forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Svi marš u TISAK po plišane medvjediće!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/08/2023 : 14:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
POGLEDAJ DOM SVOJ, ANĐELE

Danas sam, prvi put nakon nekoliko tjedana, skoknuo do Tiskovog dućana po kovertu s knjigom.
Uđem tamo i pored vrata je frižider sa sladoledima, s metarnom kartonskom reklamom na kojoj su pobrojane sve vrste sladoleda.
Nasuprot ulaza se, standardno, nalaze visoki frižideri s pijačom.
S lijeve strane pruža se dugačak pult pun bonbona, keksi, kava, sprejeva, parfema, čokolada i sl., dok su police krcate čipsevima i prehrambenim svaštarijama.
Do tuda je zapravo manje više sve po starom, iako je količinski dodatno natovareno, pretovareno, ALI...

S desne strane je sada igraonica za djecu, odnosno sve puno igračaka, kojekakvih tehnikalija, plišanih medvjedića i raznih zvjerčica za djecu, pribora za plažu i svakojakih tričarija naguranih po policama od kojih su mnoge do ne tako davno bile pune knjiga i stripova.

Jebote pa gdje je TISAK?!

Okrenem se i eto ga skroz do ulaza, pored igraonice.
Ugurani odmah iza odškrinutih vrata, na najdonjoj polici nalaze se stripovi i romani.
Možda sve skupa stotinjak primjeraka romana i stripova (samo posljednja KDS kola romana i najnoviji stripovi) te hrpica remitende (samo Ludens, nisam vidio ništa od Strip Agenta), a iznad su časopisi, novine i uguran najnoviji DD gigant.
Prodavačica kaže da je to sve od tiskovina.

Kad sam se prignuo da pregledam remitendu, srušio sam pored stripova jebenog plišanog medu, velikog Pandu kojem je polica bila preuska jer polica je po naravi predviđena za knjige i stripove, a onda me jebalo vratiti ga natrag jer medo je klizio i pomicao ostale plišance, prokleti leteći medvjedići i sve u pizdu materinu...

Uglavnom, 90 posto toga što je u Tiskovom dućanu više nema veze s tiskom, koji je još i uguran u kut iza vrata.
"Ljeto uz dobru knjigu", to neko sniženje do 50% koje trenutno vrijedi u svim Tiskovim prodavaonicama, to niti ne znam što je, ali tamo nije.

Uzeo sam kovertiranog Wolfea i sjeo na bicikl žedan jer iz inata tamo nisam htio kupiti pivo.
Pa sad moram negdje drugdje otići na pivo, ali nisam mogao prije negoli nešto napišem o ovome, a nije da je ovo baš materijal za pjesmu.
Ali sada sam se toga riješio i postigao pozitivan stripoterapeutski učinak, a Marko mi za to ne bude naplatio nikakvu naknadu.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 11/08/2023 14:58:13

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/08/2023 : 14:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jel' vade krv i rade laboratorijsku analizu?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/08/2023 : 14:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nista cudno, Pivac mesnica isto je sve samo ne mesnica.
Nekidan kod njih kupio gajbu krumpira, hranu za pse i tikvice, mesa bas nisu imali taj dan pa skoro nista sto sam trazio (svinj. lopatica, tel. rebra/prsa, carsko...).

Edit: zaboravih reci i da kruh prodaju, peciva i krafne..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 11/08/2023 15:11:28
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/08/2023 : 15:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Jel' vade krv i rade laboratorijsku analizu?



Moguće je da u ponudi, pored raznih ulja, tekućina za staklo itd., imaju i alkotest pa si možeš izmjeriti količinu alkohola u krvi.
Ako imaš premalo krvi u alkoholu, onda ideš u remitendu.
Uopće sam zaboravio spomenuti da prodaju i žarulje po akcijskim cijenama

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 11/08/2023 15:05:33
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/08/2023 : 15:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Prodaju ono šta misle da će se prodati.
Stripovi su im očigledno pri dnu(i ako su)prioriteta.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/08/2023 : 15:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


Prodaju ono šta misle da će se prodati.
Stripovi su im očigledno pri dnu(i ako su)prioriteta.




