forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mauro Marcheselli otišao u penziju

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zeljko Ferri Posted - 04/11/2015 : 13:44:57
Sta mislite o ovome?

Kako ce sad stvari da teku u SBE? Sta ce biti sa Zagorom? Hoce li biti promena?

I to bas sad kad je trebalo on i Burattini da odlucuju da li da me prime za crtaca

Evo linka:

http://www.sergiobonelli.it/news/news/39414/Mauro-Marcheselli-lascia-l-incarico-di.html
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
PijaniPatak Posted - 05/11/2015 : 20:22:42
quote:
Originally posted by Villain

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Marcheselli je dao ostavku jer mu je....

Makar tako piše u članku


Tako piše, da su 11.9.2001 aviJoni srušili kule bliznakinje, gde je usred sveg meteža jednom od terorista ispao pasoš iz aviona i ostao čitav. Na osnovu čega smo zaključili da je alQaeda izvela napad.



al' me prosvetli, jbte

edit1: Željko, majku mu, kako ti spavaš noću, uopšte? Shvataš li da si upravo raščerečio kompletan administrativni i rukovodeći sistem poluvekovne izdavačke politike?

edit2: Nešto mi se King ućutao na ovu temu. Garant se neki Saša Ždrale Editore sprema u senci. Od Davidea ima da ostane samo statua u Firenzi

edit3: ni ti mi, D.J., sa ovim tvojim prekoatlantskim novitetima nisi baš najčistiji u ovoj priči

edit4: a i Markos mi se nešto ućutao. SBE će uskoro objavljivati samo dobre Zagore
Villain Posted - 05/11/2015 : 19:54:50
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Marcheselli je dao ostavku jer mu je....

Makar tako piše u članku




Tako piše, da su 11.9.2001 aviJoni srušili kule bliznakinje, gde je usred sveg meteža jednom od terorista ispao pasoš iz aviona i ostao čitav. Na osnovu čega smo zaključili da je alQaeda izvela napad.
solar Posted - 05/11/2015 : 17:56:24
Ok, znači Masiero će biti novi "direttore editoriale", ali tko će onda na njegovu staru poziciju "redattore capo centrale"...
Darkwood Monty Posted - 05/11/2015 : 06:27:08
@Zeljko
Možeš ti napisati za Burea da je Monika Beluči, al jbga kad on meni ne izgleda kao teta Monika
Kao fan može biti tradicionalista, ali kao urednik je krivi čovjek na krivom mjestu koji je upao u škare sa svojom neodlučnošću da se odluči u kojem smjeru da ide Zagor serijal, a očito nije ni faca unutar Bonellija da izbori neku kvalitetu za svoj serijal.
Kao tradicionalista možda ima neki Nolitta-kompleks, ali stari Sergio nikad ne bi radio hrpu poteza koje Bure radi, jer to se naime zove bezidejno recikliranje, a ne tradicionalizam ili što već.
Inače mi je skroz simpatičan lik, daleko simpatičniji od nekih drugih koji su vjerojatno bolji scenaristi i urednici.
Zeljko Ferri Posted - 04/11/2015 : 22:34:36
Ja da sam Verni, ne bi bio ljubomoran :D Ma ne mislim ja da sam na konju, samo mislim da sad imam 1% sanse da me prime za crtaca. Pre nisam imao nikakve nade. Otkud znas da je Verni ljubomoran i da je savetnik Buretu? Ne verujem da je Verni Bureta savetovao da mi Bure na Salonu Stripa odmah kaze kad smo se upoznavali "You are my favorite". Buratini JESTE tradicionalista Darkwood Monty :D
Deers Posted - 04/11/2015 : 21:43:09
Željko misli da je sada na konju a ne shvaća da je time prešao (zaobišao) samo jednu među prvima i objektivnijim preprekama. Prepreku koju bi daljnim trudom i zalaganjem lako prešao. Sada dolaze one druge, subjektivne kao npr. ljubomornog Vernija itd. Za Vernija ionako se zna da je već neko vrijeme glavni savjetnik Buretu.
nagor Posted - 04/11/2015 : 20:24:29
Dakle, ovaj topic je ipak o Marcheselliju, a ne Željkovoj želji da upadne u staff? Oke. :)
solar Posted - 04/11/2015 : 20:17:24
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Pise "resio da ode sa pozicije" ako se ne varam. To mu dodje kao ostavka.


Ako ćemo bukvalno, naslov kaže "napušta mesto..." jer je "otišao u penziju" neprikladno za naslov iz nekoliko etičkih i tehničkih razloga. Ako tekst kaže da je otišao u penziju, što je njegovo pravo, a nikakav drugi tekstualni ili usmeni podatak ne tvrdi drugačije, onda je otišao u penziju.

Bilo bi lepo kada bi to stajalo u naslovu, iz poštovanja prema čoveku i ovom forumu, jer onima iz Italije stvara ružnu sliku o nama kao zajednici, a i k tebi kao individualcu koji pokušava da im upadne pod krov.

Što se tiče tvog angažovanja- sretno!
@deers spominjao se odlazak u penziju nekoliko puta.


Ok, mijenjamo naslov topica.
PijaniPatak Posted - 04/11/2015 : 19:57:40
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Pise "resio da ode sa pozicije" ako se ne varam. To mu dodje kao ostavka.


