forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 pomicanje sata

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
igor 12 Posted - 29/10/2016 : 15:04:42
da li ste za ukidanje pomicanja sata?

http://www.express.hr/life/traze-ukidanje-pomicanja-sata-unistava-nam-gospodarstvo-i-steti-zdravlju-7772


http://www.novilist.hr/Zivot-i-stil/Zdravlje-ljepota/Zdravlje/Pomicanje-sata-ugrozava-zdravlje



p.s.noćas se kazaljke vraćaju sa tri na dva sata.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 30/10/2016 : 23:10:08
lwood Posted - 30/10/2016 : 23:01:08
za Hr bi bilo najbolje da vrati sat nekih 30 godina unazad. bar bi bili manje frustrirani.
Obi-wan Posted - 30/10/2016 : 22:36:18
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by DzekDenijels

Apsolutno DA.
Muka mi je više da mrak pada u 16.30h.




Mislim da je zimsko vrijeme pravo


Tako je, zimsko je pravo. Onda bi mrak padao vječno ranije. Pomjeranje sata je ljetnje vrijeme pa dan traje još duže.
Ako se obustavi pomjeranje, ja bih volio da ostave na (nepravom) ljetnom vremenu...
kucak Posted - 30/10/2016 : 22:20:33
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mrkva

Bože sačuvaj. Nastava mi počinje u 7, a treba mi 35 min. do grada u kojem radim. Al ajd, ja bih još podnijela tu patnju. No, kome da predajem ako je prva dva sata doslovno noć? Sovama?


A kod vas u skoli nema svjetlo? Bilo sta? Sijalice? Svijece? Logorska vatra?







King Warrior Posted - 30/10/2016 : 17:27:02
Rusija je pre 5 godina ukinula prelaske za zimskog na letnje računanje vremena, ali i dve vremenske zone. Tadašnji predsednik Dmitrij Medvedev rekao je da će Rusija imati samo letnje vreme jer je to zdravije za stanovništvo, ali i za stoku.

On je dodao i da će stanovnike Rusije tako zaštititi od stresa i bolesti koje izaziva promena u računanju vremena. On se pozvao na istraživanje Ruske akademije medicinskih nauka prema kojem promena vremena najviše pogađa decu i starije koji mogu imati problema sa spavanjem, metabolizmom, radom srca i imunitetom. Prema jednom ruskom istraživanju, broj samoubojstava posle promene vremena poveća se čak 66 odsto!

Ruski predsednik je upozorio da promena vremena šteti i životinjama, npr. kravama, jer promena vremena muženja krava negativno uteče na laktaciju. Kada je reč o pomeranju kazaljki, neki nemački naučnici smatraju da je to vrlo nezdravo jer se povećava broj srčanih napada kojima je uzrok, verojatno, kraće spavanje. Takođe, navode da jetri treba čak 7 dana da se prilagodi letnjem vremenu. Stoga, promene na časovnicima smatraju besmislenim mešanjem u prirodni ljudski biološki sat. Štaviše, nemački naučnik Jirgen Zuleja smatra da ljudskom telu godi samo tzv. zimsko vreme.

U Evropi pored Rusije sat ne pomera i Island, ove godine zimsko računanje ukida i Turska.


http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/pocelo-zimsko-racunanje-vremena-kazaljke-na-satu-vratili-smo-za-jedan-cas-unazad-clanak-2514043
Spiderman Posted - 30/10/2016 : 17:01:33
mene osobno ne muči... mislim na psihu nego me više muči kaj ću izletit s posla u noć... i kaj imam od dana? noć... grrrrr doduše više volim ljeto jer su duži dani pa mogu više šalabajzat po vani... a ni hladnoća mi ne paše... toplo već da... tople ljetne noći milina :)
zeljko Posted - 30/10/2016 : 13:10:17
los sam cijeli dan
nikad dvanest
Johnny Difool Posted - 30/10/2016 : 12:12:43
Meni pomicanje odgovara, svakako, bez obzira na zastarjelost, utjecaje na bioritam i svašta nešto.

Ali neka se čuje i drugo mišljenje, jer je tako zabavnije.

zeljko Posted - 30/10/2016 : 12:08:23
bas sranje...
Mrkva Posted - 30/10/2016 : 11:52:56
Vidim da se Difool priklonio mnijenju da ne treba micati sat, a bome i ja lagano preispitujem svoj prvotni glas.

