veće cijene nego li misliš platiti.


Ja sam stavio ponudu od 400 i nesto kuna za taj strip jer mislim da je toliko vrijedan i nije mi zao sto sam ga platio 367 kuna. Opet sam ga platio jedno 100 kuna manje nego sto je vrijedan. Nije to bila poenta, nego pricalo se o blokiranju servera pa sam iznio cinjenicu da ako sistem blokira zadnju minutu prije isteka aukcije onda strip izadje puuuno jeftiniji
Uvijek je "sladje" dobiti skup strip za male pare, a jos je "sladje" kad ti server pomogne i ovi zadnjeminutasi izvise
markotamara Posted - 08/04/2015 : 11:36:24
nevalja se odma na prvu zaletiti
zeljko Posted - 08/04/2015 : 01:38:51
quote:
Originally posted by jaki

meni je smišno sa tim navodnim nabidavanjima
ko mene može natirati ostaviti veću ponudu nego li ja to želim?
one koji padaju na takve fore nimalo mi nije žao.neka misle svojom glavom.


covjek je lovac
tu je uzbudjenje
ovisnost
i zadovoljstvo

sve skupa kad saberes imas aukcije
DODSFERD Posted - 08/04/2015 : 00:29:01
quote:
Originally posted by boddhisatva
i sam sam uočio sda se pojedini stripovi mogu kupiti u nekoj cijeni od ajmo reči 200 kuna, ali kada je na aukciji s početkom od 1 kune onda ga se nabidava i nabidava pa mu cijena poraste i nakon tih 200 kuna, čak do 2x više - a moglo ga se i kupiti za 200 kuna


Istina, te aukcije od 1 kn su obične navlakuše gdje se neiskusni uhvate i onda bidaju dok cijena ne ode u visine.
Evo ovdje nekoliko primjera za rasprodane Mister No knjige, kod jedne sam čak i ja ostavljao visoke ponude jer sam predosjećao da je ne budem osvojio (na sreću i nisam) pa sam si mogao priuštiti neku vrstu rizika:
http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-almanah-1994-95-kapetan-osveta-libellus/9467678/
http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-knjiga-4-covjek-iz-gvajane-libellus/9467576/
http://www.stripovi.com/aukcije/rasprodato-libellus-mister-no-4-covjek-iz-gvajane-prvo-izdanje/9738351/

Iste te knjige sam kasnije osvojio po puno manjim cijenama a skoro da nije bilo drugih zainteresiranih kupaca, vjerojatno zato jer nisu startale od 1 kn:
http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-almanah/9990319/
http://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-br-4-libellus/10031512/

Smomo8 Posted - 07/04/2015 : 23:12:18
quote:
Originally posted by jaki

meni je smišno sa tim navodnim nabidavanjima
ko mene može natirati ostaviti veću ponudu nego li ja to želim?
one koji padaju na takve fore nimalo mi nije žao.neka misle svojom glavom.



Tako je jaki
lwood Posted - 07/04/2015 : 22:43:37
quote:
Originally posted by jaki

ali nije ti server stavio ponudu od 367 kuna već ti pa ne možeš ga ni kriviti zbog toga.treba se obuzdati kod ostavljanja ponuda i ne nabivati veće cijene nego li misliš platiti.



točno
jaki Posted - 07/04/2015 : 18:28:33
meni je smišno sa tim navodnim nabidavanjima
ko mene može natirati ostaviti veću ponudu nego li ja to želim?
one koji padaju na takve fore nimalo mi nije žao.neka misle svojom glavom.
boddhisatva Posted - 07/04/2015 : 17:40:37
quote:
Originally posted by jaki

ali nije ti server stavio ponudu od 367 kuna već ti pa ne možeš ga ni kriviti zbog toga.treba se obuzdati kod ostavljanja ponuda i ne nabivati veće cijene nego li misliš platiti.



ispravno rečeno ;o))
kako se ovdje radi o aukcijama za stripove jasno da tu mora biti nekih pravila pa je i pitanje koliko je to oko pitanja produžavanja u domeni fair-playa, jasno da to i otvara prostore za razne muljaže...
i sam sam uočio sda se pojedini stripovi mogu kupiti u nekoj cijeni od ajmo reči 200 kuna, ali kada je na aukciji s početkom od 1 kune onda ga se nabidava i nabidava pa mu cijena poraste i nakon tih 200 kuna, čak do 2x više - a moglo ga se i kupiti za 200 kuna
ali ne nabidava ga se u zadnjim sekundama, minutama, sad još i da se produžava na minutu... e za to mislim da bude okidač za ego
Einstein je u onu svoju čuvenu o ljudskoj gluposti i svemiru zaboravio dodati i beskonačnost ljudskog ega, fakat....
tinton Posted - 07/04/2015 : 16:55:15
quote:
Originally posted by www2

Zar nije jednostavnije staviti odmah max cifru koju misliš potrošiti na strip i to je to....nego se zajebavati i na kraju popušiti neki strip?

Ne znam koliko čovjek može uštediti s tim last second bidovima, ali zasigurno donose više glavoblja i nervoze nego max iznos.

A ova ideja o produženju za minutu nakon svakog bida ODOBRAVAM U POTPUNOSTI.