Ako ćemo bukvalno, naslov kaže "napušta mesto..." jer je "otišao u penziju" neprikladno za naslov iz nekoliko etičkih i tehničkih razloga. Ako tekst kaže da je otišao u penziju, što je njegovo pravo, a nikakav drugi tekstualni ili usmeni podatak ne tvrdi drugačije, onda je otišao u penziju.

Bilo bi lepo kada bi to stajalo u naslovu, iz poštovanja prema čoveku i ovom forumu, jer onima iz Italije stvara ružnu sliku o nama kao zajednici, a i k tebi kao individualcu koji pokušava da im upadne pod krov.

Što se tiče tvog angažovanja- sretno!
@deers spominjao se odlazak u penziju nekoliko puta.
Darkwood Monty Posted - 04/11/2015 : 19:44:53
Bure je 'tradicionalista'!!! - ovo mi je definitivno najjača općeprihvaćena parola sa Stripovi.com.
Zeljko Ferri Posted - 04/11/2015 : 18:52:47
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Zeljko Ferri


Buratini mi je rekao da je odlagao da mi odgovori pre svega jer je hteo licno da me upozna na Salonu Stripa...

E sad, on i dalje mudro cuti...mozda ce mu biti lakse da nagovori ovog novog da me prime Sigurno ce biti lakse, jer cuo sam da je MArcheselli bio bas, bas tvrd orah.


A ti si uvjeren da te Bure toliko obožava?




Nisam uveren vec mi je rekao da mu se jako dopadaju moji radovi i da sam mu omiljeni (On je tradicionalista kao i ja i stoga ne cudi da mu se svidjaju moji radovi) I verujem da ce sve uciniti da nagovori ovog novog da me prime. Sto se tice Buratinija nemam dileme. Jedina mi je prepreka sada njegov novi sef.
tinton Posted - 04/11/2015 : 18:50:37
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri


Buratini mi je rekao da je odlagao da mi odgovori pre svega jer je hteo licno da me upozna na Salonu Stripa...

E sad, on i dalje mudro cuti...mozda ce mu biti lakse da nagovori ovog novog da me prime Sigurno ce biti lakse, jer cuo sam da je MArcheselli bio bas, bas tvrd orah.


A ti si uvjeren da te Bure toliko obožava?
Zeljko Ferri Posted - 04/11/2015 : 18:48:58
Pise "resio da ode sa pozicije" ako se ne varam. To mu dodje kao ostavka.
solar Posted - 04/11/2015 : 18:33:52
Otišao u penziju. Evo zamolit ćemo Željka da promijeni naziv topica.
DeeCay Posted - 04/11/2015 : 18:29:50
Podnio ostavku ili otišao u penziju? To su različite stvari.
Zeljko Ferri Posted - 04/11/2015 : 18:26:29

Buratini mi je rekao da je odlagao da mi odgovori pre svega jer je hteo licno da me upozna na Salonu Stripa...

E sad, on i dalje mudro cuti...mozda ce mu biti lakse da nagovori ovog novog da me prime Sigurno ce biti lakse, jer cuo sam da je MArcheselli bio bas, bas tvrd orah.
senokute Posted - 04/11/2015 : 18:19:36
quote:
Originally posted by VALTER

Možda je razlog Marchesellijeve ostavke neslaganje oko angažmana Željka Ferrija



Sto posto nije htio Zeljka, pa su mu rekli da kupi prnje.
Ko ga sisa, sad ce sigurno primiti Zeljka ferrija.
Zeljko Ferri Posted - 04/11/2015 : 17:20:24
quote:
Originally posted by solar

quote:
Slazem se sa Morskim i Johnny DiFoolom. Verovatno nesto nije stimalo....

Svaka kvalitetna tema mora imati barem jednu teoriju zavjere.



Mozda jeste, mozda nije U svakom slucaju meni ova smena ide na ruku...
solar Posted - 04/11/2015 : 17:13:47
quote:
Slazem se sa Morskim i Johnny DiFoolom. Verovatno nesto nije stimalo....

Svaka kvalitetna tema mora imati barem jednu teoriju zavjere.
Deers Posted - 04/11/2015 : 16:44:20
Koja priča Patak?
Zeljko Ferri Posted - 04/11/2015 : 16:40:03
Slazem se sa Morskim i Johnny DiFoolom. Verovatno nesto nije stimalo....takodje sam cuo da je Marcheselli bio jako tvrd orah...mozda je ova promena i dobra za mene licno...
morski Posted - 04/11/2015 : 16:32:41
ma, da, dao ostavku da bi otisao u penziju. glupost.
PijaniPatak Posted - 04/11/2015 : 16:21:37
Na fb je druga priča: kružilo je to po it.grupama unazad godinu-dve.
solar Posted - 04/11/2015 : 15:37:24
Da, Marcheselli je rođen 1953. tako da nije čudno, ali opet je iznenađenje jer nije bilo prethodne najave, npr. za Nizzijevu penziju smo znali unaprijed.

edit:
Kako je Patak već rekao, u članku piše da je namjeravao poći u penziju prije 4 godine, ali nije zbog Sergiove smrti, a sada je sve stabilno i u redu pa može.
Johnny Difool Posted - 04/11/2015 : 15:06:34
Hajde dobro, neka službena verzija bude i prava.
Mskar mislim da je zrnce skepse pametno zadržati.
U svakom slučaju, važno je zvati se Mauro!


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000