forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The Revenant (2015)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 02/01/2016 : 13:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

S jedne strane jako mi se svidjelo kako je film snimljen, akcijske scene su fenomenalne, ali s druge strane kad par puta pritisneš premotavanje očito je da se negdje pogrješilo. Film koji je trebao i morao biti vrhunski, na kraju je ispao samo vrlo dobar.



Upravo tako

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/01/2016 : 13:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Meni se čini da je vama dojam pokvarilo to što ste gledali tu torrent verziju. Film, čiji je najjači adut kamera, prirodna svjetlost, naturalizam, "vizualnost" itd. se mora gledati u kinu odnosno u HD formatu. The Revenant se ne gleda u dvd screener formatu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/01/2016 : 13:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pogledao film.
Vrlo dobar - 7/10.
Pejzaži odlični, ovo treba gledati u kinu.
A što se tiče DiCapria, zaslužio je oskara za ovo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/01/2016 : 13:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Pogledao film.
Vrlo dobar - 7/10.
Pejzaži odlični, ovo treba gledati u kinu.
A što se tiče DiCapria, zaslužio je oskara za ovo



+1
samo što bi dodao ocijenu više možda i 8,5
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 02/01/2016 : 22:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Pogledao film, i ispunio je sva moja očekivanja. Priroda, divljina, okorjeli ljudi koji se bore za život, indijanci, akcija, sve je prikazano na najbolji mogući način. Najviše mi se sviđa kretanje kamere, odnosno način snimanja,koji unosi dašak svježine i nešto novo u ovom žanru. Nema nešto puno dijaloga i izrečeni velikih misli, ali ipak ima nešto što tjera čovjeka da se zamisli nad životom. Leonardo odličan, što se isto može reći za Tom Hardy-a. Nadam se da če se Leo, konačno okititi oskarom za ovu ulogu.
Moja ocjena 8/10.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 04/01/2016 : 18:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
dobar film je dobar film. gledao ga na mobitelu ili na velikom platnu. the revenant je dobar film.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 05/01/2016 : 23:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
vrlo dobar film. malo nategnut za oko 15-20 minuta ali vrlo dobar. duvanje sape i zamaglivanje kamere? super. snimci prirode, napad mečke i prvi napad indijanaca su nešto najrealističnije što sam vidio.

Mada su malo preterali, pogotovo kad dicaprio sa skoro otkinutom nogom (2x) prohoda, kad dicaprio pliva pola sata u ledenoj reci i ono kad svi mokri osuše za par sati.

DiCaprijeva igra inače nije za Oskarja, ali ako ne bude boljeg, ajde neka mu je.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 06/01/2016 : 14:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Komentirao sam film na Filmovi & Co. prije no što sam se sjetio da topic postoji .

Ukratko...

Film je dobar. Mislio da će biti dosadan i previše psihološki nastrojen, no ovo ipak nije Mallick. Oduševile su me scene akcije i režija općenito, Inarritu je zaista majstor. Neke scene su nevjerojatno snimljene, kapa do poda, genijalna kamera i fotografija.


Glumačka postava fantastična. Hardy odličan, a što je sve DiCaprio zaista prošao i kako se pripremao za ovaj film to nije normalno. Drago mi je vidjeti i Arthura iz Peaky Blindersa (Paula Andersona) u cijeloj priči.

Zamjerke idu scenariju koji je malo previše američki i patetičan - u stvarnom životu (SPOILER) Glass nije imao sina niti je ovaj bio ubijen (bar sam tako pročitao), a Fitzgerald je preživio nakon što je otišao u vojsku u Texas. Glass ga je ondje našao, ali ga je poštedio jer nije smio ubiti vojno lice. Sve pet ako žele učiniti film više dramatičnim, storyline sa sinom mi ne smeta, ali bilo bi super da nisu promijenili kraj. Tada bi, kao i u mnogo drugih slučajeva, ubojicu zaštitio sustav.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/01/2016 : 15:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/01/2016 : 15:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je zbog Lea... ajde sad još taj Oscar da i to konačno rješimo...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/01/2016 : 17:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

