forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ratko Dragaš, dobrotvor ili prevarant ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 26

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 17/05/2016 : 19:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
Već posljednjih sedam mjeseci žena i ja živimo potreseni događajima krajem prošle godine. Sve mi je to djelovalo nekako nestvarno i nemoguće sve dok nismo došli sa prijateljima u subotu u Zagreb na CRŠ. Već na samom ulazu u Džamiju pozdravio sam se sa dragim mi stripofilima koje godinama poznajem. Odmah su me pitali za mog najboljeg prijatelja Ratka i zar je i meni ostao dužan. U tri sata pričanja sa mnogim poznatim izdavačima, prodavačima, prijateljima iz Zagreba i Slovenije koji su mi sami prilazili saznao sam toliko toga o Ratku Dragašu da mi je pozlilo. Od nekih je posuđivao novac, od nekih stripove , a nekima je dužan novac koji su trebali dobiti za njihove stripove koje je obećao prodati. Ne stidim se priznati da sam i ja među prevarenim ljudima koji su mu slijepo vjerovali. Stavljajući na papir otprilike broj ljudi koje je prevario i iznose, došao sam do brojke od preko 15tak ljudi sa preko milion kuna ??? Pitanje je samo koliko ih još šuti. Jedino mi nije jasno zašto nitko nije na forumu objavio spletke vezane oko Dragaša. Čega se to svi toliko boje ? Kakav je to morao biti manipulator da mu ljudi (većina njih ) daje novac i stripove na povjerenje, bez ikakvog pismenog traga ? Zahvaljujem se čovjeku koji me je obavijestio prošle godine iako sam i sam počeo sumnjati . Zahvaljujem se i mojim dragim prijateljima iz Slovenije koji su mi otvorili oči, prirasli ste mi srcu, i sve Vas ovom prilikom pozdravljam. Lako je biti dobrotvor, donirati strip table ili davati kupcima stripove, kad sa tuđim „kurcem“ mlatiš. Po informacijama koje sam saznao , prošao sam skoro pa najgore. Ratko Dragaš, proklet bio sav taj novac koji si uzeo ljudima a nisi vratio i prokleti bili svi ti stripovi kojima si stjecao dobit, te na kraju proklet bio i ti sam. Nakon 35 godina čitanja i skupljanja stripova , sve ovo mi se zgadilo. Ratko, nadam se samo da ćeš kada tada adekvatnu nagradu za svoja nedjela skupo platiti. Reputacija koju si svojim postupcima stekao neće se nikad zaboraviti. Savjet svim stripofilima bi bio, pazite s kim imate posla inače ćete puno izgubiti. Ja sam izgubio novac, stripove, zdravlje, povjerenje u ljude, prijatelja, brata i kuma.

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/05/2016 : 20:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
183 čitanja 0 odgovora
mislim da i to dovoljno govori

ne znam danas...treba otvoriti 4 oka...

šta god da kažem sad je kasno ali naučite se govoriti ne, nemam, ne dam, ne želim, nemam, ne, ne mogu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/05/2016 : 21:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dragi Ginko,ne znam što da ti kažem?
Bolje si ga znao ili trebao znati nego li puno drugih ljudi/članova foruma a po tvome i tebe je prevario.
Očigledno ako je sve istina što se priča onda je to katastrofa.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 17/05/2016 : 21:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Je li to Lastan, za kog su već ovdje otvarani topici i topici?

loading...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/05/2016 : 21:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam samo jednom surađivao s njime putem aukcija, kako smo to rješavali osobnom primopredajom kod njega u striparnici, nije ni bilo mogućnosti za nekakvu prevaru.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/05/2016 : 21:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Hebote... podzemlje strip scene je gore nego ISIS.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/05/2016 : 23:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Maske su konačno pale, a razmjere prevare, broj ljudi i iznos duga vjerojatno nikad nećemo saznati. Prema mojim saznanjima, cifra je puno veća od milijun kuna...