Sve to stoji, prodaju što ide. Ali da mi je netko rekao da ću jednog dana moći kupiti žarulje, WD sprej, tekućinu za staklo u Tisku....
No, valjda budu uskoro počeli prodavati peciva i peći kruh, polica ionako imaju dosta, a pred sladoleda ubace i nešto piletine i svinjetine.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4990 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/08/2023 : 16:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Ne čitaju....

A znamo što je prije zatvora izjavio genijalac Sam Bankman-Fried (mag kriptovaluta)... "KNJIGE TREBA SKRATITI. JA NE ČITAM. NE ZNAM ZAŠTO SE SVE TO PIŠE"

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 11/08/2023 : 16:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
čovjek je donekle u pravu.većina knjiga su u najbolju ruku srednja žalost.dakle govorim o gaussianovoj distrbuciji.uzevši takav model raspodjele i pritom dodaj sverastući broj bržih informativnijih i ostalih medija nije ni čudo da netko ima takvo mišljenje.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1305 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 11/08/2023 : 16:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Čovik je reka da sve što ne stane u power point od 6 slajdova nije vrijedno njegove pažnje. Nije ovdje bit čitanja "knjige", već misao da se sve može shvatiti iz tik-tok videa od 30 sekundi i naučiti iz 6 slajdova.
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 11/08/2023 : 16:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
to je već nešto drugo
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/08/2023 : 17:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Pokrenuti novu liniju izdavaštva, 5 minutna remek djela književnosti.

Dostojevski Zločin i kazna Odabrane stranice, Bukowski za početnike: Odabrani počeci pjesama, a ako kupite dva naslova iz Brzopotezne linije proizvoda dobivate gratis brzopotezni espresso ili pelinkovac dok vašu djecu čuva teta obučena u plišanu medvjedicu.

Nudimo i noćenje s doručkom (kava iz automata + topli obrok iz mikrovalne) u našem skladišnom pansionu.

Na raspolaganju vam je i naš Taxi Tisak, odnosno putujte našim dostavljačkim vozilima i osobno dostavite svoje pošiljke ili otiđite na izlet (cijena prijevoza naplaćuje se 0.5 eura po kilogramu korisnika + 0.2 eura po prijeđenom kilometru + troškovi cestarine + naknada za smjenski rad, rad blagdanom i ostale posebne uvjete rada + porez).

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/08/2023 : 18:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Posebna Tisak akcija "Mi čitamo za vas".

Djelatnici Tiska čitaju za vas novine, časopise i romane za 0.4 eura po minuti bez PDV-a, a vi sami možete odabrati brzinu čitanja dok u našem trgovačkom kutku obavljate svakodnevnu kupovinu.

Budite informirani i oplemenite sebe i svoje najmilije dok obavljate svakodnevne aktivnosti jer mi čitamo za vas, a vašoj djeci nudimo i usluge elementarne poduke na osnovnoškolskoj razini (1.-4. razred 10 eura po satu bez PDV-a).

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 11/08/2023 18:13:51
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 11/08/2023 : 19:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Puno toga se može reći za Sam Bankman-Frieda, samo ne 'mag' i 'genijalac'.

Ne znam što se čudite...zivimo u drzavi gdje benzinske stanice prodaju kruh i hotdog hrenovke.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/08/2023 : 19:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Djelatnica Tiska u prošlotjednoj dnevnoj smjeni ostvarila nevjerojatan radni učinak, a povodom čega je nagrađena s poklon bonom u iznosu 20 eura koji može utrošiti u najbližem tisak media centru.

