forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR KLASIK

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zlatko900 Posted - 19/11/2016 : 22:17:40
Zanima me zašto neke epizode nisu našle svoje mjesto u ovom serijalu,a zaslužile su,jer smo u serijalu došli već poprilično daleko,pa mislim da te epizode nećemo ni vidjeti u KLASIKU. Kako spadam u generaciju koja pamti ZS i LMS-ako se u serijalu tiskalo nekim kronološkim redom zašto još nismo dočekali "nasilje u darkvudu", "leteći manijak", "zagorov dvojnik"i ostale epizode koje su očito preskočene?? Ja si već zamišljam kako bi izgledao klasik "nasilje u darkvudu",ali da bude samo sa jednom naslovnicom,baš tom iz ZS-a,a i u takvim bojama,a ne kao ona na zagor extra... Naravno,i naslov da bude identičan kao u ZS-u... Jednu takvu "akciju" mogli bi nam pružiti izdavači, samo za nas koji smo pratili sve te junačine od njihovog samog pojavljivanja na ovim prostorima...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
caramba Posted - 24/12/2016 : 21:35:51
quote:
Originally posted by pwild

Pitanje vezano za klasik ediciju. Jesu li neke pasice izbačene u klasik brojevima budući da se epizode ne nastavljaju nego je kompletna priča u knjizi kako bi se osigurao "gladak" prijelaz između tih dijelova. Ako nisu izbačene, je li onda promijenjen redoslijed pasica u odnosu na originalne brojeve? Kako je riješen taj problem?



- u 1. broju "Zagor priča..." izbačeno je ukupno 6 pasica
- u 3. broju "Tajna služba" izbačene su ukupno 3 pasice
- u 13. broju "Molok" izbačena je jedna pasica
- u broju 26 ima jedna dupla pasica (umjesto koje je trebala bi sasvim druga) i nedostaje zadnjih 16 stranica koje su ubačene na početak broja 27

Ostali brojevi zaključno s brojem 31 su kompletni, a za brojeve poslije toga ti ne bih znao reći jer sam prestao kupovati ediciju (da ne dupliram s extrom)

Prijelaz u prvih par brojeva je rađen skupa s najavom iduće epizode i naslovom, a poslije bez njih. Ako zamisliš te stranice jedne ispod drugih onda za ta dva "prazna mjesta" se pomaknu sve pasice ispod pa je prijelaz neprimjetan. Eto toliko
pwild Posted - 24/12/2016 : 16:24:48
Pitanje vezano za klasik ediciju. Jesu li neke pasice izbačene u klasik brojevima budući da se epizode ne nastavljaju nego je kompletna priča u knjizi kako bi se osigurao "gladak" prijelaz između tih dijelova. Ako nisu izbačene, je li onda promijenjen redoslijed pasica u odnosu na originalne brojeve? Kako je riješen taj problem?
VALTER Posted - 21/11/2016 : 15:49:03
Rakosi, ova priča nije za tebe, prekompleksna je. Preporučujem lakše štivo. Evo nešto za tebe:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46691
teller Posted - 21/11/2016 : 15:47:04
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Na unutrašnjim koricama najnovijeg Zagor klasika , od strane tvrtke Ludens objavljena je važna obavijest :"Poštovani čitatelji Zagor klasika nakon što pročitate ovaj strip, strogo je zabranjeno zadržavanje istog ,u što kraćem roku morate ga proslijediti dalje (punici ,babi, obdarenoj susjedi...)
inače se podliježe kaznenoj odgovornosti , ako neko želi strip za zadržavanje morat će kupiti kolekcionarsko izdanje Zagor knjige s neograničenom mogućnošću zadržavanja, vaš Bernard ".