Pogledao film, i ispunio je sva moja očekivanja. Priroda, divljina, okorjeli ljudi koji se bore za život, indijanci, akcija, sve je prikazano na najbolji mogući način. Najviše mi se sviđa kretanje kamere, odnosno način snimanja,koji unosi dašak svježine i nešto novo u ovom žanru. Nema nešto puno dijaloga i izrečeni velikih misli, ali ipak ima nešto što tjera čovjeka da se zamisli nad životom. Leonardo odličan, što se isto može reći za Tom Hardy-a. Nadam se da če se Leo, konačno okititi oskarom za ovu ulogu.
Moja ocjena 8/10.


Slažem se. Prekrasno snimljen film. Sve se doima tako realno da je to jezivo. Kao da ste tamo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 11/01/2016 : 23:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
I meni se film jako svidio, ponajviše, kao i svima, zbog izvrsne kinematografije i režije, i prelijepog landscape-a gdje je film sniman, npr. ona šuma pod vodom na početku. Leo me baš i nije pretjerano impresionirao glumom, ali krajnje je vrijeme da dobijje oscara, kojeg je pride trebao dobiti još 2013. za ulogu Calvina Candya, jer je uvjerljivo bolje odglumio od svih nominiranih u kategoriji, a on eto, nije bio ni nominiran.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/01/2016 : 16:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za Hoffmana i De Nira, ali Waltz, Arkin i Jones su definitivno bolje odigrali uloge od DiCaprija te godine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/01/2016 : 17:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Leo je za mene novi Jack.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 17/01/2016 : 17:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ne znam za Hoffmana i De Nira, ali Waltz, Arkin i Jones su definitivno bolje odigrali uloge od DiCaprija te godine.



Slažem se za Jonesa, no činjenica jest da njega u lincolnu nema ni 10 minuta, doslovno, a nije isto glumiti na toj razini na dulje vrijeme. Inače, svi su u Lincolnu izvanredno glumili, to je filmu i najača karika pored set i kostim dizajna.

Alana Arkina neću ni komentirati. Argo i njegova tri Oscara su jedna od žeščih blamaža Akademije.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/01/2016 : 18:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Argo je meni odličan film, nisam nipošto očekivao toliko dobar film kad sam ga počeo gledati. Arkin mi je od glumačke postave bio najbolji, iako mi nije bio bolji od Waltza i Jonesa vjerojatno. Ne znam zašto je to blamaža.

Nije me Day-Lewis raspametio kao sve ostale. Ali ostavljam mjesta tome da sam ja u krivu, možda mi bolje sjedne jednom kad ga ponovo pogledam. A slažem se da je kostimografija odlična, kao i ostatak glumaca.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 17/01/2016 : 19:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Argo je meni odličan film, nisam nipošto očekivao toliko dobar film kad sam ga počeo gledati. Arkin mi je od glumačke postave bio najbolji, iako mi nije bio bolji od Waltza i Jonesa vjerojatno. Ne znam zašto je to blamaža.

Nije me Day-Lewis raspametio kao sve ostale. Ali ostavljam mjesta tome da sam ja u krivu, možda mi bolje sjedne jednom kad ga ponovo pogledam. A slažem se da je kostimografija odlična, kao i ostatak glumaca.



Argo je smeće od filma, i da, jedna od navećih blamaža Akademije ikada, taj ispodprosječan film, to populistički smeće napravljeno da bi moralno uzdiglo "američku naciju" u vrhuncu američko-iranskih napetosti iste godine. Napetosti po pitanju iranskog nuklearnog programa.

Djeluješ mi kao da nisi pogledao puno kvalitetnih filmova u životu, stoga ti predlažem da polako, ali sigurno kreneš otkrivati filmsku umjetnost, a kada dođeš do ove razine; http://www.imdb.com/name/nm0850601/?ref_=tt_ov_dr, onda ćeš sa 110%-tnom sigurnošću moći svaki film gledati kritičkim okom.

