forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The Revenant (2015)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 14/10/2015 : 20:41:53






Utemeljeno na istinitoj priči iz 1820ih. Ovo ispod stvarno zvuči brutalno:

Despite his injuries, Glass regained consciousness, but found himself abandoned, without weapons or equipment. He had festering wounds, a broken leg, and cuts on his back that exposed bare ribs. Glass lay mutilated and alone, more than 200 miles (320 km) from the nearest American settlement at Fort Kiowa on the Missouri. Glass set his own leg, wrapped himself in the bear hide his companions had placed over him as a shroud, and began crawling. To prevent gangrene, Glass laid his wounded back on a rotting log and let maggots eat the dead flesh.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hugh_Glass

http://www.imdb.com/title/tt1663202/


Nakon što ga je skoro smrtno ranio medvjed, Hugha Glassa (Di Caprio), nakon što ga pokradu, u divljini napuštaju njegovi prijatelji traperi (Tom Hardy i Will Poulter). Glass preživljava i nakon oporavka kreće u osvetu.

Ovo je definitivno poslastica za sve nas odrasle na western bonelliju i općenito ljubitelje realističnog filmskog prikaza. Pogledajte ove trailere ispod... tu kinematografiju, prirodnu svjetlost, prljavost, brutalu američkog sjeverozapada 1820ih... Ovo bi mogao biti drugi film zaredom (nakon Birdmana prošle godine) sa kojim će Alejandro González Iñárritu pokupit nagrade i priznanja. Usuđujem se reći, da bi ovdje i Di Caprio mogao konačno poentirati sa oscarom. Uglavnom, ovakvi filmovi se ne rade svake godine. Pada mi na pamet The New World (2005) Terrenca Malicka, ali Revenant izgleda jače.

Traileri:

https://www.youtube.com/watch?v=QRfj1VCg16Y

https://www.youtube.com/watch?v=LoebZZ8K5N0


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
stinky Posted - 04/04/2016 : 10:43:31
da, u tom slučaju ne bi bilo dobro
ne sadist, nego odlučan provoditelj pravde staroga kova

jer, ako baš hoćemo, i sada ima nekih "poena" za Fitzgeralda. a i zbrke. autor pomalo relativizira s jedne strane (Indijanci su ga skalpirali, pa otuda mržnja), a s druge ga demonizira kao ocoubojicu.

inače, nadam se da se razumijemo, meni je film odličan
nagor Posted - 04/04/2016 : 10:05:47
quote:
Originally posted by stinky



znači, proširivanje beskompromisne odlučnosti, a smanjivanje kozmoloških razmatranja prirode, kada je već stavio naglasak na motivaciju glavnog junaka.




Ne znam, možda bi funkcioniralo, ali Inarritu se odlučio za i stavio naglasak na brutali granice&prirode i meni to sjeda. Da je na kraju ona osvetnička potjera trajala 45 minuta, publici (koja ga ionako simpatira) bi se možda zasmilio Fitzgerald, a Glass bi možda ispao sadist, a to ne bi bilo dobro za film.
stinky Posted - 04/04/2016 : 08:51:24
da, pogledao sam, ništa nije falilo

uz True Detective 1, koji je neprikosnoven, The Revenant je ono najbolje posljednjih godina

pa ipak,
nekoliko opaski

ista priča, ali dva različita pristupa
kod staroga su drugačiji naglasci, ali neću sada o njemu pričati

Revenant je uradio određeni kompromis u smislu fabularnosti, priča se skreće u smjeru motivacije glavnog junaka. pa tako imamo i negativca, ubojstvo sina, mora biti payback.

istovremeno, uz ovakvu nosivu postavku koja je onaj tipični zaplet za širu publiku (ne kažem da je to nešto loše), ugrađeni su neki meditativni dijelovi. nisu oni loši, dapače, ali, u cjelini, izmiče poanta.

