forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor kolor 4 - Tajna pukovnika Perryja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 27/10/2016 : 10:04:56
Scenarij: Antonio Zamberletti
Crtež: Domenico i Stefano Di Vitto
Kolor: GFB Comics
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original kolor #4

09.11.16. u snk
10.11.16. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 12/12/2016 : 18:18:59
160 stranica koliko imaju specijali je neki minimum za napraviti smisleniju priču kod Zagora.
Dobrica Cosic Posted - 12/12/2016 : 13:43:17
Priča solidna, da bi se odusevio ipak nedostaje jos najmanje 100 stranica, to je ono što Color Zagor nema i što će toj ediciji uvek nedostajati.
Veće šanse da neka priča uspe stvara format maxi Zagora, meni omiljeno izdanje odmah posle redovne serije.
SPQRoma Posted - 12/12/2016 : 11:38:36
Pročitao strip, po meni solidan, može proći. Ne kontam ove što pljuju strip. Pa nakon toliko brojeva i svih mogućih tema, teško je smisliti nešto novo i originalno. Po meni je ovaj sasvim ok, neka ocjena 7.5/10.

Za Igorovu recenziju: thumbs up!

Za spojlere, ne vidim nikakav problem, kao što rekoste, ako se najavi na početku spojler. Mada i ja rijetko čitam topice za stripove koje nisam čitao.
supermark Posted - 10/12/2016 : 12:09:32
quote:
Originally posted by DODSFERD

Komentiranje sadržaja stripa sa sobom nosi određene spojlere, a to može biti problem kod novih (ranije neobjavljenih) epizoda jer ih ne čitaju svi u isto vrijeme.
Najbolja opcija je komentar koji ne otkriva ništa važno iz radnje, samo što nije uvijek jednostavno nešto takvo napisati da bi se pokrenula rasprava o samoj epizodi.




quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Mislim da spoileri nisu neki problem ukoliko se najave na početku posta, tako je uobičajeno npr na filmskim forumima, staviš spoiler alert i pišeš što hoćeš.



spojleri ne bi bili problem ako bi svaki strip imao svoj topic
ne čitaš topic o stripu koji nisi pročitao i stvar riješen

a inače mi je glupa bila logika da se pola članova buni da se spojla, a pola da nema kvalitetne rasprave
jedno u većini slučajeva isključuje drugo
igor 12 Posted - 10/12/2016 : 11:20:36
Hvala kucak, baš kao što si slikovito dočarao, skok sa litice u nabujalu rijeku, takav sam filing imao i pišući je i očekujući objavljivanje i prve komentare. I uzbuđenje i trema a pomalo i strah Isplivao sam i pičimo dalje. Upravo završavam Bandu petorice pa ću ju šibnuti na kontrolu Deeyu idući tjedan, a onda ćemo malo zajedničkim snagama prorijediti pilota. Pozivam i ostale, pogotovo one koji se još nisu okušali u pisanju recki. Super osjećaj.
kucak Posted - 08/12/2016 : 12:57:19
Igore svaka čast i sve pohvale za recenziju. Onaj tko je nije napisao ne zna da to stvarno nije lako. Zato čestitke na hrabrosti, odnosno "skok s visoke litice u rijeku"..
Još hrabrije naprijed iz razloga što svaka recenzija zlata vrijedi, kako nama koji je s nestrpljenjem pročitamo, tako i obogaćuje onoga tko piše...
Sretno!!!
Zoroasterixx Posted - 08/12/2016 : 12:49:40
Mislim da spoileri nisu neki problem ukoliko se najave na početku posta, tako je uobičajeno npr na filmskim forumima, staviš spoiler alert i pišeš što hoćeš.
morski Posted - 08/12/2016 : 12:34:04
quote:
Originally posted by supermark

