forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ratko Dragaš, dobrotvor ili prevarant ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ginko Posted - 17/05/2016 : 19:55:53
Već posljednjih sedam mjeseci žena i ja živimo potreseni događajima krajem prošle godine. Sve mi je to djelovalo nekako nestvarno i nemoguće sve dok nismo došli sa prijateljima u subotu u Zagreb na CRŠ. Već na samom ulazu u Džamiju pozdravio sam se sa dragim mi stripofilima koje godinama poznajem. Odmah su me pitali za mog najboljeg prijatelja Ratka i zar je i meni ostao dužan. U tri sata pričanja sa mnogim poznatim izdavačima, prodavačima, prijateljima iz Zagreba i Slovenije koji su mi sami prilazili saznao sam toliko toga o Ratku Dragašu da mi je pozlilo. Od nekih je posuđivao novac, od nekih stripove , a nekima je dužan novac koji su trebali dobiti za njihove stripove koje je obećao prodati. Ne stidim se priznati da sam i ja među prevarenim ljudima koji su mu slijepo vjerovali. Stavljajući na papir otprilike broj ljudi koje je prevario i iznose, došao sam do brojke od preko 15tak ljudi sa preko milion kuna ??? Pitanje je samo koliko ih još šuti. Jedino mi nije jasno zašto nitko nije na forumu objavio spletke vezane oko Dragaša. Čega se to svi toliko boje ? Kakav je to morao biti manipulator da mu ljudi (većina njih ) daje novac i stripove na povjerenje, bez ikakvog pismenog traga ? Zahvaljujem se čovjeku koji me je obavijestio prošle godine iako sam i sam počeo sumnjati . Zahvaljujem se i mojim dragim prijateljima iz Slovenije koji su mi otvorili oči, prirasli ste mi srcu, i sve Vas ovom prilikom pozdravljam. Lako je biti dobrotvor, donirati strip table ili davati kupcima stripove, kad sa tuđim „kurcem“ mlatiš. Po informacijama koje sam saznao , prošao sam skoro pa najgore. Ratko Dragaš, proklet bio sav taj novac koji si uzeo ljudima a nisi vratio i prokleti bili svi ti stripovi kojima si stjecao dobit, te na kraju proklet bio i ti sam. Nakon 35 godina čitanja i skupljanja stripova , sve ovo mi se zgadilo. Ratko, nadam se samo da ćeš kada tada adekvatnu nagradu za svoja nedjela skupo platiti. Reputacija koju si svojim postupcima stekao neće se nikad zaboraviti. Savjet svim stripofilima bi bio, pazite s kim imate posla inače ćete puno izgubiti. Ja sam izgubio novac, stripove, zdravlje, povjerenje u ljude, prijatelja, brata i kuma.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
risbozg Posted - 15/08/2023 : 10:50:23
Jedino kaj se sa sigurnošću zna to je da je Ratko više od dvije godine stariji od zadnjeg posta o njemu.
majmun Posted - 15/08/2023 : 07:46:43
Ima li kakvih novosti o Ratku? Tema je neaktivna vec dvije godine pa rekoh da priupitam. Ovakve nepravde tesko se zaboravljaju.
borg Posted - 10/04/2021 : 21:28:10
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by borg

Okasnih sinoć čitajući ovaj topik...

Setih se nekog testa sa filozofskog fakulteta, jedno pitanje je bilo tipa:
Inteligentan čovek veruje:
a) prijateljima
b) familiji
c) najužoj porodici
d) najboljem prijatelju
e) ne veruje nikome

Tada mi delovao tačan odgovor malo paranoičan, bolestan... Nikako se nisam slagao sa tim. Al to bilo kad sam bio 20ak godina mlađi :)

Koliko sam shvatio ova priča i dalje nema kraj?


gde je opcija "ženi"?



To niko ne bi zaokružio čak ni greškom
Peyo Posted - 10/04/2021 : 12:58:13
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Znači čuvajte se starijih, prosijedih trgovaca stripova.



Između 40 i 50 su najopasniji !
petarStripovi10 Posted - 10/04/2021 : 12:54:24
Znači čuvajte se starijih, prosijedih trgovaca stripova.
Peyo Posted - 10/04/2021 : 01:12:50
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Peyo

Ovo je bio neki stariji čovjek, prosijed oko 50 god.


Pokraj devedesetih je i meni netko prosijed i oko pedeset godina star bio ne stariji čovjek nego Matuzalem... Danas mi ne djeluje tako staro više 😂😂😂😂



Tada sam bio 20-ak godina mlađi od njega, a sada imam više godina nego što je on imao tada.

Zvuči kao školski zadatak .

Sada se svakim danom osjećam sve mlađim .
sumohrvat Posted - 10/04/2021 : 00:49:33
quote:
Originally posted by Peyo

Ovo je bio neki stariji čovjek, prosijed oko 50 god.


