forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ratko Dragaš, dobrotvor ili prevarant ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 26

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/05/2016 : 11:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam jedno iskustvo s tim čovjekom, a to je da smo se čuli telefonski i nešto je obećao, nikada ispunio...iako sam u tom razgovoru odbio to što je nudio više puta.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/05/2016 : 11:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Više puta sam več napisao neke stvari o Ratku. Sve dobro o njemu što se mene tiče. I mogu da kažem, da se i moji (stripovski) prijatelji (barem 5 njih) 100% slažu sa mnom. Kad sam skupljao kolekciju, dobio sam skoro sve stripove po najnižim cenama, osim možda da odem u Srbiju i tamo tražim na lokalnoj sceni. Prije toga imao sam više skupih i loših iskustva sa striparnicama u Slo i Cro pa mi je Lastan došao ko anđeo. I nove izdaje Libellusa, Fibre, BG, SA, Strip Forum...isto tako sa redovnih 20% popusta, što do tada niko nije bio u mogučnosti da ponudi (osim festivali i slični eventi). Možda i zbog toga njegovo poslovanje nije bilo tako uspešno.
Dobili smo puno besplatnih albuma. Dobili smo promo material (majice, šolje, kalendare....) za đabe ili za simboličnu cenu. Dobio sam veoma povoljno originalne table od avtora. Dobili smo đabe neke crteže od avtora. Dobio sam skoro sve što mi falilo od starijih izdaja Stripoteka, Strip Art, Gigant, Eks, SSB, BG, SA......(uz naravno pomoč izvanrednog TD).
Išli smo na pivo, kafu, jeli pice i slatkiše (osim onog Zlotvora šta pije sokiće :o)).
Proveli smo izvanredne trenutke sa mnogim avtorima i stripašima, slušali dobru muziku, zajebavali se.
Nosio nam stripove u Sloveniju više puta. Piknikirali smo zajedno, zezali se, igrali fudbal, odbojku i košarku.
Posudio sam mu neki novac i sve mi vratio.
Znao sam za njegove porodične probleme. Znao sam za neke njegove poslovne promašaje. Hteo sam mu pomoč, kolko god sam bio sposoban.
I nemam više kontakta sa njim još par meseci prije najave zatvaranja Lastana. I žao mi.
Skoro dve godine trajalo je sve skupa. Tako da što je do mene - sve samo dobro o Ratku.



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/05/2016 : 12:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ginko

Već posljednjih sedam mjeseci žena i ja živimo potreseni događajima krajem prošle godine. Sve mi je to djelovalo nekako nestvarno i nemoguće sve dok nismo došli sa prijateljima u subotu u Zagreb na CRŠ. Već na samom ulazu u Džamiju pozdravio sam se sa dragim mi stripofilima koje godinama poznajem. Odmah su me pitali za mog najboljeg prijatelja Ratka i zar je i meni ostao dužan. U tri sata pričanja sa mnogim poznatim izdavačima, prodavačima, prijateljima iz Zagreba i Slovenije koji su mi sami prilazili saznao sam toliko toga o Ratku Dragašu da mi je pozlilo. Od nekih je posuđivao novac, od nekih stripove , a nekima je dužan novac koji su trebali dobiti za njihove stripove koje je obećao prodati. Ne stidim se priznati da sam i ja među prevarenim ljudima koji su mu slijepo vjerovali. Stavljajući na papir otprilike broj ljudi koje je prevario i iznose, došao sam do brojke od preko 15tak ljudi sa preko milion kuna ??? Pitanje je samo koliko ih još šuti. Jedino mi nije jasno zašto nitko nije na forumu objavio spletke vezane oko Dragaša. Čega se to svi toliko boje ? Kakav je to morao biti manipulator da mu ljudi (većina njih ) daje novac i stripove na povjerenje, bez ikakvog pismenog traga ? Zahvaljujem se čovjeku koji me je obavijestio prošle godine iako sam i sam počeo sumnjati . Zahvaljujem se i mojim dragim prijateljima iz Slovenije koji su mi otvorili oči, prirasli ste mi srcu, i sve Vas ovom prilikom pozdravljam. Lako je biti dobrotvor, donirati strip table ili davati kupcima stripove, kad sa tuđim „kurcem“ mlatiš. Po informacijama koje sam saznao , prošao sam skoro pa najgore. Ratko Dragaš, proklet bio sav taj novac koji si uzeo ljudima a nisi vratio i prokleti bili svi ti stripovi kojima si stjecao dobit, te na kraju proklet bio i ti sam. Nakon 35 godina čitanja i skupljanja stripova , sve ovo mi se zgadilo. Ratko, nadam se samo da ćeš kada tada adekvatnu nagradu za svoja nedjela skupo platiti. Reputacija koju si svojim postupcima stekao neće se nikad zaboraviti. Savjet svim stripofilima bi bio, pazite s kim imate posla inače ćete puno izgubiti. Ja sam izgubio novac, stripove, zdravlje, povjerenje u ljude, prijatelja, brata i kuma.


