forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ratko Dragaš, dobrotvor ili prevarant ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 26

die hard
Starting Member

24 Posts

Member since 10/02/2014

Posted - 18/05/2016 : 19:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send die hard a Private Message  Reply with Quote
pozdrav ginko vidim da ti Nije lako i valjda osijecas da ti je lakše ako to podjeliš sa nama ali u svemu ovome bar nisi napisao zbog čega si ti pod istragom i kazneno odgovaraš??
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15680 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/05/2016 : 19:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Gadna prica. Ali nista sto vec nisam cuo. Prica se o tome vec neko vrijeme. Cini mi se pravo da kazem par rijeci... Mnogim clanovima se zavrti u glavi od takvih velikih cifri. Ali kolekcionarstvo je opasna bolest, i jedna nevina aktivnost kao sto je skupljanje stripova, neminovno dode do pravo zajebano, skupog hobija, kroz godine... Osobno sam s Ratkom proveo prilicno velike transakcije, neke i po par tisuca eura. Bilo je svega. Par desetaka super odradenih poslova, ali i par stekanja-odugovlacenja... U ondasnjim razgovorima, jer bilo je to prije koju godinu,sa istaknutim clanovima,dugogodisnjih kolekcionarima, receno mi je da je on,Ratko, naprosto takav... Znaci, covjek se bavio velikim iznosima, vrijednim kompletima i primjercima, stalno. Ako je doslo do prevare, moguce je, jer se o tome stalno "suskalo". Osobno smo se sretali i u Splitu i Zagrebu, i nisam ostao nista duzan njemu ni on meni, hvala bogu. Al bilo je prica o obiteljskim problemima, bolestima i takvih teskih stvari. Bio sam strpljiv jer se s takvim stvarima ne zajebava. Naglasavam da je nakon svih tih , prilicno skupih transakcija sve proslo o.k. nekad duze... Cinilo mi se posteno da iznesem svoja iskustva s Ratkom. Kad on vec nece ili ne moze. Ali naglasavam, ovo je skup sport i ogroman dio clanova nema pojma, koji je to novac. Kolekcije, edicije, unikatni primjerci... a nije bitno da imas sve, vec sve u besprijekornom stanju... o originalima da ne govorim. Tako,izvinite na izrazu, ne razvlacite lesinu, bez dokaza...
Ginko je iznio svoju, i kako rekoh gadna prica, ali ako ko ima jos sta da iznese, izvolite, s dokazima...
Moje je da budem fer, i kazem da smo sve transakcine-primopredaje uspjesno zavrsili. Financijski cisto, a lipih je novaca tu bilo...a mnogi clanovi ovog naseg skupa, koji barataju velikim novcima sa stripovima, to znaju. Kolekcionarstvo nije usputna zajebancija...
I jos;
Imala majka dva sina, jedan je bio kolekcionar, a drugi isto nenormalan...
Toliko, a sve u svrhu prave istine-informacije, jer ovo je jos uvijek casan i krasan hobi, da ne kazem ucestvovanje u dijelu umjetnosti...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/05/2016 : 19:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
@die hard
To se ne tiče foruma. To je njegova lična stvar.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 18/05/2016 19:40:47
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 19:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by die hard

pozdrav ginko vidim da ti Nije lako i valjda osijecas da ti je lakše ako to podjeliš sa nama ali u svemu ovome bar nisi napisao zbog čega si ti pod istragom i kazneno odgovaraš??



I da hoću ne smijem. Kako mi se prisluškuje telefon , mobitel itd...u interesu istrage pojedinosti ne smijem govoriti. Samo mogu da kažem da su neutemeljene stvari koje su tamo navedene. Moja savjest je čista.
Go to Top of Page

