forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 pripreme na oskara 2016 - cita li se, cita ...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Poli Posted - 23/01/2017 : 13:17:36

Ovo nije "official" topic za strip oskara 2016. godine, nego samo ... aperitiv.

Znaci, koliko stripova iz 2016. godine imate jos doma neprocitanih, a zeljeli biste ih procitati jos prije kraja februara/veljace 2017, znaci jos prije glasanja, da biste (mozda) glasali za njih.

Naime, kod nas u Sloveniji je u prosloj godini izaslo jedva 49 naslova, sto nije ni 10 % cjelokupne stripovske produkcije na podrucju ex-Yu (po infu na s.com prosle godine je izaslo 585 naslova stripova i stripovskih revija), a ljudi kazu da ne mogu nabrojati ni 10 naslova koje su procitali.
http://forum.striparna.com/viewtopic.php?f=3&t=4846


Posto je situacija u Hrvatskoj i Srbiji takva, da se dosta novih naslova tempira za Interliber i Bg sajam u novembru/studenom, a ti naslovi su cesto "kapitalci", kako po obimu tako i po "sazetku" (stripovi koji se visoko plasiraju, eeee dobri stripovi), zanima me koliko jurite sa citanjem ovaj i sljedeci mjesec, koliko stripova planirate jos procitati prije glasanje, te glasate li za stripove koje niste procitali ali samo procjenjujete da bi vam se svidjeli?

Mene ceka jos nekoliko kapitalaca, sa nekima sam zapoceo, sa nekima jos nisam, a neke vjerujem da ni necu stici (npr. Trgovinu 1 nisam zapoceo citati posto sam cekao na drugu knjigu, a posljednju sam kupio tek na IL).


"Problem" vidim i kod glasanja za vise djelova serijala, da li glasati za prvi broj i time "dati glas za sam serijal" ili ocenjivati konkretno taj broj - npr. prosle godine su izasle prve tri knjige od pet Skalpiranih (Fibra), serijala koji ce se sigurno visoko plasirati (barem sto se prasine tice, a vjerujem da je i prodaja bila dovoljno dobra). A takvih imas puno, i među sveskama (poznati "problem").


Dobrodosli i razni vasi komentari.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 29/01/2017 : 09:38:25
Prvotno se koncert trebao održati na isti datum,(petak 13-ti), al na malom lokalnom groblju u Kaštelima... Ali je župnik dobija nervni slom i svim silama izborio nesviranje nekrsta. Koncert se potom ipak održao u ponoć na ranije spomenutom mjestu. Bili su mu i otac,(koji je donija prajca), i brat koji je "svira" bubnjeve u bendu zvanom Klanje Ljudi, ako ste ikad za takvo što čuli... I ulaznica je izazivala sablazan jer je na njoj bilo oko probodeno nožem, sve krvavo, naravno... Zbilja prebolestan koncert. O vizuelnim i govornim eskapadama glavnog aktera da i ne govorim...
DiSkAcH Posted - 29/01/2017 : 07:59:40
quote:
Originally posted by ivanl

Ova slika s "prajcom", je u ljetnom kinu Bačvice. Samo taj koncert je bija u Prosincu, na petak 13 u ponoć, na otvorenom... Bilo je jedno 100 ljudi, i ja među njima. "General" je svira u predgrupi i glavnoj grupi. Klanje ljudi pa Živo blato. Puvala je nenormalna bura a odojak se sika sikirom i dilija u publiku, kao i kanta s vinom... Onda je Vuco masnih ruku ima problema s riffovima i faliva je jer su mu klizile. Jedan od čudnijih i grotesknijih koncerata na kojem sam bija, a bija san ih nebrojeno... Publika je bila prilično šokirana, a cila bizarnost je završila oko 2 ipo ujutro. Smrza san se nenormalno...



Vuco...
ivanl Posted - 29/01/2017 : 01:35:10
Ova slika s "prajcom", je u ljetnom kinu Bačvice. Samo taj koncert je bija u Prosincu, na petak 13 u ponoć, na otvorenom... Bilo je jedno 100 ljudi, i ja među njima. "General" je svira u predgrupi i glavnoj grupi. Klanje ljudi pa Živo blato. Puvala je nenormalna bura a odojak se sika sikirom i dilija u publiku, kao i kanta s vinom... Onda je Vuco masnih ruku ima problema s riffovima i faliva je jer su mu klizile. Jedan od čudnijih i grotesknijih koncerata na kojem sam bija, a bija san ih nebrojeno... Publika je bila prilično šokirana, a cila bizarnost je završila oko 2 ipo ujutro. Smrza san se nenormalno...
klaudye Posted - 27/01/2017 : 07:56:09
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by ivanl

Vasilije Mitu...


Molim lijepo, General Vasilije!



Ili točnije - General Vasilij Mitu!



Tako je, General je rusko-rumunjskog porijekla.
mogorovic Posted - 25/01/2017 : 23:05:33
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by ivanl

Vasilije Mitu...


Molim lijepo, General Vasilije!



Ili točnije - General Vasilij Mitu!
solar Posted - 25/01/2017 : 18:01:43
quote:
Originally posted by ivanl

Vasilije Mitu...


