forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bookglobe Top 25

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Johnny Difool Posted - 26/04/2015 : 12:12:17
1. Blueberry
2. XIII
3. Corto Maltese
4. Blacksad
5. Lucky Luke
6. Umpah-Pah
7. Pustinjski Škorpioni
8. Lincoln
9. Rabinov mačak
10. Bruno Brazil
11. Brodolomci vremena
12. Usagi Yojimbo
13. Mladi Blueberry
14. Bone
15. Luc Orient
16. Garfield
17. Ana iz džungle
18. Iznogoud
19. Asterix
20. Brončano doba
21. Fort Wheeling
22. Gil Jourdan
23. Belladone
24. Mister Mačak
25. Bruce J. Hawker

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
I like girlz Posted - 04/03/2016 : 09:01:25
ne znam kakva je sad situacija sa pravima što se tiče bluberija u hrvatskoj, ali bilo bi odlično kad bi recimo libellus objavio ove nove francuske integrale. ja se inače ne slažem da nema potrebe za novim izdanjem, kad zagor, ken parker, magični vjetar i neki drugi junaci imaju po nekoliko raznih izdanja, zašto nebi i jedna veličina kakav je bluberi? pogotovo i zbog činjenice da prva 4 albuma nisu sa najboljim skenovima.

sjećam se na jednom od mafesta da je neko upitao ekipu iz libellusa za bluberija i oni su rekli, parafraziram, da je san svakog izdavača imati prava na bluberija, ali da ne mogu ništa dok ih drži bookglobe. ali prošlo je godina i godina od tada, ne znam kakva je sad situacija.

neko je pitao za marketprint, dobio sam skenove problematičnih stranica zahvaljujući jednom stripofilu kojem se i ovom prilikom zahvaljujem i kod marketprinta toga nema, dakle koristili su najbolje dostupne skenove.
Johnny Difool Posted - 03/03/2016 : 23:57:48
Integrale Blueberry 1 i 2 s epizodama Chihuahua Pearl i The Half-a-Million Dollar Man te Ballad for a Coffin i The Outlaw sam prije nekih 25 godina po vrlo povoljnim cijenama kupio u knjižari Moderna vremena, tada smještenoj pored Kinoteke u Kordunskoj.

Koji je to bio gušt tada po prvi put u boji čitati legendarne Blueberryjeve priče, s meni u to vrijene vrlo neobičnim žargonskim prijevodom na engleski u kojem je sve vrvjelo od čudnih kratica, degeneriranih riječi i apostrofa.

I danas ih ljubomorno čuvam i svako malo listam, barem jednom godišnje kad sam u Šibeniku.

jaki Posted - 03/03/2016 : 23:21:21
nema potrebe.
osim u prvih par albuma gdje sa novim kolorom izgleda lošije nego prije sve ostalo je odlično.
Peyo Posted - 03/03/2016 : 22:50:51
Meni su ova Methuen/Epicova izdanja odlična:

http://www.eurocomics.info/blueberry.html

Methuenove je nešto teže i skuplje za nabaviti, dok se Epicova (meko korična) još uvijek mogu nabaviti po prihvatljivim cijenama.
DODSFERD Posted - 03/03/2016 : 21:46:57
Dugo sam se premišljao u vezi nabavke Blueberryja od Bookglobea i na kraju odustao, najviše zbog prevelike cijene a i verzija s pojedinačnim albumima od 48 stranica mi se ne sviđa.
Ako kroz koju godinu to nitko ne objavi kao integrale (u boji) onda će biti red nabaviti izdanje Marketprinta iako mi c/b verzija ne izgleda tako moćno.
izivko Posted - 03/03/2016 : 21:18:48
Po meni ultimativno izdanje Blueberryja je ono što su objavili Nijemci (Ehapa) - Die Blueberry Chroniken.
Sve fino kronološki poredano, 2-4 albuma u jednoj knjizi, s puno dodatnih materijala...milina
I like girlz Posted - 03/03/2016 : 20:46:53
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by I like girlz

nisam mogao da pronađem temu u podforumu "izdavački izlog" vezanu za prve albume (odnosno zadnje po ritmu objavljivanja) bluberija. ne znam kako niko od vas nije ranije primjetio (a ako jeste, onda se izvinjavam) da su za prva 4 albuma (fort navajo, grmljavina na zapadu, usamljeni orao i izgubljeni konjanik) korišteni najlošiji francuski skenovi, gdje se mnoge giraudove linije uopšte ne vide, a neke se jedva vide, ako uporedimo iste sa drugim francuskim originalima, dečjim novinama i stripotekom. kome trebaju primjeri, navest ću tačne stranice.

i ne samo to, na nekim stranicama su francuzi (ili bookglobe, pitanje je sad) brisali neke stvari, tako npr. u "izgubljenom konjaniku" su izbrisani toponimi na karti dok bluberi razgovara sa generalom krukom na tabli 16b.

zatim sam gledao kasnija francuska re-izdanja i tu su vraćeni originalni skenovi (radi se o izdanjima poslije 1994-te) ali bookglobe se iz nekog razloga odlučio na ove najlošije skenove.

možda sam dosadan, ali obožavam ovaj strip i nadam se da će neki izdavač na ovim prostorima konačno odraditi ovaj serijal u najboljem mogućem izdanju!


