forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MR 74,75,79 + Specijal Čarobnjak Zoltan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
hello Posted - 27/04/2014 : 21:12:07


Sljedeći tjedan u prodaji MR br 74,75,79 i specijalni broj Čarobnjak Zoltan. Cijena 44,00kn/kom

U sljedećoj rundi izlaze brojevi 80,81,82,83,84,85 + nadam se jedno iznenađenje.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Hajo Posted - 13/02/2017 : 23:15:40
Hvala, hello. ;)
hello Posted - 13/02/2017 : 20:28:38
quote:
Originally posted by Hajo

Je l' zna tko koji su sve brojevi edicije rasprodani?

Prvih 28 brojeva je ili rasprodano ili se može naći po par komada ponekih brojeva.
Hajo Posted - 12/02/2017 : 21:12:36
Je l' zna tko koji su sve brojevi edicije rasprodani?
RAKOSI4 Posted - 18/08/2016 : 21:35:44
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Nas su stripofile svi zaboravili . Tromislawski je na godišnji odmor , Hello se sunča u Dubrovniku . Od najava niti "N" . Pa dobro Hello zar ćemo sad posustajat , kad dolazi najbolje , odradi lipo dvi-tri ture godišnje , prodja će ići sve bolje .


tako se govori Zagormrzće...


Samo nek se Tromislawski i Hello igraju , nadam se da ih neću morati posjetiti jedne noći ,punog mjeseca
teller Posted - 18/08/2016 : 20:49:02
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Nas su stripofile svi zaboravili . Tromislawski je na godišnji odmor , Hello se sunča u Dubrovniku . Od najava niti "N" . Pa dobro Hello zar ćemo sad posustajat , kad dolazi najbolje , odradi lipo dvi-tri ture godišnje , prodja će ići sve bolje .


tako se govori Zagormrzće...
RAKOSI4 Posted - 18/08/2016 : 18:58:59
Nas su stripofile svi zaboravili . Tromislawski je na godišnji odmor , Hello se sunča u Dubrovniku . Od najava niti "N" . Pa dobro Hello zar ćemo sad posustajat , kad dolazi najbolje , odradi lipo dvi-tri ture godišnje , prodja će ići sve bolje .
1Euro Posted - 27/07/2016 : 09:12:26
ha, upravo su mi odgovorili:

Buongiorno.
Per il momento, stiamo andando un poco a rilento, causa la momentanea indisponibilità del disegnatore.
Riteniamo, comunque, di poterlo pubblicare (salvo imprevisti) per il 2° semestre del prossimo anno.
Cordiali saluti.
EDITORIALE MERCURY
- Servizio Clienti -



Ko da slušam Van Gogh hahaha....uvijek neko pomeranje datuma, odlaganje, problemi,....ali ja se ne dam, gnjavit ču ih za taj specijalac pa ako mi to bude poslednje!
RAKOSI4 Posted - 27/07/2016 : 00:37:26
slažem se. meni su satri serijali draži ne samo zbog nostalgije već i zbog kvalitete.Nisam zna da je merati živ ,super pa on može još toga kvalitetno napravit naravno na specijale mislim.Ipak kada se sve zbroji nemožemo biti ni toliko nezadovoljni ,Bela i Bronko izlazi , komadant Mark će se prije ili posli nastavit.Doduše fali mi tex Viler i to epizode od oko 80-140 i volija bi ih koncepcijski kao klasik ili OP-e , volija bi Zagor Extra u boji od početka , Diabolika ....
1Euro Posted - 26/07/2016 : 23:24:29
pa Merati je još živ.....mogao bi nacrtati još neki specijalac. Merati kaže kako treba uložiti 40.000 eura u izradu specijalca. Mercury koji je izdao tog Čarobnjaka Zoltana, oni su bili zainteresirani da naprave još jedan specijalac ali na kraju (još) nisu....svi bi samo reprinte pravili, a nitko ne bi napravio neku novu epizodu, maksi, specijalac šta god....recimo kod Bonelija su eksperimentirali sa puno nekih kratkih serijala, koji su se kasnije pokazali za bez veze (zato i jesu bili kratki serijali) i ugašeni nakon nekoliko brojeva,...umjesto što eksperimentiraju, bolje da su nastavili sa malim Rendžerom, Komandantom Markom, Mister Nojem,...a ne da uvijek smišljaju neke nove gluposti i bacaju novac....
RAKOSI4 Posted - 26/07/2016 : 23:17:27
Bitan je scenario i crtači na koje smo navikli.Meni su neke naslovnice LMS čak ljepše od orginalnih na pr. "Slepi kolosek" , "Pista smrti" , "Zmijska jama" , "Putovanje u praistoriju" , "Gospodar noći" i da ne nabrajam dalje.Inače Kit teller mi je među draže strip junake.
1Euro Posted - 26/07/2016 : 22:57:30
a evo gdje su mi se javili od Mercurya u vezi maloga rendžera:


Buongiorno.
Abbiamo in cantiere un progetto per la pubblicazione di un nuovo "special" de Il Piccolo Ranger che speriamo di poter concretizzare entro il prossimo anno.
Purtroppo i costi di produzione (spese per il soggettista, disegnatore, diritti di produzione, stampa, confezione e... tasse) per una tiratura limitatissima di circa 200/250 copie sono decisamente proibitivi. Tuttavia, come per l'edizione di ZOLTAN IL MAGO, cercheremo di affrontare quest'altro sacrificio economico con la sperznza che ci possa compensare almeno dal punto di vista della soddisfazione.
Grazie per l'attenzione e porgiamo i nostri più cordiali saluti.
EDITORIALE MERCURY
(Nico)


pa onda ovo:

Buongiorno.
Come già anticipato, stiamo lavorando ad un nuovo progetto. Purtroppo i tempi di realizzazione non sono brevi per cui riteniamo di poterlo varare non prima della fine del prossimo anno.
Auguri.
EDITORIALE MERCURY
- Servizio Clienti -


i naravno prošla cela godina, uskoro če proči i ova i nisu ništa napravili.....
1Euro Posted - 26/07/2016 : 22:49:11
ja sam im čak pronašao crtača ( Riccardo Pieruccini):

Hi Ales! I contacted My friend in Bonelli but He told me that Bonelli published Piccolo Ranger only until 1984.
The character was abandoned for a while but recently It was published again by Edizioni If and if you wanna do somethin' about it you must contact mr GIANNI BONO.

I Think I'll be able to find his contact but you can do it too, coz he is a really visible person on web!

However if you wanna contact him and offer to me some work about this publication I'll be happy to accept!

1Euro Posted - 26/07/2016 : 22:46:17
eto šta mi je npr Luigi Merati napisao:

Ciao!
Per fare un’episodio del PICCOLO RANGER ci vogliono :
1 scrittore
2 disegnatore
3 la stampa
4 un editore
e il permesso della casa editrice Bonelli
come costo è di circa 40.000 Euro.
Se hai qualche altra domanda fammelo sapere.
a presto!
Luigi Merati
From: Aleš Fidler
Sent: Friday, September 12, 2014 9:47 PM
To: luigimerati@email.it
Subject: Piccolo Ranger (Kit Teller)
RAKOSI4 Posted - 26/07/2016 : 22:42:26
Zar sad odustat kad najbolje dolaze , ali ipak ide, pa izdali su oko 90 brojeva ,sad kad dolaze poslastice a ako sve bude u redu mislim kupovat i ludensove ali tek od danhenovih ,također sa retro lijepim naslovnicama a gdje ću nabavit sačuvane LMS u dobrom stanju .
1Euro Posted - 26/07/2016 : 22:39:24
inače Čarobnjak Zoltan je možda čak i najbolja priča Maloga Rendžera!!!! Znam da je rađen kao specijal, nakon što su ga več ugasili, šteta što nisu izdali još neki specijal, ja sam slao nekoliko mailova Mercuryju pa su mi rekli da če izdati još jedan specijal kao več prošle godine, ali nisu naravno....sve samo neki lažovi u vezi sa tim Malim Rendžerom
1Euro Posted - 26/07/2016 : 22:35:18
quote:
Originally posted by RAKOSI4

ne odustaji jer van goghovi tek najbolji dolaze sa prekrasnim naslovnicam i kronološki a ludensovi za 10-15 godina