Naime, ova požrtvovna radnica u svojoj je smjeni ostvarila rekordan promet u iznosu od 1960 eura, a kao da to nije dovoljno istovremeno je rehabilitirala unesrećenog pijanca Džerija nakon što je ovaj uletio u njenu trgovinu, povratio u koš s otpacima i strovalio se na ležaj u skladišnom pansionu. Čovjek je nekoliko dana kasnije, trijezan ko od majke rođen, svratio natrag u trgovinu i od srca zahvalio djelatnici na stručnoj medicinskoj pomoći i psihološkoj podršci koju mu je pružila u sklopu svakodnevnog poslovanja, a zahvaljujući kojoj se je između ostalog sjetio gdje je ostavio avion.

Naime, ova radnica je također, u sklopu daljnjeg usavršavanja, prošla petodnevni tečaj iz Osnova psihologije, kao i pojačan desetodnevni tečaj iz Pružanja prve pomoći, a u radnom dosjeu joj prileži i certifikat iz tečaja Fizioterapije za početnike zahvaljujući kojem je pružila hitnu medicinsku pomoć starijoj gospođi koja je tog jutra uganula gležanj prilikom pokušaja da s najviše police dohvati medvjedića Slavka. Dok je baka Trelkovski odmarala nogu i čitala horoskop, svestrana djelatnica je njenom osmogodišnjem unuku Damienu pomogla napisati zadaću iz matematike i pružila elementarnu poduku iz abecede hrvatskog jezika.

Vrhunac njenog radnog učinka postignut je nakon što je, pred sam kraj smjene, gospodinu Ah Yak Te Nayu prevela cijeli ovomjesečni akcijski Tisak katalog, a povodom čega je oduševljeni gospodin Tisku donirao 1000 eura za daljnje promicanje međukulturalnih vrijednosti (i kupio nekoliko plišanih medvjedića).

Naime, gospođi u radnom dosjeu priležu i IELTS certifikati B2 razine engleskog jezika, B1 razine kineskog jezika, C1 razine njemačkog jezika i B2 razine talijanskog jezika, a upravo je završila i napredni tečaj iz programiranja kako bi vjernim potrošačima pružila informatičku podršku koju već od sljedećeg tjedna mogu zatražiti u svim tisak media centrima.

Kao što često ponavljamo, nama je cilj ostvariti puni potencijal naših djelatnika kako bismo ostvarili njihovu maksimalnu radnu učinkovitost.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 11/08/2023 19:52:28
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/08/2023 : 20:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Puno toga se može reći za Sam Bankman-Frieda, samo ne 'mag' i 'genijalac'.

Ne znam što se čudite...zivimo u drzavi gdje benzinske stanice prodaju kruh i hotdog hrenovke.