Prijatelju moj izgubit ćeš ti i malo više od stripova, novaca i zdravlja...
Ne brini on će svoje " isplatiti " i bez tog proklinjanja...a ti nisi ni svjestan težinu riječi koja se mogu pretvoriti i oblikovati tvoj život u zastrašujuća negativna djela.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 18/05/2016 : 12:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiče, mogu reći sve najbolje za Ratka, desetak puta sam kupovao od njega što preko Aukcija, što na drugi način. Uvijek je bilo besprijekorno, neke strpove mi je i poklonio, ali generalno, nit sam ja njemu dužan, nit je on meni dužan. Žao mi je što se ovo sve događa u vezi njegovog imena. Uvijek imaju dvije strane, najbolje bi bilo da se jave te osobe i same potvrde glasine, inače će sve ostati na glasinama. A i Ratko je tu, tako da možemo čuti i njegovu stranu. Smatram ga za svog prijatelja i uvijek će to biti bez obzira na glasine.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 18/05/2016 : 12:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by trolodtroje

Više puta sam več napisao neke stvari o Ratku. Sve dobro o njemu što se mene tiče. I mogu da kažem, da se i moji (stripovski) prijatelji (barem 5 njih) 100% slažu sa mnom. Kad sam skupljao kolekciju, dobio sam skoro sve stripove po najnižim cenama, osim možda da odem u Srbiju i tamo tražim na lokalnoj sceni. Prije toga imao sam više skupih i loših iskustva sa striparnicama u Slo i Cro pa mi je Lastan došao ko anđeo. I nove izdaje Libellusa, Fibre, BG, SA, Strip Forum...isto tako sa redovnih 20% popusta, što do tada niko nije bio u mogučnosti da ponudi (osim festivali i slični eventi). Možda i zbog toga njegovo poslovanje nije bilo tako uspešno.
Dobili smo puno besplatnih albuma. Dobili smo promo material (majice, šolje, kalendare....) za đabe ili za simboličnu cenu. Dobio sam veoma povoljno originalne table od avtora. Dobili smo đabe neke crteže od avtora. Dobio sam skoro sve što mi falilo od starijih izdaja Stripoteka, Strip Art, Gigant, Eks, SSB, BG, SA......(uz naravno pomoč izvanrednog TD).
Išli smo na pivo, kafu, jeli pice i slatkiše (osim onog Zlotvora šta pije sokiće :o)).
Proveli smo izvanredne trenutke sa mnogim avtorima i stripašima, slušali dobru muziku, zajebavali se.
Nosio nam stripove u Sloveniju više puta. Piknikirali smo zajedno, zezali se, igrali fudbal, odbojku i košarku.
Posudio sam mu neki novac i sve mi vratio.
Znao sam za njegove porodične probleme. Znao sam za neke njegove poslovne promašaje. Hteo sam mu pomoč, kolko god sam bio sposoban.
I nemam više kontakta sa njim još par meseci prije najave zatvaranja Lastana. I žao mi.
Skoro dve godine trajalo je sve skupa. Tako da što je do mene - sve samo dobro o Ratku.



+1



+1
Uvijek pomogao, nikad zajebao, super druženje kad god se sreli. Ovo govorim isključivo iz ličnog iskustva.

...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 18/05/2016 : 12:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
Pratim forum od prvog dana i na mene je Ratko ostavio utisak dobrog čovjeka koji je pomagao drugim ljudima... Ne mogu da vjerujem da se radi o milion kuna, pa to je nevjerovatno...

