forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 The Revenant (2015)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19332 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/01/2016 : 19:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing


Pored Mekonahija nije imao šanse jer je Akademija slaba na priče o AIDS-u, homoseksualnosti i uopšte na dosadne, pretenciozne filmove i uloge ostvarene u istima. Oskar za Mekonahija koji je tu samo izgledao pospano i mumlao, kao i za Leta koji se obukao u ženske krpice i otprilike radio isto što i Metju, je sramota.


McCounaghey je za tu ulogu osvojio 18 nagrada (i još toliko neostvarenih nominacija), tako da to nema veze s Akdemijinom slabošću na takve priče i uloge.
Film nije nimalo dosadan, dapače, ali dobro, to je stvar zainteresiranosti, valjda. Samo, ako je Akademija toliko slaba na te priče zašto nisu filmu dali Oscara?
Leto nije bio loš, ali slažem se da nije zaslužio Oscara, s obzirom da su i Abdi i Hill bili bolji od njega.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19332 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/01/2016 : 19:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by tinton

@drogsy
Ja priču uopće nisam doživio nacionalističkom i ne bih ga nikako uspoređivao sa Snajperom jer je potonji daleko lošiji, ali nema veze.
Samo ne kužim kako nacionalistička priča ima veze s Arkinom.

DiCaprio mi je od onog što sam gledao najbolji bio u Vuku, ali te godine pored McCounagheya nije imao šanse.


Je li imao Arkin još koju rečenicu od "Argo fuck yourself"?
Jednostavno mi je to nedovoljno za nominaciju.



Pretjeruješ. Ja se sjećam da je u filmu bio poprilično vremena, a film sam gledao relativno nedavno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 18/01/2016 : 22:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by swamp thing


Pored Mekonahija nije imao šanse jer je Akademija slaba na priče o AIDS-u, homoseksualnosti i uopšte na dosadne, pretenciozne filmove i uloge ostvarene u istima. Oskar za Mekonahija koji je tu samo izgledao pospano i mumlao, kao i za Leta koji se obukao u ženske krpice i otprilike radio isto što i Metju, je sramota.


McCounaghey je za tu ulogu osvojio 18 nagrada (i još toliko neostvarenih nominacija), tako da to nema veze s Akdemijinom slabošću na takve priče i uloge.
Film nije nimalo dosadan, dapače, ali dobro, to je stvar zainteresiranosti, valjda. Samo, ako je Akademija toliko slaba na te priče zašto nisu filmu dali Oscara?
Leto nije bio loš, ali slažem se da nije zaslužio Oscara, s obzirom da su i Abdi i Hill bili bolji od njega.


Sve su to isti kurci, GG, Oskari, bla bla. Svi se uvlače, političare, seru pa peru... dobro, nije da je to non-stop, ali se prečesto dešava, jebemu. A ako je tebi ona Mekonahijeva uloga za oskara, i još ispred Leovog Vuka, e zajebi onda, nećemo se nikad složit.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19332 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/01/2016 : 17:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ok da se ne slažemo, ali moramo barem znati oko čega se ne slažemo.

Znam ja da ti ne možeš smislit McCounagheya, da smo pričali o njegovoj glumi prije DBC-a i ja bih se složio s tobom.
Ali mene je on razvalio u tom filmu, tako je dobro odglumio tog tipičnog teksaškog rednecka (a kasnije i sidom oboljelog) da mu je Akademija morala dati Oscara. Po meni zasluženo.

Da završimo tu raspravu i prebacimo se na Revenanta, idem ga vjerojatno gledati ovaj vikend.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/01/2016 : 18:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ok da se ne slažemo, ali moramo barem znati oko čega se ne slažemo.

Znam ja da ti ne možeš smislit McCounagheya, da smo pričali o njegovoj glumi prije DBC-a i ja bih se složio s tobom.
Ali mene je on razvalio u tom filmu, tako je dobro odglumio tog tipičnog teksaškog rednecka (a kasnije i sidom oboljelog) da mu je Akademija morala dati Oscara. Po meni zasluženo.

Da završimo tu raspravu i prebacimo se na Revenanta, idem ga vjerojatno gledati ovaj vikend.


