forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Denis Villeneuve

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 25/09/2016 : 12:54:43
Sicario
Uh, ovaj je dobar pa se osjećam dužan obavjestiti vas.
Nisam neki poseban ljubitelj ovakvih filmova, ali ovaj me se baš dojmio. Kada sam gledao Traffic prije par godina u kinu, zaspao sam. Sicario ima početak, sedinu i kraj, glavu i rep. Upućuje na određenu problematiku (ili više njih) na jedan pravolinijski i nepretenciozan način. Priča je ispričana majstorski, gluma fenomenalna, izbor glumaca savršen. Režija je takva da je svaka scena emocionalni rollercoaster - napetost je prisutna konstantno i stalo nam je šta će se desiti. Bivate uvučeni u film i proživljavate sve zajedno sa Emily Blunt. A opet ima i djelova kada samo putujete i uživate u ljepoti na ekranu. Nisam očekivao da će mi ovaj film biti baš toliko dobar. Možda su niska očekivanja pravi recept za oduševljenje. Pogledajte svakako...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
FrancoNero Posted - 10/12/2016 : 23:30:44
Meni je Villeneuve najzanimljiviji redatelj današnjice. Za Filmokaz sam pisao o Enemyu (http://www.filmokaz.com/?p=29) i Arrivalu (http://www.filmokaz.com/?p=771).
VALTER Posted - 10/12/2016 : 15:31:39
Dobar je Arrival. Dobar je svaki film koji izazove raspravu pri izlasku iz dvorane. Puno je tu stvari to smiksano, neke su možda banalne i naivne - poput nužnosti suradnje između ljudi i nacija, uživanja u životu i trenucima koje taj život čine, stoičkog prihvaćanja patnje - ali uz znastvenofantastične elemente prvog susreta i nelinearnog vremena, sve je to skupa jedan ukusan ćušpajz, vizualno dojmljiv.

Zanimljivo je za vidjeti da je kao glavni neprijatelj "slobodarskog Zapada" predstavljena upravo Kina (što valjda i jest istina), koju u stopu slijede Rusija i Sudan (!), također voljne da se vojno obračunaju sa simpatičnim Heptapodima.
Amos Posted - 21/10/2016 : 15:17:55
Sicario je filmčina na kvadrat, a od Prisonersa mi je skočio tlak da sam morao popit tabletu .
Villeneuve je genijalac modernog filma.
Svakako preporuke za oba.
Johnny Difool Posted - 02/10/2016 : 09:33:47
Ono što se meni kod Villeneuvea osobito sviđa jesu sjajne psihologizacije likova, nevezano uz žanrove i same priče, jesu li one obiteljske i komornije kao u Incendies i Neprijatelju, ili su šireg zamaha kao u Sicariju.

Enemy je potpuno drugačiji film od Sicarija, kompleksna psihološka drama o igrama i nepouzdanostima identiteta, koja gledatelja sjajno uvlači u stanje ekspandirajuće tjeskobe i nesigurnosti, vješto mu izmičući tlo pod nogama.

A onda, taman kad si pomislio da je sve sjelo na svoje mjesto i da si pohvatao konce, uslijedi posljednji kadar koji sve ruši i postavlja hrpu pitanja, odnosno otvara mogućnosti za brojne interpretacije.

mike Posted - 02/10/2016 : 00:31:01
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by mike

Naklon Vileneuvu, tri njegova filma doista su me se jako dotakla. Nadam se da ce tako i dalje, iako sam kot Arrival nekako skeptican.


A Enemy ?
Od Arrival očekujem previše, ipak je to žanr koji volim.



Enemy nisam gledao, jer mi djeluje ultra depresivan, zapravo ultra smoran. No i to cu ispraviti :).
mike Posted - 02/10/2016 : 00:29:39
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by mike

Naravno, Incendies je odlican. Jedan od najboljih. I brutalan, sokantan, sve to stoji. Zapravo jedino sto mi je smetalo je, sto sam prebrzo shvatio "kamo vodi". Ako se to moze nazvati smetnjom.

I naravno sto u petak navecer nisam radije gledao recimo novog Tarzana :). Jbg posle Incendies sna bas i nije bilo..