Trebao bi svaki strip imati svoj topic i u taj topic bi se lijepili i linkovi na recenzije
Kako se ovako moze potaknuti rasprava o icemu kad je 500 epizoda gurnuto u jedan topic? Svaka rasprava se uguši, izgubi u cjelini


quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Zaista fali više rasprave o sadržaju konkretne epizode stripa. Ovi topici uglavnom služe za početnu euforiju kad se nešto najavi i rijetko bude, čak od mnogih nisu poželjni, komentari na sadržaj. Isto tako se strip ne čita odmah i to shvaćam jer i kod mene je tako. Tamo, pak, komentari na recenzije su previše kruti... možda bi valjalo da se tamo može replicirati. Npr. gdje sam ja danas kad čitam strip izdan 2002., silom na sticky topicu pokrenuti o njemu raspravu? Niti će biti sugovornika niti kvalitetnog dijaloga.



+1
DODSFERD Posted - 08/12/2016 : 12:19:25
Komentiranje sadržaja stripa sa sobom nosi određene spojlere, a to može biti problem kod novih (ranije neobjavljenih) epizoda jer ih ne čitaju svi u isto vrijeme.
Najbolja opcija je komentar koji ne otkriva ništa važno iz radnje, samo što nije uvijek jednostavno nešto takvo napisati da bi se pokrenula rasprava o samoj epizodi.
Dwayne_Looney Posted - 08/12/2016 : 10:43:29
Zaista fali više rasprave o sadržaju konkretne epizode stripa. Ovi topici uglavnom služe za početnu euforiju kad se nešto najavi i rijetko bude, čak od mnogih nisu poželjni, komentari na sadržaj. Isto tako se strip ne čita odmah i to shvaćam jer i kod mene je tako. Tamo, pak, komentari na recenzije su previše kruti... možda bi valjalo da se tamo može replicirati. Npr. gdje sam ja danas kad čitam strip izdan 2002., silom na sticky topicu pokrenuti o njemu raspravu? Niti će biti sugovornika niti kvalitetnog dijaloga.
supermark Posted - 08/12/2016 : 09:36:54
Trebao bi svaki strip imati svoj topic i u taj topic bi se lijepili i linkovi na recenzije
Kako se ovako moze potaknuti rasprava o icemu kad je 500 epizoda gurnuto u jedan topic? Svaka rasprava se uguši, izgubi u cjelini
PijaniPatak Posted - 08/12/2016 : 08:48:57
Inace, steta je inace sto se recenzije na forumu izignorisu. One mogu potaknuti raspravu, sto oko samog teksta (kritike, saveti itd.) sto oko recenzirane price inace, a obavestenja o njihovom prisustvu na glavnoj stranici nekako ostanu izignorisana.
PijaniPatak Posted - 08/12/2016 : 08:40:22
quote:
Originally posted by King Warrior


Takodje, moglo se i malo vise Patkovu recku "Ocajnicka utrka" pohvaliti, tek toliko da mladozenja vidi da ima ljudi koji cijene trud.


Kucak je već napisao post koji me nahranio za sledecu recku :)

Upravo sam procitao igorovu recku iako kolorac ni takao nisam :) odlican pocetak, vidi se dosta mesa. Preporucio bih mu da sve sto pise vise bazira na svom sudu, da manje prepricava i opisuje. Ovo kako je napisao je vrlo dobro ali ne osecam njegov stav koji je inace sveprisutan i hvale vredan u njegovim dnevnicima citanja. Dakle, ako je neki lik-dogadjaj takav i takav, kako to deluje po pricu i kako to sve deluje recenzentu bla bla bla
Elem, kvalitetan pocetak i odlicna osnova za nesto bas bas vau
igor 12 Posted - 08/12/2016 : 07:47:42
Hvala dečkovi na čestitkama i lijepim riječima podrške, prva mi je pa je bilo malo straha,nervoze i treme.

Hvala i Rahazlamu na konstruktivnoj kritci. Potruditi ću se da idući uvod ne napišem sa kompliciranom strukturom rečenica i nepoznatim riječima kao što su: dolina, događaj, prošlost, pukovnik, koje mogu čitatelja posve zbuniti i navesti na krivi zaključak o kvaliteti epizode.
Johnny Difool Posted - 07/12/2016 : 22:10:07
Čestitka Igoru na prvoj recenziji, očekivao sam ju nakon serije kratkih osvrta na niz priča koje je čitao tijekom ljeta.