Van Gogh zajebava čitatelje, nisu ozbiljni, kome se da čekati, skroz neki problemi, čekanje,...pa ovo pa ono, pa printevi kasne, pa tiskara, pa neko iznenađenje, pa preskok, pa smanjenje tiraža, pa nekakav novi reprint, pa prije su izdali mislim da 9 stripova (koji su išli na kioske) pa su onda opet krenuli na novo,.....ma dosta više, ako ne ide, ne ide, ključ u bravu i čao. Bit če bolje vama i nama, i svima....hvala bogu p aj eovdje Ludens, da sredi stvar, iako ove naivne epizode su totalno bezveze......trebali su krenuti sa odabranim pričama, a i Ludens je skup,....ma ko jebe malog rendžera, imate Lms pa ga tamo čitajte.
Meni je mali rendžer jedan od najboljih stripova ali mi se zgadilo sve to čekanje, pa ove početne naivne epizode,....a svi čekamo na one bolje epizode, i pitanje je da li čemo ih uopšte dočekati jer če ga prije skenslati zbog loše prodaje
RAKOSI4 Posted - 26/07/2016 : 22:09:36
ne odustaji jer van goghovi tek najbolji dolaze sa prekrasnim naslovnicam i kronološki a ludensovi za 10-15 godina
cronos six Posted - 24/07/2016 : 14:21:30
quote:
Originally posted by Kit Carson

Znaci za Srbiju i definitivno vise ne idu izdanja?!


Ja pokusavam da prodam pa i to neide..sta ce mi..krenuo sa ludensom.van gog
Kit Carson Posted - 08/05/2016 : 14:22:56
Znaci za Srbiju i definitivno vise ne idu izdanja?!
Vlaadisha Posted - 02/05/2016 : 02:46:09
quote:
Originally posted by hello





da li je neko uporedjivao ovo izdanje sa lms? da li je dnevnik izbacio neke strane i koliko? recimo pred kraj epizode?
DODSFERD Posted - 17/12/2015 : 11:34:19
Iskreno, da imam neke veće novce ne bih ih nikako uložio u izdavanje stripova već samo pojačao kupovinu istih, bolje je ići na sigurniju opciju.
teller Posted - 17/12/2015 : 06:00:57
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by teller

Meni je VG Mali rendzer sasvim pristojno izdanje...sa normalnom nakladom ko ludensov recimo bio bi pola jeftiniji, sto bi bila i realna cijena...a sa nakladom 270 ili sada 220 cijena je takva kakva je...
Van Gogh se sa Tellerom nece obogatiti,takva cijena omogucava da ide serijal dalje sto je meni ipak bolje od odustajanja na 1/3 objavljenog.
Impresium procitam ali mi nije bitan, vise mi smeta to izostavljanje nekih naslovnica i nepostovanje original numeracije...
A da bi odustao sada zbog tih 5 kuna po broju-nema sanse...previse imam nezavrsenih serijala raznih izdavsca...nazalost i od VanGogha....



plate u sloveniji,srbiji ili hrvatskoj nisu iste...van gog izdanje vredi svaku paru,potpisujem,ali distribucija(dostava)nezasluzuju poverenje izdavaca..

Prvo, isprike na malom cjepidlačenju... znači nisam baš siguran da je usporedba dovoljno precizna... radi se o tome da je plaća u ZG u usporedbi sa plaćom u Đakovu nebo i zemlja.
Samo maleni primjer zamki generaliziranja. Svjestan sam da se ta magična "prosječna plaća" svugdje provlači, ali činjenica je da je ona ništa drugo doli šarena laža koja u suštini ne govori ništa.

Vidim da se krenulo vrlo oštro po izdavaču. Moje osobno mišljenje je da se tenzije ipak malo spuste na zemlju. Treba biti odmjeren. Danas je u Hrvatskoj dosta teško bilo šta pokrenuti tako da sam ja unatoč svemu što bi predstavljalo negativnu stranu zadovoljan što ovo izdanje postoji i izlazi i dalje.