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 12:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by ginko

Već posljednjih sedam mjeseci žena i ja živimo potreseni događajima krajem prošle godine. Sve mi je to djelovalo nekako nestvarno i nemoguće sve dok nismo došli sa prijateljima u subotu u Zagreb na CRŠ. Već na samom ulazu u Džamiju pozdravio sam se sa dragim mi stripofilima koje godinama poznajem. Odmah su me pitali za mog najboljeg prijatelja Ratka i zar je i meni ostao dužan. U tri sata pričanja sa mnogim poznatim izdavačima, prodavačima, prijateljima iz Zagreba i Slovenije koji su mi sami prilazili saznao sam toliko toga o Ratku Dragašu da mi je pozlilo. Od nekih je posuđivao novac, od nekih stripove , a nekima je dužan novac koji su trebali dobiti za njihove stripove koje je obećao prodati. Ne stidim se priznati da sam i ja među prevarenim ljudima koji su mu slijepo vjerovali. Stavljajući na papir otprilike broj ljudi koje je prevario i iznose, došao sam do brojke od preko 15tak ljudi sa preko milion kuna ??? Pitanje je samo koliko ih još šuti. Jedino mi nije jasno zašto nitko nije na forumu objavio spletke vezane oko Dragaša. Čega se to svi toliko boje ? Kakav je to morao biti manipulator da mu ljudi (većina njih ) daje novac i stripove na povjerenje, bez ikakvog pismenog traga ? Zahvaljujem se čovjeku koji me je obavijestio prošle godine iako sam i sam počeo sumnjati . Zahvaljujem se i mojim dragim prijateljima iz Slovenije koji su mi otvorili oči, prirasli ste mi srcu, i sve Vas ovom prilikom pozdravljam. Lako je biti dobrotvor, donirati strip table ili davati kupcima stripove, kad sa tuđim „kurcem“ mlatiš. Po informacijama koje sam saznao , prošao sam skoro pa najgore. Ratko Dragaš, proklet bio sav taj novac koji si uzeo ljudima a nisi vratio i prokleti bili svi ti stripovi kojima si stjecao dobit, te na kraju proklet bio i ti sam. Nakon 35 godina čitanja i skupljanja stripova , sve ovo mi se zgadilo. Ratko, nadam se samo da ćeš kada tada adekvatnu nagradu za svoja nedjela skupo platiti. Reputacija koju si svojim postupcima stekao neće se nikad zaboraviti. Savjet svim stripofilima bi bio, pazite s kim imate posla inače ćete puno izgubiti. Ja sam izgubio novac, stripove, zdravlje, povjerenje u ljude, prijatelja, brata i kuma.


Prijatelju moj izgubit ćeš ti i malo više od stripova, novaca i zdravlja...
Ne brini on će svoje " isplatiti " i bez tog proklinjanja...a ti nisi ni svjestan težinu riječi koja se mogu pretvoriti i oblikovati tvoj život u zastrašujuća negativna djela.




Da, imaš pravo. Izgubio sam ja puno više. Ne mogu biti upravitelj prijevoza jer sam pod istragom. Ne mogu preuzeti obrt od oca koji mukotrpno i danonoćno radi preko 55 godina (ima 72) jer sam pod istragom. Ne možemo posvojiti dijete koje smo toliko željeli jer sam ........Skoro sam izgubio voljenu majku koja me je uvijek podržavala i kupovala mi stripove odmalena zbog svih tih događaja. Nadam se da će i on izgubiti barem upola kao i ja. Barem.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/05/2016 : 12:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Razumijem što si napisao, nije ti lako sigurno proživljavaš kalvariju ...ali vidiš da ne možeš ništa sam...najmanje ti trebaju prokletstva...
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 18/05/2016 : 13:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ginko

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by ginko

Već posljednjih sedam mjeseci žena i ja živimo potreseni događajima krajem prošle godine. Sve mi je to djelovalo nekako nestvarno i nemoguće sve dok nismo došli sa prijateljima u subotu u Zagreb na CRŠ. Već na samom ulazu u Džamiju pozdravio sam se sa dragim mi stripofilima koje godinama poznajem. Odmah su me pitali za mog najboljeg prijatelja Ratka i zar je i meni ostao dužan. U tri sata pričanja sa mnogim poznatim izdavačima, prodavačima, prijateljima iz Zagreba i Slovenije koji su mi sami prilazili saznao sam toliko toga o Ratku Dragašu da mi je pozlilo. Od nekih je posuđivao novac, od nekih stripove , a nekima je dužan novac koji su trebali dobiti za njihove stripove koje je obećao prodati. Ne stidim se priznati da sam i ja među prevarenim ljudima koji su mu slijepo vjerovali. Stavljajući na papir otprilike broj ljudi koje je prevario i iznose, došao sam do brojke od preko 15tak ljudi sa preko milion kuna ??? Pitanje je samo koliko ih još šuti. Jedino mi nije jasno zašto nitko nije na forumu objavio spletke vezane oko Dragaša. Čega se to svi toliko boje ? Kakav je to morao biti manipulator da mu ljudi (većina njih ) daje novac i stripove na povjerenje, bez ikakvog pismenog traga ? Zahvaljujem se čovjeku koji me je obavijestio prošle godine iako sam i sam počeo sumnjati . Zahvaljujem se i mojim dragim prijateljima iz Slovenije koji su mi otvorili oči, prirasli ste mi srcu, i sve Vas ovom prilikom pozdravljam. Lako je biti dobrotvor, donirati strip table ili davati kupcima stripove, kad sa tuđim „kurcem“ mlatiš. Po informacijama koje sam saznao , prošao sam skoro pa najgore. Ratko Dragaš, proklet bio sav taj novac koji si uzeo ljudima a nisi vratio i prokleti bili svi ti stripovi kojima si stjecao dobit, te na kraju proklet bio i ti sam. Nakon 35 godina čitanja i skupljanja stripova , sve ovo mi se zgadilo. Ratko, nadam se samo da ćeš kada tada adekvatnu nagradu za svoja nedjela skupo platiti. Reputacija koju si svojim postupcima stekao neće se nikad zaboraviti. Savjet svim stripofilima bi bio, pazite s kim imate posla inače ćete puno izgubiti. Ja sam izgubio novac, stripove, zdravlje, povjerenje u ljude, prijatelja, brata i kuma.