Trouble will find me
Go to Top of Page

tobijas
Starting Member

10 Posts

Member since 23/03/2005

Posted - 17/05/2016 : 23:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tobijas a Private Message  Reply with Quote
ja u to ne vjerujem i kad sve zbrojim samo ja njemu dugujem
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/05/2016 : 23:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kako je to moguće?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 17/05/2016 : 23:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Damn...
Ili su stripasi u svojoj dobroti najlakovjernija bica na svijetu, ili Ratko Dragas ima moc uvjeravanja iznad mojeg shvacanja. U svakom slucaju, previse sam zabezeknut brojem nasamarenih i cifrom da kazem koju pametnu.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/05/2016 : 00:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Sad će se fino lagano javiti i Mate i poneki Ante, Marko i Janko, kao i Murat i po koji drugi kurat, već kao da gledam. Koliko onaj kome je Ratko (navodno ili stvarno) ostao nešto dužan, toliko i oni koji ga ni poznavali nisu. Bitno samo da se od strane nekoga ukinula blokada pa tako dato zeleno svijetlo javnom pljuvanju. Idemo narode, dokažimo da smo dostojni Balkanaca.

P.S. Edit je u smislu napomene (kako ne bi došlo do zabune) da imena pomenuta u postu iznad ne aludiraju niti na bilo koga nego su sasvim slučajno izabrana.
A onima stvarno oštećenima, moje saučešće!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 18/05/2016 00:51:02
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/05/2016 : 00:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ginko

Ja sam izgubio novac, stripove, zdravlje, povjerenje u ljude, prijatelja, brata i kuma.


Nije mi jasno, ako ti je Ratko kum, zar ne možete sjesti pa popričati šta se dešava? Zar je u zemlju propao ili više ni sa kim ne priča?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/05/2016 : 00:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Dukidule, ne moraš editirati post svake minute... ;)

Ljudi su vjerojatno s pravom ljuti ako im je učinjena nepravda, ne moraš biti Balkanac da budeš povrijeđen.

Što se mene tiče, meni Ratko nije ništa dužan.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/05/2016 : 01:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Pročitaj još jednom (pažljivo) šta samo napisao pa se nadam da ćeš i ukapirati šta sam time želio reći, kao i to zašto sam post editirao. A najbitnije, shvatit ćeš i smisao toga "Balkanci" te na koga (kakve osobine pojedinaca) se odnosi. Ako ne iz konteksta posta, onda najkasnije u nastavku topica, tj. predstojećim javljanjima.
L. p.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 06:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav Dragane.
Za tebe je bolje da šutiš, i ne vučeš me za jezik.



quote:
Originally posted by tobijas

ja u to ne vjerujem i kad sve zbrojim samo ja njemu dugujem


Go to Top of Page

tobijas
Starting Member

10 Posts

Member since 23/03/2005

Posted - 18/05/2016 : 08:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tobijas a Private Message  Reply with Quote
zašto da ja šutim?
quote:
Originally posted by ginko

Pozdrav Dragane.
Za tebe je bolje da šutiš, i ne vučeš me za jezik.



quote:
Originally posted by tobijas

ja u to ne vjerujem i kad sve zbrojim samo ja njemu dugujem




Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 09:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
Možda zato što puno toga znam. Molim te, nemoj biti njegova marioneta. Ostani po strani, bolje za tebe, vjeruj mi.




quote:
Originally posted by tobijas

zašto da ja šutim?
quote:
Originally posted by ginko

Pozdrav Dragane.
Za tebe je bolje da šutiš, i ne vučeš me za jezik.



quote:
Originally posted by tobijas

ja u to ne vjerujem i kad sve zbrojim samo ja njemu dugujem






Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 18/05/2016 : 10:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sa Ratkom nekoliko puta trgovao, nešto preko aukcija, nešto preko striparnice. Svaki puta je sve bilo korektno. Bilo je to davno. Zamjerio mi je kada sam prije točno šest godina otvoreno stao na stranu Dade i Gastona u onom njegovom napadu na MAFEST i Libellus kada se je ekipa zauvijek povukla s foruma. I dan danas smatram da nije bio u pravu.