Pokraj devedesetih je i meni netko prosijed i oko pedeset godina star bio ne stariji čovjek nego Matuzalem... Danas mi ne djeluje tako staro više 😂😂😂😂
Peyo Posted - 10/04/2021 : 00:35:56
Ovo je bio neki stariji čovjek, prosijed oko 50 god.
sawitch Posted - 10/04/2021 : 00:10:48
A bio je onaj Zexx sto je namagarcio dosta ljudi na aukcijama a iz NS-a je..
Peyo Posted - 09/04/2021 : 23:20:32
Kolega je svojedobno (ako dobro pamtim potkraj 90-ih) na povjerenje dao liku (iz čini mi se Novog Sada) Panoramu svih 318 komada glancere! Platit će mu kao kasnije!

Nikada se više nisu ni čuli ni vidjeli!
Bokoja Posted - 09/04/2021 : 23:03:32
Iz ugla neoštećenog, meni je ovaj topic priceless, kao da sam pročitao feljton u rubrici "Život piše drame, zna da bude neumoljiv kada trgujete stripovima na sekundarnom tržištu". "Šuma je lepa ali prepuna opasnosti". Realno, o ovome treba napraviti strip, nešto à la Maggy Garrisson.
Peyo Posted - 09/04/2021 : 17:44:59
quote:
Originally posted by anto
gde je opcija "ženi"?



U grupi pitanja: Odgovaraj (na vlastitu odgovornost) kada žena nije u blizini.
anto Posted - 09/04/2021 : 16:50:40
quote:
Originally posted by borg

Okasnih sinoć čitajući ovaj topik...

Setih se nekog testa sa filozofskog fakulteta, jedno pitanje je bilo tipa:
Inteligentan čovek veruje:
a) prijateljima
b) familiji
c) najužoj porodici
d) najboljem prijatelju
e) ne veruje nikome

Tada mi delovao tačan odgovor malo paranoičan, bolestan... Nikako se nisam slagao sa tim. Al to bilo kad sam bio 20ak godina mlađi :)

Koliko sam shvatio ova priča i dalje nema kraj?


gde je opcija "ženi"?
sawitch Posted - 09/04/2021 : 16:34:02
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by Macon

Kako može neko sasvim nestati?
Prije nekoliko godina kad su ga več svi "tražili" i bio je glavna tema šetao se Interliberom kao da se ništa nije dogodilo. Bili su tamo svi kojima je bio dužani - i ništa (ok, to je bio za mnoge poslednji put da su ga videli).



Jbt. Pa niko ga nista nije pitao??? Koliko znam i Markosu je ostao duzan nakon zatvaranja striparnice.
PaoloRivera Posted - 09/04/2021 : 13:23:27
Nemam baš nikakvog udjela u ovoj priči, ali čitajući neke od ovih zadnjih postova, ne znam jesu li određeni pojedinci koji pišu stvarno tako naivni ili možda samo pokvareni...
BiDi Posted - 09/04/2021 : 13:23:17
quote:
Originally posted by Macon

Kako može neko sasvim nestati?
Prije nekoliko godina kad su ga več svi "tražili" i bio je glavna tema šetao se Interliberom kao da se ništa nije dogodilo. Bili su tamo svi kojima je bio dužani - i ništa (ok, to je bio za mnoge poslednji put da su ga videli).
Macon Posted - 09/04/2021 : 12:51:11
quote:
Originally posted by borg

Okasnih sinoć čitajući ovaj topik...

Setih se nekog testa sa filozofskog fakulteta, jedno pitanje je bilo tipa:
Inteligentan čovek veruje:
a) prijateljima
b) familiji
c) najužoj porodici
d) najboljem prijatelju
e) ne veruje nikome

Tada mi delovao tačan odgovor malo paranoičan, bolestan... Nikako se nisam slagao sa tim. Al to bilo kad sam bio 20ak godina mlađi :)

Koliko sam shvatio ova priča i dalje nema kraj?



Šta, odgovor e?
RAKOSI4 Posted - 09/04/2021 : 12:49:45
Ko zna možda se preobratio , novac podijelio siromašnima
i sada na nekom raskrižju ulica dijeli blagoslovljene slike svetaca ....
.... ko zna ........ tajnoviti su putevi gospodnji
borg Posted - 09/04/2021 : 12:37:42
Okasnih sinoć čitajući ovaj topik...

Setih se nekog testa sa filozofskog fakulteta, jedno pitanje je bilo tipa:
Inteligentan čovek veruje:
a) prijateljima
b) familiji
c) najužoj porodici
d) najboljem prijatelju
e) ne veruje nikome

Tada mi delovao tačan odgovor malo paranoičan, bolestan... Nikako se nisam slagao sa tim. Al to bilo kad sam bio 20ak godina mlađi :)

Koliko sam shvatio ova priča i dalje nema kraj?
verab Posted - 09/04/2021 : 10:45:42
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by RAKOSI4
A najdraže mi je kad neki opisuju : on je divan,on je krasan, nikada s njim nisam imao problema,čovjek je legenda,on je humanitaran.



