forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorovi Dragulji

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Curunir Posted - 16/01/2017 : 17:35:40
Na kioscima, valjda već od subote, Zagor 256 i Zagor ekstra 269.
Ali otvaram ovo samo zbog Izgubljenog svijeta.
Rubini za ovaj uradak zaslužuje posebnu temu.
Tip je rasturio!
Ajde nemojmo sad tko je bolji od njega a tko lošiji (uglavnom svi),
nego čisto divi li se još netko crtežu u ovom stripu?
Meni ovo ostavlja dojam kao Patagonija u Texu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nagor Posted - 05/02/2017 : 19:13:17
Bosellijeva inspiracija:

http://www.klubputnika.org/zbirka/blogovi/127-tuzni-tropi-1955

http://www.goodreads.com/book/show/283901.Tristes_Tropiques





I novi film za nas fanove ovakvih priča:



1Euro Posted - 05/02/2017 : 12:36:16
ovaj izgubljeni svijet je baš dobra priča, volim ovakve ekspedicije u nepoznato!!!! jedva čekam nastavak!
Kontrast 2 Posted - 31/01/2017 : 23:46:17
quote:
Originally posted by ike666

Upravo čitam epizodu Sertao i to mi je najbolja Bosellijeva epizoda u dugom nizu godina. Baš vrhunski vodi priču i vidi se da čovjek zna scenarističko znanje, samo kada ne pretjeruje s pizdarijama. Najteže je napisati priču koja ne impresionira na prvu loptu s velikim idejama, već s dobrim likovima, ljudima od krvi i mesa.
Ne čitam Texa, ali vjerujem da Boselli u njemu izvrsno funkcionira iako tamo ne smije potezati čuda Atlantide i slično.




Jedan si od retkih (uz mene), kojima se ta priča svidela.
(meni je najbolja - posle Izgubljenog sveta, do sada)
Ostali su je uglavnom popljuvali.
Bizi briljirao.

Što se tiče Bozelijevog Teksa - ove nove epizode (posle broja 600) su jako dobre.
Imao sam prilike da pročitam par njih i prava je šteta što Ludens nije preskočio na broj 600.
Ovako ćemo, u narednih 12 godina, dobiti duplirane brojeve od 500 do 600, na svojim jezicima (presudno bitno), dok ćemo brojeve do 800 (do kog će Italijani u međuvremenu stići) čitati na .....
velka031 Posted - 31/01/2017 : 21:06:15
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by ike666

Upravo čitam epizodu Sertao i to mi je najbolja Bosellijeva epizoda u dugom nizu godina. Baš vrhunski vodi priču i vidi se da čovjek zna scenarističko znanje, samo kada ne pretjeruje s pizdarijama. Najteže je napisati priču koja ne impresionira na prvu loptu s velikim idejama, već s dobrim likovima, ljudima od krvi i mesa.
Ne čitam Texa, ali vjerujem da Boselli u njemu izvrsno funkcionira iako tamo ne smije potezati čuda Atlantide i slično.


velika šteta...



+1, počni s Texom, ike
teller Posted - 31/01/2017 : 20:25:08
quote:
Originally posted by ike666

Upravo čitam epizodu Sertao i to mi je najbolja Bosellijeva epizoda u dugom nizu godina. Baš vrhunski vodi priču i vidi se da čovjek zna scenarističko znanje, samo kada ne pretjeruje s pizdarijama. Najteže je napisati priču koja ne impresionira na prvu loptu s velikim idejama, već s dobrim likovima, ljudima od krvi i mesa.
Ne čitam Texa, ali vjerujem da Boselli u njemu izvrsno funkcionira iako tamo ne smije potezati čuda Atlantide i slično.


velika šteta...
ike666 Posted - 31/01/2017 : 19:57:33
Upravo čitam epizodu Sertao i to mi je najbolja Bosellijeva epizoda u dugom nizu godina. Baš vrhunski vodi priču i vidi se da čovjek zna scenarističko znanje, samo kada ne pretjeruje s pizdarijama. Najteže je napisati priču koja ne impresionira na prvu loptu s velikim idejama, već s dobrim likovima, ljudima od krvi i mesa.
Ne čitam Texa, ali vjerujem da Boselli u njemu izvrsno funkcionira iako tamo ne smije potezati čuda Atlantide i slično.
VALTER Posted - 28/01/2017 : 15:01:50
To je pristup koji možda pali kod Texa. Meni je bila odlična ova zadnja priča u izdanju VČ-a, Selo pod opsadom/Pucanj u metu, s odličnim Milanovim crtežom: o naselju rudara koje se nađe pod opsadom bandita, izdajniku i Texu koji spašava stvar. Varijacija Sedmorice veličanstvenih, stoput viđeno, ali od Texa ni ne očekujemo nešto drugo. Ta mi je priča čak bila i zabavna, za razliku od ovog Zagora. Od Zagora se ipak očekuje nešto originalnije, naročito kad je kontinentalna odiseja u pitanju.

