forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 "RE-ADAPTIK" - strip album

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
K.R. Posted - 02/03/2016 : 15:50:39


S neizrecivom radošću i na ivici suza radosnica obavještavam čitateljstvo ovog foruma da je moj novi ljubavni crtani romančić dostupan za nabavku tj. da je ugledao svjetlo dana nakon dugih neprospavanih kišnih noći!

RE-ADAPTIK štampano, digitalno i besplatno digitalno izdanje (uključujući i read online verziju).
Više detalja na: http://re-adaptik.kostjaribnik.com/

Proizvodnja i dizajn: Kostja Ribnik/HYMENOPTERA EDITORE 2016.
Distribuira: STRIPNJAK COMICS

NAPOMENA: Ovaj strip je djelo fikcije i bavi se temama za odrasle te sadrži grafičko/literarne elemente koji osjetljivim osobama mogu djelovati odbojno i zbunjujuće.



Hvala ljudima ovdje koji su pročitali draft verziju i ukazali na neke tehničke sitnice/iznijeli mišljenje.

Živjeli!

K.R.
.......................................

Slijedi stari post ostavljen nepromijenjen da komentari ne ispadnu iz konteksta:

Radio sam zadnja 3-4 mjeseca na svom novom dužem stripu (60 stranica)
pa evo mala najava čisto da se pohvalim završenim projektom i divnim iskustvom :) dok ne skontam kako/gdje da ovo "pustim u javnost" a hoću malo da se i odmaknem i odmorim od svega.Puk'o sam totalno radeći na ovome

Strip je onako pun čudnih nekih stvari i scenarističkih budaleština, seksa, vina, sira, drogiranja, sulude romantike i slično.

Ukratko što se same priče tiče: glavni lik (social awkward), bivši profesionalni strip crtač (radio za neki u fazonu tipa Bonelli serijal) koji se (zbog "jedne traume/razloga") vraća u svoj rodni idilični gradić gdje provodi vrijeme danju crtajući portrete turistima na ulici a uvečer "prati"/stokira ljude crtajući tajne portrete parova u seksualnim igricama dok ne počne da posebno stokira jednu djevojku i tad ide sve u 3 piz-materine...

Ima dosta fazona kao stripovi u stripovima i realističkih portreta "od glavnog lika". Naracija je bazirana na razmišljanju glavnog lika u prvome licu ali isprepletena i prožeta s puno bizarnih događaja, dijaloga, cijepanja timelinea, nadrealnih ludila, kolaža i slično :)


(nije oficijelna) naslovnica:


...i prve 4 stranice. Smandrljane su ovako u LOW-RES na jedan fajl. Čisto kao mali ekskluzivni preview:


...i crtački alat korišten na ovom projektu:



+ ostaci obrisanih olovaka koje sam sačuvao. Ko bi rekao, toliko crteža i od svega jedva ostane hrpica gumice na dnu teglice :)



Toliko za sada.

9   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
cat claw Posted - 04/03/2016 : 13:46:22
Hvala. nisam znao za ta pera i drzalja...
Da li si ih porucivao ili kupio u nekoj prodavnici? Ako je onlajn, molim te za link na PM...

A font je i dalje zamoran i necitak
K.R. Posted - 04/03/2016 : 11:41:09
Ma predivna su Tachikawa, pretpostavljam i ostalo iz te ekipe (Zebra, Nikko). Ljetos sam ih nabavio i potpuno poludio. Gledao sam neke prezentacije pa pretpostavio da probam s G & Sch. Prvo što dojajno izgledaju srebrna "futuristična", uvijek vidiš tuš na njima i kad se čiste budu kao nova.

Nametnuo sam sebi pravila, sve živo, pokretno s G (koliko god blizu/udaljeno bilo i ispalo neprecizno) a sve neživo sa School - koje je tvrdo i tanko i kako ne koristim lenijar mogu se taman-skoro-savršene ravne-nevarijacijske linije izvući, tipa na ovoj tabli ova vjetrenjača i slično + s njim volim oblake crtati.

Na ovim prvim tablama se otprilike vide te varijacije jer su originali na A4, nešto 15% veći od tih priloženih slika.

S G se mogu izvući ogromne varijacije linija kao s nekim kistom ali pritom osjećati fini osjećaj i zvuk drljanja papira

Kontam još i Maru uzeti čim krenem bolje savladavati ova jer vidio sam da uglavnom naj-pro mangakeri rade s njima ali da se može praktički sve s jednim Maru.

mogorovic Posted - 03/03/2016 : 22:56:14
E, to ti je izvrstan pribor za tuširanje, nešto najbolje sa dalekog istoka - Tachikawa! I univerzalno držalo, sa dva formata rupa (poslagane koncentrično, jedna unutar druge), a i izbor pera mi se sviđa. Osim ova dva, koja koristiš, proizvode još tri tipa (ukupno 5 vrsta u asortimanu). Sva su izvrsna, osim ova dva, tu su i Saji i Spoon pen, te Maru (ono što obično poznajemo kao mapping pen cjevastog profila, što ulazi u onu manju rupu).
K.R. Posted - 03/03/2016 : 14:37:15
Hvala za 2 dodatna "sviđanja" pa evo i 2 dodatna prevjua. Teško mi je odabrati preview čitavih tabli a da ne spojliram priču jebiga, ali evo iskopah ove.

Držači za pera: Tachikawa T-25. Imaju duple rupe pa mogu i ona mala i šira pera u njih. Fino, mirisno, debeljuškasto drvo, fin osjećaj u ruci. Ja istovremeno koristim G-pen i School-pen, također Tachikawa.

Font: KR-Brush, specialno urađen za ovaj strip. Kakav da je, moj je

cat claw Posted - 03/03/2016 : 11:22:36
Svidja mi se.
Font mi je malo zamoran.

Kakva su ono drzalja za pera?
mogorovic Posted - 02/03/2016 : 22:17:51
Dobro ti ovo izgleda, Kostja. Atmosferično. Osobno me podsjeća na iznenadne ljetne neverine iz djetinjstva, u sivom, laviranom tonu (makar kod tebe to i ne mora značiti isto!).
Tonto Posted - 02/03/2016 : 16:27:50
aaaah zo... tako će već bolje funkcionirati. :)
K.R. Posted - 02/03/2016 : 16:24:40
Hvala.

Za galebove, znam da ne lete noću ali leti Galeb Jonathan Livingston. Kasnije su u stripu neke reference na tu priču :)
Tonto Posted - 02/03/2016 : 16:04:04
Fino izgleda... i zanimljivo. Lajkam.

P.S. Galebovi baš i ne lete noću.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000