A sam strip... mnjah... nit´ smrdi, nit´ miriše... ni v rit, ni mimo...

DODSFERD Posted - 07/12/2016 : 21:34:16
Ja u svojim komentarima na recenzijama ne spominjem gotovo ništa izvan onoga što se može pronaći u/na samom stripu, pa ću zato ovdje čestitati igoru na njegovoj prvoj recenziji.
Neka samo nastavi tako, a ako ima vremena i volje može se baciti i na junake koji se slabo recenziraju (primjerice Mister No).
solar Posted - 07/12/2016 : 21:17:23
Slažem se da početnike treba ohrabriti ali ovi veterani znaju svoju kvalitetu pa nije slučajno da će Patkova recenzija vjerovatno osvojiti mjesečnu nagradu, isto vrijedi i za DeeCaya ili Jerrya itd.
King Warrior Posted - 07/12/2016 : 20:48:41
Opet kazem, potrebno nam je malo vise pozitivne energije, koja rijec hvale nije na odmet. Mozda to nekim autorima vise znaci nego sto mislite. Dajte Igoru podrsku.
Takodje, moglo se i malo vise Patkovu recku "Ocajnicka utrka" pohvaliti, tek toliko da mladozenja vidi da ima ljudi koji cijene trud.
Ista stvar je i sa Jerryjem i njegovim odlicnim reckama.


Nekoliko finih rijeci ne kosta vas nista, dok drugima to mozda mnogo znaci.
cerichus Posted - 07/12/2016 : 20:47:34
Ma i nije ova epizoda tako grdna kako je mnogi proglašavaju.
Rahazlam Posted - 07/12/2016 : 20:31:06
quote:
Originally posted by King Warrior

Polako sa kritikama. Momak je napisao prvu recenziju i potrudio se. Dajte mu koju pozitivnu rijec.



Ne,uopce ne pričam o recenziji nego o tome da je ova epizoda imala dosta potencijala sto se vidi i iz ovog teksta,da sam procitao taj tekst prije nego sto sam pročitao epizodu reko bi vau ovo mora bit dobro(mozda ali samo ako Boselli pise)
King Warrior Posted - 07/12/2016 : 20:23:40
Polako sa kritikama. Momak je napisao prvu recenziju i potrudio se. Dajte mu koju pozitivnu rijec.
Rahazlam Posted - 07/12/2016 : 20:02:37
"Na samom početku 19. stoljeća, u dolini podno Apalačkog gorja mladi Norman pomaže ocu Lionelu i majci Gloriji u gradnji doma koji će im omogućiti novi život. Dolazak dvije obitelji u dolinu zauvijek će promijeniti i obilježiti život budućeg časnika i liječnika američke vojske, pukovnika Perryja. Dugi niz godina nakon tragičnog događaja, uz pomoć Zagora i Chica dobri pukovnik suočiti će se sa svojom prošlošću i dobiti odgovor na pitanje koje ga je proganjalo još od krvave noći iz prošlosti."


Ovaj tekst koji je Igor napisao zvuci kao da se radi o jednoj od najboljih epizoda Zagora,nažalost nije tako,jako slaba epizoda.
King Warrior Posted - 07/12/2016 : 19:51:37
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-koza-4-tajna-pukovnika-perryja/1948/

Cestitke Igoru na prvoj recenziji.
DODSFERD Posted - 01/12/2016 : 22:12:31
Meni je bio najbolji kolorac sa Guthrumom, a ovoga bih svrstao na 2. mjesto.
velka031 Posted - 01/12/2016 : 22:10:13
Iako nije ništa posebno, ovo mi je dosad najbolji kolorac. Di Vittovi odlični u crtanju okoline, nikako da se naviknem na Mister No Zagora, ali dobro. Svakako nisu loši.
Čekamo Zimsku Zmiju :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000