forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Tko je ovdje lud?!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
djdjuro Posted - 02/03/2016 : 09:34:43
Molim malo iskusnije kolege da prokomentiraju aukciju:

http://www.stripovi.com/aukcije/libellus-mister-no-62-etrurski-demon/11496491/

Dakle, kolege DRAŽEN i BullShark se ocito nadmecu, ali pitanje je cemu sve to??? Za ovu cijenu se mogu kupiti skoro 3 ova stripa

Za Drazena sam inace primjetio da nepotrebno dize bid i po 5-6 dana prije nego sto zavrsi aukcija pa mi nije jasno zasto... Ili nije skuzio poantu aukcija ili kao da ima viska novaca. Mislim bez uvrede cijenjenom kolegi, ali eto, mozda netko ima pametnije objasnjenje...

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 11/03/2016 : 23:33:38
Pogledao i mogu reći da zanimljivo izgleda tako poredano, samo što malo zaboli srce gledajući prastara ZS izdanja Texa između Libellusa.
I ja mislim jednog dana tako kronološki poredati, a kako ne posjedujem ništa od ZS Texa sačekat ću da kolor best of uzme maha i pomiješa se sa c/b bibliotekom.
dcopic Posted - 11/03/2016 : 22:15:34
quote:
Originally posted by DODSFERD

Vidim da ljudi pogrešno shvaćaju stvari pa da razjasnim.
Znam da mnogi skupljaju stripovi od više izdavača (a i sam to radim) jer je nemoguće neki duži serijal imati od jednog. Moji Texovi su mix 3 različita izdavača tako da ni ja ne gledam na ''čistoću'' kolekcije. Samo me zanimalo kako bi to izgledalo kada bi se poredalo po originalnoj kronologiji pa se pomiješali svi izdavači i ništa drugo. Ovo o spremanju u kutije je više zajebancija jer ja to radim kada mi ponestane prostora na policama i tada se većinom miču najjeftinija izdanja.




Pogledaj 105 stranicu topica Voajeri!!!! Ovamo!!!!

Tamo su dvije slike moje kolekcije, gotovo sve složeno kronološki po originalnom talijanskom popisu, pa možeš vidjeti kako to izgleda u stvarnosti. Meni je tako bolje nego da je složeno po netočnim našim numeracijama. Estetika mi je u tom slučaju manje važna.

Baci pogled na Texa, Dylana, Mister Noa, Martija...

Jedino što su slike stare više od dvije godine. Puno toga novoga se je dodalo u kolekciju, a i nabavio sam i još jedne nove police.
Dukidule Posted - 08/03/2016 : 16:54:01
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Sad mi je jasno čime se u životu baviš.



Mislin ja da ti to nisi sad tek skužija, a moga si i odma' i san napisat pa se nisan ja triba k'o sivonja mučit.
supermark Posted - 08/03/2016 : 16:14:28
a slušaj, ja ti za onaj komplet koji smatram dovoljno vrijednim ne žalim para
eto dati ću hrpu para za Ken Parkera, Riđobradije, Metabarune, Inkale, Sandmane, Chicanose itd.
da mi je Blueberry u rangu navedenih ja bih "ispržio dodatnih 700-800kn" bez puno razmišljanja



NESVRSTANI Posted - 08/03/2016 : 15:53:56
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by supermark

Meni smeta kad mi je kolekcija od 5 različitih izdavača, svaki sa drugačijim dizajnom od prethodnog.
Smetalo bi mi i kad bih kupio košulja pa bi jedan rukav bio duži od drugoga, pa mi smeta i ovo.



Promašio ko Sivonjić.
Košulju s dva različita rukava ne možeš nosit jer bi izgleda ka debil.
Stripove od različitih izdavača možeš čitat bez da izgledaš ka debil.



Meni takva krnja kolekcija izgleda debilno.
Isto tako, možda bih nekomu drugomu sa dva različita rukava izgledao cool.
Isto tako, nekomu izgledaš debilno čim čitaš strip, bio on od istog izdavača ili od različitih.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ne kužin šta oćeš reć?



