forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Adler i Bruce Hawker?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
krsta misic Posted - 29/07/2007 : 14:48:43
Ranije su bile neke najave oko ova dva naslova, mislim iz bookglobe..
Ima li nekih novosti, kada tacno, SC ili HC, pretpostavljam u boji, integrali ili pojedinacno, itd?

Ako moze neko upucen da napise.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 26/08/2016 : 23:25:16
Interesantno mi je kad vidim kakve su visoke ocene za Adlera na Bedeteci - mada to ništa ne mora da znači.

Meni je crtež bio takođe bezličan iz vremena listanja Politikinog zabavnia,ali danas mi je ok i sviđa mi se.
Glede mojih ocena,možda sam ih podigao za po pola na gore,ali to je i razumljivo sa obzirom da sam ih platio po ceni jednog kiosk stripa (manje od 16 kuna) - i uvek ću dati prednost Adleru nego 90% bonelija koje mogu naći na trafici.
alexts Posted - 15/08/2016 : 18:15:35
Bruce Hawker je OK.
alexts Posted - 15/08/2016 : 18:14:52
Adlera sam počeo da čitam u PZ, pa sam prekinuo epizodu, smatrajući da je slab strip.
Peyo Posted - 15/08/2016 : 16:42:35
Prva dva Adlera sam davno kupio i ubrzo prodao iz razloga koje navodi i NESVRSTANI. Možda je tome manjim dijelom razlog i prijevod. Uglavnom, dosta tanko i bezlično, i priča i crtež.

Jedna epizoda Adlera koju sam čitao u PZ (čini mi se Gulag ili tako nešto) mi je bila sasvim OK uz dosta bolji crtež.

Iako mi je Bruce Hawker slabiji od Vanceovog Howarda Flynna u dvojci sam našao prilično razloga za zadovoljstvo pričom uz odličan crtež (i nažalost nešto slabiji tisak).
NESVRSTANI Posted - 15/08/2016 : 14:40:44
quote:
Originally posted by anto

Stern:Adler 1 - Avion sa Nange
Stern:Adler 2 - Špilja Katana

(Bookglobe)

Adlera se sećam iz Politikinog zabavnika,ali iz vremena kada ga nisam više kupovao,već samo prelistavao kod ljudi koji su mu i dalje bili verni.Crtež mi se nije ništa posebno svideo,tako da ga nisam ni uzimao na pozajmicu.Videvši da je u AF na sjajnom popustu (250 kinti per komad),a uhvativši negde u komentarima da kvalitetom prati Teodora Pusina,nisam se nešto mnogo razmišljao o nabavci ove dve,za sada jedine dve objavljene epizode,a koje čine jednu celinu (od ukupno deset postojećih).

Adler je nemački vojni pilot iz WWII (radnja stripa se dešava od 1948. pa na dalje),koji je batalio naciste i Hitlera i dezertirao,a sada sa jednim kolegom drži vazdušnu kompaniju u Indiji.
U ovoj dvotomnoj avanturi,Adler doživljava avionsku nesreću na planinskomv vencu između Pakistana,Indije i Avganistana,i tu nalazi jedan oštećeni avion,kojim se vraća u civilizaciju.
Ali taj avion će biti meta sukoba između gusara Malanga i prestolonaslednika jedne indijske državice;odnosno blago koje je taj avion prenosio,a u pozadini svega je borba za omanje kraljevstvo u koje će biti uvučen Adler,sa svojim kolegom i devojkom Helen.

Sternov crtež je čist,dosta vuče na Eržeovog Tintina;nekada mi je bio sterilan,a danas mi se sviđa.
Pripovedanje je korektno,bez konfuzije i suvišnih detalja,ali me nije ni nešto opčinilo.Doduše,i Teodor Pusin mi je bio takav u prvom i u dobrom delu drugog albuma;a i ovde kažu da je serijal sve bolji i bolji.

No za cenu koja je smešna, i sa obzirom da su ova dva albuma zaokružena priča,moja preporuka za nabavku.

Avion sa Nange - dijamantske 7/10
Špilja Katana - između 7/10 i 8/10


E sad opet moraš objašnjavat ocjenjivanje.
Imali smo "Čvrstu", "Meku", "Slabu", "Jaku", a evo sad imamo i "dijamantsku".

Inače, Adler mi je izrazito loš, skoro nečitljiv.
Hawker mi je nešto bolji, ali ne zato šta valja nego čisto subjektivno, jer volin Vancea i jedrenjake.
anto Posted - 11/08/2016 : 20:10:00
Stern:Adler 1 - Avion sa Nange
Stern:Adler 2 - Špilja Katana

(Bookglobe)

Adlera se sećam iz Politikinog zabavnika,ali iz vremena kada ga nisam više kupovao,već samo prelistavao kod ljudi koji su mu i dalje bili verni.Crtež mi se nije ništa posebno svideo,tako da ga nisam ni uzimao na pozajmicu.Videvši da je u AF na sjajnom popustu (250 kinti per komad),a uhvativši negde u komentarima da kvalitetom prati Teodora Pusina,nisam se nešto mnogo razmišljao o nabavci ove dve,za sada jedine dve objavljene epizode,a koje čine jednu celinu (od ukupno deset postojećih).

