forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nick Raider - Julia

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
risbozg Posted - 28/12/2015 : 16:21:03
Kji je strip po Vašem mišljenju bolji i zašto
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kiky Posted - 29/12/2015 : 19:02:19
puno bolji mi je nik rajder, jer je jednostavno takva faca da te u nesvjest baca! karakter mu je praktički besprijekoran; moćan i beskompromisan policajac, protiv autoriteta (ljudskog ali i zakonskog), ali visoko samosvjestan, sa istančanim osječajem za pravdu i pravednost. u vezama slobodan, neobuzdan, "friends with benefits" kind-of-guy, ali i zaštitnik, snažan oslonac.
setting serijala sjajan; divlji new york, sa svim svojim osebujnim likovima što silaze sa svih društvenih slojeva i razreda, sa toliko sličnosti i još više razlika. buržuji, političari, bande, narkomani, makroi, uličarke... na istom asfaltu.
hrvoje23 Posted - 29/12/2015 : 19:01:18
Koliko kod Julia bila dobra ( a jest), Nick mi je draži. Jednostavno- odličan lagani krimi strip za opuštanje!
dzoni Posted - 29/12/2015 : 10:36:04
uf nemogu se odluciti...razliciti su stripovi iako je zanr slican...dragi su mi oboje
thekide Posted - 29/12/2015 : 09:14:24
Tex je to jednostavnije sročio:
quote:
Originally posted by Tex Willer

Julia bolja, Nick drazi

thekide Posted - 29/12/2015 : 09:12:06
quote:
Originally posted by El Morisco
Počnem čitati Nicka - oko 15 stranice točno predvidim što će se dogoditi do kraja - zaplet, podzaplet(ako ga ima), tko je negativac, tko je onaj za koga svi misle da je negativac, a u stvari nije itd., uz sve moguće klišeje američkih policijskih tv serija...

Počnem čitati Juliju (do sada izašlih 41 broj od Darkwooda) - znam da se neki obrat mora dogoditi, ali nikada nisam ni blizu onome što će se dogoditi - odlični scenaristički potezi!



Tačno, Nick je predvidljiv, samo meni je i Julija takva. Pročitao sam dvadesetak epizoda i još se nije desilo da me iznenadi. Sećam se da sam i u prvoj epizodi - čim se pojavila ćerka od onog, beše, čistača škole - odmah pomislio evo ubice. Ne vredi, ko je ikad gledao neku proceduralnu krimi seriju, pohvatao je sve trikove.

Ono po čemu daleko odskače Julija jesu kvalitetno razrađeni likovi i bolji dijalozi.
A ipak da mi neko ponudi sve ikad izašle epizode jednog ili drugog serijala - bez razmišljanja bih izabrao Nicka. Nostalgija je čudo.
morski Posted - 29/12/2015 : 07:09:03
quote:
Originally posted by El Morisco


PS - da Nick ima kod nas prolaz, mislite da bi Libellus samo tako zapustio daljnje izlaženje - čisto sumnjam...


Ni DW se bas nesto ne trudi sa Julia-om...

Ontopic: prethodnopomenuti nisam imao prilike da citam, ali s obzirom na glavnog scenaristu, pretpostavljam da je dobar strip.
Nika sam citao jos za vreme DN, vecinu epizoda, i ima par stvarno vrhunskih epizoda iz tog perioda, ostatak je prilicno sablonski radjen, tako da je predvidiv. Meni bio. Sa 15 godina [:-)]
Tex Willer Posted - 29/12/2015 : 03:09:30
Julia bolja, Nick drazi
globinjo Posted - 29/12/2015 : 01:02:42
NICK
DragonSlayer Posted - 29/12/2015 : 00:04:59
Julia definitivno, sto puta originalnije i zanimljivije, btw trebo si napravit poll
DzekDenijels Posted - 28/12/2015 : 23:17:00
Nick...
El Morisco Posted - 28/12/2015 : 23:06:48
Julia!!!

Počnem čitati Nicka - oko 15 stranice točno predvidim što će se dogoditi do kraja - zaplet, podzaplet(ako ga ima), tko je negativac, tko je onaj za koga svi misle da je negativac, a u stvari nije itd., uz sve moguće klišeje američkih policijskih tv serija...

Počnem čitati Juliju (do sada izašlih 41 broj od Darkwooda) - znam da se neki obrat mora dogoditi, ali nikada nisam ni blizu onome što će se dogoditi - odlični scenaristički potezi!