Nikakvu energiju i emocije ja tu nisam osjetio, upravo suprotno, sterilnost kojom odišu likovi i događaji. Ima i nešto gluposti netipičnih za Bosellija, kao što je izjava da je djevojčina (misli se na Nadiju) obitelj smatrala slikara "dobrom partijom", što je potpuno nemoguće u kontekstu ruske aristokracije i 19. stoljeća, i ono pterodaktiličarsko jedrenje na kraju, ali to su detalji.
D.J. Posted - 28/01/2017 : 08:28:44
Aha, drago mi je da si napisao zasto ti ne valja prica jer sam prije imao dojam kao da pises da ti ne valja iz nekog cudnog inata, iako ga ipak ima barem malo, radi toga sto nas dosta ovaj strip dizu u nebesa.
Vidis meni ovdje bas pase taj jednostavniji, nikad pitkiji Boselli bez nekog njegovog prevelikog kompliciranja. Pase mi to uz tako mocnog, eksplozivnog i ekspresivnog Rubinija jer i prica i crtez mi imaju tu neku sirovu, direktnu energiju, a na trenutke i emocije. Zato sam i napisao da mi ovo i ne djeluje kao Bosellijevo djelo nego vise kao Nollita, jer iz jednostavne ideje stvori se napetost, akcija, emocije, a pri tome se i Zagor uzdigne gdje mu je i mjesto.
VALTER Posted - 28/01/2017 : 07:50:00
Ne bih imao potrebu ništa naročito reći protiv ovog stripa da ga se tako isforsirano ne hvali, valjda iz potrebe da se opravda Rubinijev crtež koji je, složit ćemo se, odličan. Ali sama priča, to je osrednje ostvarenje koje se ni po čemu ne pamti - a priča (i scenarij) je temelj stripa, kao i filma. Ova generička priča o izgubljenom svijetu, nepoznatim plemenima koja strance doživljavaju kao bogove i tamane se međusobno, i o dinosaurima, za mene je, koji volim Bosellijevog Zagora, jedan od rijetkih podbačaja tog scenarista, uz Tajnu Sumerana i Hurone.
teller Posted - 25/01/2017 : 14:39:06
Komentare nekih forumasa ni ne citam..forumske lude su vrsta koja ne izumire...
VALTER Posted - 25/01/2017 : 14:08:49
Loša priča je loša priča, nema to veze sa stupnjem nečije veselosti.
RAKOSI4 Posted - 25/01/2017 : 13:43:31
I za očekivat je bilo da se tebi neče svidit jer si uvih grintav,ozlojeđen i ništa ti se ne sviđa ,jesili razmišlja da počmeš duvat maricu
VALTER Posted - 25/01/2017 : 13:11:09
Da će se tebi svidjeti priča, to je bilo za očekivati.
teller Posted - 25/01/2017 : 12:59:27
Procitao taj Il mondo perduto...
Rubini briljira kroz cijeli strip, to bi bilo divota citat u gigantu sa dobrim kolorom
kolorisano..prekrasno, blago se nama da je dosao sa Texa ka Zagoru..Tex ima dobrih crtaca koliko hoces...
Prica lepo tece, citas i uzivas...a ne ko neki brojevi kad jedva cekas kraj...
Mozda je malo lose prikazano na koji je nacin zagor sredio anakondu i spasio decaka a i razgovor na pocetku Gomeza i onog drugog je voden tako da se vidi da to govore nama citateljima a ne medu sebe...
Malo nelogicnosti postoji ali Zagor je ionako fantasticni junakpa to ne smeta nimalo...
Jako dobra prica,verovatno najbolja iz te JA sage,jedva cekam nastavak...


adriano Posted - 23/01/2017 : 13:23:50
goinže moraš smanjiti ocijene buđenjima, ipak je to buratini i nije u redu da ima visoke ocijene.
quote:
Originally posted by going going

Solare a tvoj komentar sadrzi samo ocene, bez tvoje detaljne analize! Ocekujem je uskoro! A i ja cu ponovo da procitam Budjenja u skorije vreme pa kud puklo da puklo, ali cisto sumnjam da ce mi dozivljaj biti losiji od prethodnog puta.

markotamara Posted - 22/01/2017 : 23:12:56
Bit ce...strpljen -spašen
Tutta Posted - 22/01/2017 : 20:34:09
globinjo Posted - 22/01/2017 : 19:45:54
quote:
Originally posted by markotamara

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by markotamara
[kako je gori jedan clan napisa za Brisona je bila ista situacija kad je nacrta specijal....