Ok, završavamo... jest da još ne znam što te je razvalio, čovjek je i sam južnjački rednek, nije ni morao glumiti a ako je mumlanje i fizička transformacija za oskara, onda bi Bejl trebao do sada imati 10-ak u kolekciji i da se razumijemo, Bejl pored toga zna da glumi, i to različite, a ne jedno te istu ulogu kao Metju...
A Revenant-a nikako da odgledam, stalno čekam par večernjih sati s mirom, pa da natenane uronim...
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4700 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 19/01/2016 : 19:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

onda bi Bejl trebao do sada imati 10-ak u kolekciji i da se razumijemo, Bejl pored toga zna da glumi, i to različite, a ne jedno te istu ulogu kao Metju...


Nope, Bale glumi dobro samo kad glumi sociopata/psihopata/luđaka (American psycho, the machinist, prestige, the fighter), što u biti i jest u privatnom životu
https://youtu.be/0auwpvAU2YA

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 21/01/2016 21:18:52
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 19/01/2016 : 20:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
U jebate. Nisam ovo ni vidio, ni čuo. Hardcore.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/01/2016 : 22:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by swamp thing

onda bi Bejl trebao do sada imati 10-ak u kolekciji i da se razumijemo, Bejl pored toga zna da glumi, i to različite, a ne jedno te istu ulogu kao Metju...


Nope, Bale glumi dobro samo kad glumi sociopata/psihopata/luđaka (American psycho, the machinist, prestige, the fighter), što u biti i jest u privatnom životu




18+
A ovo boldano si... pa djelimično u pravu. Trebao si napisati ''najbolje glumi sociopata/psihopata/luđaka''
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/01/2016 : 22:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Jbt, uzjeba mi se nešto totalno kad sam kucao prethodnu poruku, ne mogu uopšte otvoriti treću stranu teme... :/
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1954 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 21/01/2016 : 23:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Revenant je predivno snimljen film ali je pretenciozan,predugacak i preambiciozan.Ima san osjecaj kao da gledam Nolanov film.Sve one scene u kojima se Glass vraca u proslost su potpuno nepotrebne.Redatelj nam kroz njih pokusava pokazat koliko je Glass volia zenu i sina i sta je sve spreman prezivit da bi osvetia voljenog sina.Ali to je potpuno nepotrebno naglasavat.Sin mu je,normalno je da ce ga gonit luda zelja za osvetom.Leo je odlican glumac ali ovo nije uloga za njega,ovo je triba glumit neki muzevniji glumac,sin u filmu izgleda starije od njega.Hardy ga je potpuno zasjenia.I jos jedna stvar koja me jako zasmetala;neko te napadne sa sjekirom a ti se branis golim rukama sve dok ti ne odsjeku prste na ruci i tek tada izvadis noz koji imas sa sobom????
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4700 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 21/01/2016 : 23:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Revenant je predivno snimljen film ali je pretenciozan,predugacak i preambiciozan.Ima san osjecaj kao da gledam Nolanov film.Sve one scene u kojima se Glass vraca u proslost su potpuno nepotrebne.Redatelj nam kroz njih pokusava pokazat koliko je Glass volia zenu i sina i sta je sve spreman prezivit da bi osvetia voljenog sina.Ali to je potpuno nepotrebno naglasavat.Sin mu je,normalno je da ce ga gonit luda zelja za osvetom.Leo je odlican glumac ali ovo nije uloga za njega,ovo je triba glumit neki muzevniji glumac,sin u filmu izgleda starije od njega.Hardy ga je potpuno zasjenia.I jos jedna stvar koja me jako zasmetala;neko te napadne sa sjekirom a ti se branis golim rukama sve dok ti ne odsjeku prste na ruci i tek tada izvadis noz koji imas sa sobom????


Potpisujem ove primjedbe, ali film ipak ima drugačiji pristup, i preporučio bih ga svakom tko želi pogledati nešto nesvakidašnje.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/01/2016 : 23:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo pogledao sam ga i u kinu jučer (frend je imal kartu viška).
Stvarno odličan film.
Šteta kaj je bilo 2D.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 22/01/2016 : 10:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing
Pored Mekonahija nije imao šanse jer je Akademija slaba na priče o AIDS-u, homoseksualnosti i uopšte na dosadne, pretenciozne filmove i uloge ostvarene u istima. Oskar za Mekonahija koji je tu samo izgledao pospano i mumlao, kao i za Leta koji se obukao u ženske krpice i otprilike radio isto što i Metju, je sramota.



