forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Alack Sinner 1 & 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 27/06/2013 : 23:36:33


Alack Sinner postao je privatni detektiv jer u policiji nema mjesta za buntovnike poput njega. Živi i radi u New Yorku, ali nećete ga vidjeti kako šeta Petom avenijom. On svoje dane provodi među ostalim gubitnicima i neprilagođenima za šankom Joe’s bara, uronjen u duhanske i alkoholne pare. Ciničan i lišen iluzija, lica izrovanog patnjom, melankolijom i tugom, Alack Sinner je potomak klasičnih detektivskih romana Dashiella Hammetta i Raymonda Chandlera, ali sa snažnim južnoameričkim revolucionarnim pečatom. Carlos Sampayo i José Muñoz, slavni argentinski autorski dvojac, natapaju Alackove pustolovine beznađem, samoćom, nepravdom, depresijom, ogorčenjem i mrakom. Vrlo brzo napuštaju klasičnu detektivsku formu osjećajući potrebu da progovore (s ljevičarskih pozicija) o njima bitnim stvarima: aktualnim političkim, društvenim i socijalnim temama, ubacujući česte reference na svoje strasti i ljubavi (od filma do književnosti, od slikarstva do glazbe) prikazujući jedan duboko bolestan i izopačen svijet, svijet u kojem, nažalost, i sami živimo.

“Alack Sinner je ujedno i pozitivan primjer upotrebe stripovskoga jezika u svrhu prikazivanja ljudskih problema, naših i vaših. Fašističkih stripova imamo napretek u svim dijelovima svijeta. Pogotovo u Sjedinjenim Američkim Državama. Ovaj put uzvraćamo napad njihovim vlastitim oružjem.”

Ova dva toma obuhvaćaju sve dosad objavljene epizode Alacka Sinnera, a drugi tom donosi i iscpran pogovor Zorana Đukanovića.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 70 stranica (PDF, 5Mb).

Alack Sinner 1 • Doba nevinosti • 412 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Carlos Sampayo • Crtež Jose Muñoz • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Mate Kapović • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 24.6.2013. • Cijena 180 Kn

Alack Sinner 2 • Doba razočaranja • 348 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Carlos Sampayo • Crtež Jose Muñoz • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Mate Kapović • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 24.6.2013. • Cijena 180 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pcoro Posted - 13/12/2023 : 08:47:23
Hah.. sjećam se kako sam se veselio izlasku Alacka, i onako, ne baš oduševljenju kad sam ga pročitao. I sad vidim da me nikad nije povuklo da mu dam još jednu priliku. Obeshrabruje me nošenje tih velikih knjiga doma i probijanje kroz pomalo nepristupačne priče. Možda bi ipak trebao.. Ne znam.
Spock Posted - 12/12/2023 : 18:13:50
Recenzija serijala Alack Sinner by Salkan je na meniju:

https://www.stripovi.com/recenzije/alack-sinner-alack-fb-1-2-alack-sinner/3136/
kasper Posted - 13/02/2017 : 09:23:28
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto

kasper čita Zagora;ja čitam Teksa.


Ispravka, Kasper čita Magičnom v(j)etra



au leb ti *ebem, stara stara dobra vremena
kasper Posted - 13/02/2017 : 09:22:51
quote:
Originally posted by anto

kasper čita Zagora;ja čitam Teksa.



e sad bi ti da se kitis tudjim perijem. ti citas price sa divljeg zapada, ja citam zagora i teksa, a zisits za sada viri ove forumaske rasprave o zagoru, valja to pogurati malo
Poli Posted - 13/02/2017 : 09:05:57

A ja dajem svojim petama v(j)etra.


Dr. Zistis Posted - 12/02/2017 : 23:46:47
quote:
Originally posted by anto

kasper čita Zagora;ja čitam Teksa.


Ispravka, Kasper čita Magičnom v(j)etra
anto Posted - 12/02/2017 : 19:08:33
kasper čita Zagora;ja čitam Teksa.
Shaner Posted - 12/02/2017 : 12:30:10
quote:
Originally posted by anto


quote:
Originally posted by supermark

A meni je drago vidjeti da Antu nisu sve ocjene cetvorke i petice


zalomi se i poneka trojka,pa čak i niža ocena - recimo za Samog samcatog



Ispravljam se i potpisujem Kaspera, odi citaj Zagora.

supermark Posted - 12/02/2017 : 10:48:24
:O
anto Posted - 12/02/2017 : 10:33:57
quote:
Originally posted by Poli


Anto, prodajes keca? :D


jel ti nije mnogo 150 evra?

quote:
Originally posted by supermark

A meni je drago vidjeti da Antu nisu sve ocjene cetvorke i petice


zalomi se i poneka trojka,pa čak i niža ocena - recimo za Samog samcatog
Poli Posted - 11/02/2017 : 16:04:51

Anto, prodajes keca? :D


kasper Posted - 11/02/2017 : 15:16:21


quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

idi citaj zagora


Teška srca moram da se složim sa Kasperom



i ti idi i citaj zagora



Teška srca moram da se složim sa Kasperom






Realisto

Dr. Zistis Posted - 11/02/2017 : 14:52:07
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

idi citaj zagora


Teška srca moram da se složim sa Kasperom



i ti idi i citaj zagora



Teška srca moram da se složim sa Kasperom






Realisto
Shaner Posted - 11/02/2017 : 12:57:08


kasper Posted - 11/02/2017 : 10:29:07
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

idi citaj zagora


Teška srca moram da se složim sa Kasperom



i ti idi i citaj zagora



Teška srca moram da se složim sa Kasperom



kasper Posted - 11/02/2017 : 10:27:21
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

idi citaj zagora


Teška srca moram da se složim sa Kasperom



i ti idi i citaj zagora
Shaner Posted - 10/02/2017 : 23:11:19
A lijepo sam te upozorio...