naravno, kako bi ovo ružno paće mogli nazvati kolekcionarskim...
niti je u HC,niti na masnom papiru, niti kupljeno po 150-250 kuna,kupljeno na kioscima među žutom tiskovinom levo od kondoma i desno od žvakača....
pih, nevredno nazvati stripom, kamoli to nazvati kolekcionarskim.
ko ovo stavi na policu, nek se stidi i prvom prigodom mrš u crkvu po pokoru...
RAKOSI4 Posted - 21/11/2016 : 15:41:49
Na unutrašnjim koricama najnovijeg Zagor klasika , od strane tvrtke Ludens objavljena je važna obavijest :"Poštovani čitatelji Zagor klasika nakon što pročitate ovaj strip, strogo je zabranjeno zadržavanje istog ,u što kraćem roku morate ga proslijediti dalje (punici ,babi, obdarenoj susjedi...)
inače se podliježe kaznenoj odgovornosti , ako neko želi strip za zadržavanje morat će kupiti kolekcionarsko izdanje Zagor knjige s neograničenom mogućnošću zadržavanja, vaš Bernard ".
VALTER Posted - 21/11/2016 : 13:39:30
Ovo nije kolekcionarsko izdanje, već više onako, za pročitati i proslijediti dalje.
DODSFERD Posted - 20/11/2016 : 23:58:51
Ja bih prije uplatio na zlatni klasik.
jaki Posted - 20/11/2016 : 23:55:47
sad si pokvarija topik:)
da ima na kladionici uplatija bi za super klasik u roku 5 godina:)
dejan borca Posted - 20/11/2016 : 23:16:04
quote:
Originally posted by zlatko900

Neki forumaši vidim da to objašnjavaju i sa neisplativošću,malim brojem stranica... Primjer- "magic bat", "crveni strijelac",pa i "zagor priča" baš i nemaju 400 stranica kao "carev pečat","tiranin sa jezera"...ali im je cijena ista iako imaju i po 200 stranica manje. To dovodi do zaključka da se izdaju samo epizode za koje izdavač ima mišljenje da su zaslužile da budu tamo.


u zagor klasik izdanju se ne biraju epizode koje ce se izdati,vec se izdaju redom po originalnoj numeraciji,stim da je krenuto redom od originalnog broja 55 (kao i zagor ekstra)
zasto je krenuo odatle i zasto je posle indijanskog cirkusa nastavljeno dalje redom(a mnogi su tad cekali zasedu u sumi) sve je vise puta objasnjeno u nekim starin topicima
DODSFERD Posted - 20/11/2016 : 21:09:38
Mislim da je za mnoge stare serijale više prekasno da idu na kioscima od broja 1.
Možda bi Mister No bio dovoljno dobro prihvaćen, ali i to je upitno jer su već 3 izdavača objavila te epizode (istina, 2 su kolekcionarska).
karlitos Posted - 20/11/2016 : 20:55:09
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by karlitos

Ne bih imao ništa protiv takvog izdanja, no mislim da nam ne treba još stoti reprint Zagora. Bolje bi bilo da pokrenu tako nešto za druge stripove osim Zagora i Alana Forda.



Istina , ali mora se mislit i na one ljude koji tek sad počinju s Zagorom .Iskreno baš bi volija jedan reprint Zagora od broja 1 ,po talijanskoj numerologiji .


I ja bih volio tako nešto, no ne samo za Zagora, već i za druge stripove.
zlatko900 Posted - 20/11/2016 : 20:46:13
Neki forumaši vidim da to objašnjavaju i sa neisplativošću,malim brojem stranica... Primjer- "magic bat", "crveni strijelac",pa i "zagor priča" baš i nemaju 400 stranica kao "carev pečat","tiranin sa jezera"...ali im je cijena ista iako imaju i po 200 stranica manje. To dovodi do zaključka da se izdaju samo epizode za koje izdavač ima mišljenje da su zaslužile da budu tamo. Neznam jel ima tko da razmišlja kako novi val mlađih čitatelja možda to nebi ni bili da im starci nisu kupovali i sakupljali ZS i LMS i ostale Dnevnikove edicije,pa se navukli tako na stripove. Šteta što mlađi nemaju bar malo razumjevanja za emotivni pristup malo starijih čitatelja,pa ih svako njihovo mišljenje dodatno živcira...
RAKOSI4 Posted - 20/11/2016 : 20:45:13
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Klasik edicija od svih mogućih izdanja je i meni najdraža ,i bar meni savršeno dizajnerski rješena ,otisak ... , za 40 kuna imati i po četiri redovna stripa u njemu a o remitendi da i ne govorim.
Kako Teller reče za Agartijevog Zagora , neprežaljena edicija od 1 broja ,uz kvalitatne korice ,Bonelijeve dimenzije, bila je obećavajuća.
Ipak se potiho nadam da će se Ludens za koju godinu odvažiti.
Ti prvi brojevi su naivni ali nisu nečitljivi