Jesi li ovaj sud donio na temelju skenova Bookglobeovih albuma?

Što se tiče samih materijala, tu izdavač često ne može birati. Jednostavno, mora raditi s onim materijalima koje mu da originalni vlasnik autorskih prava. Dakle, ako išta nedostaje u onome što je Bookglobe objavio, to je zbog intervencija Moebiusa ili Dargauda.



ne, posjedujem bookglobe albume, tj. popunjavam kolekciju, ali ove o kojima govorim posjedujem.

nisi u pravu za skenove, nisam doduše upućen koji skenovi su bilo dostupni ili s druge strane povoljni za bookglobe, ali definitivno je da najbolji nisu korišteni. znači ne lupam, nego sam upoređivao stranicu sa stranicom.

na onom francuskom sajtu imaju primjeri skenova iz različitih godina i postoje skenovi izdanja (reprinta) nakon 1994 (a koji su navodno bili baza za bookglobe izdanja) i koji su savršeni, znači niti jedna linija giraudovog crteža ne nedostaje. koliko sam uspio vidjeti, samo jedan ili dva reprinta su imali te problematične skenove i upravu ti su zapali bookglobe-u kod ova prva četiri albuma. ostali su, naravno, ok.
I like girlz Posted - 03/03/2016 : 20:44:54
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pretpostavljam da sam stariji od tebe, pa prvih šest albuma Blueberryja imam u dvije varijante, u izdanju Dečjih novina iz druge polovine 80-ih i svježe Bookglobeovo izdanje.

Ne znam kakvi su skenovi u Marketprintovim integralima, ali što se boje tiče, bolja domaća (i "domaća") izdanja od ovih trenutno ne postoje.





da stariji si, ali to ne mijenja činjenicu da nisu najbolji skenovi korišteni. imao sam i ja dečje novine, stripoteku panoramu i sad imam bookglobe albume. čak i na skenovima dečjih novina se vide linije i ostalo što sam naveo, a čega nema u bookglobe izdanju ova prva 4 albuma.
jaki Posted - 03/03/2016 : 18:29:54
a može ga markos pitati kad budu slijedeći put sastančili i dogovarali kako će podijeliti tržište.
Mr. Bushido Posted - 03/03/2016 : 17:53:32
quote:
Originally posted by jaki

a koja je poanta izmišljat prijevod koga nema ?


Ne znam, to bi trebalo pitati Nebojšu.
jaki Posted - 03/03/2016 : 17:21:51
a koja je poanta izmišljat prijevod koga nema ?
Mr. Bushido Posted - 03/03/2016 : 15:50:21
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Prijevod je druga stvar, to ide na dušu Bookglobeu.

Misliš na prijevod u nekim albumima Mladog Blueberryja?


nije druga stvar.
greške se događaju svima a pogotovo onima koji puno rade ali
kod bookgloba sam izgubio povjerenje u njihovu želju za izdavanjem što bolje mogućeg izdanja.kod fibre i libellusa nisam.
da,mladi b,ramiro,p.škorpijoni,gil st.andre...ovako napamet govoreći.


Ok, ali po tebi ispada da su u Bookglobeu namjerno išli intervenirati u izgled tabli. Zašto bi se netko gnjavio s time? Koja je poanta toga?

Btw, što nedostaje Pustinjskim škorpionima?
jaki Posted - 03/03/2016 : 15:32:46
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Prijevod je druga stvar, to ide na dušu Bookglobeu.

Misliš na prijevod u nekim albumima Mladog Blueberryja?


nije druga stvar.
greške se događaju svima a pogotovo onima koji puno rade ali
kod bookgloba sam izgubio povjerenje u njihovu želju za izdavanjem što bolje mogućeg izdanja.kod fibre i libellusa nisam.
da,mladi b,ramiro,p.škorpijoni,gil st.andre...ovako napamet govoreći.
anto Posted - 03/03/2016 : 15:12:13
quote:
Originally posted by anto

1.Bluberi,redovni
2.XIII
3.Usagi Yojimbo
4.Bone
5.Korto Malteze
6.Linkoln
7.Umpah pah
8.Lucky Luke
9.Žil Žurdan
10.Bluberi,mladi Bleksed
11.Brodolomci vremena
12.Iznogud
13.Pustinjske škorpije
14.Rabinov mačak
15.Nataša
16.Badi Longvej
17.Bruno Brazil
18.Otok Burbon 1730
19.Fort Viling
20.Asteriks
21.Maslin Granko
22.Lik Orijent
23.Rok Derbi
24.Mladi Bluberi
25.Džonatan Kartland



male izmene
Mr. Bushido Posted - 03/03/2016 : 14:35:52
quote:
Originally posted by jaki

siguran si?
mora biti da i očajni prijevodi u nekim albumima izdavača bg su inrtervencija nositelja prava?