Offtopic: čitam danas "Dunju u kovčegu" Milana Begovića, kad ono, "zacenio se pri pogledu na nju". Baš mi se dopala ta riječ.
Johnny Difool Posted - 30/10/2016 : 11:39:44
Još malo o zastarjelosti i štetnosti pomicanja sata:


http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Kontroverzna-praksa-ce-tesko-nestati-iz-nasih-zivota-Pomicanje-sata-je-zastarjelo-i-stetno




Risar_69 Posted - 30/10/2016 : 09:58:31
pomakao sat(čista glupost) i malo me za(zemljo)treslo u 07:40 jadni talijani. A sada 28.500 trkača na trk-maraton, 28.000 eu glavna nagrada, naravno ide u Keniju...
DODSFERD Posted - 30/10/2016 : 05:29:28
Jebem ti pomicanje sata, pa nikako ne prolazi ova smjena.
Space Marine Posted - 29/10/2016 : 22:57:58
može, mogu i češće napraviti, odgovara mi kad mogu sat duže spavati
markotamara Posted - 29/10/2016 : 21:47:15
radia sam 7g nocnu i otkada sam reka dosta svejedno mi je za uru nazad ili naprid
risbozg Posted - 29/10/2016 : 21:16:31
quote:
Originally posted by igor 12

quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by DzekDenijels

Apsolutno DA.
Muka mi je više da mrak pada u 16.30h.




Mislim da je zimsko vrijeme pravo


upravo tako.ljetno treba ukinuti.nemalo puta se desilo da mi se umjesto u krevetu digao u tramvaju.



Johnny Difool Posted - 29/10/2016 : 20:45:21
O povijesti pomicanja sata, mogućim posljedicama, zimskoj depresiji i tako tome...


http://www.index.hr/vijesti/clanak/pomicanje-sata-treba-ukinuti-besmisleno-je-steti-zdravlju-i-izaziva-depresiju/928699.aspx




Spiderman Posted - 29/10/2016 : 20:26:01
Zimsko treba ukinuti mada je zimsko pravo vrijeme, ali smeta me kaj se noć prije spušta...
igor 12 Posted - 29/10/2016 : 20:24:02
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by DzekDenijels

Apsolutno DA.
Muka mi je više da mrak pada u 16.30h.




Mislim da je zimsko vrijeme pravo


upravo tako.ljetno treba ukinuti.nemalo puta se desilo da mi se umjesto u krevetu digao u tramvaju.
Johnny Difool Posted - 29/10/2016 : 20:08:56
Osim toga, sutra će imati sat više za pucanje.

igor 12 Posted - 29/10/2016 : 19:45:37
quote:
Originally posted by lwood

meni se živo je.e za promjenu sata,odnosno puca mi q



pa kad dotičnog redovno ne upotrebljavaš pa ga na ovaj način eksponiraš.



Spiderman Posted - 29/10/2016 : 19:14:41
Kaj moram sat u London pomaknuti? Nisam kupio kartu za London pa ga ne mogu prije ponedjeljka poslati... Ili samo kazaljke moram vratiti jedan sat unatrag?
teller Posted - 29/10/2016 : 19:12:31
zbogt pomicanja sat više na poslu, nadam se da od šefa dobijem 13 plačanih sati i ne samo 12...
Poli Posted - 29/10/2016 : 19:00:13

Da.

Ali nazalost, ovo vrijeme koje dolazi je navodno ono pravo, pa bi znacilo da u ljeto pocne svitati vec u 3 ujutro a u 4 bi bio dan, samo bi navecer bio kraci dan, a zimi bi bilo kao do sada - sranje! Noc u pola pet.

Bolje bi bilo odrzati ljetno vrijeme i sada na zimu. :)
Lakse mi je podnijeti noc ujutro nego nista od dana poslijepodne.


King Warrior Posted - 29/10/2016 : 18:58:33
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by King Warrior

Ne volim djecu, neozbiljni su.

Sto se tice svjetla, svaki Zagorov fan zna kako da dodje do vatre: uzmes kamen i zabijes u njega drvce. Trljas to 5 sekundi i eto ti svjetla. Pobogu, sta vi tamo u skoli uopste ucite, pametnije bi vam bilo da citate Zagora.



Eh, dođi ti raditi umjesto mene, nije problem :) samo nemoj zapaliti učionicu, nekako nemam povjerenja u survival akillove na ovom forumu :)


EDIT: skillove


Nikakav problem. Do ljeta bi dobili minimum dvadesetoro djece spremnih za doktorat...zagorologije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000