Bio sam prošli mjesec na razgovoru za posao na benzi, trazili su 2 radnika, 5 minuta od moje kuće.
Nisam dobio posao jer prednost imaju žene... zbog posluživanja kave i hot dogova
Priznajem da mi to prije nije palo na pamet.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/08/2023 : 20:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Je, ali odlicni su im hot dogovi! Zena pobjesni kad idem to kupovati, posebice djeci... ali mi to onda obavljamo njoj iza leda. Hit hot dogovi na INI!
(I sad kad kazes nijedan mi nije posluzio djelatnik, on. Uvijek djelatnica, ona.)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/08/2023 : 20:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Valjda budu tamo uskoro krenuli s pivama i čevapima, a u noćnoj smjeni topless bar.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3942 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/08/2023 : 21:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Ja sam odavno prešao na kiosk iNovina (govorim o kiosku, a ne dućančićima u koje se ulazi). Barem ovdje kod mene na iNovinama, odmah u visini očiju, cijela je bočna polica ispunjena novim stripovima. Istovremeno, ispred Tiskovog kioska je Ledo škrinja u kojoj ima za kupiti i smrznute ribe.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/08/2023 : 21:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Driwin' down your freeways
Midnight alley roam
Cops in cars, topless bar
Never saw a woman
So alone, so alone, so alone, so alone...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 12/08/2023 : 07:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
No dobro, realno papir je zastarjela tehnologija (na stranu što iz neke navike i nostalgije želimo posjedovati i kupovati određenu količinu texta i sličica na papiru) to će jednostavo ići drastičnom smanjenju.
Gledam svoju djecu i nemam pojma kad su zadnji put kupili nešto papirnato, a dobrano su preko dvadeset.
Mogu si zamislit ove u rikverc ili što se još nisu ni rodili.
Sigurno će otići ujutro na kiosk da kupe dnevne novine, prije će po hot dog ako valja.
Inače te hrenovke su najblaže rečeno nezdrave i bolje da ne znamo šta sve trpaju unutra, ali u zadnje vrijeme mi se stalno jedu i iako ih godinama nisam konzumirao ovaj tjedan sam ih već triput klopao, šta je starost ludost, opustio sam ruku.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/08/2023 : 08:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Na gore spomenutoj benzi, šef je neki dan bio živčan jer si još nije uspio žene zaposliti, pa je sam bio prisiljen praviti hot dogove i bijesnio po hrenovkama dok ih je prevrtao. A onda je krenuo na aparat s kavom. On veliki šef mora to raditi. A onda ugleda mene, kako on kaže prekvalificiranog i pogrešnog spola kako se smiješkam, mislio sam da će popizditi, odnosno nadao sam se.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 12/08/2023 08:05:46
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/08/2023 : 20:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
OGLAS S TISKOVE OGLASNE PLOČE

Radno emancipiran slobodan umjetnik
kosi dvorišta za 0.2 eura po metru kvadratnom + troškovi benzina,
cijepa drva za 20 eura + litra vina po metru kvadratnom

i u Tiskove zagorske trgovine
biciklom dostavlja bučnicu i sirne štrukle
za 1.5 euro/komad + putni troškovi

a po potrebi piše zadaćnice i lektire
koje dostavlja u najbližu Tiskovu trgovinu

uz opciju povrata novca
ako napisano bude predobro
da bi pjesnik odustao od autorskih prava.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 12/08/2023 20:19:49
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/08/2023 : 20:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Također prodajem savjete
po cijeni koja ovisi
o težini vašeg problema

a možete me pronaći
u meni najbližoj Tiskovoj trgovini.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/08/2023 : 20:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ako se Marko slaže
ja bih sve ovo stavio na aukcije
pod kategoriju "ostalo".


“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 12/08/2023 20:30:52
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/08/2023 : 21:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
OBAVIJEST KRAJNJIM POTROŠAČIMA:

S Tiskovih polica
povlače se plišani medvjedići
Hamlin d.o.o.
iz serije DD LEX 59

zbog sumnje da nestaju

kao i Ružičasti zečevi
za koje je Luigi Mignacco
povukao autorska prava

koja iz neslužbenih izvora
pripadaju Charlesu Mansonu

koji je stvorio Chuckyja.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 12/08/2023 : 21:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
MARTIN MYSTERE
OBRAZLOŽIO MISTERIJ
OMOTNICA KOJE NESTAJU

Korisnici Tiskove pošte
prijavili su misterij
omotnica koje su stigle
bez adrese pošiljatelja

i čiji sadržaj je
izblijedio
u sumrak dana.

Iz neslužbenih intervjua
Detektiv Nemogućeg
nezvanično je utvrdio
kako su iste odaslane
tijekom popodnevne sieste

dok je pjesnik mjesečario
zaposjednutim umovima
nevinih potrošača

koji su kupovali
plišane medvjediće
koji su nedavno
povučeni s polica.

Gore spomenuti pjesnik
viđen je kako je nedavno
srušio plišanog medvjedića
proizvođača Hamlin d.o.o.

i time zaposjeo
cijelu liniju proizvoda
koja je bacila kletvu
na nevine potrošače.

Drugim riječima
njegove pjesme
i dalje su među nama.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 12/08/2023 21:46:28
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000