To kamo vodi obično povežem pa mi malo pokvari šok, ali ovog puta nisam. Naime, nisam dobro razumio protok vremena pa mi određene mogućnosti nisu ni pale na pamet. I drago mi je zbog toga...



Vjerujem da je tako ispalo jos bolje. Ja sam neke scene pogledao vise puta, pa sam tako skontao..
Obi-wan Posted - 01/10/2016 : 22:49:25
quote:
Originally posted by mike

Naklon Vileneuvu, tri njegova filma doista su me se jako dotakla. Nadam se da ce tako i dalje, iako sam kot Arrival nekako skeptican.


A Enemy ?
Od Arrival očekujem previše, ipak je to žanr koji volim.
Obi-wan Posted - 01/10/2016 : 22:48:04
quote:
Originally posted by mike

Naravno, Incendies je odlican. Jedan od najboljih. I brutalan, sokantan, sve to stoji. Zapravo jedino sto mi je smetalo je, sto sam prebrzo shvatio "kamo vodi". Ako se to moze nazvati smetnjom.

I naravno sto u petak navecer nisam radije gledao recimo novog Tarzana :). Jbg posle Incendies sna bas i nije bilo..


To kamo vodi obično povežem pa mi malo pokvari šok, ali ovog puta nisam. Naime, nisam dobro razumio protok vremena pa mi određene mogućnosti nisu ni pale na pamet. I drago mi je zbog toga...
mike Posted - 01/10/2016 : 22:46:54
Naklon Vileneuvu, tri njegova filma doista su me se jako dotakla. Nadam se da ce tako i dalje, iako sam kot Arrival nekako skeptican.
mike Posted - 01/10/2016 : 22:38:07
Naravno, Incendies je odlican. Jedan od najboljih. I brutalan, sokantan, sve to stoji. Zapravo jedino sto mi je smetalo je, sto sam prebrzo shvatio "kamo vodi". Ako se to moze nazvati smetnjom.

I naravno sto u petak navecer nisam radije gledao recimo novog Tarzana :). Jbg posle Incendies sna bas i nije bilo..
nagor Posted - 01/10/2016 : 22:35:21
quote:
Originally posted by Poli


Pa film je brutalan. Ovaj, tezak. :)

No, moze se to isprati recimo "Vrucim Mikeom" ... eeee, origi naslov je Magic Mike (pogledao jucer na telki ... posto je bio petak pa da ga ne "upropastim" necim "brutalnim" poput Incendies ). Dobro, salim se malo.
Ali sam npr. cesto prelazem ogled nekog filma bas zbog te "tezine", "brutalnosti", a na kraju kada ga godinama kasnije pogledam ... uopste nije to. Tako jos danas prelazem ogled Larsovog Antichrista (vidio sam pocetak). No, filmove poput Dancer in the dark, Requiem for a dream i slicne mislim da skoro nema sanse da ih jos jednom pogledam. Jedino celicnih zivaca.




Requiem for a dream bi trebalo puštati u srednjim školama. Taj film bi više napravio na području prevencije upotreba teških droga nego sve powerpoint prezentacije zajedno.
Obi-wan Posted - 01/10/2016 : 22:19:45
Pogledao i Incendies. Odličan šokantan film. Sicario mi ipak ostaje favorit, a i Villeneuve također...
Poli Posted - 01/10/2016 : 20:35:40

Pa film je brutalan. Ovaj, tezak. :)

No, moze se to isprati recimo "Vrucim Mikeom" ... eeee, origi naslov je Magic Mike (pogledao jucer na telki ... posto je bio petak pa da ga ne "upropastim" necim "brutalnim" poput Incendies ). Dobro, salim se malo.
Ali sam npr. cesto prelazem ogled nekog filma bas zbog te "tezine", "brutalnosti", a na kraju kada ga godinama kasnije pogledam ... uopste nije to. Tako jos danas prelazem ogled Larsovog Antichrista (vidio sam pocetak). No, filmove poput Dancer in the dark, Requiem for a dream i slicne mislim da skoro nema sanse da ih jos jednom pogledam. Jedino celicnih zivaca.