Ti prvi brojevi su u neritkim slucajevima bolji i ljepsi od danasnjih.



S tim se u potpunosti slažem .
VALTER Posted - 20/11/2016 : 20:33:49
A u još nerijetkijim i nisu.
roby05 Posted - 20/11/2016 : 20:31:52
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Klasik edicija od svih mogućih izdanja je i meni najdraža ,i bar meni savršeno dizajnerski rješena ,otisak ... , za 40 kuna imati i po četiri redovna stripa u njemu a o remitendi da i ne govorim.
Kako Teller reče za Agartijevog Zagora , neprežaljena edicija od 1 broja ,uz kvalitatne korice ,Bonelijeve dimenzije, bila je obećavajuća.
Ipak se potiho nadam da će se Ludens za koju godinu odvažiti.
Ti prvi brojevi su naivni ali nisu nečitljivi


Ti prvi brojevi su u neritkim slucajevima bolji i ljepsi od danasnjih.
RAKOSI4 Posted - 20/11/2016 : 20:26:11
Klasik edicija od svih mogućih izdanja je i meni najdraža ,i bar meni savršeno dizajnerski rješena ,otisak ... , za 40 kuna imati i po četiri redovna stripa u njemu a o remitendi da i ne govorim.
Kako Teller reče za Agartijevog Zagora , neprežaljena edicija od 1 broja ,uz kvalitatne korice ,Bonelijeve dimenzije, bila je obećavajuća.
Ipak se potiho nadam da će se Ludens za koju godinu odvažiti.
Ti prvi brojevi su naivni ali nisu nečitljivi
zlatko900 Posted - 20/11/2016 : 20:11:47
Bit svakoga kolekcionara je da ima sve brojeve pojedine kolekcije,u ovom slučaju Zagor klasik. A na tim "naivnim" epizodama je dobar dio ovdašnjih forumaša odrastao,pa nevjerujem da bi imali nešto protiv da ih imaju u jednoj takvoj kolekciji,čisto nostalgije radi... Ako je pokrenuta neka edicija onda bi valjalo poštovati mišljenja i ostalih fanova,ili bi se takav pristup mogao vratiti kao bumerang. Ima ljudi koji nemaju novca da prate sve što se izdaje,pa ako se neko odluči za jednu ediciju valjda bi volio da ima sve što je izašlo ili bi mogao nakon nekog vremena jednostavno odustati i od tog ulaganja. PRIMJER:čim se spomene da je u pripremi neka nova epizoda sa Helingenom dosta forumaša doslovno svršava... I sad-uzmimo za primjer nekoga tko sakuplja samo Zagor klasika (jer nema financijskih mogućnosti za ostale edicije ili iz nekog drugog razloga...)-dali je tom čitaocu i kolekcionaru stavljena na uvid prva epizoda kad su se Zagor i Helingen upoznali??? Pa baš i nije,jer ta epizoda je očito "naivna" da bi zaslužila mjesto uz ostale "kvalitetne" epizode,pa čovjek može samo zamišljati kako su to oni postali najveći neprijatelji... A ovakvih je primjera dosta...
Darkwood Monty Posted - 20/11/2016 : 18:07:55
Sveukupno gledajući, od svih Zagor izdanja, Klasik je najbolji.
Cjelovite priče, kvalitetan otisak, ok cijena...
Druga izdanja imaju svojih loših strana poput nastavljanja epizoda, groznog kolora, lošeg otiska ili predebelog knjiga formata...
Klasiku još samo fali HC ponuda kakva je krenula u prvih 15-ak brojeva i onda bi to bilo to...
teller Posted - 20/11/2016 : 17:52:08
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by karlitos

Ne bih imao ništa protiv takvog izdanja, no mislim da nam ne treba još stoti reprint Zagora. Bolje bi bilo da pokrenu tako nešto za druge stripove osim Zagora i Alana Forda.



