forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 "RE-ADAPTIK" - strip album
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 02/03/2016 : 15:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote


S neizrecivom radošću i na ivici suza radosnica obavještavam čitateljstvo ovog foruma da je moj novi ljubavni crtani romančić dostupan za nabavku tj. da je ugledao svjetlo dana nakon dugih neprospavanih kišnih noći!

RE-ADAPTIK štampano, digitalno i besplatno digitalno izdanje (uključujući i read online verziju).
Više detalja na: http://re-adaptik.kostjaribnik.com/

Proizvodnja i dizajn: Kostja Ribnik/HYMENOPTERA EDITORE 2016.
Distribuira: STRIPNJAK COMICS

NAPOMENA: Ovaj strip je djelo fikcije i bavi se temama za odrasle te sadrži grafičko/literarne elemente koji osjetljivim osobama mogu djelovati odbojno i zbunjujuće.



Hvala ljudima ovdje koji su pročitali draft verziju i ukazali na neke tehničke sitnice/iznijeli mišljenje.

Živjeli!

K.R.
.......................................

Slijedi stari post ostavljen nepromijenjen da komentari ne ispadnu iz konteksta:

Radio sam zadnja 3-4 mjeseca na svom novom dužem stripu (60 stranica)
pa evo mala najava čisto da se pohvalim završenim projektom i divnim iskustvom :) dok ne skontam kako/gdje da ovo "pustim u javnost" a hoću malo da se i odmaknem i odmorim od svega.Puk'o sam totalno radeći na ovome

Strip je onako pun čudnih nekih stvari i scenarističkih budaleština, seksa, vina, sira, drogiranja, sulude romantike i slično.

Ukratko što se same priče tiče: glavni lik (social awkward), bivši profesionalni strip crtač (radio za neki u fazonu tipa Bonelli serijal) koji se (zbog "jedne traume/razloga") vraća u svoj rodni idilični gradić gdje provodi vrijeme danju crtajući portrete turistima na ulici a uvečer "prati"/stokira ljude crtajući tajne portrete parova u seksualnim igricama dok ne počne da posebno stokira jednu djevojku i tad ide sve u 3 piz-materine...

Ima dosta fazona kao stripovi u stripovima i realističkih portreta "od glavnog lika". Naracija je bazirana na razmišljanju glavnog lika u prvome licu ali isprepletena i prožeta s puno bizarnih događaja, dijaloga, cijepanja timelinea, nadrealnih ludila, kolaža i slično :)


(nije oficijelna) naslovnica:


...i prve 4 stranice. Smandrljane su ovako u LOW-RES na jedan fajl. Čisto kao mali ekskluzivni preview:


...i crtački alat korišten na ovom projektu:



+ ostaci obrisanih olovaka koje sam sačuvao. Ko bi rekao, toliko crteža i od svega jedva ostane hrpica gumice na dnu teglice :)



Toliko za sada.


Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com

Edited by - K.R. on 16/05/2016 11:52:32

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/03/2016 : 16:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Fino izgleda... i zanimljivo. Lajkam.

P.S. Galebovi baš i ne lete noću.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 02/03/2016 : 16:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
Hvala.

Za galebove, znam da ne lete noću ali leti Galeb Jonathan Livingston. Kasnije su u stripu neke reference na tu priču :)

Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 02/03/2016 : 16:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
aaaah zo... tako će već bolje funkcionirati. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 02/03/2016 : 22:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Dobro ti ovo izgleda, Kostja. Atmosferično. Osobno me podsjeća na iznenadne ljetne neverine iz djetinjstva, u sivom, laviranom tonu (makar kod tebe to i ne mora značiti isto!).
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 03/03/2016 : 11:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Svidja mi se.
Font mi je malo zamoran.

Kakva su ono drzalja za pera?
Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 03/03/2016 : 14:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
Hvala za 2 dodatna "sviđanja" pa evo i 2 dodatna prevjua. Teško mi je odabrati preview čitavih tabli a da ne spojliram priču jebiga, ali evo iskopah ove.

Držači za pera: Tachikawa T-25. Imaju duple rupe pa mogu i ona mala i šira pera u njih. Fino, mirisno, debeljuškasto drvo, fin osjećaj u ruci. Ja istovremeno koristim G-pen i School-pen, također Tachikawa.

Font: KR-Brush, specialno urađen za ovaj strip. Kakav da je, moj je


Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 03/03/2016 : 22:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
E, to ti je izvrstan pribor za tuširanje, nešto najbolje sa dalekog istoka - Tachikawa! I univerzalno držalo, sa dva formata rupa (poslagane koncentrično, jedna unutar druge), a i izbor pera mi se sviđa. Osim ova dva, koja koristiš, proizvode još tri tipa (ukupno 5 vrsta u asortimanu). Sva su izvrsna, osim ova dva, tu su i Saji i Spoon pen, te Maru (ono što obično poznajemo kao mapping pen cjevastog profila, što ulazi u onu manju rupu).
Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 04/03/2016 : 11:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
Ma predivna su Tachikawa, pretpostavljam i ostalo iz te ekipe (Zebra, Nikko). Ljetos sam ih nabavio i potpuno poludio. Gledao sam neke prezentacije pa pretpostavio da probam s G & Sch. Prvo što dojajno izgledaju srebrna "futuristična", uvijek vidiš tuš na njima i kad se čiste budu kao nova.

Nametnuo sam sebi pravila, sve živo, pokretno s G (koliko god blizu/udaljeno bilo i ispalo neprecizno) a sve neživo sa School - koje je tvrdo i tanko i kako ne koristim lenijar mogu se taman-skoro-savršene ravne-nevarijacijske linije izvući, tipa na ovoj tabli ova vjetrenjača i slično + s njim volim oblake crtati.

Na ovim prvim tablama se otprilike vide te varijacije jer su originali na A4, nešto 15% veći od tih priloženih slika.

S G se mogu izvući ogromne varijacije linija kao s nekim kistom ali pritom osjećati fini osjećaj i zvuk drljanja papira

Kontam još i Maru uzeti čim krenem bolje savladavati ova jer vidio sam da uglavnom naj-pro mangakeri rade s njima ali da se može praktički sve s jednim Maru.


Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 04/03/2016 : 13:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Hvala. nisam znao za ta pera i drzalja...
Da li si ih porucivao ili kupio u nekoj prodavnici? Ako je onlajn, molim te za link na PM...

A font je i dalje zamoran i necitak
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000