Prijatelju moj izgubit ćeš ti i malo više od stripova, novaca i zdravlja...
Ne brini on će svoje " isplatiti " i bez tog proklinjanja...a ti nisi ni svjestan težinu riječi koja se mogu pretvoriti i oblikovati tvoj život u zastrašujuća negativna djela.




Da, imaš pravo. Izgubio sam ja puno više. Ne mogu biti upravitelj prijevoza jer sam pod istragom. Ne mogu preuzeti obrt od oca koji mukotrpno i danonoćno radi preko 55 godina (ima 72) jer sam pod istragom. Ne možemo posvojiti dijete koje smo toliko željeli jer sam ........Skoro sam izgubio voljenu majku koja me je uvijek podržavala i kupovala mi stripove odmalena zbog svih tih događaja. Nadam se da će i on izgubiti barem upola kao i ja. Barem.



Jadna je ta država u kojoj zbog istrage ne možeš biti upravitelj prijevoza a možeš biti gradonačelnik ili dopredsjednik nogometnog kluba.možda su istrage zbog malverzacija sa stripovima financijski teže nego one vezane uz Dinamo i gradski proračun.
da ne ispadne da se ja šalim dok je drugima teško suosjećam s tobom Ginko. Navodno ti je kum propao i povukao sa sobom u mulj desetke drugih jer ga je ,,pojela,, enormna kamata koju je godinama plaćao.tko zna možda su i to samo priče....
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/05/2016 : 13:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ček, ček... Povjerio si svome kumu hrpu starog papira i sad si pod istragom? Ne provociram, nego me stvarno interesira - kako te to netko uspio tako sjebati da si u ovakvim situacijama koje si naveo?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 13:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dino alic

quote:
Originally posted by ginko

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by ginko

Već posljednjih sedam mjeseci žena i ja živimo potreseni događajima krajem prošle godine. Sve mi je to djelovalo nekako nestvarno i nemoguće sve dok nismo došli sa prijateljima u subotu u Zagreb na CRŠ. Već na samom ulazu u Džamiju pozdravio sam se sa dragim mi stripofilima koje godinama poznajem. Odmah su me pitali za mog najboljeg prijatelja Ratka i zar je i meni ostao dužan. U tri sata pričanja sa mnogim poznatim izdavačima, prodavačima, prijateljima iz Zagreba i Slovenije koji su mi sami prilazili















































saznao sam toliko toga o Ratku Dragašu da mi je pozlilo. Od nekih je posuđivao novac, od nekih stripove , a nekima je dužan novac koji su trebali dobiti za njihove stripove koje je obećao prodati. Ne stidim se priznati da sam i ja među prevarenim ljudima koji su mu slijepo vjerovali. Stavljajući na papir otprilike broj ljudi koje je prevario i iznose, došao sam do brojke od preko 15tak ljudi sa preko milion kuna ??? Pitanje je samo koliko ih još šuti. Jedino mi nije jasno zašto nitko nije na forumu objavio spletke vezane oko Dragaša. Čega se to svi toliko boje ? Kakav je to morao biti manipulator da mu ljudi (većina njih ) daje novac i stripove na povjerenje, bez ikakvog pismenog traga ? Zahvaljujem se čovjeku koji me je obavijestio prošle godine iako sam i sam počeo sumnjati . Zahvaljujem se i mojim dragim prijateljima iz Slovenije koji su mi otvorili oči, prirasli ste mi srcu, i sve Vas ovom prilikom pozdravljam. Lako je biti dobrotvor, donirati strip table ili davati kupcima stripove, kad sa tuđim „kurcem“ mlatiš. Po informacijama koje sam saznao , prošao sam skoro pa najgore. Ratko Dragaš, proklet bio sav taj novac koji si uzeo ljudima a nisi vratio i prokleti bili svi ti stripovi kojima si stjecao dobit, te na kraju proklet bio i ti sam. Nakon 35 godina čitanja i skupljanja stripova , sve ovo mi se zgadilo. Ratko, nadam se samo da ćeš kada tada adekvatnu nagradu za svoja nedjela skupo platiti. Reputacija koju si svojim postupcima stekao neće se nikad zaboraviti. Savjet svim stripofilima bi bio, pazite s kim imate posla inače ćete puno izgubiti. Ja sam izgubio novac, stripove, zdravlje, povjerenje u ljude, prijatelja, brata i kuma.