Prijevod je druga stvar, to ide na dušu Bookglobeu.

Misliš na prijevod u nekim albumima Mladog Blueberryja?
jaki Posted - 03/03/2016 : 14:21:50
siguran si?
mora biti da i očajni prijevodi u nekim albumima izdavača bg su inrtervencija nositelja prava?
Mr. Bushido Posted - 03/03/2016 : 13:42:34
quote:
Originally posted by I like girlz

nisam mogao da pronađem temu u podforumu "izdavački izlog" vezanu za prve albume (odnosno zadnje po ritmu objavljivanja) bluberija. ne znam kako niko od vas nije ranije primjetio (a ako jeste, onda se izvinjavam) da su za prva 4 albuma (fort navajo, grmljavina na zapadu, usamljeni orao i izgubljeni konjanik) korišteni najlošiji francuski skenovi, gdje se mnoge giraudove linije uopšte ne vide, a neke se jedva vide, ako uporedimo iste sa drugim francuskim originalima, dečjim novinama i stripotekom. kome trebaju primjeri, navest ću tačne stranice.

i ne samo to, na nekim stranicama su francuzi (ili bookglobe, pitanje je sad) brisali neke stvari, tako npr. u "izgubljenom konjaniku" su izbrisani toponimi na karti dok bluberi razgovara sa generalom krukom na tabli 16b.

zatim sam gledao kasnija francuska re-izdanja i tu su vraćeni originalni skenovi (radi se o izdanjima poslije 1994-te) ali bookglobe se iz nekog razloga odlučio na ove najlošije skenove.

možda sam dosadan, ali obožavam ovaj strip i nadam se da će neki izdavač na ovim prostorima konačno odraditi ovaj serijal u najboljem mogućem izdanju!


Jesi li ovaj sud donio na temelju skenova Bookglobeovih albuma?

Što se tiče samih materijala, tu izdavač često ne može birati. Jednostavno, mora raditi s onim materijalima koje mu da originalni vlasnik autorskih prava. Dakle, ako išta nedostaje u onome što je Bookglobe objavio, to je zbog intervencija Moebiusa ili Dargauda.
Johnny Difool Posted - 03/03/2016 : 13:11:01
Pretpostavljam da sam stariji od tebe, pa prvih šest albuma Blueberryja imam u dvije varijante, u izdanju Dečjih novina iz druge polovine 80-ih i svježe Bookglobeovo izdanje.

Ne znam kakvi su skenovi u Marketprintovim integralima, ali što se boje tiče, bolja domaća (i "domaća") izdanja od ovih trenutno ne postoje.

I like girlz Posted - 03/03/2016 : 13:06:10
nisam mogao da pronađem temu u podforumu "izdavački izlog" vezanu za prve albume (odnosno zadnje po ritmu objavljivanja) bluberija. ne znam kako niko od vas nije ranije primjetio (a ako jeste, onda se izvinjavam) da su za prva 4 albuma (fort navajo, grmljavina na zapadu, usamljeni orao i izgubljeni konjanik) korišteni najlošiji francuski skenovi, gdje se mnoge giraudove linije uopšte ne vide, a neke se jedva vide, ako uporedimo iste sa drugim francuskim originalima, dečjim novinama i stripotekom. kome trebaju primjeri, navest ću tačne stranice.

i ne samo to, na nekim stranicama su francuzi (ili bookglobe, pitanje je sad) brisali neke stvari, tako npr. u "izgubljenom konjaniku" su izbrisani toponimi na karti dok bluberi razgovara sa generalom krukom na tabli 16b.

zatim sam gledao kasnija francuska re-izdanja i tu su vraćeni originalni skenovi (radi se o izdanjima poslije 1994-te) ali bookglobe se iz nekog razloga odlučio na ove najlošije skenove.

možda sam dosadan, ali obožavam ovaj strip i nadam se da će neki izdavač na ovim prostorima konačno odraditi ovaj serijal u najboljem mogućem izdanju!
nikia Posted - 29/04/2015 : 09:33:57
01. XIII
02. Blueberry
03. Blacksad
04. Lucky Luke
05. Umpah-Pah
06. Iznogoud
07. Bruno Brazil
08. Brodolomci vremena
09. Luc Orient
10. Asterix
11. Badi Longvej
12. Largo Winch