Zasto? To ti je isto kao kada bi svi pricali za nekog da je dobar a ti gusio par onih koji su bili prevareni. Treba da se zna sve a ne samo ruzna strana. Licno ja sam doziveo nekoliko vrlo prijatnih stvari od Ratka i to ne mogu da zaboravim. I kao neko ko je na srecu imao potpuno drugacije iskustvo imam samo jedan cilj u ovome, a to je da se dodje do potpune slike i resenja koje bi ispeglalo ovo sve. Citam ovo sto majmun pise i ne mogu a da se ne rastuzim, zato se nekako sve vreme nadam da ce se nekako Ratko vratiti iz ilegale i ispeglati sve to.


Bravo @Savichu, ista je stvar i sa mnom. Samo lijepa iskustva me vežu za Ratka. Žao mi je što mu se sve ovo desilo. Ne vjerujem da je išao svjesno da prevari sve te ljude. I ja se iskreno nadam da će jednog dana svi dugovi biti isplaćeni dužnicima!



1Euro Posted - 09/04/2021 : 10:40:20
ma kakva policija.
Svi koji ste oštečeni trebate skupiti novac za detektiva (privatni istražitelj) pa če ga on nači. Pa nije Hrvatska velika ko Rusija, da mu se tek tako izgubio trag. Taj detektiv ima ovlastice tražiti i po arhivima, po dokumentima (npr gdje je prijavljen, porezna uprava, gdje registrira kola,....) za koje ne može svatko pregledati tek tako. I kada ga nađe lijepo ga posjetite i dogovorite se sa njim. Ako nema novca, ima ledvicu koju može prodati, može osigurati prst kod osiguranja pa kada ne plača, odsječete mu prst i pokupite novac od osiguranja, možete mu osigurati kuču pa je zapaliti i pokupiti novac od osiguranja,....ima puno načina kako dobiti novac nazad. Ono čekati, da če vas se sam javiti je bez veze, da je htio to bi več napravio.
supermark Posted - 09/04/2021 : 10:36:08
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by RAKOSI4
A najdraže mi je kad neki opisuju : on je divan,on je krasan, nikada s njim nisam imao problema,čovjek je legenda,on je humanitaran.



Zasto? To ti je isto kao kada bi svi pricali za nekog da je dobar a ti gusio par onih koji su bili prevareni. Treba da se zna sve a ne samo ruzna strana. Licno ja sam doziveo nekoliko vrlo prijatnih stvari od Ratka i to ne mogu da zaboravim. I kao neko ko je na srecu imao potpuno drugacije iskustvo imam samo jedan cilj u ovome, a to je da se dodje do potpune slike i resenja koje bi ispeglalo ovo sve. Citam ovo sto majmun pise i ne mogu a da se ne rastuzim, zato se nekako sve vreme nadam da ce se nekako Ratko vratiti iz ilegale i ispeglati sve to.


Bravo @Savichu, ista je stvar i sa mnom. Samo lijepa iskustva me vežu za Ratka. Žao mi je što mu se sve ovo desilo. Ne vjerujem da je išao svjesno da prevari sve te ljude. I ja se iskreno nadam da će jednog dana svi dugovi biti isplaćeni dužnicima!




i meni se dogodi
posudim stotine tisuća u robi pa zaboravim
tko može na sve misliti?
all_ba Posted - 09/04/2021 : 10:29:32
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by RAKOSI4
A najdraže mi je kad neki opisuju : on je divan,on je krasan, nikada s njim nisam imao problema,čovjek je legenda,on je humanitaran.



Zasto? To ti je isto kao kada bi svi pricali za nekog da je dobar a ti gusio par onih koji su bili prevareni. Treba da se zna sve a ne samo ruzna strana. Licno ja sam doziveo nekoliko vrlo prijatnih stvari od Ratka i to ne mogu da zaboravim. I kao neko ko je na srecu imao potpuno drugacije iskustvo imam samo jedan cilj u ovome, a to je da se dodje do potpune slike i resenja koje bi ispeglalo ovo sve. Citam ovo sto majmun pise i ne mogu a da se ne rastuzim, zato se nekako sve vreme nadam da ce se nekako Ratko vratiti iz ilegale i ispeglati sve to.


Bravo @Savichu, ista je stvar i sa mnom. Samo lijepa iskustva me vežu za Ratka. Žao mi je što mu se sve ovo desilo. Ne vjerujem da je išao svjesno da prevari sve te ljude. I ja se iskreno nadam da će jednog dana svi dugovi biti isplaćeni dužnicima!
supermark Posted - 09/04/2021 : 10:24:20
realna cijena stripova - puno veća od 18.000
dogovorena cijena - 18.000
na kraju plaćeno - 1.000
petarStripovi10 Posted - 09/04/2021 : 10:06:53
Nisam skužio jel platio tih 18.000 kn za stripove, a realna cijena je bila puno veće ili nije ništa platio?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000