Baš zato što želiš biti siguran da ćeš osvojiti bidaš u zadnjim sekundama (bar ja), a ne zbog cijene. Tako sam osvojio trenutačno jedinu moju aukciju. S tim da je tada minutu (ili više) prije kraja pisalo da je aukcija već završila (ne znam jel' to ovo o čemu pričate), srećom sam ipak stisnuo da želim povećati ponudu i uspjelo je.
jaki Posted - 07/04/2015 : 15:41:18
ali nije ti server stavio ponudu od 367 kuna već ti pa ne možeš ga ni kriviti zbog toga.treba se obuzdati kod ostavljanja ponuda i ne nabivati veće cijene nego li misliš platiti.
senad7 Posted - 07/04/2015 : 15:02:34
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by senad7

Ja i volim kad server zablokira onda me strip izadje jeftino...onaj sinoc sam platio 100 kuna vise jer server nazalost nije zablokirao nego je radio kao Svajcarski sat.



Kako možeš platiti više nego li si želio?
Neko ti je uperio pištolj u glavu i natjerao te da staviš veću ponudu?



Da je server blokrao zadnji minut onda bi doticni strip platio 255 kuna a ovako 367 kuna. A ja sam zelio da osvojim strip za 255kuna a ne za vise...To sto sam ja stavio vecu ponudu nego sto je strip vrijedan ....nekad kad se radi o dobrom prodavacu onda mi nije zao i kad strip ode i 200 kuna vise od svoje vrijednosti. Ja necu biti siromasniji a prodavac se nece obogatiti na tome...
Nadam se blokiranju servera kod vaznih aukcija
DODSFERD Posted - 07/04/2015 : 15:01:11
quote:
Originally posted by wolf

Ma ni čuti za ovo s produženom minutom. Pa da se nakače kojekakvi sadisti kojima bi bila zabava produžavati nadmetanje s ozbiljnim kupcima. A otvara se i prostor za muljaže. Već viđeno na aukcije.hr. Ovako je ok, samo da se u potpunosti ukloni to blokanje u zanjim sekundama.


He he, kao da sam ja ovo pisao.
wolf Posted - 07/04/2015 : 14:23:27
Ma ni čuti za ovo s produženom minutom. Pa da se nakače kojekakvi sadisti kojima bi bila zabava produžavati nadmetanje s ozbiljnim kupcima. A otvara se i prostor za muljaže. Već viđeno na aukcije.hr. Ovako je ok, samo da se u potpunosti ukloni to blokanje u zanjim sekundama.
markolar Posted - 07/04/2015 : 11:50:43
quote:
Originally posted by www2

A ova ideja o produženju za minutu nakon svakog bida ODOBRAVAM U POTPUNOSTI.



Neke aukcijske kuce imaju ovo - produženje za minutu AKO je bid u zadnjoj minuti. Naravno plača se to ali ne mnogo, mislim, da oko 0.50 € zato bi i ovdje možda to bilo bolje, znači izabereš opciju produžetka i platiš 3-5 kune za tu opciju, kad stavljaš aukciju.
jaki Posted - 07/04/2015 : 10:48:59
quote:
Originally posted by senad7

Ja i volim kad server zablokira onda me strip izadje jeftino...onaj sinoc sam platio 100 kuna vise jer server nazalost nije zablokirao nego je radio kao Svajcarski sat.



Kako možeš platiti više nego li si želio?
Neko ti je uperio pištolj u glavu i natjerao te da staviš veću ponudu?
www2 Posted - 07/04/2015 : 08:52:44
Zar nije jednostavnije staviti odmah max cifru koju misliš potrošiti na strip i to je to....nego se zajebavati i na kraju popušiti neki strip?

Ne znam koliko čovjek može uštediti s tim last second bidovima, ali zasigurno donose više glavoblja i nervoze nego max iznos.

A ova ideja o produženju za minutu nakon svakog bida ODOBRAVAM U POTPUNOSTI.
senad7 Posted - 06/04/2015 : 17:33:45
Sinoc sam osvojio Zagora Zs 368 i ponudu sam stavio prije dva dana. Poslije osvajanja aukcije vidim da su 3 osobe stavili ponudu u zadnjim sekundama:
-Stalker
-MD 72
-saraivo
Nemam nista protiv zadnjiminutasa...sigurno misle da na taj nacin osvoje strip za manje novca...
Ja i volim kad server zablokira onda me strip izadje jeftino...onaj sinoc sam platio 100 kuna vise jer server nazalost nije zablokirao nego je radio kao Svajcarski sat.
Sjecam se kada sam osvojio jedan strip od clana mrcko ali se uspostavilo da je server blokirao 2 sata prije zavrsetka aukcije tako da su ovi zadnjeminutasi ostali kratkih rukava. Medjutim, Markos je na moju zalost aktivirao tu aukciju pa sam je kasnije izgubio ali zato je taj clan i pretplatio taj strip.....Kasnije sam isti taj strip osvojio na aukcijama za 280 kuna manje:)))
Hocu da kazem da nemam nista protiv i uopste mi nesmeta kada server zablokira...........Zivjeli!!!

DODSFERD Posted - 25/03/2015 : 23:03:32
Najslađe stvari dolaze u zadnjoj minuti.
Ja inače nisam imao problema sa ostavljanjem ponuda na taj način (da kucnem u drvo), evo i danas sam tako osvojio aukciju.
wolf Posted - 25/03/2015 : 20:51:54
Stvar i jest u tome da većina čeka praktički zadnje sekunde.
Markos Posted - 25/03/2015 : 19:36:49
Nemoj cekati zadnju minutu.
mpavin Posted - 25/03/2015 : 17:24:17
Inače, nije ovo prvi put da mi se to dogodilo...
Markos Posted - 24/03/2015 : 22:46:02
Windows update #$%&#"

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000