Dallas buyers je film koji me drzao od prve minute pa do kraja. Na polovici filma sam komentirao da ovo mora biti oskar za glavnu musku ulogu, iako mi tema uopce nije bliska i u principu po temi ne bi nikad zapazio taj film. McConaughey je stvarno zaredao par vrhunskih uloga u kojima se potpuno transformirao iz onoga sto je bio do tada. Ova je bila vrhunac i tesko je to bilo ne primjetiti.

Mislim da se ovdje vise radi o tome da ti ne volis takve teme, nego da ih akademija voli.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/01/2016 : 11:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar mi je Revenant. Pogotovo jer sam ga gledao u kinu bez grijanja pa je doživljaj bio potpun. Sada baš čitam i mislim da bi mi se više svidio da je priča pratili originalnu legendu:

http://www.americanrifleman.org/articles/2016/1/11/the-revenant-hugh-glass-and-his-rifle/

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 22/01/2016 : 12:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Sinoć san ga pogleda u kinu ˝Karaman˝, i moran reč da je ova drama teška za gledanje (onaj Tarantinov film je zezancija za dicu i mlade, ova današnja Internet generacija), neznan samo jeli ovako stvarno bilo ili je filmska industrija malo dodala ili izmislila koji dio (trebali bi znat koliko je od ove istine stvarno). I kad san se vrača doma posli projekcije (23.15h) san se osjeća kao i junaci u filmu, strašno zima i pust grad.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19332 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/01/2016 : 20:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i ja ovo.
I među ovima sam koji nisu oduševljeni.
Kamera jest odlična, ali ne može prikriti dosadan scenarij.
Početak priče je čak i vrlo dobar, ali najkasnije od kad Glassa Fitzgerald i Bridger napuste sam jedva čekao kraj.
Slažem se s Torghalom da DiCaprio nije bio pravi izbor za ovu ulogu i da je to trebao biti netko muževniji, ali on je svejedno jako dobro odradio ovo, iako mislim da će opet izvisiti za Oscara.
Hardy isto dobar i fizički neprepoznatljiv.
U svakom slučaju, dosta razočaravajuće.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 24/01/2016 15:47:36
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 24/01/2016 : 13:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
osim tu i tamo pogodjene atmosfere filma i prikaza divljine uzasno dosadan film, di caprio nije zasluzio ni nominaciju ni oscara
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/01/2016 : 15:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Čudno, meni film nije bio ni najmanje dosadan.
A inače, dosada mi je glavni protivnik u knjigama, stripovima, filmovima, igrama...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 25/01/2016 : 15:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Pa nije baš dosadan, nego su loše napravili prijelaz od nepokretan na samrti pa do spuštanje niz slapove i naglo hodanje preko kontinenta. To da junaci rade nemoguće stvari je postalo (na filmu) normalno, i valjda je to našem gledatelju bilo malo uspavljujuće. A i ja san primjetija u tom njegovom herojskom traženju za pravdon da na zimi (snig oko njega) stoji teško dišući i gleda nepreglednu prirodu i onda vidim da mu nema ˝dima˝ oko usta, pa san svatija da je to snimano ili liti ili u studiju (pa je i meni to bilo malo uspavljujuće). Tu stvar sigurno nebi falija Robert Redford (onaj odličan film).
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/01/2016 : 20:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Pa nije baš dosadan, nego su loše napravili prijelaz od nepokretan na samrti pa do spuštanje niz slapove i naglo hodanje preko kontinenta. To da junaci rade nemoguće stvari je postalo (na filmu) normalno, i valjda je to našem gledatelju bilo malo uspavljujuće. A i ja san primjetija u tom njegovom herojskom traženju za pravdon da na zimi (snig oko njega) stoji teško dišući i gleda nepreglednu prirodu i onda vidim da mu nema ˝dima˝ oko usta, pa san svatija da je to snimano ili liti ili u studiju (pa je i meni to bilo malo uspavljujuće). Tu stvar sigurno nebi falija Robert Redford (onaj odličan film).



Pa ako mu je tijelo ohlađeno (a to znamo da jest) i ako vanjska temperatura nije baš užasno ispod nule, "dim" iz ustiju i nije baš pravilo.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/01/2016 : 21:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko Leo i dobije Oscara za The Revenant, biće to na osnovu prethodnih ostvarenja. Film me nije oduševio, dobar je za jedno gledanje i to je to. Nema ni napetosti, ni bola, ni nekih izgrađenih likova. Na sličnu temu mi je bolji The Edge.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 26/01/2016 : 07:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
S Wikipedije:
"Despite his injuries, Glass regained consciousness, but found himself abandoned, without weapons or equipment. He had festering wounds, a broken leg, and deep cuts on his back that exposed his bare ribs. Glass lay mutilated and alone, more than 200 miles (320 km) from the nearest American settlement, at Fort Kiowa, on the Missouri River. Glass set the bone of his own leg, wrapped himself in the bear hide his companions had placed over him as a shroud, and began crawling back to Fort Kiowa. To prevent gangrene, Glass allowed maggots to eat the dead, infected flesh in his wounds.