Prijatelju moj izgubit ćeš ti i malo više od stripova, novaca i zdravlja...
Ne brini on će svoje " isplatiti " i bez tog proklinjanja...a ti nisi ni svjestan težinu riječi koja se mogu pretvoriti i oblikovati tvoj život u zastrašujuća negativna djela.




Da, imaš pravo. Izgubio sam ja puno više. Ne mogu biti upravitelj prijevoza jer sam pod istragom. Ne mogu preuzeti obrt od oca koji mukotrpno i danonoćno radi preko 55 godina (ima 72) jer sam pod istragom. Ne možemo posvojiti dijete koje smo toliko željeli jer sam ........Skoro sam izgubio voljenu majku koja me je uvijek podržavala i kupovala mi stripove odmalena zbog svih tih događaja. Nadam se da će i on izgubiti barem upola kao i ja. Barem.



Jadna je ta država u kojoj zbog istrage ne možeš biti upravitelj prijevoza a možeš biti gradonačelnik ili dopredsjednik nogometnog kluba.možda su istrage zbog malverzacija sa stripovima financijski teže nego one vezane uz Dinamo i gradski proračun.
da ne ispadne da se ja šalim dok je drugima teško suosjećam s tobom Ginko. Navodno ti je kum propao i povukao sa sobom u mulj desetke drugih jer ga je ,,pojela,, enormna kamata koju je godinama plaćao.tko zna možda su i to samo priče....



Država kao država, naša je, mi smo je stvarali. Vrlo dobro on zna zašto je propao, bahatost i tvrdoglavost su mu poznata vrlina.Pa Dino i ti puno toga znaš, ipak si bio u njegovoj ekipi. Niste li se vi koji ste prodavali stripove na njegovom štandu na posljednjem Interliberu i prodavali stripove bez računa, međusobno namirili (dugove koje vam je bio dužan ) podijelivši utržak sa štanda . Ili se možda varam ??
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 13:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Ček, ček... Povjerio si svome kumu hrpu starog papira i sad si pod istragom? Ne provociram, nego me stvarno interesira - kako te to netko uspio tako sjebati da si u ovakvim situacijama koje si naveo?



Ne. Kad je trebao stripove za prodati za operaciju ocu, dobio ih je. Kad je trebao novce za striparnicu, dobio ih je.Dobio je i stripove za popunu striparnice. Kad je trebao novce za rehabilitaciju bolesnog sina, dobio ih je. Trebalo je platiti Fibru da dobije novu turu albuma, stvori novce kaže. Jurči je stvorio. Sve što je tražio , dobio je. Kožu još da ogulim, pa si neka stavi kod kamina kao tepih.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/05/2016 : 14:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Tužno...stvarno mi je žao...ova država je u teškoj banani... i trebalo bi nešto napraviti pod hitno...samo nitko neće započeti...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/05/2016 : 14:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Uh, ovo su neke vrlo osobne i ozbiljne stvari... iz perspektive citatelja slucajnog kazem, ginko, nadam se da ces se uspjeti izvuci iz ovog sranja.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 18/05/2016 : 14:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
ode ovo sve u tri pm, kad i oko stripova ima takvih malverzacija,...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/05/2016 : 14:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ginko, stvarno mi je žao
nema goreg nego kad te prevari netko blizak, koga si volio
moj savjet ti je da probaš smanjiti emocije i usmjeriš se na rješavanje onoga što možeš, jer sada ti treba hladna glava
skupljaj informacije i filtriraj ih po ključu koje ti mogu pomoći
sve drugo zanemari