die hard
Starting Member

24 Posts

Member since 10/02/2014

Posted - 18/05/2016 : 19:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send die hard a Private Message  Reply with Quote
mozda si upravu ali ako čitaš pomno onda vidim da nesto fali zbog toga sam i pitao
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 18/05/2016 : 19:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Čitam i ne mogu vjerovati da se iz skupljanja stripova dogura do prisluškivanja i policijskog praćenja.
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 19:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Gadna prica. Ali nista sto vec nisam cuo. Prica se o tome vec neko vrijeme. Cini mi se pravo da kazem par rijeci... Mnogim clanovima se zavrti u glavi od takvih velikih cifri. Ali kolekcionarstvo je opasna bolest, i jedna nevina aktivnost kao sto je skupljanje stripova, neminovno dode do pravo zajebano, skupog hobija, kroz godine... Osobno sam s Ratkom proveo prilicno velike transakcije, neke i po par tisuca eura. Bilo je svega. Par desetaka super odradenih poslova, ali i par stekanja-odugovlacenja... U ondasnjim razgovorima, jer bilo je to prije koju godinu,sa istaknutim clanovima,dugogodisnjih kolekcionarima, receno mi je da je on,Ratko, naprosto takav... Znaci, covjek se bavio velikim iznosima, vrijednim kompletima i primjercima, stalno. Ako je doslo do prevare, moguce je, jer se o tome stalno "suskalo". Osobno smo se sretali i u Splitu i Zagrebu, i nisam ostao nista duzan njemu ni on meni, hvala bogu. Al bilo je prica o obiteljskim problemima, bolestima i takvih teskih stvari. Bio sam strpljiv jer se s takvim stvarima ne zajebava. Naglasavam da je nakon svih tih , prilicno skupih transakcija sve proslo o.k. nekad duze... Cinilo mi se posteno da iznesem svoja iskustva s Ratkom. Kad on vec nece ili ne moze. Ali naglasavam, ovo je skup sport i ogroman dio clanova nema pojma, koji je to novac. Kolekcije, edicije, unikatni primjerci... a nije bitno da imas sve, vec sve u besprijekornom stanju... o originalima da ne govorim. Tako,izvinite na izrazu, ne razvlacite lesinu, bez dokaza...
Ginko je iznio svoju, i kako rekoh gadna prica, ali ako ko ima jos sta da iznese, izvolite, s dokazima...
Moje je da budem fer, i kazem da smo sve transakcine-primopredaje uspjesno zavrsili. Financijski cisto, a lipih je novaca tu bilo...a mnogi clanovi ovog naseg skupa, koji barataju velikim novcima sa stripovima, to znaju. Kolekcionarstvo nije usputna zajebancija...
I jos;
Imala majka dva sina, jedan je bio kolekcionar, a drugi isto nenormalan...
Toliko, a sve u svrhu prave istine-informacije, jer ovo je jos uvijek casan i krasan hobi, da ne kazem ucestvovanje u dijelu umjetnosti...






Razumijem što pričaš. I ja sam imao velike transakcije u ovih desetak godina što smo surađivali, družili se. Kad god mu je zapelo, bio sam uz njega. Iako dobrog imovinskog stanja, nije ni meni bilo lako nabaviti novac njemu nekada hitno potreban. No, polako. Dio tih transakcija ipak imam na papiru, pisan njegovom rukom. Pravda će pobijediti.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/05/2016 : 19:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by die hard

mozda si upravu ali ako čitaš pomno onda vidim da nesto fali zbog toga sam i pitao



Možda si u pravu ali čovjek piše na formu sa imenom i prezimenom pa prije nego bih postavio takvo pitanje bih barem iz pristojnosti popunio profil.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 18/05/2016 : 19:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
Strašno sve skupa. Ginko drži se!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15680 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/05/2016 : 20:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nista, Ginko drz'se, jbg. sta da se kaze vise..

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

die hard
Starting Member

24 Posts

Member since 10/02/2014

Posted - 18/05/2016 : 20:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send die hard a Private Message  Reply with Quote
ja inače nisam na forumu po pitanju pisanja ali kad sam vidio da topic ima 4500 tisuće pregleda u jednom danu čisto sam pitao i nisam nikoga uvrijedio a jel se smije reci ili ne to je sad potpuno druga stvar a moje ime znaju ljudi od kojih kupujem na aukcijama
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 20:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nista, Ginko drz'se, jbg. sta da se kaze vise..