zatim, ti meditativni dijelovi razblažuju glavni fabularni tok i dovode do određenog nepoklapanja: brutalna Glassova odlučnost i završne scene borbe, u jednom smislu gube na oštrini kontemplativnim razmatranjem prirode, života...
također, tu spada proširivanje priče sa drugim akterima, posebno dio sa indijanskom potragom

recimo, u starom također ima taj "širi pogled", ali malčice bolje paše, jer tamo jest baš širi pogled, čovjek i priroda

možda bi još bolje ispao Revenant da se autor odlučio: ako je išao na motiv osvete, zamisli sljedeću situaciju.
sjećaš se one scene kada njih dvojica bauljaju po snijegu nakon što su se proklizali niz padinu.
to, kada ga Glass slijedi, jedan za drugim tumaraju, to je prilično moćno napravljeno u tom naglasku odlučnosti. e sad zamisli to, ali prošireno: da je Glass lovio Fitzgeralda zadnjih pola sata ili 45 minuta. Fitzgerald pobjegne u šumu, ovaj ga slijedi. Fitzgerald bježni niz rijeku, Glass za njim. vodopadi, pećine, ovaj za njim. bježi iz snijega u vrelu pustinju, ovaj za njim. nepokolebljiv, odlučan lov, bez predaje i predaha.

znači, proširivanje beskompromisne odlučnosti, a smanjivanje kozmoloških razmatranja prirode, kada je već stavio naglasak na motivaciju glavnog junaka.

bez obzira, film je odličan, lijep za oko, pa makar mrvicu idejno zbrkan
nagor Posted - 03/04/2016 : 19:58:49
Man in the Wilderness nisam još pogledao. Pogledat ću. Volim takve "čovjek protiv prirode" filmove.

Danas ponovno gledaš Revenant? Strpi se još desetak dana da izađe bluray rip. To je film koji se mora gledati u visokoj rezoluciji.
stinky Posted - 03/04/2016 : 19:48:32
quote:
Originally posted by nagor

Oduševljen! Filmčina!

Film, koji te ne može ostaviti ravnodušnim. Svaki film nakon kojeg izađem pun emocija iz kina je OK in my book. S time da je Revenant puno više od »OK«, ovo je vrh filmske umjetnosti. Uživao sam u kinematografiji, igri svjetlosti, pejsažima, brutalnosti preživljavanja Glassa i cinizmu Fitzgeralda… Prekrasno snimljen i odglumljen film. skoro svaki frame filma može poslužiti kao wallpaper. U biti, moja sućut svima, koji niste izdržali i pogledali ste dvd screener… šteta… unakazili ste si doživljaj i nije čudno da ste onda dobili osjećaj razvučenosti. Ja sam stvarno uživao u svakom djeliću filma, nije mi se vukao ni sekunde. Prvi dio filma je jači (napad grizlija je već sada u analima filmske kulture), što ne znači da je drugi dio loš. Završnica je brutala... dio u kojem Glass sa suznim očima gleda u prazno je dio u kojem je odlučen i ovogodišnji dobitnik Oscara. Nakon svega što je prošao, taj Glassov pogled mi je stvarno sjeo. Bravo Leo, bravo Hardy i prije svega bravo Inarritu. Lijepo je gledati filmove, koje stvaraju umjetnici.




meni je Revenant odličan
danas ću ga ponoviti

ali, ovako prije ponavljanja, rekao bih da je stari (kad kažem stari, mislim na Man in the Wilderness) film idejno bolje postavljen.

jesi ti gledao stari film?

novi je atraktivniji što se tiče akcije i fotografije, ali stari ima jaču ideju, a ima i Richarda Harrisa (koji ima ramena široka ko dva DiCapria)
Beren Posted - 21/02/2016 : 13:57:37
Nije gluma samo facijalna ekspresija. Volio bih da ga dobije, jer The Revenant je trebalo snimiti u onim uslovima.
Tonka24 Posted - 21/02/2016 : 07:36:14
quote:
Originally posted by tinton

Koga si od nominiranih još gledao?


Dobro postavljeno pitanje, nisam ni sam siguran koga sam gledao jer ne pamtim baš tko glumi.
Ovoga sam zapamtio jer se podigla medijska prašina oko njega a iskreno laički ako ovo nije za oskara ne znam što onda je?
dante Posted - 20/02/2016 : 10:47:55
Di Caprio ce dobiti Oscara sto posto, ali ne samo za ovaj film nego za prosle zasluge kada je izvisio...Akademija nadoknadjuje propusteno kao i u hrpu proslih slucajeva.
tinton Posted - 20/02/2016 : 10:29:23
Koga si od nominiranih još gledao?
Tonka24 Posted - 20/02/2016 : 09:04:59
DiCaprio jednostavno zaslužuje oskara, ne bude li dobio biti će to velika nepravda.
nagor Posted - 17/02/2016 : 17:24:29
http://redcarpetrampage.com/
:)
Tonto Posted - 16/02/2016 : 19:46:40
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Torghal

Dicaprio je odlican glumac ali sad da je neka glumacka velicina,to nije.Dovoljno je pogledat Bande New Yorka i kako ga je Daniel Day Lewis pomea sa ekrana.


