forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex 133 - Mefisto

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 19/11/2015 : 10:37:26
Scenarij: Claudio Nizzi
Crtež: Claudio Villa
Naslovnica: Claudio Villa

Original #501

26.11.15. u snk
27.11.15. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 21/12/2015 : 21:39:54
Ovo izgleda dosta blizu originala iako je za kvalitetu otiska zaslužan i papir, nisam uživo vidio talijanski papir a ovako preko ekrana rekao bih da ipak ima blagu prednost.
dzoni Posted - 21/12/2015 : 21:07:06
popravio se puno ludens u odnosu na od pre 5 godina recimo kako je to sve izgledalo....ali ipak,original je original i to ce uvek biti tako...
MisterYES Posted - 21/12/2015 : 17:53:48
quote:
Originally posted by Cromwell
Ajde kad kupiš baš usporedi s originalom da vidimo koliko se popravio


Gru Posted - 11/12/2015 : 01:22:41
Sve i da je za ove epizode scenario napisao Mignacco ipak je ovo Villa u svom najboljem izdanju.
velka031 Posted - 10/12/2015 : 21:49:10
Ni ja ne bojkotiram, rado bi kupovao i neke nove stripove, a ne stalno duplao duplikate.
Kruger Posted - 10/12/2015 : 21:11:54
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by El Morisco

Sigurno će Ludens umjesto 1287 prodanih Texova pasti na "sramotna" 1272 primjerka i zbog toga morati staviti ključ u bravu kako bi neki bili sretni, umjesto da za 6 Ludensovih Texova izdvoje nevjerojatnih 108 kn godišnje i kao pravi fanovi imaju oba izdanja.!





Lijepo se zabavljate sa ovim što bojkotiraju, čak sam se i nasmijao nekim komentarima.


A kakva je tvoja situacija (nisam upratio ako si negdje naglasio), imaš li VČ, samo Ludens ili guraš oba izdanja.



Imam VČ, ali kupujem i Ludens, ja ne bojkotiram.
DODSFERD Posted - 10/12/2015 : 16:36:44
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by El Morisco

Sigurno će Ludens umjesto 1287 prodanih Texova pasti na "sramotna" 1272 primjerka i zbog toga morati staviti ključ u bravu kako bi neki bili sretni, umjesto da za 6 Ludensovih Texova izdvoje nevjerojatnih 108 kn godišnje i kao pravi fanovi imaju oba izdanja.!





Lijepo se zabavljate sa ovim što bojkotiraju, čak sam se i nasmijao nekim komentarima.


A kakva je tvoja situacija (nisam upratio ako si negdje naglasio), imaš li VČ, samo Ludens ili guraš oba izdanja.
Kruger Posted - 10/12/2015 : 16:19:46
quote:
Originally posted by El Morisco

Sigurno će Ludens umjesto 1287 prodanih Texova pasti na "sramotna" 1272 primjerka i zbog toga morati staviti ključ u bravu kako bi neki bili sretni, umjesto da za 6 Ludensovih Texova izdvoje nevjerojatnih 108 kn godišnje i kao pravi fanovi imaju oba izdanja.!





Lijepo se zabavljate sa ovim što bojkotiraju, čak sam se i nasmijao nekim komentarima.
DODSFERD Posted - 10/12/2015 : 15:56:11
Onako na oko lijepo i praktično izgleda kada priča završava na kraju sveske ali ponekad baš zna zafaliti nekih 10-ak stranica za bolje razrađen kraj.
Koresh Posted - 10/12/2015 : 15:26:55
quote:
Originally posted by Poli


... jod od kad ga trpaju "jedna prica - zakljucena sa krajem sveske, posljednjom tablom", pa se ne preklapa vise 2 price u jednoj sveski (kraj jedne i pocetak druge)



to je ogroman minus, pogotovo kad neku epizodu "stisnu" u 2 sveske
Poli Posted - 10/12/2015 : 11:43:19

... jod od kad ga trpaju "jedna prica - zakljucena sa krajem sveske, posljednjom tablom", pa se ne preklapa vise 2 price u jednoj sveski (kraj jedne i pocetak druge)
MisterYES Posted - 10/12/2015 : 11:17:24
quote:
Originally posted by adriano

dobra epizoda, ali je kraj malo zbrzan. Očekivao sam više borbe od Mefista na kraju, a ne bježaniju.