A ništa.Jebeš novce,jebeš stripove. Najvažnije je da imam očevu potporu koji mi je uvijek govorio da nemam posla sa njime. I njega sam morao uvući u ovu priču. Najvažnije je da se emocionalno oporavimo. Potreseni smo oboje (žena i više) jer smo mislili da smo si ipak nešto više. Nismo mislili da je tako bezosjećajan čovjek.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 18/05/2016 : 21:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by die hard

mozda si upravu ali ako čitaš pomno onda vidim da nesto fali zbog toga sam i pitao



Možda si u pravu ali čovjek piše na formu sa imenom i prezimenom pa prije nego bih postavio takvo pitanje bih barem iz pristojnosti popunio profil.



Mislim da covjeku samo nije jasno(kao ni meni) kako to da osoba A zajebe osobu B za veliki iznos i onda osoba B zavrsi pid istragom.bar sam ja to tako shvatio.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 18/05/2016 : 21:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Inace Ginko dobro si informiran ja sam svoje dugove morao naplatiti radeci na interliberu.moram priznati da je taj put tvoj kum ipak ispao fer jer je platio sve do zadnje kune(nije bilo kamata),sto s tobom nazalost nije ponovio.
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 21:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dino alic

quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by die hard

mozda si upravu ali ako čitaš pomno onda vidim da nesto fali zbog toga sam i pitao



Možda si u pravu ali čovjek piše na formu sa imenom i prezimenom pa prije nego bih postavio takvo pitanje bih barem iz pristojnosti popunio profil.



Mislim da covjeku samo nije jasno(kao ni meni) kako to da osoba A zajebe osobu B za veliki iznos i onda osoba B zavrsi pid istragom.bar sam ja to tako shvatio.





Vidiš, advokatu, stručnjaku za krivično pravo je jasno, pa me točno zaboli jedna stvar što si baš ti shvatio. Očekivao sam jačeg advokata od tebe da se pojavi i zauzme za njega. No,biće prilike,siguran sam.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/05/2016 : 21:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by die hard

ja inače nisam na forumu po pitanju pisanja ali kad sam vidio da topic ima 4500 tisuće pregleda u jednom danu čisto sam pitao i nisam nikoga uvrijedio a jel se smije reci ili ne to je sad potpuno druga stvar a moje ime znaju ljudi od kojih kupujem na aukcijama


Ma ne sekiraj se. Niko ne dovodi tebe u ikakvo pitanje. Samo ti kažem da nije okej da pitamo čoveka za stvari koje nas se ne tiču. Sve za pet

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 18/05/2016 : 22:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ginko

quote:
Originally posted by dino alic

quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by die hard

mozda si upravu ali ako čitaš pomno onda vidim da nesto fali zbog toga sam i pitao



Možda si u pravu ali čovjek piše na formu sa imenom i prezimenom pa prije nego bih postavio takvo pitanje bih barem iz pristojnosti popunio profil.



Mislim da covjeku samo nije jasno(kao ni meni) kako to da osoba A zajebe osobu B za veliki iznos i onda osoba B zavrsi pid istragom.bar sam ja to tako shvatio.





Vidiš, advokatu, stručnjaku za krivično pravo je jasno, pa me točno zaboli jedna stvar što si baš ti shvatio. Očekivao sam jačeg advokata od tebe da se pojavi i zauzme za njega. No,biće prilike,siguran sam.



Postovani Ginko
Ovaj put si krivo informiran.ne samo da nisam odvjetnik vec imam tek zavrsen zanat.mozda bas zbog tog svog skromnog znanja nisam shvatio u cemu je problem pa ti se s toga ispricavam.mada mozda i nema potrebe za isprikom jer tebe i onako boli ona stvar sto ja mislim.oprosti sto sam ti bespotrebno zatrovao topik sa svojim nebitnim komentarom.puno srece na sudu protiv kuma.
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 22:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dino alic

quote:
Originally posted by ginko

quote:
Originally posted by dino alic

quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by die hard

mozda si upravu ali ako čitaš pomno onda vidim da nesto fali zbog toga sam i pitao



Možda si u pravu ali čovjek piše na formu sa imenom i prezimenom pa prije nego bih postavio takvo pitanje bih barem iz pristojnosti popunio profil.