A opet, u Djangu, Foxx odličan, Waltz fenomenalan, a DiCaprio najbolji...


Ništa čudno... pretjerivanje i ultrateatralnost savršeno su kompatibilni s Tarantinom.

Obi-wan Posted - 16/02/2016 : 18:56:29
quote:
Originally posted by Torghal

Dicaprio je odlican glumac ali sad da je neka glumacka velicina,to nije.Dovoljno je pogledat Bande New Yorka i kako ga je Daniel Day Lewis pomea sa ekrana.


A opet, u Djangu, Foxx odličan, Waltz fenomenalan, a DiCaprio najbolji...
Torghal Posted - 15/02/2016 : 15:45:47
Dicaprio je odlican glumac ali sad da je neka glumacka velicina,to nije.Dovoljno je pogledat Bande New Yorka i kako ga je Daniel Day Lewis pomea sa ekrana.
Tonto Posted - 15/02/2016 : 14:35:12
Evo ako je dozvoljeno iznijeti ću svoje subjektivno o mišljenje o di capriu. Ne volim ga i nikad mu ne bi dao oskara. Leonardo je vrhunski glumac i njegov trud je ama baš svaki put hvale vrijedan, ali ja se niti jedan put nisam mogao oteti dojmu da jednostavno preglumljuje... ama baš svaki put ja sam imao dojam da se previše trudi, baš previše. Nikad nisam doživio opuštenost i uživanje u glumi s njegove strane... nekakvu ležernost u obavljanju glumačkog posla.
Najjednostavnije mi je to usporediti s gitarističkim virtuozima (tipa Steve Vai), svaka vam čast, genijalno svirate, ali vaša me glazba strašno davi...dosadni ste i pretjerujete.

nagor Posted - 15/02/2016 : 14:14:33
http://www.index.hr/black/clanak/remek-dijelo-ili-filmski-davez-nevjerojatna-istinita-prica-koja-je-podijelila-kritiku-i-publiku-/870229.aspx

quote:
U pravilu nas najzanimljiviji okršaj čeka u kategoriji glavnog glumca gdje će DiCaprio odmjeriti snage s Damonom, Cranstonom, Fassbenderom i Redmayneom s tim da ni jedan od njih ni po čemu ne zaslužuje kipića kao DiCaprio koji je ovog puta stvarno otišao korak dalje (i pritom ne govorimo samo o ludostima koje je morao raditi već i samoj glumi). Hoće li politički korektna ljigavost prevladati pa kipić na kraju završi u rukama Redmaynea, ostaje vidjeti.


emirem Posted - 14/02/2016 : 17:25:25
Sinoc gledao do 3 ujutro...
Atmosfera izvrsna.
Leo ne bi trebao da se ljuti na eventualno nedobivanje kipica, jer valjda je shvatio da mu je akademija nesklona.
Iako sam za to da ga dobije.
Netko je spomenuo Grapea, a taj sam film gledao prije nekoliko mjeseci i vec onda se vidjelo kako mali glumi. I to izvanredno. Trebalo je stvarno da se unese u ulogu bolesnog klinca.
Fitz me sa svojim izjavama podsjetio na par forumasa sa svojim negaitvistickim izjavama i kao sto prilici takvima oblace druge kapute kako vjetar puse. Mislim na Fitzgeraldovo stvarno maskiranje u uniformu da dobije imunitet od Glassove osvete.
Fotografija i kamera dinamicne,muzika ostavlja dojam bezizlaznosti i nade istovremeno.
Traperi prikazani kako im dolikuje iako sam uvijek volio realan prikaz kostimografije tog doba osvajanja divljeg zapada, ipak su mi traperi iz filmova 40-50-tih i nasih stripova bili "sminkeri" po oblacenju i drazi u usporedbi sa ovim odrpancima.☺
Medvjed atak mi izgleda previse CGI i nema stvarnog napada dresirane zivotinje kao sto su nekada radili sa medom😆 Bartom ("Legenda o jeseni","na rubu").
Noga u kratkom periodu pogotovo kad je u noznom zglobu slomljena (spiralna fraktura) ne moze brzo zacijeliti.
Scene sanjanja zene podsjeca na Gladius Maximusa i njegove vizije ulaza u Elysium.
Citao na wikici o Jim Bridgeru, pise da je on prvi koji je ugledao gejzire Yellowstonea, ali u utvrdi su spominjali taj park,znaci da je bio mapiran i cudi me da je u kasnijoj dobi Bridger vidio gejzire prije tih istrazivaca koji su vec bili tamo.