Hoću reći da je sve subjektivno i ne vidim potrebe zamarati se time što drugima smeta.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Prvih 6 Blueberryja iman od DN, drugih 6 od Bookglobe, pa 2 ona stara br.13 i br.14 Bookglobe SC, pa dalje opet Bookglobe HC.
Savjetuješ da spržin 700-800 Kn da bi mi sve bilo unificirano?



zašto bih ti ja savjetovao što da radiš sa svojim novcima?
mislim, nije meni problem, ali očito to ne bi gledao blagonaklono
ja bih spržio 700-800kn, ukoliko bi taj strip (ili te stripove) smatrao dovoljno vrijednim toga
eto, Kena imam u Fibri i Libellusu, najdraži komplet ikad, spržio sam i više od tih 800kn da bi izgledalo unificirano, iako sam mogao nabaviti puno jeftinije u drugim izdanjima, ali se isplatilo
dapače


Pa u principu se osin boldanoga slažen sa svin šta si napisa.
Čak i za prženje 700-800 Kn na konretnon primjeru Blueberryja se slažen kad s tin novcima nebi kupova samo nove korice.

Jel ovo stvarno takva "šaka u oko"?
supermark Posted - 08/03/2016 : 14:50:01
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by supermark

Meni smeta kad mi je kolekcija od 5 različitih izdavača, svaki sa drugačijim dizajnom od prethodnog.
Smetalo bi mi i kad bih kupio košulja pa bi jedan rukav bio duži od drugoga, pa mi smeta i ovo.



Promašio ko Sivonjić.
Košulju s dva različita rukava ne možeš nosit jer bi izgleda ka debil.
Stripove od različitih izdavača možeš čitat bez da izgledaš ka debil.



Meni takva krnja kolekcija izgleda debilno.
Isto tako, možda bih nekomu drugomu sa dva različita rukava izgledao cool.
Isto tako, nekomu izgledaš debilno čim čitaš strip, bio on od istog izdavača ili od različitih.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ne kužin šta oćeš reć?



Hoću reći da je sve subjektivno i ne vidim potrebe zamarati se time što drugima smeta.

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Prvih 6 Blueberryja iman od DN, drugih 6 od Bookglobe, pa 2 ona stara br.13 i br.14 Bookglobe SC, pa dalje opet Bookglobe HC.
Savjetuješ da spržin 700-800 Kn da bi mi sve bilo unificirano?



zašto bih ti ja savjetovao što da radiš sa svojim novcima?
mislim, nije meni problem, ali očito to ne bi gledao blagonaklono
ja bih spržio 700-800kn, ukoliko bi taj strip (ili te stripove) smatrao dovoljno vrijednim toga
eto, Kena imam u Fibri i Libellusu, najdraži komplet ikad, spržio sam i više od tih 800kn da bi izgledalo unificirano, iako sam mogao nabaviti puno jeftinije u drugim izdanjima, ali se isplatilo
dapače
NESVRSTANI Posted - 08/03/2016 : 11:53:00
quote:
Originally posted by DODSFERD

Otiđi kod doktora, ja ti ne mogu pomoći.



I nesvjesno pomažeš.
Hvala ti.
NESVRSTANI Posted - 08/03/2016 : 11:48:29
quote:
Originally posted by supermark

Meni smeta kad mi je kolekcija od 5 različitih izdavača, svaki sa drugačijim dizajnom od prethodnog.
Smetalo bi mi i kad bih kupio košulja pa bi jedan rukav bio duži od drugoga, pa mi smeta i ovo.



Promašio ko Sivonjić.
Košulju s dva različita rukava ne možeš nosit jer bi izgleda ka debil.
Stripove od različitih izdavača možeš čitat bez da izgledaš ka debil.

