forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The Revenant (2015)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/10/2015 : 20:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote






Utemeljeno na istinitoj priči iz 1820ih. Ovo ispod stvarno zvuči brutalno:

Despite his injuries, Glass regained consciousness, but found himself abandoned, without weapons or equipment. He had festering wounds, a broken leg, and cuts on his back that exposed bare ribs. Glass lay mutilated and alone, more than 200 miles (320 km) from the nearest American settlement at Fort Kiowa on the Missouri. Glass set his own leg, wrapped himself in the bear hide his companions had placed over him as a shroud, and began crawling. To prevent gangrene, Glass laid his wounded back on a rotting log and let maggots eat the dead flesh.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hugh_Glass

http://www.imdb.com/title/tt1663202/


Nakon što ga je skoro smrtno ranio medvjed, Hugha Glassa (Di Caprio), nakon što ga pokradu, u divljini napuštaju njegovi prijatelji traperi (Tom Hardy i Will Poulter). Glass preživljava i nakon oporavka kreće u osvetu.

Ovo je definitivno poslastica za sve nas odrasle na western bonelliju i općenito ljubitelje realističnog filmskog prikaza. Pogledajte ove trailere ispod... tu kinematografiju, prirodnu svjetlost, prljavost, brutalu američkog sjeverozapada 1820ih... Ovo bi mogao biti drugi film zaredom (nakon Birdmana prošle godine) sa kojim će Alejandro González Iñárritu pokupit nagrade i priznanja. Usuđujem se reći, da bi ovdje i Di Caprio mogao konačno poentirati sa oscarom. Uglavnom, ovakvi filmovi se ne rade svake godine. Pada mi na pamet The New World (2005) Terrenca Malicka, ali Revenant izgleda jače.

Traileri:

https://www.youtube.com/watch?v=QRfj1VCg16Y

https://www.youtube.com/watch?v=LoebZZ8K5N0



Edited by - nagor on 14/10/2015 21:29:51

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/10/2015 : 20:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
E ovo jedva čekam.
Zna li se kad bi trebalo doći u naša kina?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/10/2015 : 20:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
U naša kina će u vjerojatno u januaru 2015e. ;)

http://www.imdb.com/title/tt1663202/releaseinfo?ref_=tt_ov_inf
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/10/2015 : 20:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

U naša kina će u vjerojatno u januaru 2015e. ;)

http://www.imdb.com/title/tt1663202/releaseinfo?ref_=tt_ov_inf




Uh bemti, onda smo u zakašnjenju već 9 mjeseci!

Inače, mene sve skupa dosta asocira na Jeremiaha Johnsona.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 14/10/2015 21:01:57
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/10/2015 : 21:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Uh, moram se prebaciti sa tog Interstellar vremena na zemaljsko. :P
Go to Top of Page

CheddarBob
Starting Member



74 Posts

Member since 12/05/2015

Posted - 16/10/2015 : 00:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send CheddarBob a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ovo bi mogao biti drugi film zaredom (nakon Birdmana prošle godine) sa kojim će Alejandro González Iñárritu pokupit nagrade i priznanja.



I TREĆI u nizu za koji bi Emmanuel Lubezki mogao dobiti Oscara za kameru. Nevjerojatno snimljeno.
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 16/10/2015 : 10:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je "The Revenant" slobodniji remake filma "Man in the wilderness" sa Richardom Harrisom iz 1971. u kojem Harris glumi trapera Bassa (sličnost imena sa Di Capriovim Glassom!)
kojeg napadne medvjed i kojega prijatelji traperi, koji guraju brod preko Stjenjaka do rijeke Missouri, ostave misleći da je mrtav.
No on željan osvete i jedva živ, kreće za njima. U međuvremenu, ekspediciju napadaju indijanci.
Oba filma su inspirirana stvarnim događajima o ekspediciji na Missouri koja se desila 30-ih godina 19.stoljeća.
Tako da čekanje "The Revenanta" možete skratiti gledajući "Man in the wilderness".

Edited by - Duke Zill on 16/10/2015 10:10:55
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/10/2015 : 14:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Po traileru film će biti vrhunski,
Duke jesi pogledao Man in the wilderness?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/11/2015 : 17:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/11/2015 : 21:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
http://www.goldderby.com/news/10895/leonardo-dicaprio-the-revenant-michael-fassbender-steve-jobs-matt-damon-the-martian-oscar-13579086.html

And the oscar goes to... Leonardo DiCaprio!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 20/11/2015 : 08:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duke Zill

Mislim da je "The Revenant" slobodniji remake filma "Man in the wilderness" sa Richardom Harrisom iz 1971. u kojem Harris glumi trapera Bassa (sličnost imena sa Di Capriovim Glassom!)
kojeg napadne medvjed i kojega prijatelji traperi, koji guraju brod preko Stjenjaka do rijeke Missouri, ostave misleći da je mrtav.
No on željan osvete i jedva živ, kreće za njima. U međuvremenu, ekspediciju napadaju indijanci.
Oba filma su inspirirana stvarnim događajima o ekspediciji na Missouri koja se desila 30-ih godina 19.stoljeća.
Tako da čekanje "The Revenanta" možete skratiti gledajući "Man in the wilderness".