Tonka24 Posted - 07/02/2016 : 21:55:46
Dobro film je dugometrazan priznajem...kod mene je slucaj da je trajao jos sat bio bi jos bolji...volim takve filmove.
mladjo Posted - 07/02/2016 : 20:45:46
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by kosinusoid

Ovaj film je pretenciozni kvazi umjetnički bulšit kojim se nastavlja prošlogodišnja Inarrituova grčevita tendencija da bude sam sebi najveći redatelj u svojim očima. Ovaj film je toliko nebitan, da se to jednostavno ne može riječima opisati. Jedino vrijedno spomena Hardyjeva je virtuoznost.

quote:
Originally posted by Tonka24

Najbolji film koji sam ikada gledao.
Nema najmanje kritike, propusta...

" osveta nije u čovjekovim, nego stvoriteljevim rukama "



Aj razmisli još jednom.


Koji je tebi najbolji film?



Tonka24 Posted - 07/02/2016 : 20:29:47
quote:
Originally posted by kosinusoid

Ovaj film je pretenciozni kvazi umjetnički bulšit kojim se nastavlja prošlogodišnja Inarrituova grčevita tendencija da bude sam sebi najveći redatelj u svojim očima. Ovaj film je toliko nebitan, da se to jednostavno ne može riječima opisati. Jedino vrijedno spomena Hardyjeva je virtuoznost.

quote:
Originally posted by Tonka24

Najbolji film koji sam ikada gledao.
Nema najmanje kritike, propusta...

" osveta nije u čovjekovim, nego stvoriteljevim rukama "



Aj razmisli još jednom.


Koji je tebi najbolji film?
nagor Posted - 07/02/2016 : 11:30:25
http://www.index.hr/black/clanak/pogledajte-usporedbu-je-li-inarritu-povratnikom-pokrao-velikog-ruskog-redatelja/873317.aspx

Ma kakva krađa. U biti samo ova scena sa ruševnom crkvom mi se čini kao namjerni hommage. Sve ostalo je slično ali daleko od toga da je krađa.
swamp thing Posted - 05/02/2016 : 19:10:55
quote:
Originally posted by kosinusoid

Leo mi je drag glumac, dapače, ali većina fanova miješa njegovu glumu s jačinom filmova u kojima glumi. Filmovi u kojima je on glavni glumac redom su prvoklasni, ali ne i njegova gluma. Spominjes Vuka s volstrita...na koji nacin je leo rasturio tu ulogu? Jbg, ja ne vidim to sto ti vidis, smatram da ne treba mijesati dobar film s necijom glumom, u ovom slucaju prosjecnom glumom i na temelju dobrog filma velicati neciji glumacki talent je u potpunosti krivo. O tom filmu se i dalje da razglabati jer Scorcese je samo kopipejstao Dobre momke, i sve je to vec vidjeno, ustaljen je, ali uvijek dobar.

Sto se Deppa tice, da, imao je par dobrih uloga, a vrhunac karijere su, smatram i jedan i drugi dotakli u zajednickom filmu - Gilbertu Grejpu. Depp meni predstavlja olicje komercijalnog nisko-talentiranog glumca. Nema to veze s antipatijom.