Inače mi se cini da je u Texa nerijetko boljka zbrzan kraj, baš ga nekako školski pospreme.
adriano Posted - 10/12/2015 : 07:42:55
dobra epizoda, ali je kraj malo zbrzan. Očekivao sam više borbe od Mefista na kraju, a ne bježaniju.
El Morisco Posted - 09/12/2015 : 23:46:29
quote:
Originally posted by Cromwell

Bome, moram priznati da je i meni ovaj Mefisto ostavio bolji dojam nego kad sam pročitao VČovo izdanje. Stvarno kao da je drugi strip u pitanju. Ipak!, sumnjam da će bolji otisak popraviti i vjerojatno jedan od najglupljih odnosno najnepostojećijih raspleta priče ikad


Amen Ne mogu se oteti dojmu starijih Mefistovih pojavljivanja tate Bonellija. Čista jeza! Mislim ono, 2 Kita hipnotizirana rade za Mefista, Vudu čarobnica i Mefisto, pa njegov sin Yama - ajmo Libellus, dajte nam u kolor izdanju sve te epizode...
Cromwell Posted - 09/12/2015 : 09:28:34
Bome, moram priznati da je i meni ovaj Mefisto ostavio bolji dojam nego kad sam pročitao VČovo izdanje. Stvarno kao da je drugi strip u pitanju. Ipak!, sumnjam da će bolji otisak popraviti i vjerojatno jedan od najglupljih odnosno najnepostojećijih raspleta priče ikad
DODSFERD Posted - 08/12/2015 : 10:24:55
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Iwek

Ehh da je sad izasao Tex 649!
Slavilo bi se kao da je nova godina.. Kalibrom 45


kad bi svi bojkotovali kupovinu ovih Texova koji se preklapaju sa Veselim,verovatno bi LU odradio ovu priču sa Mesistom i prebacio se 140 i kusur brojeva unapred.


Nema šanse da prođe bojkot, ja prvi neću pristati na takvo nešto.


da,evo i ja se pridruzujem protestu...dosad sam uzimao po 3 primjeraka Mefista cu ucetverit.


Taman paše; jedan samo za policu, jedan za čitanje, jedan malome za školu i jedan ženi da razbije monotoniju od raznih kuharica.
teller Posted - 08/12/2015 : 09:13:27
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Iwek

Ehh da je sad izasao Tex 649!
Slavilo bi se kao da je nova godina.. Kalibrom 45


kad bi svi bojkotovali kupovinu ovih Texova koji se preklapaju sa Veselim,verovatno bi LU odradio ovu priču sa Mesistom i prebacio se 140 i kusur brojeva unapred.


Nema šanse da prođe bojkot, ja prvi neću pristati na takvo nešto.


da,evo i ja se pridruzujem protestu...dosad sam uzimao po 3 primjeraka Mefista cu ucetverit.
Villain Posted - 07/12/2015 : 23:52:24
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Iwek

Ehh da je sad izasao Tex 649!
Slavilo bi se kao da je nova godina.. Kalibrom 45


kad bi svi bojkotovali kupovinu ovih Texova koji se preklapaju sa Veselim,verovatno bi LU odradio ovu priču sa Mesistom i prebacio se 140 i kusur brojeva unapred.


Čujte ovo...
Svašta. Ja mislim da bi Texilovci trebali da kupuju po jedno 30 ludensovih primeraka, jer šta je to x 108 kn na nekom tamo nivou. Taman će da nadoknade zaostatak, nas, što nismo budale da dupliramo stripove, nego pametno dajemo na nove, nečitane. Onda bi ludens ubrzao i spucao Vč period u roku od godinu dana...