Ne kužin šta oćeš reć?
Prvih 6 Blueberryja iman od DN, drugih 6 od Bookglobe, pa 2 ona stara br.13 i br.14 Bookglobe SC, pa dalje opet Bookglobe HC.
Savjetuješ da spržin 700-800 Kn da bi mi sve bilo unificirano?
supermark Posted - 08/03/2016 : 11:40:19
Meni smeta kad mi je kolekcija od 5 različitih izdavača, svaki sa drugačijim dizajnom od prethodnog.
Smetalo bi mi i kad bih kupio košulja pa bi jedan rukav bio duži od drugoga, pa mi smeta i ovo.
DODSFERD Posted - 08/03/2016 : 11:13:43
Vidim da ljudi pogrešno shvaćaju stvari pa da razjasnim.
Znam da mnogi skupljaju stripovi od više izdavača (a i sam to radim) jer je nemoguće neki duži serijal imati od jednog. Moji Texovi su mix 3 različita izdavača tako da ni ja ne gledam na ''čistoću'' kolekcije. Samo me zanimalo kako bi to izgledalo kada bi se poredalo po originalnoj kronologiji pa se pomiješali svi izdavači i ništa drugo. Ovo o spremanju u kutije je više zajebancija jer ja to radim kada mi ponestane prostora na policama i tada se većinom miču najjeftinija izdanja.
DODSFERD Posted - 08/03/2016 : 10:41:19
Otiđi kod doktora, ja ti ne mogu pomoći.
NESVRSTANI Posted - 08/03/2016 : 10:39:14
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by drablj

quote:
Originally posted by DODSFERD
Baš me zanima kako izgleda takva kolekcija; najprije LMS, pa malo Libellus, SD, pa opet Libellus, VČ, itd, itd... takvi vjerojatno ne drže tu kolekciju na policama već skrivenu u kutijama da nitko ne vidi.


ima nas koji nismo bolesnici i stripove skupljamo bez obzira na njihov izgled pojedinacno i na polici. to je privatna kolekcija, a ne za izlaganje u muzeju. kao da nekom dolaze stotine ljudi u kucu da se dive hrpi papira... sad ces reci da je ovo bila sala, ali losa je (kao i sve ostale).


Da si malo manje živčan vjerojatno se ne bi ni obazirao na takve stvari, kao i na sve ostalo.



Di ti vidiš nervozu?
Neznan za drablja, ali meni tu i tamo tvoji upisi izazovu nervozu, ali crijevnu.
DODSFERD Posted - 08/03/2016 : 10:26:49
quote:
Originally posted by drablj

quote:
Originally posted by DODSFERD
Baš me zanima kako izgleda takva kolekcija; najprije LMS, pa malo Libellus, SD, pa opet Libellus, VČ, itd, itd... takvi vjerojatno ne drže tu kolekciju na policama već skrivenu u kutijama da nitko ne vidi.


ima nas koji nismo bolesnici i stripove skupljamo bez obzira na njihov izgled pojedinacno i na polici. to je privatna kolekcija, a ne za izlaganje u muzeju. kao da nekom dolaze stotine ljudi u kucu da se dive hrpi papira... sad ces reci da je ovo bila sala, ali losa je (kao i sve ostale).


Da si malo manje živčan vjerojatno se ne bi ni obazirao na takve stvari, kao i na sve ostalo.
NESVRSTANI Posted - 08/03/2016 : 10:16:16
quote:
Originally posted by jaki

ja kad čujem riječ "kolekcija" dobijem proljev.



Meni nema gore nego kad me neko prozove kolekcionaron.
A proljev dobijen i od ovih šta na police stavljaju samo lijepe stripove a one ružne sakrivaju u kutije.
jaki Posted - 08/03/2016 : 00:17:15
ja kad čujem riječ "kolekcija" dobijem proljev.
drablj Posted - 07/03/2016 : 23:49:21
quote:
Originally posted by DODSFERD
Baš me zanima kako izgleda takva kolekcija; najprije LMS, pa malo Libellus, SD, pa opet Libellus, VČ, itd, itd... takvi vjerojatno ne drže tu kolekciju na policama već skrivenu u kutijama da nitko ne vidi.


ima nas koji nismo bolesnici i stripove skupljamo bez obzira na njihov izgled pojedinacno i na polici. to je privatna kolekcija, a ne za izlaganje u muzeju. kao da nekom dolaze stotine ljudi u kucu da se dive hrpi papira... sad ces reci da je ovo bila sala, ali losa je (kao i sve ostale).
jaki Posted - 07/03/2016 : 23:26:40
jaki ga je stavio od kune.
sve ostalo ste napravili vi:)
Poli Posted - 07/03/2016 : 19:31:10
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Poli


A Demiannov spec 1 jos uvijek ne ide po 160 kn.