Da, dužan je, ogromne novce, žalosno je to. Tko bi rekao da je moguće prevariti toliki broj ljudi i to još na stripovima?!
Pretpostavljam da mu je uspjelo jer je bio sagradio reputaciju najboljeg i najpoštenijeg prodavača stripova na našim prostorima. Jedino tako će ti netko povjeriti ZS i LMS skoro glanc komplet vrijedan 15-20 tisuća € na prodaju, a da više nikada ne vidi te stripove.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/05/2016 : 10:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
aa to je taj lik sad sam povezao
što je kofol neke nagradne igre na aukcijama pokretao neke skrivene karte u stripovima...
i na kraju što je napadao libelus

briga me i za jedne i za druge i za treće i čertvte ali godinama je sve to izgledalo komično jadno bijedno i za povratiti i sad kao govno na kraju ova informacija


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 10:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
Da Dario, dužan je . To se ne bi desilo da se o tome govorilo. Neki i dalje šute, misleći da će nešto izvući , ali bojim se od toga ništa. Čudim se jedino Slovencima što šute, a najviše su popušili. Misliš da je meni bilo lako otvoriti ovu temu ?? Bio mi je poput brata, dao bi krv za njega. Ono u subotu prelilo je čašu. Kad mi je mati, za koju sam jako vezan, jučer od brige ( nije navikla da imam posla sa krim policijom) i događaja što me snašlo imala moždani udar i završila u bolnici, to me je dotuklo. Napisao sam što sam odavno trebao kad baš nitko nije htio to napraviti. Morao sam.




quote:
Originally posted by dcopic

Ja sam sa Ratkom nekoliko puta trgovao, nešto preko aukcija, nešto preko striparnice. Svaki puta je sve bilo korektno. Bilo je to davno. Zamjerio mi je kada sam prije točno šest godina otvoreno stao na stranu Dade i Gastona u onom njegovom napadu na MAFEST i Libellus kada se je ekipa zauvijek povukla s foruma. I dan danas smatram da nije bio u pravu.

Da, dužan je, ogromne novce, žalosno je to. Tko bi rekao da je moguće prevariti toliki broj ljudi i to još na stripovima?!
Pretpostavljam da mu je uspjelo jer je bio sagradio reputaciju najboljeg i najpoštenijeg prodavača stripova na našim prostorima. Jedino tako će ti netko povjeriti ZS i LMS skoro glanc komplet vrijedan 15-20 tisuća € na prodaju, a da više nikada ne vidi te stripove.

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 18/05/2016 : 10:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
Ne znam nista o slucaju, ali generalno, ako je istina, ne da o tome treba govoriti, nego na sav glas vikati. Ne zbog sebe, vec zbog drugih koji jos mogu nagrabusiti.

Pretpostavljam da u igri nije premeditirana kradja, nego su mu propali poslovi, pa ne moze obestetiti klijente, suradnike i prijatelje?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/05/2016 : 10:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
milijun kn??

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 18/05/2016 : 10:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ginko

Da Dario, dužan je . To se ne bi desilo da se o tome govorilo. Neki i dalje šute, misleći da će nešto izvući , ali bojim se od toga ništa. Čudim se jedino Slovencima što šute, a najviše su popušili. Misliš da je meni bilo lako otvoriti ovu temu ?? Bio mi je poput brata, dao bi krv za njega. Ono u subotu prelilo je čašu. Kad mi je mati, za koju sam jako vezan, jučer od brige ( nije navikla da imam posla sa krim policijom) i događaja što me snašlo imala moždani udar i završila u bolnici, to me je dotuklo. Napisao sam što sam odavno trebao kad baš nitko nije htio to napraviti. Morao sam.




quote:
Originally posted by dcopic

Ja sam sa Ratkom nekoliko puta trgovao, nešto preko aukcija, nešto preko striparnice. Svaki puta je sve bilo korektno. Bilo je to davno. Zamjerio mi je kada sam prije točno šest godina otvoreno stao na stranu Dade i Gastona u onom njegovom napadu na MAFEST i Libellus kada se je ekipa zauvijek povukla s foruma. I dan danas smatram da nije bio u pravu.

Da, dužan je, ogromne novce, žalosno je to. Tko bi rekao da je moguće prevariti toliki broj ljudi i to još na stripovima?!
Pretpostavljam da mu je uspjelo jer je bio sagradio reputaciju najboljeg i najpoštenijeg prodavača stripova na našim prostorima. Jedino tako će ti netko povjeriti ZS i LMS skoro glanc komplet vrijedan 15-20 tisuća € na prodaju, a da više nikada ne vidi te stripove.