DODSFERD Posted - 07/12/2015 : 23:33:45
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Iwek

Ehh da je sad izasao Tex 649!
Slavilo bi se kao da je nova godina.. Kalibrom 45


kad bi svi bojkotovali kupovinu ovih Texova koji se preklapaju sa Veselim,verovatno bi LU odradio ovu priču sa Mesistom i prebacio se 140 i kusur brojeva unapred.


Nema šanse da prođe bojkot, ja prvi neću pristati na takvo nešto.
El Morisco Posted - 07/12/2015 : 23:09:26
Sigurno će Ludens umjesto 1287 prodanih Texova pasti na "sramotna" 1272 primjerka i zbog toga morati staviti ključ u bravu kako bi neki bili sretni, umjesto da za 6 Ludensovih Texova izdvoje nevjerojatnih 108 kn godišnje i kao pravi fanovi imaju oba izdanja.!
Curunir Posted - 07/12/2015 : 22:54:59
evo, odma ćemo se svi žrtvovati radi vas petnajs.
možda se i obesimo.
anto Posted - 07/12/2015 : 22:51:10
quote:
Originally posted by Iwek

Ehh da je sad izasao Tex 649!
Slavilo bi se kao da je nova godina.. Kalibrom 45


kad bi svi bojkotovali kupovinu ovih Texova koji se preklapaju sa Veselim,verovatno bi LU odradio ovu priču sa Mesistom i prebacio se 140 i kusur brojeva unapred.
Curunir Posted - 07/12/2015 : 22:49:23
quote:
Originally posted by MisterYES

quote:
Originally posted by Curunir

5 mm mogu biti bitni samo ako čine znatan dio ukupnih centimetara



Piratska izdanja ponajviše furaju drugaciji format kao imperativ

Šalu na stranu, ovako izgleda Bonelli layout: http://i.imgur.com/29PMiK9.png
Dakle 16cm x 21cm - art area 13,5cm x 19cm

Da bi kada se otvori u ruci izgledao ovako: http://i.imgur.com/UhWu996.png (Lijepo pregledno, fiksno, po 1cm sa svake strane) I svaka je stranica u mm precizno jednako printana, nista ne oscilira.

Kod nas je ovako: http://i.imgur.com/VB8m2PB.png
Ali je iduća već recimo ovako: http://i.imgur.com/eFNwn5f.png
I tako nekim random redom sa oscilacijama kakve mislim talijani bacaju u škart pri kontroli...nema drugog termina nego "feler". Eto malo kada se vide brojevi, jasnije je to sto govorim, negdje je gubitak crteža po visini table 7mm pa et...

A sve bi bilo jos i trpeće da "vidno polje" u 99% tabli ne izgleda ovako: http://i.imgur.com/bGEPIM3.png

Dakle kad je neka preglednost u pitanju svede se na
Ovo VS ovo





lol.
ja o nekim drugim centimetrima...
ostavi se mjerenja, ubija ti smisao za... razumijevanje
DODSFERD Posted - 07/12/2015 : 22:31:10
SD jest imala bolji dizajn stripova ali zato je Ludens nadmašuje sa otiskom.
Koresh Posted - 07/12/2015 : 22:25:51
kupio sam ovo iako imam VČ, ali mislim kupiti samo 4 broja sa Mefistom, i nakon toga neću duplati ionako škart od priča koje slijede. Mefista sam morao radi otiska, potpuno je drugi doživljaj...

što se tiče 5 mm slažem se da je razlika dosta vidljiva, imao sam tal. Texova, uostalom i Sl.Dalmacija je imala takve stripove i razlika se očigledno vidi i poprilično lijepše izgleda kad su sličice malo veće kao na Bonelli formatu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000