što se tiče ratka, ja ga poznam površno, nikad se nismo posebno družili, niti me je prevario
par puta smo se 'zakačili' po pitanju njegovih sukoba s mafestom, libellusom i markosom, ali i nakon toga smo razgovarali
on je šarmer, duhovit, zanimljiv... ali takvi su svi prevaranti, jer inače ne bi nikoga ni uspjeli prevariti
ja, naravno ne mogu ništa tvrditi, niti sam ičemu svjedočio, ali ako je ginko s ovim izašao u javnost, onda mu vjerujem

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 15:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Uh, ovo su neke vrlo osobne i ozbiljne stvari... iz perspektive citatelja slucajnog kazem, ginko, nadam se da ces se uspjeti izvuci iz ovog sranja.



Nadam se da ste me razumjeli. Ja ovo nisam pisao radi sebe koji sam već od 11/2015.g. pod pritiskom. Saznavši u subotu stvari koje su potvrdile ono što sam sumnjao od ljudi koji su SVIMA poznati na ovom forumu (imena ne želim govoriti, oni to znaju )bio sam strašno potresen. Grize me to što da sam odmah progovorio ( bez obzira na istragu) možda bi se netko od njih uspio spasiti od ruku ovog čovjeka bez imalo savjesti. Događaji oko mame su me samo dotukli i morao sam to objaviti bez obzira na sve. Ispričavam se ljudima kojima sam možda mogao pomoći i upozoriti ih na njegove manipulacije. Nažalost, nije mi prvi put da posjećujem psihijatra, jer terapija mi je neizbježna.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/05/2016 : 16:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
valjda če se i oni javit ovde kad se več spominju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 18/05/2016 : 16:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ja sam godinama slušao brojne priče s tko zna koliko strana, o golemim dugovima ovima i onima, o aukcijama i čašćenjima na MAFEST-u tuđim novcem, o preprodajama ZS i LMS kolekcija od čega izvorni vlasnici nikad nisu vidjeli ni kune, o sudskim tužbama i procesima, o bježanjima u Liku pred utjerivačima dugova koji su ga tražili po Zagrebu, o razvrgavanjima prijateljstava zbog dugova i povratcima u nadi da će se ipak nešto izvući, a o prekidima poslovne suradnje i raspada svega u vrijeme kad se striparnica pred kraj počela ubrzano prazniti da i ne govorim.



Na forumima nije bilo ni P od tih priča. Tokom godina čitanja starih topica sa raznih sajtova stekao sam utisak da Ratko ne zna šta će s parama. Pa zar nije i sam pričao da je samo preko aukcija napravio 200.000 eura, a sa strane ko zna još koliko. Pa te priče o čašćenjima, humanitarnim akcijama i poklonima... sve to je zvučalo lepo, a sad ispade da je sve bila bajka.

Pa gde su u to vreme bili ti što im je dugovao silne novce? I meni kum duguje lepu sumicu al bar znam da se nije bahatio sa tim parama nego izdržavao porodicu dok ne stane na noge.

Sećam se i priče o kompletu Kena Parkera koji nije hteo da vrati dok ne dobije izvinjenje, a sad ispade da postoje mnogi drugi tuđi kompleti kojima se gubi trag?

Sećam se i pljuvanja Libellusa pa kasnije Fibre i priče kako će podneti prijave protiv izdavača za prelepljivanje nekih cena il šta beše. I na kraju posle mnogo ružnih reči vratio se ovde kao da ništa nije bilo. Zar to nije bio znak da su se zavađene strane izmirile i da je sve sveže u državi Danskoj?

Kad sam ga upoznao pre 3 godine u striparnici Lastan, zaista se činio kao simpatičan lik, jest da smo ubili sat vremena na raspravu o Libellusu i Fibri, al nema veze.

Sve u svemu, da parafraziram Dukiduleta - dok jedan ne kaže ružnu istinu ostali će da ćute. Isto ko i davanje negativnih ocena neodgovornim kupcima/prodavcima. Kad jednom krene lavina...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/05/2016 : 16:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Baš baš gadno...vrlo mi je žao zbog toga šta si preživeo, ginko, i hvala ti što si to sa nama podelio.

Ja sam nekako gadna šupčina po pitanju poverenja kada su materijalne stvari u pitanju, jer sam izgubio dva prijatelja baš zbog tog tipa noža u leđa negde početkom studija. Iz današnje perspektive, taj nož je zarivao vrlo duboko, danas je smešan...ali danas se ne važi, rana je ostala da podseća."Pare ljude kvare" jedna od onih podebljanih životnih istina iz narodne spike na kojima čovek treba da bazira svoje poverenje prema nekome. Kriza je i živimo u sistemu u kojem se naš čovek generacijama unazad naučio, genetski duboko, da uzima i ne vraća, da bude materijalno halapljiv i globalni moralni kodeks transformiše u sopstveni - meni treba i to je imperativ svemu i svakome.