Znam da ste bili kao braća. Žao mi je tvoje majke.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 18/05/2016 : 11:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Više puta sam več napisao neke stvari o Ratku. Sve dobro o njemu što se mene tiče. I mogu da kažem, da se i moji (stripovski) prijatelji (barem 5 njih) 100% slažu sa mnom. Kad sam skupljao kolekciju, dobio sam skoro sve stripove po najnižim cenama, osim možda da odem u Srbiju i tamo tražim na lokalnoj sceni. Prije toga imao sam više skupih i loših iskustva sa striparnicama u Slo i Cro pa mi je Lastan došao ko anđeo. I nove izdaje Libellusa, Fibre, BG, SA, Strip Forum...isto tako sa redovnih 20% popusta, što do tada niko nije bio u mogučnosti da ponudi (osim festivali i slični eventi). Možda i zbog toga njegovo poslovanje nije bilo tako uspešno.
Dobili smo puno besplatnih albuma. Dobili smo promo material (majice, šolje, kalendare....) za đabe ili za simboličnu cenu. Dobio sam veoma povoljno originalne table od avtora. Dobili smo đabe neke crteže od avtora. Dobio sam skoro sve što mi falilo od starijih izdaja Stripoteka, Strip Art, Gigant, Eks, SSB, BG, SA......(uz naravno pomoč izvanrednog TD).
Išli smo na pivo, kafu, jeli pice i slatkiše (osim onog Zlotvora šta pije sokiće :o)).
Proveli smo izvanredne trenutke sa mnogim avtorima i stripašima, slušali dobru muziku, zajebavali se.
Nosio nam stripove u Sloveniju više puta. Piknikirali smo zajedno, zezali se, igrali fudbal, odbojku i košarku.
Posudio sam mu neki novac i sve mi vratio.
Znao sam za njegove porodične probleme. Znao sam za neke njegove poslovne promašaje. Hteo sam mu pomoč, kolko god sam bio sposoban.
I nemam više kontakta sa njim još par meseci prije najave zatvaranja Lastana. I žao mi.
Skoro dve godine trajalo je sve skupa. Tako da što je do mene - sve samo dobro o Ratku.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/05/2016 : 11:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ja sam godinama slušao brojne priče s tko zna koliko strana, o golemim dugovima ovima i onima, o aukcijama i čašćenjima na MAFEST-u tuđim novcem, o preprodajama ZS i LMS kolekcija od čega izvorni vlasnici nikad nisu vidjeli ni kune, o sudskim tužbama i procesima, o bježanjima u Liku pred utjerivačima dugova koji su ga tražili po Zagrebu, o razvrgavanjima prijateljstava zbog dugova i povratcima u nadi da će se ipak nešto izvući, a o prekidima poslovne suradnje i raspada svega u vrijeme kad se striparnica pred kraj počela ubrzano prazniti da i ne govorim.

Ali slično trolu, i u mom slučaju je sve to prolazilo mimo i daleko od mene, jer je sve moje iskustvo s Ratkom bilo izuzetno pozitivno, od kupnje stripova uz 20 a nekoliko puta i 50 % popusta (samo izdavači znaju koliku su štetu pretrpjeli zbog toga), preko nabavke nekih rijetko dostupnih izdanja za popunjavanje kolekcija, potom stripova za predstavljanje u emisiji u kojoj sam surađivao, do tko zna koliko kava ispijenih što u kafićima preko puta, što na pragu striparnice, sjedeći na narančastim jastučićima i divaneći o svemu i svačemu, od stripova i izdavaštva preko žena do filmova i knjiga.

Za mene je Ratko (bio) svojevrsni Janus, pri čemu sam ja vidio isključivo ugodnu i simpatičnu stranu lica, a o neugodnoj, nesimpatičnoj i uistinu gadnoj - čak evo i do teških zdravstvenih posljedica - sam isključivo saznavao iz druge ruke.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/05/2016 : 11:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mali diskurs
vi i vaši izuzetni trenutci s muškarcima na kavama :(

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 26 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000