Istina , ali mora se mislit i na one ljude koji tek sad počinju s Zagorom .Iskreno baš bi volija jedan reprint Zagora od broja 1 ,po talijanskoj numerologiji .


ono što je Agathi počeo pa stao od Zagora bilo je fantastično...šteta što smo dobili samo prva tri broja identična originalu...možda se desi čudo i....
Rahazlam Posted - 20/11/2016 : 17:50:36
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by karlitos

Ne bih imao ništa protiv takvog izdanja, no mislim da nam ne treba još stoti reprint Zagora. Bolje bi bilo da pokrenu tako nešto za druge stripove osim Zagora i Alana Forda.



Istina , ali mora se mislit i na one ljude koji tek sad počinju s Zagorom .Iskreno baš bi volija jedan reprint Zagora od broja 1 ,po talijanskoj numerologiji .



Pa oni koji tek sad pocinju sa Zagorom sigurno se nece navuc na te prve epizode,osim ako nemaju 6 godina...
RAKOSI4 Posted - 20/11/2016 : 17:12:11
quote:
Originally posted by karlitos

Ne bih imao ništa protiv takvog izdanja, no mislim da nam ne treba još stoti reprint Zagora. Bolje bi bilo da pokrenu tako nešto za druge stripove osim Zagora i Alana Forda.



Istina , ali mora se mislit i na one ljude koji tek sad počinju s Zagorom .Iskreno baš bi volija jedan reprint Zagora od broja 1 ,po talijanskoj numerologiji .
RAKOSI4 Posted - 20/11/2016 : 17:06:37
quote:
Originally posted by Korg

Tex mi je jedan od dražih Bonellija, ali kad bi počeli izbacivat klasik od prvog broja ne bi ga uzimao jer su priče prenaivne. Uključio bih se kad krenu kvalitetnije priče. Ako bi se već krenuo s Tex klasikom možda bi najbolje bilo krenut od broja 101, s tim da prije toga izbace nekoliko kvalitetnijih priča koji su izišli prije 100. broja. U tom slučaju bih uzimao po redu.
Zagor klasik uzimam samo pojedine priče.



I ja bi tako napravija .I ovo s kvalitetnijim epizodama prije broja 100 bilo bi pametno , pa broj 51 SAMOUBILAČKI ESKADRON talijanski fanovi ubrajaju u TOP 10 Teksova .I opet ,riječ je o dugom , živom serijalu .
karlitos Posted - 20/11/2016 : 15:22:25
Ne bih imao ništa protiv takvog izdanja, no mislim da nam ne treba još stoti reprint Zagora. Bolje bi bilo da pokrenu tako nešto za druge stripove osim Zagora i Alana Forda.
DODSFERD Posted - 20/11/2016 : 15:04:06
Nemam ništa protiv da Ludens to pokrene, kupio bih prvi broj Zasjeda u šumi i onda sačekao do Strvinara.
Korg Posted - 20/11/2016 : 15:03:52
Tex mi je jedan od dražih Bonellija, ali kad bi počeli izbacivat klasik od prvog broja ne bi ga uzimao jer su priče prenaivne. Uključio bih se kad krenu kvalitetnije priče. Ako bi se već krenuo s Tex klasikom možda bi najbolje bilo krenut od broja 101, s tim da prije toga izbace nekoliko kvalitetnijih priča koji su izišli prije 100. broja. U tom slučaju bih uzimao po redu.
Zagor klasik uzimam samo pojedine priče.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000