Day-Lewis jedan je od najjačih karakternih glumaca današnjice.

Leonardo je prosječan glumac, i nije toliko dobar koliko bira dobre filmove, na tome mu svaka čast, no...da je za Oskara...nije, ali ove godine, na žalost nema nikakvu konkurenciju.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 17/01/2016 : 20:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Evo, kosinusoid objasnio :)
Meni je zapravo argo čak i prosječan film, s prosječnom glumom, ok režijom (ok za neiskusnog direktora Bena) i nacionalističkom pričom, koji se da pogledati uz kokice, ali ni u kojem slučaju ne stane u istu rečenicu s oskarima. Nešto slično smo imali i prošle godine (american sniper).

A što se Lea tiče, on nije toliko dobar glumac koliko se trudi da dobro odradi svoj posao, i to rezultira vrlo dobrim rezultatima (Aviator, Blood diamond, Departed, Wolf of wall street), ali u djangu je razvalio. Oskara dosad vjerojatno nije dobio zbog svojeg dječačkog glasića

Go kneel and weep
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2016 : 20:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je DiCaprio najbolji do sada bio u Shutter Islandu i u Djangu. Tu je bas glumcina ispao!
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 17/01/2016 : 20:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
Najbolji je bio u What's Eating Gilbert Grape i tu je trebao dobiti oskara, tu su ga baš sjebali. Ovo ostalo..rekao sam već, on prosječan, filmovi vrh.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/01/2016 : 20:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
@drogsy
Ja priču uopće nisam doživio nacionalističkom i ne bih ga nikako uspoređivao sa Snajperom jer je potonji daleko lošiji, ali nema veze.
Samo ne kužim kako nacionalistička priča ima veze s Arkinom.

DiCaprio mi je od onog što sam gledao najbolji bio u Vuku, ali te godine pored McCounagheya nije imao šanse.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 17/01/2016 : 23:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosinusoid

Najbolji je bio u What's Eating Gilbert Grape i tu je trebao dobiti oskara, tu su ga baš sjebali. Ovo ostalo..rekao sam već, on prosječan, filmovi vrh.


+1
Još tako odglumiti u tim godinama
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 17/01/2016 : 23:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

@drogsy
Ja priču uopće nisam doživio nacionalističkom i ne bih ga nikako uspoređivao sa Snajperom jer je potonji daleko lošiji, ali nema veze.
Samo ne kužim kako nacionalistička priča ima veze s Arkinom.

DiCaprio mi je od onog što sam gledao najbolji bio u Vuku, ali te godine pored McCounagheya nije imao šanse.



Pored Mekonahija nije imao šanse jer je Akademija slaba na priče o AIDS-u, homoseksualnosti i uopšte na dosadne, pretenciozne filmove i uloge ostvarene u istima. Oskar za Mekonahija koji je tu samo izgledao pospano i mumlao, kao i za Leta koji se obukao u ženske krpice i otprilike radio isto što i Metju, je sramota.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/01/2016 : 00:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosinusoid

Najbolji je bio u What's Eating Gilbert Grape i tu je trebao dobiti oskara, tu su ga baš sjebali. Ovo ostalo..rekao sam već, on prosječan, filmovi vrh.



Ma da, slažem se. Ali lakše je odglumiti retardiranu osobu, nego osbobu s psihološkim problemima kao u aviatoru

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/01/2016 : 00:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

@drogsy
Ja priču uopće nisam doživio nacionalističkom i ne bih ga nikako uspoređivao sa Snajperom jer je potonji daleko lošiji, ali nema veze.
Samo ne kužim kako nacionalistička priča ima veze s Arkinom.

DiCaprio mi je od onog što sam gledao najbolji bio u Vuku, ali te godine pored McCounagheya nije imao šanse.


Je li imao Arkin još koju rečenicu od "Argo fuck yourself"?
Jednostavno mi je to nedovoljno za nominaciju.

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 18/01/2016 00:57:30
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000