Mislim da covjeku samo nije jasno(kao ni meni) kako to da osoba A zajebe osobu B za veliki iznos i onda osoba B zavrsi pid istragom.bar sam ja to tako shvatio.





Vidiš, advokatu, stručnjaku za krivično pravo je jasno, pa me točno zaboli jedna stvar što si baš ti shvatio. Očekivao sam jačeg advokata od tebe da se pojavi i zauzme za njega. No,biće prilike,siguran sam.



Postovani Ginko
Ovaj put si krivo informiran.ne samo da nisam odvjetnik vec imam tek zavrsen zanat.mozda bas zbog tog svog skromnog znanja nisam shvatio u cemu je problem pa ti se s toga ispricavam.mada mozda i nema potrebe za isprikom jer tebe i onako boli ona stvar sto ja mislim.oprosti sto sam ti bespotrebno zatrovao topik sa svojim nebitnim komentarom.puno srece na sudu protiv kuma.





Poštovani Dino,
Nisam ja krivo informiran , nego više nisam glup. Dobro mi je poznat krug ljudi koji su radili sa njim i kako su radili sa njim. Kako znam da mu neki ljudi znaju dati lozinke svojih nickova, te se služi njima za aukcije i pisanje postova tamo gdje mu to odgovara , nisam siguran da je to što pišeš sve tvoja ideja. Oprosti, ali tako stvari stoje. Inače , barem si priznao da ti je bio dužan, što su ovdje rijetki to učinili na čemu ti zahvaljujem. Taj sud ja mislim dobiti, ne brini za mene.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/05/2016 : 22:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovo da snimis film
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 18/05/2016 : 22:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ginko

quote:
Originally posted by dino alic

quote:
Originally posted by ginko

quote:
Originally posted by dino alic

quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by die hard

mozda si upravu ali ako čitaš pomno onda vidim da nesto fali zbog toga sam i pitao



Možda si u pravu ali čovjek piše na formu sa imenom i prezimenom pa prije nego bih postavio takvo pitanje bih barem iz pristojnosti popunio profil.



Mislim da covjeku samo nije jasno(kao ni meni) kako to da osoba A zajebe osobu B za veliki iznos i onda osoba B zavrsi pid istragom.bar sam ja to tako shvatio.





Vidiš, advokatu, stručnjaku za krivično pravo je jasno, pa me točno zaboli jedna stvar što si baš ti shvatio. Očekivao sam jačeg advokata od tebe da se pojavi i zauzme za njega. No,biće prilike,siguran sam.



Postovani Ginko
Ovaj put si krivo informiran.ne samo da nisam odvjetnik vec imam tek zavrsen zanat.mozda bas zbog tog svog skromnog znanja nisam shvatio u cemu je problem pa ti se s toga ispricavam.mada mozda i nema potrebe za isprikom jer tebe i onako boli ona stvar sto ja mislim.oprosti sto sam ti bespotrebno zatrovao topik sa svojim nebitnim komentarom.puno srece na sudu protiv kuma.





Poštovani Dino,
Nisam ja krivo informiran , nego više nisam glup. Dobro mi je poznat krug ljudi koji su radili sa njim i kako su radili sa njim. Kako znam da mu neki ljudi znaju dati lozinke svojih nickova, te se služi njima za aukcije i pisanje postova tamo gdje mu to odgovara , nisam siguran da je to što pišeš sve tvoja ideja. Oprosti, ali tako stvari stoje. Inače , barem si priznao da ti je bio dužan, što su ovdje rijetki to učinili na čemu ti zahvaljujem. Taj sud ja mislim dobiti, ne brini za mene.