Inače, ovi komentari na Antov osvrt su mi odlični skoro kao i drugi tom Alacka Sinnera.

P.S.
Anto, odi čitaj...Aldebaran.

supermark Posted - 10/02/2017 : 22:58:07
A meni je drago vidjeti da Antu nisu sve ocjene cetvorke i petice
Dr. Zistis Posted - 10/02/2017 : 22:54:54
quote:
Originally posted by kasper

idi citaj zagora


Teška srca moram da se složim sa Kasperom
kasper Posted - 10/02/2017 : 22:40:43
idi citaj zagora
anto Posted - 10/02/2017 : 22:15:20
Doba razočaranja

Prvo bih zahvalio pcoru i shaneru što su me posavetovali da prikočim sa nabavkom druge knjige.Doba razočaranja je za mene prilično tazočaranje,čak iako sam očekivao,posle upozorenja kolega, da mi ovo neće leći.

Munjozov crtež u dobrom delu ove knjige (pogotovu u Nikaragvi) je,prilično sam siguran,nešto najružnije i najiritantnije što sam video u devetoj umetnosti.Kao u najgorem underground stripu.I Gramacionijev crtež na Mister Nou mi je za ovo umetnost.Utoliko mi je neverovatnije kad vidim da ga ne mali broj stripofila diže u visine.

Sampajo - neverovatno,ali što mi je Munjozov crtež lošiji,i scenario dotičnog je još gori.Nije mi problem napuštanje noira i odlazak u neke druge životne/političke/socijalne teme,već zbrda-zdola način pripovedanja.Dva puta sam čitao Nikaragvu i Slučaj SAD i oba puta sam ostao zatečen toliko bezveznim pripovedanjem.

Nikaragva - nešto najlošije pročitano u zadnjih x godina.Uz Bili Holidej u top 5 najgorih stripova ikad.Ne znam u stvari ni šta sam pročitao. 1/5
Kraj jednog putovanja - ovo i nije tako loše,pogotovu zadnja pričica.Ima tu i poneka emocija. 2.5/5
Osobne priče - Šeril,Alakova ćerka je optužena za ubistvo,a ona tvrdi da ne poriče da je učinila zločin (ali i ne potvrđuje).Ovaj album mi je čak i dobar uprkos crtežu. 3/5
Slučaj SAD - Alak se oseća sjajno.Čeka unuče,prestao je da puši,zdrav je,finansijski stabilan;obnovio je i dozvolu za rad i reaktivirao agenciju.Dve žene ga unajmljuju,ali istrage će se ispreplesti i neverovatno zakomplikovati; i život njegove trudne kćeri biti ugrožen.Nažalost,jako loša i konfuzna priča. 1.5/5
Zagor-te-nay Posted - 04/12/2016 : 20:18:24
Evo sam riješija i drugi dio nakon nekog vrimena i moram priznat da je doba razočarenja...razočarenje prema prvom dilu. Glavni razlog je odlazak previše u širinu, odmak od noira, n.y. spleena i jednostavnog života, teme postaju (pre epski)ozbiljne, puno veće od Alacka, njegove obitelji i jednog grada...neznam koliko to paše. Zoranov tekst na kraju knjige je krasan. Munoz razara.
Doba nevinosti 8/10
Doba razočaranja 5/10
kasper Posted - 10/05/2016 : 14:18:30
jedan pogled na aleka, ima jedna nota koja mi tu smeta, vremenom sve vise. autori su mnogo optereceni Amerikom, ono, ko da ja odavde treba da idem da oslobadjam crnce i ostale. + nesto sto mi jos vise smeta, a to vazi i za mnoge druge autore iz Evrope (Berardi & co.), sta kog djavola sve trpaju u tu prokletu Ameriku, ko da nema nista da ih inspirise u tim drzavama odakle su
pcoro Posted - 09/05/2016 : 23:13:49
quote:
Originally posted by anto

moraću ga onda prelistati pre eventualne kupovine.
a ti prijatelju - jesi li ga nabavio za ličnu kolekciju ?

edit:sad malo gledah na šta liče table iz druge knjige - uf,izgleda da ću opet čekati vest da je izdanje pred rasprodajom ne bih li se odlučio na kupovinu.



Na kraju je ispalo da uopće nemam lične kolekcije, samo hrpe starih albuma na koji ponekad dodam neki novi. Kako godine prolaze, sve je manje stripova koje poželim pročitati više puta.. a i tad obično samo posudim strip po drugi put u knjižnici. Alack bi mogao na drugu posudbu, ali ne još. Sad bi htio ponoviti Rabinovog mačka, možda ga čak i ubaciti na neku policu :-)
Shaner Posted - 09/05/2016 : 08:54:23
quote:
Originally posted by anto

moraću ga onda prelistati pre eventualne kupovine.
a ti prijatelju - jesi li ga nabavio za ličnu kolekciju ?

edit:sad malo gledah na šta liče table iz druge knjige - uf,izgleda da ću opet čekati vest da je izdanje pred rasprodajom ne bih li se odlučio na kupovinu.



U drugoj knjizi i Munoz i Sampayo idu u jos vecu apstrakciju. Ako ti to ne lezi moj prijedlog je da ju odmah prekrizis s liste zelja. Uz toliki izbor stripova nema smisla trositi novce na nesto sto ti se gotovo sigurno nece svidjeti.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000