Ja mislim da su Vuka upravo performansi izvukli. Tanko bi to bilo da nije bilo Leove i Hilove nadahnutosti. A zbog čega je tu ulogu rasturio? Pa mi očigledno drugačije posmatramo šta je dobra gluma, ta njegova uloga nije bila ''teška'', ali koliko se on u nju unio i šta je sve radio, kakav dijapazon emocija i kakva ''fizička'' gluma, vrhunski. Ali da se ne vrtimo, skoro sam imao raspravu oko uloge Mekonahija u Dalas Bajersu, ono je meni totalno prosječno, mumljanje, mršavost i ispijen izgled meni nisu dovoljni za Oskara, ali eto, očigledno sam u manjini. Kao i ti za Lea
panzer Posted - 05/02/2016 : 11:05:41
http://www.slashfilm.com/johnny-depp-leads-list-of-most-overpaid-actors/
kosinusoid Posted - 05/02/2016 : 10:45:33
Leo mi je drag glumac, dapače, ali većina fanova miješa njegovu glumu s jačinom filmova u kojima glumi. Filmovi u kojima je on glavni glumac redom su prvoklasni, ali ne i njegova gluma. Spominjes Vuka s volstrita...na koji nacin je leo rasturio tu ulogu? Jbg, ja ne vidim to sto ti vidis, smatram da ne treba mijesati dobar film s necijom glumom, u ovom slucaju prosjecnom glumom i na temelju dobrog filma velicati neciji glumacki talent je u potpunosti krivo. O tom filmu se i dalje da razglabati jer Scorcese je samo kopipejstao Dobre momke, i sve je to vec vidjeno, ustaljen je, ali uvijek dobar.

Sto se Deppa tice, da, imao je par dobrih uloga, a vrhunac karijere su, smatram i jedan i drugi dotakli u zajednickom filmu - Gilbertu Grejpu. Depp meni predstavlja olicje komercijalnog nisko-talentiranog glumca. Nema to veze s antipatijom.
swamp thing Posted - 04/02/2016 : 23:49:04
quote:
Originally posted by kosinusoid

quote:
Originally posted by nagor

Hardy bolji od Lea? Ne znam baš. Hardyev lik je nekako privlačniji publici jer je Fitzgerald cinični "preživljač". Leo je ipak bolji glumac. Zašto? Pokušajte zamisliti da su uloge zamijenjene... da je Hardy Glass, a Leo Fitzgerald. Leov Fitzgerald bi i dalje bio dobar lik, ali stvarno sumnjam da bi Hardy znao toliko dobro odglumiti patnju Glassa. To je ta razlika.



Možeš ti sada pričati o hipotetskim situacijama koliko hoćeš, i isto tako ti ja mogu piostaviti pitanje: Može li Leo odglumiti Hardyjevu ulogu? Ne bih rekao, dok Hardy glumi sve što mu zadaš, ne znam jesi li gledao Locke (http://www.imdb.com/title/tt2692904/), ovogodišnji Legend (http://www.imdb.com/title/tt3569230/?ref_=nv_sr_2) ili pak The Drop(http://www.imdb.com/title/tt1600196/?ref_=nv_sr_1).

Leonardo sa svojim bejbifejsom i svojim polutalentom jednostavno ne može parirati glumcu kao što je Hardy, svi ovi filmovi posjeduju karakterno različite profile protagonista, a u jednom od njih Hardy ima dvije različite uloge koje je odigrao briljantno. Pogledaj sada Lea, skoro čitav njegov glumači opus bazira se na jednoj te istoj platformi, a to je platforma bezličnosti - on je jednostavno provikan a prosječan glumac. Tako da da, Hardy bi ko iz pičke odglumio Leovu ulogu, dok Leo ne bi mogao skinuti Hardija u njegovoj, u tom je najveća caka.

Kao kada mi netko počne dizati u nebesa Johnnyja Deppa... pa taj lik je čisti provikani, precijenjeni, preplaćeni antitalent. Jedan od najlošijih glumaca današnjice.


Ovo boldano, ništa nisi rekao. A reći za Lea i Depa da su provikani je lupetanje. Dep je vrhunci glumac, druga je stvar što je zadnjih godina nezainteresovan i non-stop u jednoj te istoj roli (pirata), nešto što se desilo i Paćinu npr. Ali pogledaj Ed Vuda, Fear and Loathing, Svini Toda, Doni Braska, pa i tu prvu ulogu pirata - to su vrsni performansi za koje samo slijepac može reći da su izvedbe antitalenta. Za Lea još više, Gilbert Grejp, Vuk s Vol Strita, Đango, podcijenjeni The Beach,...
Mislim, jedno je da ti je neko antipatičan i slično, ali daj...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000