Ovaj put si opet u pravu.sluzio se mojim imenom i prezimenom na ovoj stranici sto smatram mojom velikom greskom.inace moje misljenje o Ratku je poznato i gazdi foruma i svima koji me znaju zahvaljujuci strip burzi i strip forumu tako da nema smisla da ponovo iznosim svoj stav o tom dobrotvoru ili prevarantu.zao mi je sto sam se nepotrebno uvukao u raspravu jer mi to do sada nikada nije padalo napamet na ovom forumu.ponavljam puno srece tebi i ostalim ostecenima.
Go to Top of Page

ginko
New Member

Croatia
114 Posts

Member since 23/09/2004

Posted - 18/05/2016 : 23:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ginko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dino alic

quote:
Originally posted by ginko

quote:
Originally posted by dino alic

quote:
Originally posted by ginko

quote:
Originally posted by dino alic

quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by die hard

mozda si upravu ali ako čitaš pomno onda vidim da nesto fali zbog toga sam i pitao



Možda si u pravu ali čovjek piše na formu sa imenom i prezimenom pa prije nego bih postavio takvo pitanje bih barem iz pristojnosti popunio profil.



Mislim da covjeku samo nije jasno(kao ni meni) kako to da osoba A zajebe osobu B za veliki iznos i onda osoba B zavrsi pid istragom.bar sam ja to tako shvatio.





Vidiš, advokatu, stručnjaku za krivično pravo je jasno, pa me točno zaboli jedna stvar što si baš ti shvatio. Očekivao sam jačeg advokata od tebe da se pojavi i zauzme za njega. No,biće prilike,siguran sam.



Postovani Ginko
Ovaj put si krivo informiran.ne samo da nisam odvjetnik vec imam tek zavrsen zanat.mozda bas zbog tog svog skromnog znanja nisam shvatio u cemu je problem pa ti se s toga ispricavam.mada mozda i nema potrebe za isprikom jer tebe i onako boli ona stvar sto ja mislim.oprosti sto sam ti bespotrebno zatrovao topik sa svojim nebitnim komentarom.puno srece na sudu protiv kuma.





Poštovani Dino,
Nisam ja krivo informiran , nego više nisam glup. Dobro mi je poznat krug ljudi koji su radili sa njim i kako su radili sa njim. Kako znam da mu neki ljudi znaju dati lozinke svojih nickova, te se služi njima za aukcije i pisanje postova tamo gdje mu to odgovara , nisam siguran da je to što pišeš sve tvoja ideja. Oprosti, ali tako stvari stoje. Inače , barem si priznao da ti je bio dužan, što su ovdje rijetki to učinili na čemu ti zahvaljujem. Taj sud ja mislim dobiti, ne brini za mene.




Ovaj put si opet u pravu.sluzio se mojim imenom i prezimenom na ovoj stranici sto smatram mojom velikom greskom.inace moje misljenje o Ratku je poznato i gazdi foruma i svima koji me znaju zahvaljujuci strip burzi i strip forumu tako da nema smisla da ponovo iznosim svoj stav o tom dobrotvoru ili prevarantu.zao mi je sto sam se nepotrebno uvukao u raspravu jer mi to do sada nikada nije padalo napamet na ovom forumu.ponavljam puno srece tebi i ostalim ostecenima.