Glass crawled overland south toward the Cheyenne River, using Thunder Butte as a navigational tool, where he fashioned a crude raft and floated downstream to Fort Kiowa. The journey took him six weeks. He survived mostly on wild berries and roots; on one occasion he was able to drive two wolves from a downed bison calf, and feast on the raw meat. Glass was aided by friendly Native Americans who sewed a bear hide to his back to cover the exposed wounds and provided him with food and weapons."

Da su napravili u filmu kako puzi 6 tjedana sa slomljenom nogom, internet bi popizdio kako je to jadno i nerealno...

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/01/2016 : 08:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Prvi izbor za ulogu Fitzgeralda je bio Sean Penn, koji pak Povratnika uspoređuje s Apokalipsom danas:


http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/the-revenant-tom-hardy-says-sean-penn-was-originally-going-to-play-his-character-john-fitzgareld-a6832976.html

http://variety.com/2015/film/news/sean-penn-the-revenant-apocalypse-now-leonardo-dicaprio-1201661851/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/01/2016 : 12:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

S Wikipedije:
"Despite his injuries, Glass regained consciousness, but found himself abandoned, without weapons or equipment. He had festering wounds, a broken leg, and deep cuts on his back that exposed his bare ribs. Glass lay mutilated and alone, more than 200 miles (320 km) from the nearest American settlement, at Fort Kiowa, on the Missouri River. Glass set the bone of his own leg, wrapped himself in the bear hide his companions had placed over him as a shroud, and began crawling back to Fort Kiowa. To prevent gangrene, Glass allowed maggots to eat the dead, infected flesh in his wounds.

Glass crawled overland south toward the Cheyenne River, using Thunder Butte as a navigational tool, where he fashioned a crude raft and floated downstream to Fort Kiowa. The journey took him six weeks. He survived mostly on wild berries and roots; on one occasion he was able to drive two wolves from a downed bison calf, and feast on the raw meat. Glass was aided by friendly Native Americans who sewed a bear hide to his back to cover the exposed wounds and provided him with food and weapons."

Da su napravili u filmu kako puzi 6 tjedana sa slomljenom nogom, internet bi popizdio kako je to jadno i nerealno...


Ja mislim, da je u ovoj priči dosta dodano i pretjerivano. Klasični domoljubni američki bajeslovni story, koji je uz svako prepričavanje postao bogatiji.
Kako se jedva preživljava par dana, a kamoli 6 tjedna i 320 km sa onakvim ranama. I to dobar dio puta raftom u rjeci od cca 3-5 stupnjeva. Zimi. Dafuck!?!?
Npr Simpson i Yates, mladi engleski alpinisti, koji posle osvajanja Siula Grande (6344 m) u perujskim Andima silaze u bazni kamp jedno 1000m niže. Pri tom Joe Simpson lomi nogu (tibija mu probila koljeno fucking it up royally). Nakon toga Yates ga spušta na špagi po 100m, kad Simpson pada u ponor i visi na špagi. Posle 1,5 ure Yates izmučen reže špagu i Simpson pada u krevasu (pukotina u ledu) jedno 50m niže. Yates misleči da je Joe umro, nastavi sa silaženjem u bazni kamp a Simpson izlazi sledeči dan iz pukotine i nastavlja slomljenom nogom, pomrzlim prstima, bez hrane i vode, dehidriran. Nakon toga sledi 3 dana silaženja, puzanja i skakanja po jednoj nozi. 3 dana i 8 kilometara!!! trpljenja preko leda, snega, pukotina na ledeniku, preko morene u deliriju stiže do baznog kampa. Pogledajte si dosta realno prikazan izvrstan dokumentarni film Touching the Void a postoji i knjiga Dotik praznine, Joe Simpson.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/01/2016 : 13:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Hehe, Glass je proveo 6 tjedana u birtiji, nakon čega je krenula priča: "Momci, ja sam prestar da vam dijelim savijete, ali...".

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000