forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mauro Marcheselli otišao u penziju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 04/11/2015 : 13:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Sta mislite o ovome?

Kako ce sad stvari da teku u SBE? Sta ce biti sa Zagorom? Hoce li biti promena?

I to bas sad kad je trebalo on i Burattini da odlucuju da li da me prime za crtaca

Evo linka:

http://www.sergiobonelli.it/news/news/39414/Mauro-Marcheselli-lascia-l-incarico-di.html

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com

Edited by - solar on 04/11/2015 20:18:32

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/11/2015 : 13:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

I to bas sad kad je trebalo on i Burattini da odlucuju da li da me prime za crtaca




Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 04/11/2015 : 13:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/11/2015 : 13:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Načelno, ovakvi potezi u bilo kojem poslu znak su da nešto ozbiljno ne štima.
Možda sukob koncepcija, možda nezadovoljavajući financijski rezultati, možda sukob taština... ali nešto svakako da.
Pretpostavljam da se dosad sve odigravalo "ispod žita" i dalje od očiju javnosti, a sad će izići na površinu.

Kako god okreneš problemi, s možda i ozbiljnijim posljedicama.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/11/2015 : 14:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Marcheselli je dao ostavku jer mu je vreme za penziju. Prosto, čovek već ima lep broj godina za vratom.
Navodno je to hteo i pre četiri godine, ali tada je Sergio umro pa nije hteo da u tako kriznim danima napušta firmu.
Sada je u SBE sve stabilno, pa je pao šešir na klin.

Makar tako piše u članku

Garant nije znao šta da radi sa Željkom pa je zapevao "Odlazim odlazim rušim ti sne" i zviznuo napolje glavom bez obzira

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 04/11/2015 14:06:16
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 04/11/2015 : 14:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da se ništa loše ne valja iza brda.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/11/2015 : 14:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Da, kako je rekao PP otisao je u penziju, barem sluzbeno, a stepenicu vise tj. na njegovo mjesto se penje Masiero. Netko novi ce doci na mjesto Masiera i to je to, barem iz ovog priopcenja se cini da sve stima.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Zagor i Chico
New Member



Croatia
214 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 04/11/2015 : 14:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Chico a Private Message  Reply with Quote
Izabrati će oni tebe za crtača svejedno
Sretno i javi vijesti, vjerujem pozitivne
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/11/2015 : 14:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Možda je razlog Marchesellijeve ostavke neslaganje oko angažmana Željka Ferrija
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/11/2015 : 15:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Hajde dobro, neka službena verzija bude i prava.
Mskar mislim da je zrnce skepse pametno zadržati.
U svakom slučaju, važno je zvati se Mauro!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 04/11/2015 15:08:46
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/11/2015 : 15:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, Marcheselli je rođen 1953. tako da nije čudno, ali opet je iznenađenje jer nije bilo prethodne najave, npr. za Nizzijevu penziju smo znali unaprijed.

edit:
Kako je Patak već rekao, u članku piše da je namjeravao poći u penziju prije 4 godine, ali nije zbog Sergiove smrti, a sada je sve stabilno i u redu pa može.

Edited by - solar on 04/11/2015 15:40:42
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/11/2015 : 16:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Na fb je druga priča: kružilo je to po it.grupama unazad godinu-dve.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 04/11/2015 : 16:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
ma, da, dao ostavku da bi otisao u penziju. glupost.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 04/11/2015 : 16:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa Morskim i Johnny DiFoolom. Verovatno nesto nije stimalo....takodje sam cuo da je Marcheselli bio jako tvrd orah...mozda je ova promena i dobra za mene licno...

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/11/2015 : 16:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Koja priča Patak?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/11/2015 : 17:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Slazem se sa Morskim i Johnny DiFoolom. Verovatno nesto nije stimalo....

Svaka kvalitetna tema mora imati barem jednu teoriju zavjere.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 04/11/2015 : 17:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Slazem se sa Morskim i Johnny DiFoolom. Verovatno nesto nije stimalo....

Svaka kvalitetna tema mora imati barem jednu teoriju zavjere.



Mozda jeste, mozda nije U svakom slucaju meni ova smena ide na ruku...

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 04/11/2015 : 18:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Možda je razlog Marchesellijeve ostavke neslaganje oko angažmana Željka Ferrija



Sto posto nije htio Zeljka, pa su mu rekli da kupi prnje.
Ko ga sisa, sad ce sigurno primiti Zeljka ferrija.






Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 04/11/2015 : 18:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote

Buratini mi je rekao da je odlagao da mi odgovori pre svega jer je hteo licno da me upozna na Salonu Stripa...

E sad, on i dalje mudro cuti...mozda ce mu biti lakse da nagovori ovog novog da me prime Sigurno ce biti lakse, jer cuo sam da je MArcheselli bio bas, bas tvrd orah.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/11/2015 : 18:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Podnio ostavku ili otišao u penziju? To su različite stvari.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 04/11/2015 : 18:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Otišao u penziju. Evo zamolit ćemo Željka da promijeni naziv topica.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 04/11/2015 : 18:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Pise "resio da ode sa pozicije" ako se ne varam. To mu dodje kao ostavka.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/11/2015 : 18:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri


Buratini mi je rekao da je odlagao da mi odgovori pre svega jer je hteo licno da me upozna na Salonu Stripa...

E sad, on i dalje mudro cuti...mozda ce mu biti lakse da nagovori ovog novog da me prime Sigurno ce biti lakse, jer cuo sam da je MArcheselli bio bas, bas tvrd orah.


A ti si uvjeren da te Bure toliko obožava?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 04/11/2015 : 18:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Zeljko Ferri


Buratini mi je rekao da je odlagao da mi odgovori pre svega jer je hteo licno da me upozna na Salonu Stripa...

E sad, on i dalje mudro cuti...mozda ce mu biti lakse da nagovori ovog novog da me prime Sigurno ce biti lakse, jer cuo sam da je MArcheselli bio bas, bas tvrd orah.


A ti si uvjeren da te Bure toliko obožava?




Nisam uveren vec mi je rekao da mu se jako dopadaju moji radovi i da sam mu omiljeni (On je tradicionalista kao i ja i stoga ne cudi da mu se svidjaju moji radovi) I verujem da ce sve uciniti da nagovori ovog novog da me prime. Sto se tice Buratinija nemam dileme. Jedina mi je prepreka sada njegov novi sef.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com

Edited by - Zeljko Ferri on 04/11/2015 18:54:24
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 04/11/2015 : 19:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Bure je 'tradicionalista'!!! - ovo mi je definitivno najjača općeprihvaćena parola sa Stripovi.com.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/11/2015 : 19:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Pise "resio da ode sa pozicije" ako se ne varam. To mu dodje kao ostavka.


Ako ćemo bukvalno, naslov kaže "napušta mesto..." jer je "otišao u penziju" neprikladno za naslov iz nekoliko etičkih i tehničkih razloga. Ako tekst kaže da je otišao u penziju, što je njegovo pravo, a nikakav drugi tekstualni ili usmeni podatak ne tvrdi drugačije, onda je otišao u penziju.

Bilo bi lepo kada bi to stajalo u naslovu, iz poštovanja prema čoveku i ovom forumu, jer onima iz Italije stvara ružnu sliku o nama kao zajednici, a i k tebi kao individualcu koji pokušava da im upadne pod krov.

Što se tiče tvog angažovanja- sretno!
@deers spominjao se odlazak u penziju nekoliko puta.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 04/11/2015 19:58:25
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000