Ja jos povraćam od tog specijala
Zagor je potonuo s ovim novim crtačima
Gore nego danas hajduk
A nekoć su bili giganti
I zagor
I hajduk


Slazem se sto si napisa za oba primjera,samo je ipak Zagor ipak bolji nesto od mog Hajduka


volija bi da je obrnuto...
markotamara Posted - 22/01/2017 : 18:43:29
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by markotamara
[kako je gori jedan clan napisa za Brisona je bila ista situacija kad je nacrta specijal....


Ja jos povraćam od tog specijala
Zagor je potonuo s ovim novim crtačima
Gore nego danas hajduk
A nekoć su bili giganti
I zagor
I hajduk


Slazem se sto si napisa za oba primjera,samo je ipak Zagor ipak bolji nesto od mog Hajduka
solar Posted - 22/01/2017 : 16:14:29
quote:
Solare a tvoj komentar sadrzi samo ocene, bez tvoje detaljne analize!

Potpuno sam zaboravio na to, vidiš, mogao bi i ja ponovno pročitati priču.
going going Posted - 22/01/2017 : 16:13:06
Solare a tvoj komentar sadrzi samo ocene, bez tvoje detaljne analize! Ocekujem je uskoro! A i ja cu ponovo da procitam Budjenja u skorije vreme pa kud puklo da puklo, ali cisto sumnjam da ce mi dozivljaj biti losiji od prethodnog puta.
solar Posted - 22/01/2017 : 15:59:10
quote:
Idalje sam istog misljenja!
Komentari na toj recenziji su mi najveca enigma sajta, kako se ljudima toliko nije dopala epizoda. Mozda sam ja malcice preterao sa ocenom i razlepio preko 90, ali svakako zasluzuje preko 80.

To je znak da nešto ne štima, pa pročitaj još jedanput priču onako hladne glave što se reče pa vidi...
going going Posted - 22/01/2017 : 15:52:27
quote:
Originally posted by solar

quote:
Budjenja su vrhunski strip i tu su i Barison i Burattini bili na visini zadatka!

Još uvijek to misliš premda je i više nego jasno da je scenarij klasična kolrž-reciklaža, čak i u komentarima velika većina ljudi to vidi.

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lusp-32-budenja/1780/



Idalje sam istog misljenja!
Komentari na toj recenziji su mi najveca enigma sajta, kako se ljudima toliko nije dopala epizoda. Mozda sam ja malcice preterao sa ocenom i razlepio preko 90, ali svakako zasluzuje preko 80.

Ali evo gledam i uporedjujem sa komentarima sa recenzije Zagor protiv Mortimera koju sam takodje ja pisao http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-203-205-zagor-protiv-mortimera/1670/
I neverovatno mi je da ta epizoda ima vecu prosecnu ocenu od Budjenja. Ako Burattini pati od istih boljki u obe epizode onda su mnogo uocljivije i prisutnije u Zagoru protiv Mortimera nego u Budjenju.
nellesky Posted - 21/01/2017 : 22:45:59
quote:
Originally posted by senokute
Da, u pravu si za ovu dvijicu, Al jbg, nisu vise dio tima, Uostalom za rahmetliju se kod nas kaze; dobar je bio:)



Nažalost
senokute Posted - 21/01/2017 : 21:36:53
quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by senokute

quote:
Originally posted by nellesky

quote:
Originally posted by senokute

Mislim nesto, dobar je na Zagoru, ali kako bi bilo da crta Rubini Mister noa?? Ako bi se nekim slucajem nastavio...



Jbg,veličina i kvalitet nekog umjetnika nema nikakve,ali baš nikakve veze sa njegovim vidjenjem(crtanjem)nekog odredjenog lika.



Ima, Ferri na primjer.



Jbg, ne vidim nikakvu vezu sa Ferrijem u ovome sto sam rekao.
Rubini je ozbiljan moderan crtač novije generacije i već znamo kako bi crtao Mr.noa jer posjeduje vrhunski osjećaj za dinamku,ima dinamičan živ potez, dobar osjećaj za perspektivu, kadriranje,kompoziciju,nijedna epoha,žanr mu ne predstavlja problem, ma sve. Takvih danas ima mnogo, ali u Zagorovom timu osim Andreuccija stvarno nisma zapazio kompletnijeg crtača od Rubinija.




Da, u pravu si za ovu dvijicu, Al jbg, nisu vise dio tima, Uostalom za rahmetliju se kod nas kaze; dobar je bio:)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000