Zato, pošto znam koliko je tanka linija između poštenog čoveka, jarana, prijatelja, kuma, brata za šankom, kafanskim ili slavskim stolom, u nevolji, sreći, zdravlju, bolesti i prevaranta/interesanta po pitanju posla, novca, ne verujem nikome van svog krova. Isto tako, šupački rečeno, verujem da je glup/naivan (razlika između je tanka poput te kose crte...što je čovek stariji to je crta tanja) svako ko će platiti hiljade/milione maraka/kuna/dinara test poštenja bližnjega svoga, a još gore ako ni ne zna da ga time upravo testira.

Ratko Dragaš je ispao konj, kreten, prevarant, bastard i sve najgore šta čovek može nekome da pripiše...ali "dok je ovaca neće falit' vune". 50% krivice je i vaše- tvoje i tih 15-ak ljudi (ili koliko ih je već nasamario). Nemoj se vređati. Kada kažem "glup/naivan" ne mislim uopšte u tom opštem pogrdnom smislu nego strogo poslovnom. Čoveku su dana materijalna dobra bez ikakve pismene potvrde i on je postupio kako mu zakon dozvoljava, a vi ste računali na ljudsko-socijalni faktor i sad mu ne možete ništa. Zato kažem:

a)Izgubio si novac, stripove. Shvati to kao cenu. Ne gledaj na to kao na propast, već negativno iskustvo koje će te u budućnosti štititi od novih negativnih iskustava.
b)Izgubio si poverenje u ljude. Tim bolje. Manje ćeš se opeći u budućnosti. Obrati pažnju na ovo šta sam ti gore rekao i to će se ispraviti. Druži se, jarani, uživaj, pomaži i dopusti da ti se pomogne. Ali mani novčanik iz te priče.
c)Izgubio si prijatelja, brata i kuma, veliš. Koliko ja vidim: bolje što si ga izgubio. Neke ljude je bolje izgubiti nego naći. Novac i stripove ćeš nekako nadoknaditi, a rešio si se đubreta koje je moglo još više da ti naškodi. Tugići s kraja rečenice će vremenom da ispare.
d)Čuvaj zdravlje i ne daj se. I drži se žene. Koliko sam shvatio, ona je sve ovo vreme uz tebe. To je zlata vredno.

e)Ratko Dragaš nije ni dobrotvor ni prevarant. Vidim da su mišljenja podeljena. Oni koji sa njim nemaju negativno iskustvo mu izgleda nisu ni dali šansu da ih prevari. A oni sa negativnim iskustvom ne bi trebali da ga gledaju kao prevaranta

već kao lekciju.



Drži se i, zaboga, ne zameri mi na oštrom jeziku



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 18/05/2016 : 17:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ginko

quote:
Originally posted by drogsy

Ček, ček... Povjerio si svome kumu hrpu starog papira i sad si pod istragom? Ne provociram, nego me stvarno interesira - kako te to netko uspio tako sjebati da si u ovakvim situacijama koje si naveo?



Ne. Kad je trebao stripove za prodati za operaciju ocu, dobio ih je. Kad je trebao novce za striparnicu, dobio ih je.Dobio je i stripove za popunu striparnice. Kad je trebao novce za rehabilitaciju bolesnog sina, dobio ih je. Trebalo je platiti Fibru da dobije novu turu albuma, stvori novce kaže. Jurči je stvorio. Sve što je tražio , dobio je. Kožu još da ogulim, pa si neka stavi kod kamina kao tepih.

...

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/05/2016 : 17:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ja sam godinama slušao brojne priče s tko zna koliko strana ...



Na forumima nije bilo ni P od tih priča ...


Da, na forumima ih nije bilo. ;)

I ja sam slusao ove price, vec dugo vremena, ali moj osobni kontakt s Ratkom je bio otprilike kao sto trol napise. Ali to ne znaci da ove druge price nisu istinite, dapace.

Pomalo mi ipak bilo cudno kada sam vidio kakav topic se otvori, ali su mi stvari sada (jos) jasnije. Za ove domace stvari nisam ni znao. :(


Zbog cega su svi sutjeli sutjeli (i/ili jos sute)? Pa, mozda su se ipak nadali da na kraju dobiju nesto natrag ... Od kuda mislite da su dosli svi onu stripovi u striparnici (pogotovo stariji), da ih je Ratko sve platio, bili njegovi?