Nećeš vjerovati, ali taj film sam gledao u kinu kao klinac, negdje početkom 80-ih. I sad kad vidim da je film snimljen 1971, zar je moguće da je u YU stigao desetak godina kasnije?!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/11/2015 : 09:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ne mora značiti, vjerojatno i nije, nego su se u Jugi gledaniji filmovi i po nekoliko puta vraćali u distribuciju, ponekad i kroz 10-ak i više godina, uglavnom u manja gradska kina (premijerno su stizali u veća), pa sam recimo Ralje i Otimače izgubljenog kovčega na redovitom repertoaru šibenskog kina Tesla gledao i 1985. i 1988., a filmovi s Budom Spencerom su se redistribuirali praktički beskrajno.

Tako da si vjerojatno i Čovjeka u divljini gledao u ponovnoj distribuciji.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 20/11/2015 : 16:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Da sigurno je tako bilo.
A Bud Spencera i Terence Hilla, od njih sam gledao sve što je tada bilo u kinima, a bilo je jako puno filmova. Evo, čuvam te filmove i na hardu, iako mi danas baš nisu gledljivi.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/12/2015 : 14:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Evo, u hrvatska kina dolazi 21.1.:
http://www.blitz-cinestar.hr/najave-filmova/povratnik/3503/20160105/1


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 17/12/2015 : 21:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
Leo je najbolji glumac svoje generacije. I u ovom filmu bit će najbolji. Ko ježi akademiju!




I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......

Edited by - dnevni boravak on 17/12/2015 21:52:11
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 21/12/2015 : 17:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
došao sinoć doma sa gledanja star warsa. i jednostavno mi je trebalo nešto da isperem gorak okus toga nezadovoljavajućeg iskustva.
kad ono vidim procurio revenant.
i hvala bogu pa mi je pružio sve ono što mi je trebalo. odličan film.
di caprio je dobar ali po mome mišljenju ne dovoljno dobar za oskara. jer više je puzao i valjao se po snijegu, blatu i vodi nego što je glumio. dok s druge strane, Tom Hardy me je ugodno iznenadio i nekako mi je ostavio bolji dojam od Lea. možda zato jer je više pričao...

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/12/2015 : 19:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

došao sinoć doma sa gledanja star warsa. i jednostavno mi je trebalo nešto da isperem gorak okus toga nezadovoljavajućeg iskustva.
kad ono vidim procurio revenant.
i hvala bogu pa mi je pružio sve ono što mi je trebalo. odličan film.
di caprio je dobar ali po mome mišljenju ne dovoljno dobar za oskara. jer više je puzao i valjao se po snijegu, blatu i vodi nego što je glumio. dok s druge strane, Tom Hardy me je ugodno iznenadio i nekako mi je ostavio bolji dojam od Lea. možda zato jer je više pričao...



Treba i to znati. Sve je to "performance". Trebao bi dobiti oskara samo da se da priznanje takvom naturalističkom snimanju na terenu. Gluma u prazno ispred zelenog ekrana nije isto.

Inače, vidim da je screener vani, ali ovo želim u kinu pogledat.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 21/12/2015 : 20:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
mene je tom hardy iznervirao sa naglaskom :)
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 22/12/2015 : 03:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Film mi se uopste ne svidja. Predug i previse dosadan, pogotovo kad je u pitanju obicna prica o osveti.

Jedva sam doguro do kraja. Pet puta sam htjeo da ugasim, ali sam ipak izdrzao.


http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/12/2015 : 09:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Film mi se uopste ne svidja. Predug i previse dosadan, pogotovo kad je u pitanju obicna prica o osveti.

Jedva sam doguro do kraja. Pet puta sam htjeo da ugasim, ali sam ipak izdrzao.




Ovako mi se i činilo po traileru. Svejedno ću ga pogledati kad dođe u kino, ali ne očekujem mnogo.
Možda se iznenadim.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 22/12/2015 : 18:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
u tome i je čar. to nije akcijski blockbuster nego drama. u filmu prevladava ugođaj divljine, hladnoće i osamljenosti. mislim da je atmosfera i više nego dobro prikazana. a akcije i napetosti uopće ne nedostaje. u današnje vrijeme prenabrijanih akcijskih cgi sranja ovo je ugodno iznenađenje.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/12/2015 : 18:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa ja i preferiram dramu ispred akcije, ali mi se ovo nakon trailera čini nekako zamorno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 27/12/2015 18:25:12
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/12/2015 : 20:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
predug film.
mora sam ubrzavat na dosadnim dijelovima.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 27/12/2015 : 21:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
S jedne strane jako mi se svidjelo kako je film snimljen, akcijske scene su fenomenalne, ali s druge strane kad par puta pritisneš premotavanje očito je da se negdje pogrješilo. Film koji je trebao i morao biti vrhunski, na kraju je ispao samo vrlo dobar.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 27/12/2015 : 21:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

S jedne strane jako mi se svidjelo kako je film snimljen, akcijske scene su fenomenalne, ali s druge strane kad par puta pritisneš premotavanje očito je da se negdje pogrješilo. Film koji je trebao i morao biti vrhunski, na kraju je ispao samo vrlo dobar.



Manje/vise, svaka ti je na mjestu.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/12/2015 : 10:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000