U Srbiji ga možeš naći i po originalnoj ceni od 128kn.
Džaba mali tiraž kad je potražnja još manja.


eto, ja sam bio spreman dati 117 kuna za njega (i to je vrh glave za jedan SBE specijalac u cb), pa ga je tako jaki prodao "samo" za 118 kuna (mozda bih mu ipak trebao jos malo dignuti cijenu) :D


jaki Posted - 07/03/2016 : 18:30:37
quote:
Originally posted by thekide


Znači potražnja je bila stvarna, a ne veštački naduvana od strane preprodavaca kao za neke kasnije brojeve.



Bila ona stvarna(potražnja) ili napuhana nema veze.
To je obićan Bonelli strip u lošoj boji i sve preko 30 kn je previše.
DODSFERD Posted - 07/03/2016 : 18:19:28
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by jaki

očigledno ti i ja imamo različito poimanje pojma "razumno".


Pa dobro, razumno u odnosu na 600kn. Jer je taj broj ipak iznenadio neke kolekcionare sa brzinom prodaje. Ugurali se i ovi sa LMS kolekcijama.


Baš me zanima kako izgleda takva kolekcija; najprije LMS, pa malo Libellus, SD, pa opet Libellus, VČ, itd, itd... takvi vjerojatno ne drže tu kolekciju na policama već skrivenu u kutijama da nitko ne vidi.
thekide Posted - 07/03/2016 : 18:00:11
quote:
Originally posted by Poli


A Demiannov spec 1 jos uvijek ne ide po 160 kn.





U Srbiji ga možeš naći i po originalnoj ceni od 128kn.
Džaba mali tiraž kad je potražnja još manja.
thekide Posted - 07/03/2016 : 17:55:31
quote:
Originally posted by jaki

očigledno ti i ja imamo različito poimanje pojma "razumno".


Pa dobro, razumno u odnosu na 600kn. Jer je taj broj ipak iznenadio neke kolekcionare sa brzinom prodaje. Ugurali se i ovi sa LMS kolekcijama.
Znači potražnja je bila stvarna, a ne veštački naduvana od strane preprodavaca kao za neke kasnije brojeve.
Poli Posted - 07/03/2016 : 17:49:06

A Demiannov spec 1 jos uvijek ne ide po 160 kn.


jaki Posted - 07/03/2016 : 17:42:22
očigledno ti i ja imamo različito poimanje pojma "razumno".
thekide Posted - 07/03/2016 : 17:06:35
quote:
Originally posted by DODSFERD

Očekivano, kada je prošlo jednom zašto ne bi i drugi puta.
Ako se ipak pokaže da ne ide, cijena će padati sve dok netko ne ponudi traženi iznos, čista logika.


Te igre sa veštačkim nabijanjem cena retko daju rezultate na duge staze. Sećam se pre godinu-dve kad su krenuli sa nabijanjem cene Martiju.

Čuveni broj 100 (MM LIB 63) od kog je i krenula otimačina sa novim (neobjavljenim) pričama. Dugo ga nigde nije bilo i onda prva dva koja su se pojavila su (navodno) otišla po 600 kuna i svi su očekivali da će da ide još gore. Odjednom, treći koji se pojavio postavio 600 i naravno patka, pa 500, pa 400... Ako me sećanje služi bilo je i par ponuda po 750kn, al su se brzo prepolovile.

I danas taj vredi najviše al se sigurno može naći za "razumnih" 300-350kn.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000