PS - da Nick ima kod nas prolaz, mislite da bi Libellus samo tako zapustio daljnje izlaženje - čisto sumnjam...
tihomirduras Posted - 28/12/2015 : 23:04:42
Đuli
osmo Posted - 28/12/2015 : 22:16:06
Julia je puno bolja po meni....
mpavin Posted - 28/12/2015 : 21:27:48
Scenarij je malo kvalitetniji kod Julije ali u biti su sve to procedurali na isti kalup. Nick je bolji glavni lik a ima i bolje sporedne likove za razliku od Julije koja je nezanimljiva i ukočena.

Tako da bi ja ipak glasa za Nicka.
Kojot Posted - 28/12/2015 : 20:23:21
Nick!
IGMAN2 Posted - 28/12/2015 : 20:17:08
Julia.

Ridera je vrijeme pregazilo... bar ono što sam vidio u onih par Libellusovih knjiga što sam pročitao...
Svojedobno sam pročitao samo jednu Dnevnikovu epizodu Ridera (Zverinjak)i oduševio se.
Bilo mi je baš krivo što nisam mogao doći od još koje epizode... i naravno da sam, kada ga je Libellus počeo izdavati, to morao kupiti... Nažalost, loše su to bile priče. Predvidljive, neinteresantne i loše crtane. Izgleda da sam imao prevelika očekivanja hranjena sjećanjima na tu davno pročitanu epizodu. Šteta.
Poli Posted - 28/12/2015 : 19:04:18

Julia sigurno bolja (Pa Berardi je u pitanju, kvalitetni scenariji, veoma solidni i odlicni crtaci), mada sta mi oba dva veoma draga junaka.
Ne znam, ali oduvijek sam volio krimice, a sto se Bonellija tice, sigurno nisu pretjerali tim zanrom pa je i zato cudno da se sve skupa zakljucilo "vec" sa 200. brojem (slaba prodaja, nekako se sve skupo ispelo), plus svidjaju mi se junaci kod NR (i Marvinov humor na pocetku), uprkos dosta slabijem crtackom staffu u poređenjus a Juliom.


dcopic Posted - 28/12/2015 : 18:24:07
Julija
DODSFERD Posted - 28/12/2015 : 18:06:26
Nisam čitao Juliju iako sam vidio dosta tabli toga stripa, ali inače nisam neki ljubitelj ženskih junaka.
Nick Raidera sam čitao u Dnevnikovom izdanju, zadnji puta 1991. a ostao mi je u sjećanju kao izuzetno napeti strip.
tex2 Posted - 28/12/2015 : 18:05:59
Julia

Nicka sam čitao prije 20 godina i bio mi je ok, dok sam Julijom oduševljen, svih 40 brojeva dosad izašlih na ovim prostorima su super, koliko se sjećam Nick nije toliko dobar?!
Johnny Difool Posted - 28/12/2015 : 18:00:51
Julia.

Nick je bio intrigantan i dovoljno svjež prije 20 - 25 godina, kad sam ga čitao u Dnevnikovim izdanjima, ali ga je u međuvremenu pregazila hrpa realističnih proceduralnih krimi-serija, pa mi je danas staromodan i u tom smislu anakron. Plus što ima u cjelini slabiji crtački staff.

Julia ima prednost i zbog toga što su mi drage serije o forenzičkim psihologinjama i patologinjama (Forenzičarka Halifax, Nijemi svjedok), i njihovim muškim kolegama ili tako nečem (Cracker, Struna u krvi, Buđenje mrtvih), plus što Berardi i liku i čitavom konceptu znade dati drugačiji i osobitiji ugođaj, a i Julia mi je draga kao lik, možda i zbog Audery Hepburn, makar podsvjesno.

anto Posted - 28/12/2015 : 17:34:19
Oba stripa su mi podjednako draga.
Nika imam od Dnevnika,od LL ne uzimam,preskup mi je.
Juliju imam od DW,ali nisam baš redovan kupac - svakako planiram da u sledećoj godini nadoknadim zaostatak (barem delimično).

Julija ima bolji crtež i malo statičniju priču (i specifičniju u odnosu na ono što se očekuje od Boneli stripova)u odnosu na Nika,ali jako dobru, iako ni malo ne podseća na Berardijev rad u Kenu Parkeru.

Nik je klasičan krimi akcioni strip,Tex u patikama,i za ljubitelje ovog žanra,prava stvar iz Boneli kuhinje.

Na osnovu 40-ak pročitanih Nikova i 15-ak Julija,prednost dajem Julki.
Villain Posted - 28/12/2015 : 17:30:54
Nick dinamičniji, Julia kompleksnija. Iako je kriminalistika u pitanju, sasvim drugačiji pristupi temi, različiti polovi, različita zanimanja unutar domena.
Mnogo gotivim oboje.
supermark Posted - 28/12/2015 : 16:46:11
Procitao jednog Nicka i jednu Juliu
Premalo za neku konkretniju usporedbu
acestroke Posted - 28/12/2015 : 16:41:01
Julia

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000