Hvala Dino. Teško je dokučiti tko piše pod tvojim nickom, jer sam znao da to on može. Izvini još jednom, nije mi bila namjera napadati te bezrazložno, ali moram biti oprezan jer znam za što je sposoban. I ja sam promijenio lozinku na sajtu. Podržavam svaku aktivnost vezano za strip, i oko njega. Želim ti puno uspjeha u radu sa strip forumom, to je prava ekipa istinskih ljubitelja stripa i njih se drži.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 19/05/2016 : 00:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Kada bi govorili o strip kolekcionarima, t.j. o većini nas, moje mišljenje je da se u 99,9% ljudstva radi o krajnje poštenim ljudima...ne znam, ali čini mi se da čitatelje stripova sami strip čini boljim ljudima.
Kada sam se pred pet-šest godina ulogirao na ovaj sajt, iza mene je bilo više od 25 godina intezivnog skupljanja stripova i to stripova čiju sam veliku većinu bio spreman ili prodati na aukcijama ili mjenjati za neka nova strip izdanja tvrdih korica koja su za mene bila novitet koji me je neizmjerno oduševljavao.
Bilo je tu uspostavljeno mnogo "poslovnih odnosa" sa ljudima koje nisam ni dan danas upoznao.
Povjerenje je bilo (i ostalo) neizmjerno jer smo razmjenjivali stripove u vrijednosti od po par tisuća kn doslovno bez straha da će netko nekog zajebati.
Neke vrijedne stripove sam i prodao van aukcija bez da su me kupci zatražili ijednu sliku, znači vjerovalo se na riječ da je strip za ocjenu 5.
Stotine kilograma "salata" koje sam kroz godine sakupio na tavanu sam jednostavno u nekoliko paketa poslao jednom članu koji si je odmah po preuzimanju mase tih stripova dao truda, sve izbrojio kako bi mi odmah platio dogovoreni iznos od 2 ili 3kn po komadu (pa se na trocifreni kg sabere i ljepa cifra kn;) iako takvu hitnost nisam zahtjevao.
...i dan danas će vam masa prodavača poslati vrijedne stripove bez da mu ih prethodno platite, a suprotno tome ako sam u ulozi prodavača i ako me kupac zamoli za odgodu plačanja od 10-ak dana, a ja mu u međuvremenu pošaljem stripove, znalo se dogoditi da kupac namjerno uplati više novca od traženog zbog kao neke moje usluge/odnosa:)
Na kraju, znate što vam želim reći...odnosi među strip kolekcionarima su neizmjerni "fair play" koji se rijetko gdje u svijetu može susresti.
No kada se radi o MEGA ulozima/ciframa, očito je da fair play u ovom slučaju o kojem raspravljate ne vrijedi:(

U vrijeme kada se Lastan pojavio na aukcijama, ja sam intezivno pratio aukcije i to ne samo one koje su me zanimale radi kupovine, već sam sa velikim zanimanjem pratio i sve aukcije koje su se penjale na cifre od 1000+kn iako me kupovina takvih stripova niti najmanje nije zanimala.
E pa kada govorimo o takvim aukcijama, onda samo mogu reći da nekoliko najvećih kolekcionara na ovome sajtu i nije igralo fair play, jer su se nabijale cijene aukcija nekim naivnim dobro "potkovanim" kupcima, a nabijali su ih Ratkovi prijatelji, kumovi, braća...a na kraju eto ispada da je velika većina vas vjerovatno pokušavala vratiti svoj novac, pa se je na neki način upuštala u mutne vode....
Mislim da je to bilo crno razdoblje aukcija koje mi se nije sviđalo pogotovo jer su isti reraritetni stripovi znali vratiti na aukcije i kod drugih prodavača iako su bili prodani nekom trećem.
Markosu tu kao vlasniku sajta i da je netko posumnjao u malverzacije nije ništa mogao dokazati, ali bih mu jedino kao vlasniku sajta zamjerio što nije ustrajao na plačanju izloga i provizije za većinu tih aukcija jer pretpostavljam da se radilo masnim ciframa koje su oproštene ili neuspješno naplaćene, a isti (ne)prodani "reraritetni" stripovi su se mjesecima kasnije ponovno pojavljivali na aukcijama...

Na kraju, ako je većini vas Ratko dužan sveukupno milijun+ kn, ja mu samo mogu zaželjeti više milijunski dobitak na lotu, pa neka mu onda proradi grižnja savjesti i neka svima vama kojima duguje novac isplati dug u duplim iznosima;)
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 19/05/2016 : 01:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
prijavljiva se pod tudim nickovima jer su mu dali lozinke da bi nadbidava svoje aukcije!!!??? ili da bi pisa po forumu???!!!
pa onda je moguce da se to i jos uvik radi ???!!!

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46522 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/05/2016 : 01:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
razlika strip kolekcionarstva u odnosu na druge oblike kolekcionarstva je taj da se razvija (kod goleme večine) u djetinjstvu.
to nije slučaj sa recimo numizmatikom ili sa markicama (mada ovo još i prođe)
da ne spominjem npr slikarstvo koje je muljaža teška bez obzira o čijim se slikama radi.
antikviteti slično ko slikarstvo al manje rastezljivo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/05/2016 : 08:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 26 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000