Adler je nemački vojni pilot iz WWII (radnja stripa se dešava od 1948. pa na dalje),koji je batalio naciste i Hitlera i dezertirao,a sada sa jednim kolegom drži vazdušnu kompaniju u Indiji.
U ovoj dvotomnoj avanturi,Adler doživljava avionsku nesreću na planinskomv vencu između Pakistana,Indije i Avganistana,i tu nalazi jedan oštećeni avion,kojim se vraća u civilizaciju.
Ali taj avion će biti meta sukoba između gusara Malanga i prestolonaslednika jedne indijske državice;odnosno blago koje je taj avion prenosio,a u pozadini svega je borba za omanje kraljevstvo u koje će biti uvučen Adler,sa svojim kolegom i devojkom Helen.

Sternov crtež je čist,dosta vuče na Eržeovog Tintina;nekada mi je bio sterilan,a danas mi se sviđa.
Pripovedanje je korektno,bez konfuzije i suvišnih detalja,ali me nije ni nešto opčinilo.Doduše,i Teodor Pusin mi je bio takav u prvom i u dobrom delu drugog albuma;a i ovde kažu da je serijal sve bolji i bolji.

No za cenu koja je smešna, i sa obzirom da su ova dva albuma zaokružena priča,moja preporuka za nabavku.

Avion sa Nange - dijamantske 7/10
Špilja Katana - između 7/10 i 8/10
Dr. Zistis Posted - 11/08/2016 : 19:58:05
Ma da li je moguce
Mr. Bushido Posted - 27/06/2011 : 18:25:22
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.2fa5d0faef1b4be3bdf30d0625dfdaf9.bruce-j-hawker-integral-2.aspx

quote:
152 stranice / kolor / tvrdi uvez

Ovaj drugi Integral svezak sadrži epizode:
EPIZODA 5 || SVE ILI NIŠTA
EPIZODA 6 || KRVNICI NOĆI
EPIZODA 7 || PODZEMNO KRALJEVSTVO


d.r.p Posted - 21/04/2011 : 21:50:25
Nisam znao,hvala ti!
Mr. Bushido Posted - 21/04/2011 : 16:01:56
quote:
Originally posted by d.r.p

U vezi Howker-a,da li je to sve sa ovim integralom? Šta je sa albumom "Signal 314"?
http://stripovi-comics.com/stripovi/index.php?main_page=product_info&cPath=1_4_31&products_id=412&zenid=744498cd7004061ae9c2e02a17d816fa


Taj album nije nikada objavljen. Navodno je to posljednji album koji Vance nije uspio završiti zbog bolesti.
d.r.p Posted - 21/04/2011 : 14:43:15
U vezi Howker-a,da li je to sve sa ovim integralom? Šta je sa albumom "Signal 314"?
http://stripovi-comics.com/stripovi/index.php?main_page=product_info&cPath=1_4_31&products_id=412&zenid=744498cd7004061ae9c2e02a17d816fa
jaki Posted - 20/04/2011 : 21:20:06
Ma skini sken i pročitaj jedan album pa ako ti se svidi kupi.
Raymond Posted - 20/04/2011 : 20:19:27
kakav je taj Bruce hawker je dobra prica, o cemu sve to..znaci 2 integral i komplet?
jaki Posted - 20/04/2011 : 15:39:40
quote:
Originally posted by feka82


hvala moglo bi se ovo nabaviti , sta vi mislite o ovome



Imaš moj prvi na aukciji
risbozg Posted - 20/04/2011 : 15:06:25
sve najbolje..
feka82 Posted - 20/04/2011 : 12:11:07
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by bookglobe

Hawker 7 epizoda = 3 + 4, XIII 3 epizode isto kad i Hawker.



evo tu ti piše..



hvala moglo bi se ovo nabaviti , sta vi mislite o ovome
risbozg Posted - 20/04/2011 : 10:33:09
quote:
Originally posted by bookglobe

Hawker 7 epizoda = 3 + 4, XIII 3 epizode isto kad i Hawker.



evo tu ti piše..
feka82 Posted - 20/04/2011 : 09:54:07
da li je s ovim integralom zavrsen serijal , mislim BRUCE J. HAWKER , isao sam na stranicu i tamo stoji sedam ovih koji su izasli kod nas , hoce li se nastavljati ili je to to
risbozg Posted - 20/04/2011 : 09:31:02
integral 2 u najavi..
Mr. Bushido Posted - 07/02/2011 : 01:13:13
Držim fige da uskoro vidimo nove albume Adlera.
fichot Posted - 24/11/2010 : 23:16:49
I mene to interesuje. Adler mi je bio jedan od omiljenih stripova tokom 90tih iz PZa. Chist, pedantan crtez, uzbudljive avanture u egzotcnim krajevima sveta, malo erotike.. sta jos treba? :)
krsta misic Posted - 05/01/2010 : 19:34:31
Prijatelji, braco, kumovi...
Oce l' biti nesto od Adlera 3 & 4 (tek sada krecu prave stvari!) i drugi integral B.J.Hawkera?

Ajde, ajde...
krsta misic Posted - 10/06/2008 : 19:07:47
Dakle...?
krsta misic Posted - 09/06/2008 : 17:48:20
Ima li nekih novosti oko Adlera?
Moze li ga se ocekivati u skorije vreme?
kico Posted - 07/02/2008 : 09:25:08
Bookglobe.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000