Mislim nadalje, da u Hrvatskoj nije potrebno, čak bih rekao niti moguće, oštro kritizirati bilo što što se izdaje od stripa.

Stvar je prilično jednostavna... kad se stvari stave u kontekst jakih strip scena u razvijenijim zemljama, pa onda to preslikamo na našu realnost koja se u velikoj mjeri svodi na rad iz ljubavi a tek onda na zarađivanje od izdavanja stripa, stvari postaju jasne.

Da imam nekoliko (desetaka) tisuća eura i želim uložiti dobro novac u neki posao, izdavanje stripa mi ne bi bilo pri vrhu liste ulaganja.

A vama?

ni meni brate, ni meni...radije bi ga uložio u nešto pametnije i izplatljivije i kukao i bunio se na izdavaće kako sa tako visokim tiražem (220)nude tako skupe stripove...
to možeš raditi na fotelji,na poslu,na tablici,mobitelu,iz kafane,
izza tastature..i to ležeći,sedeći,stojeći...i ništa te ne košta,smeta ili boli.
Ma valjda uz skupo izdanje nađeš još neku zamerku, ako se pronađe na Libellusu valjda i taj MR ima neki nedostatak.
Pa imamo kolikotoliko demokracije da možeš reć što misliš bez posledica...ma dobro, izdavać po obićaju ni ne odgovara na kritike,neće ni sada.
i kad opališ drvljem i kamenom po njemu, a on se javi i kaže da je tvoja procjena samo stvar ukusa-ups, ja se povlaćim a vi samo uzimajte najloše izdanje zadnjih 25 godina...zašto ne recimo 50 da zaokružimo.
gledam na polici posloženih 80 i nešto MR Van Gogh i ko vojnici ravno stoje ti neurednici i grdobe..
nisu se razpali,iztopili ni samouništili od sramote.
i ima jih skoro 90 i strpljivo čekaju ostalih 160 kolega po oružju.
a gledam neke druge kolekcije velikih renomiranih i izvikvanih izdavaća sa po par jadnika objavljenih.
oni nade da se red nastavi ni nemaju...serijali ugašeni.
Ali VG ustraje pa je zato i najlošiji,najgori,najbezobrazniji.

DKoor Posted - 17/12/2015 : 01:14:19
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by teller

Meni je VG Mali rendzer sasvim pristojno izdanje...sa normalnom nakladom ko ludensov recimo bio bi pola jeftiniji, sto bi bila i realna cijena...a sa nakladom 270 ili sada 220 cijena je takva kakva je...
Van Gogh se sa Tellerom nece obogatiti,takva cijena omogucava da ide serijal dalje sto je meni ipak bolje od odustajanja na 1/3 objavljenog.
Impresium procitam ali mi nije bitan, vise mi smeta to izostavljanje nekih naslovnica i nepostovanje original numeracije...
A da bi odustao sada zbog tih 5 kuna po broju-nema sanse...previse imam nezavrsenih serijala raznih izdavsca...nazalost i od VanGogha....



plate u sloveniji,srbiji ili hrvatskoj nisu iste...van gog izdanje vredi svaku paru,potpisujem,ali distribucija(dostava)nezasluzuju poverenje izdavaca..

Prvo, isprike na malom cjepidlačenju... znači nisam baš siguran da je usporedba dovoljno precizna... radi se o tome da je plaća u ZG u usporedbi sa plaćom u Đakovu nebo i zemlja.
Samo maleni primjer zamki generaliziranja. Svjestan sam da se ta magična "prosječna plaća" svugdje provlači, ali činjenica je da je ona ništa drugo doli šarena laža koja u suštini ne govori ništa.

Vidim da se krenulo vrlo oštro po izdavaču. Moje osobno mišljenje je da se tenzije ipak malo spuste na zemlju. Treba biti odmjeren. Danas je u Hrvatskoj dosta teško bilo šta pokrenuti tako da sam ja unatoč svemu što bi predstavljalo negativnu stranu zadovoljan što ovo izdanje postoji i izlazi i dalje.

Mislim nadalje, da u Hrvatskoj nije potrebno, čak bih rekao niti moguće, oštro kritizirati bilo što što se izdaje od stripa.