mike Posted - 01/10/2016 : 00:21:16
O fuck.. Sto mi je na petak navecer trebalo gledati Incendies..
mike Posted - 29/09/2016 : 20:27:28
Ovako na prvu loptu, Sicario mi je najbolji film prosle godine. Kad malo bolje razmislim, Prisoners mi najbolji film pretprosle godine. Znaci brzaka na Incendies, koji jos nisam uvatio :).
Dr. Zistis Posted - 28/09/2016 : 21:18:06
quote:
Originally posted by Poli


Incendies je brutalno dobar film, svakako preporuke za njega. Te jos, nemoj nista citati o njemu prije gledanja. ;)






E to bi moglo da se veceras odgleda
Poli Posted - 27/09/2016 : 09:30:05

Incendies je brutalno dobar film, svakako preporuke za njega. Te jos, nemoj nista citati o njemu prije gledanja. ;)


Johnny Difool Posted - 26/09/2016 : 22:53:05
Meni je možda još uvijek najbolji njegov prvi kod nas distribuirani film, sjajna ratna drama Incendies, kod nas prevedena kao Naša majka, nominirana za Oscara i nagradu BAFTA u kategoriji najboljeg filma s neengleskog govornog područja.

Lako se nađe screener na netu s hrvatskim prijevodom, pa ti ga najtoplije preporučam.


http://www.imdb.com/title/tt1255953/?ref_=nm_flmg_dr_9


Edit: vidim da se ja i dante slažemo, i njemu je najbolji.

Obi-wan Posted - 26/09/2016 : 21:40:32
Kao što sam i rekao, isčekivat ću uratke ovog režisera pa počonjem sa filmom Arrival. Izgleda jako dobro...
PAJDO Posted - 25/09/2016 : 16:34:06
Ako šta znači; zadnje dvije noći sam ostao budan do 2ipo da odlgledam cijelu sezonu, a ustajao se ujutro u 5;(
PAJDO Posted - 25/09/2016 : 16:32:41
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by PAJDO

Od mene preporuka za gledanje narko tematike serija Narcos


Skinuo sa NET-a, ali nikako da nađem vremena.
Kakva je druga sezona u odnosu na prvu?



Što reče nagor druga sezona je više akciona nego prva, ali ne bi rekao da je gledljiva (to mi zvuči kao nešto prosječno) više vrlo dobro do odlično. Radujem se trećoj sezoni
Otto Kraus Posted - 25/09/2016 : 16:28:25
U drugoj sezoni Narcosa toliko su izmjenili stvarnu pricu i ubacili neke nebuloze da sam nakon pete epizode jedva pogledao do kraja.Uz premotavanje,naravno.
Johnny Difool Posted - 25/09/2016 : 16:01:59
Sicario je jaaaaaako dobar, a bio bi i izvrstan da se ne doima dramski prekonstruiranim.

No to mi pri ponovnom gledanju nije pretjerano smetalo, tako da može proći i kao odličan.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=43244&whichpage=14

dante Posted - 25/09/2016 : 15:44:27
quote:
Originally posted by Obi-wan
Gledao sam Prisoners i Enemy, ali nisam obraćao pažnju na režisera. Dakle, tek sada sam ga registrirao. Bude to tako kod mene nekad. Ubuduće ću očekivati njegove filmove...



Onda obavezno pogledaj Incendies, meni jos uvijek njegov najbolji:
http://www.imdb.com/title/tt1255953/?ref_=nv_sr_1
nagor Posted - 25/09/2016 : 14:36:34
Druga sezona Narcosa nije toliko jaka ko prva. Dobro je i gledljivo ali manje više sve je već viđeno i rečeno u prvoj sezoni. U drugoj se samo pucaju. :)

Sicario je brutalno dobar film. Da, ulazak i izlazak iz "najopasnijeg" mjesta na svijetu je odličan. Film bi mogao biti reklama za Trumpovu politiku o zidu na granici. Stvarno je taj granični Mexico divlji. :)

Dodao bih i da je kraj film jebenica. Ne viđa se često (u filmu) takav hladnokrvni ubojica.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000