Tezak "topic". :/



Drzi se ginko!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/05/2016 : 17:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Uvijek treba čovjeku pomoći ako se može, ali kada su u pitanju novci ili stvari povezane s istima ne treba vjerovati nikome, čak ni svojoj rodbini. Razni bratići, sestrične, stričevi su još najgori od sviju, takvi će te prije prevariti nego neki neznanac, baš zato što to ne očekuješ od njih pa nisi oprezan.
Samo pomoć u vidu nekakve usluge dolazi u obzir, svoje novce/vrijednosti u ničije ruke.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/05/2016 : 18:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
uvijek je bilo da se daje onoliko koliko možež prežaliti prema ekonomskim pokazateljima to bi kod vas bilo 2000 kuna


ako imaš nešto para viška daje se u narodne kuhinje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 19:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Baš baš gadno...vrlo mi je žao zbog toga šta si preživeo, ginko, i hvala ti što si to sa nama podelio.

Ja sam nekako gadna šupčina po pitanju poverenja kada su materijalne stvari u pitanju, jer sam izgubio dva prijatelja baš zbog tog tipa noža u leđa negde početkom studija. Iz današnje perspektive, taj nož je zarivao vrlo duboko, danas je smešan...ali danas se ne važi, rana je ostala da podseća."Pare ljude kvare" jedna od onih podebljanih životnih istina iz narodne spike na kojima čovek treba da bazira svoje poverenje prema nekome. Kriza je i živimo u sistemu u kojem se naš čovek generacijama unazad naučio, genetski duboko, da uzima i ne vraća, da bude materijalno halapljiv i globalni moralni kodeks transformiše u sopstveni - meni treba i to je imperativ svemu i svakome.

Zato, pošto znam koliko je tanka linija između poštenog čoveka, jarana, prijatelja, kuma, brata za šankom, kafanskim ili slavskim stolom, u nevolji, sreći, zdravlju, bolesti i prevaranta/interesanta po pitanju posla, novca, ne verujem nikome van svog krova. Isto tako, šupački rečeno, verujem da je glup/naivan (razlika između je tanka poput te kose crte...što je čovek stariji to je crta tanja) svako ko će platiti hiljade/milione maraka/kuna/dinara test poštenja bližnjega svoga, a još gore ako ni ne zna da ga time upravo testira.

Ratko Dragaš je ispao konj, kreten, prevarant, bastard i sve najgore šta čovek može nekome da pripiše...ali "dok je ovaca neće falit' vune". 50% krivice je i vaše- tvoje i tih 15-ak ljudi (ili koliko ih je već nasamario). Nemoj se vređati. Kada kažem "glup/naivan" ne mislim uopšte u tom opštem pogrdnom smislu nego strogo poslovnom. Čoveku su dana materijalna dobra bez ikakve pismene potvrde i on je postupio kako mu zakon dozvoljava, a vi ste računali na ljudsko-socijalni faktor i sad mu ne možete ništa. Zato kažem:

a)Izgubio si novac, stripove. Shvati to kao cenu. Ne gledaj na to kao na propast, već negativno iskustvo koje će te u budućnosti štititi od novih negativnih iskustava.
b)Izgubio si poverenje u ljude. Tim bolje. Manje ćeš se opeći u budućnosti. Obrati pažnju na ovo šta sam ti gore rekao i to će se ispraviti. Druži se, jarani, uživaj, pomaži i dopusti da ti se pomogne. Ali mani novčanik iz te priče.
c)Izgubio si prijatelja, brata i kuma, veliš. Koliko ja vidim: bolje što si ga izgubio. Neke ljude je bolje izgubiti nego naći. Novac i stripove ćeš nekako nadoknaditi, a rešio si se đubreta koje je moglo još više da ti naškodi. Tugići s kraja rečenice će vremenom da ispare.
d)Čuvaj zdravlje i ne daj se. I drži se žene. Koliko sam shvatio, ona je sve ovo vreme uz tebe. To je zlata vredno.

e)Ratko Dragaš nije ni dobrotvor ni prevarant. Vidim da su mišljenja podeljena. Oni koji sa njim nemaju negativno iskustvo mu izgleda nisu ni dali šansu da ih prevari. A oni sa negativnim iskustvom ne bi trebali da ga gledaju kao prevaranta

već kao lekciju.



Drži se i, zaboga, ne zameri mi na oštrom jeziku









Sve što si rekao stoji, u pravu si. Zahvaljujem.
Go to Top of Page
Page: of 26 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000