Stvar je prilično jednostavna... kad se stvari stave u kontekst jakih strip scena u razvijenijim zemljama, pa onda to preslikamo na našu realnost koja se u velikoj mjeri svodi na rad iz ljubavi a tek onda na zarađivanje od izdavanja stripa, stvari postaju jasne.

Da imam nekoliko (desetaka) tisuća eura i želim uložiti dobro novac u neki posao, izdavanje stripa mi ne bi bilo pri vrhu liste ulaganja.

A vama?
DODSFERD Posted - 16/12/2015 : 20:14:53
quote:
Originally posted by teller
A 60 godina je nista, ja se ne zabrinjavam ako ta izdanja sakupljam i pod stare dane,tad cu imati jos vise vremena...a valjda i neki popust kod Optike VanGogh za naocale...


Istina, bolje uzimati i VG optiku nego neku kinesku pa još do kraja sjebati oči.
DODSFERD Posted - 16/12/2015 : 20:08:47
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by teller
pametnom dosta, mozda jos samo podatak da cijena zavisi i od tiraza. Bezveze je usporedivati nekoliko tisuca tiskanih zagora(bar 5000) sa 220 malih rendzera...
Kritike su dopustene ali bar kad kritiziraju oni koji kupe....
Ovako je glupo po meni...gledam golfa,kupim corsu i kritiziram ga golf ne vredi....
Jony je dobar decko, samo previse puta vidi sve crno ili casu napola praznu....ovdje se radi o ukusima...
Meni se gladke korice,retro papir i sve na tom izdanju dopada, naravno da je meni sa boljom platom to poskupljenje skoro nezapazeno a nekome dosta znaci...ali sam siguran da kome je prioritet imati kolekciju malog rendzera....i to ce progutat...to su 2-3 salice kave manje u pola godine,koliki ima tempo MR....
Samo tako dalje Van Gogh,popravite i taj impresum u izdanjima u proljece i sve ok.



Očigledno da nisam pametan, jer meni nije dosta ove priče. Mislim da ni Johnny, ni teller nisu pomenuli najvažniju stvar (potencijalnim) kupcima. A to je tempo.

Ne znači mi ni impresum ni retro dizajn. Samo garancija (čvrsto uverenje) da ću ikad videti one najbolje epizode. Ja sam odrastao na kasnoj fazi malog rendžera (poslednjih stotinjak epizoda) i u momentu kad su spalili tvrđavu i otišli u penziju - bio mi je na prvom mestu omiljenih serijala. Par meseci kasnije kad je opet krenuo od prvog broja odustao sam zbog prevelike naive. A ako mi je taj početak bio naivan kad sam imao 13-14 godina, onda sad ne smem ni da zamislim. E sad, da je neko već izgurao ceo serijal, naravno da bih se vratio unazad i pokupovao i te prve epizode. VG kompletića ima sve više po aukcijama, jer je jasno da nikom ne treba prva trećina serijala ako je otvoreno pitanje dal će ikad videti preostale dve.

Ali, kakvo je trenutno stanje, gotovo da sam siguran da to ni jedan od dva trenutna izdavača neće izgurati do kraja. Ili ako i izgura to će biti za 20 godina, kad ću ja imati skoro 60, pa se nadam da ću tad konačno prerasti stripove, ak već nisam na pragu četrdesete.
Trenutno samo Libellus garantuje (obećava) završetke radova svojih serijala i sve ove priče sa obaranjem tiraža, većom cenom i lošijim kvalitetom me udaljavaju od početka skupljanja nekad omiljenog serijala.

Dakle, da ponovim - ne mora da izađe sve da bih to kupio, ali moram da imam kakvu-takvu sigurnost da ću ponovo uživati u najboljim pričama. Trenutni tempo VGa mi je prespor, a Ludens je tek na početku i pitanje je dokle će gurati. Znam sad će teller reći pa kupuj po tri komada pa će biti veće sigurnosti. Da, kupiću po tri komada Terora u dolini-Uzbune u dvorcu, ali do tad ću ipak sačekati.


Samo je jedan teller i ako ga počnemo kopirati svejedno ne možemo nadmašiti original.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000