Nema dalje...
Ernie Pike Posted - 28/04/2015 : 16:42:51
Ja sam se nedavno iznenadio kad sam vidio da imam više Fibrinih stripova nego Bookglobeovih.
Bookglobe ima jako puno dobrih naslova i nisam imao problema napuniti listu. Pri tome nisam čitao neke od top naslova poput Usagia i Bonea.
I ja bih volio da su izdali nove naslove nekih meni omiljenih stripova, ali kod mene imaju veliki kredit jer su završili Blueberrya (i Brodolomnike i Corta i Pustinjske škorpione ...).
Još da izdaju treći integral Brune Brazila i dovrše XIII, zadovoljstvo bi bilo i veće.
trolodtroje Posted - 28/04/2015 : 16:23:02
quote:
Originally posted by Johnny Difool


To je otprilike kao nekad kad su se kupovali kompleti Dostojevakog, Tolstoja i Krleže uvezeni u kožu, jer dobro izgledaju u regalu dnevnog boravka i jer su dokaz nečije intelektualnosti, iskaznice "građanstva" i "kultiviranosti", dok vlasnici za samu književnost nisu marili.



Možda se ne svrstavam u gornju grupu, ali svejedno - moram da priznam ovde, da imam Blueberryja, Modesty, Cat Claw, Riđobradog, Kirbyja i Hermanna (trenutačno) više zbog kolekcije jer dobro izgledaju na policama. Pošto sam nekad to več čitao (a ne pročitao), dočiče i to na red. Ali kad bude tajming pogodan, ne na silu.
DODSFERD Posted - 28/04/2015 : 14:59:05
quote:
Originally posted by anto
1.Albumi Bluberija ne koštaju ništa više nego drugi klasični albumi (A4,boja,HC,46-64 stranica) ostalih izdavača - ne računajući na nove LL francuze (Spirou,Riđobradi,Sužanjstvo) koji su priča za sebe.

Ne uzimam pojedinačne albume ni drugih izdavača, sva sreća da Libellus gura Thorgala 3/1 (iako bih ja to napravio 5/1) i to je već na nekakvom rubu isplativosti (čak i po promo cijeni, puna ne dolazi u obzir). Velika želja mi je Riđobradi u nekakvoj integral izvedbi jer mi se ne daje 100 kn za album od 48 stranica.
quote:
2.Izbaci Marka,Bleka i Mikija iz kolekcije i imaćeš prostora ne samo za Bluberija.

Oni su već izbačeni sa polica i nalaze se većinom po kutijama i vrećicama, na policama se većinom sjaje HC-ovi pa nema mjesta za kiosk izdanja.
quote:
3.svakako da integrali imaju svoje prednosti; i meni više prijaju za čitanje ,iako je logičnije da su obični albumi lakše za "baratanje" tokom čitanja.

Sa svakom debeljucom se lako barata kada je postaviš na pravo mjesto.
izivko Posted - 28/04/2015 : 14:53:18
1. Blueberry
2. Murena
3. Asterix
4. Durango
5. Buddy Longway
6. Jonathan Cartland
7. Lucky Luke
8. UsagiUsagi
9. Blacksad
10. Samurai
11. Rabinov mačak
12. Plave bluze
13. Ramiro
14. Bruce J. Hawker
15. XIII
16. Fort Wheeling
17. Iznogud
18. Bijela tigrica
19. Umpah-Paha
20. Ana iz džungle
21. Garfield
22. Colby
23. Otok Bourbon 1730
24. Bone
25. Sillage
anto Posted - 28/04/2015 : 14:07:35
quote:
Originally posted by DODSFERD

Već sam rekao da mi se ne sviđaju albumi od nekoliko listova i zašto bi to bilo glupo. Imam 3 dobra razloga za to:
1. cijena je u većini slučajeva napucana do maksimuma (a Bookglobe tu prednjači) a meni se ne daju takvi iznosi (mislim, kako se ono popularno kaže; imam ali ne dam).
2. ne znam više kuda bih sa stripovima zbog pomanjkanja prostora a nekakva hrpetina pojedinačnih albuma sigurno neće pomoći u tome.
3. kao što sam već rekao, nema ništa bolje nego u rukama držati jednu debelu... hm, knjigu, a što drugo.



1.Albumi Bluberija ne koštaju ništa više nego drugi klasični albumi (A4,boja,HC,46-64 stranica) ostalih izdavača - ne računajući na nove LL francuze (Spirou,Riđobradi,Sužanjstvo) koji su priča za sebe.

2.Izbaci Marka,Bleka i Mikija iz kolekcije i imaćeš prostora ne samo za Bluberija.

3.svakako da integrali imaju svoje prednosti; i meni više prijaju za čitanje ,iako je logičnije da su obični albumi lakše za "baratanje" tokom čitanja.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000