Molim lijepo, General Vasilije!
going going Posted - 25/01/2017 : 16:25:41
Nikad u vecem zaostatku sa citanjem stripova nisam bio do sada.
anto Posted - 24/01/2017 : 23:12:37
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by anto

Živi mrtvaci 3(strip godine),Hombre,Esteban,Tvrđa parada,Lokot i ključ 6,Antares,Na liniji snajpera,Skalpirani 3,Komes omnibus 2,upražnjeno mesto
strašno je mnogo stripova koji su mi bili odlični,i za dlaku da upadnu u prvih deset - Bajke 3,Pero na vetru,Popaj 1,Čovek koji je ubio Talično Toma,Mateo 3,Brodekov izveštaj,Oda Kirihitu,Buda,Mi mrtvi,Spirou i Fantazio integral,...



Hvala :)

Uvijek koristim tvoje popise kao predloške za svoje :)


ivanl Posted - 24/01/2017 : 19:52:30
Vasilije Mitu...
1Euro Posted - 24/01/2017 : 15:01:17
quote:
Originally posted by ivanl

Ko ih je skalpirao? To nisam čitao. ili još nije objavljeno...to je 6-ti dio? he,he...




Kasap iz Đakova?
ivanl Posted - 24/01/2017 : 14:59:04
Ko ih je skalpirao? To nisam čitao. ili još nije objavljeno...to je 6-ti dio? he,he...
risbozg Posted - 24/01/2017 : 14:54:21
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by risbozg

Skalpirani i Bella i Bronco




jadna Bella! jadni Bronco!



supermark Posted - 24/01/2017 : 14:48:53
quote:
Originally posted by risbozg

Skalpirani i Bella i Bronco




jadna Bella! jadni Bronco!
Mrkva Posted - 24/01/2017 : 14:32:41
quote:
Originally posted by anto

Živi mrtvaci 3(strip godine),Hombre,Esteban,Tvrđa parada,Lokot i ključ 6,Antares,Na liniji snajpera,Skalpirani 3,Komes omnibus 2,upražnjeno mesto
strašno je mnogo stripova koji su mi bili odlični,i za dlaku da upadnu u prvih deset - Bajke 3,Pero na vetru,Popaj 1,Čovek koji je ubio Talično Toma,Mateo 3,Brodekov izveštaj,Oda Kirihitu,Buda,Mi mrtvi,Spirou i Fantazio integral,...



Hvala :)

Uvijek koristim tvoje popise kao predloške za svoje :)
anto Posted - 24/01/2017 : 13:10:46
Živi mrtvaci 3(strip godine),Hombre,Esteban,Tvrđa parada,Lokot i ključ 6,Antares,Na liniji snajpera,Skalpirani 3,Komes omnibus 2,upražnjeno mesto
strašno je mnogo stripova koji su mi bili odlični,i za dlaku da upadnu u prvih deset - Bajke 3,Pero na vetru,Popaj 1,Čovek koji je ubio Talično Toma,Mateo 3,Brodekov izveštaj,Oda Kirihitu,Buda,Mi mrtvi,Spirou i Fantazio integral,...
Cromwell Posted - 24/01/2017 : 09:15:36
Uspio sam pročitati skoro sve što sam kupio, osim Thorgal spinoffova.
Libellus tu i tamo kojeg Texa iz knjižnice, planiram još baciti oko na Bookglobeovog Crvenog Baruna i Millenium makar sumnjam da će ući u izbor.
Fibrinih pročitao oko 70%. ČiM, Saigon-Hanoi i Dieter ne nemjeravam pročitati do proljeća/ljeta zbog trenutno neodgovarajućeg vanjskog ugođaja. Ekvinocij, Green manor, Matteo i Ćao đaci me ne zanimaju pa će to jednom kad bude suša.
Upravo sam u procesu čitanja Pera na vjetru i Časnih ljudi i mislim da će mi se naći visoko na listi.

Sa srpskim naslovima sam nešto slabiji nego je to bio slučaj prvih par godina. Htio bih pročitati DW Atomiku, Dr Strangea i još par naslova iz Komikovog kataloga s kojim nikako da krenem.

Što se Bonelijane tiče sigurno mi je jedino da će se Bela i Bronko naći visoko na listi. Vjerojatno i Siročad, Adam Wild te Morgan Lost. Trenutni LU Tex je solidan ali nije za listu a Zagor mi je ove godine najveći gubitnik ikad. Unatoč kriteriju koji je zbog ljubavi maksimalno spušten ovi specijalci, kolorci i maksiji su mi jednostavno imbecilni. Čak sam propustio i par brojeva redovne epizode jer unatoč dobrim komentarima osjećam reciklažu a Buretova politika mi je postala degutantna do krajnjih granica.
risbozg Posted - 24/01/2017 : 09:00:21
Skalpirani i Bella i Bronco
kifi Posted - 24/01/2017 : 08:53:19
Potraga za pticom i cigla od špageta, a Bella i Bronco iznenađenje godine
DiSkAcH Posted - 24/01/2017 : 07:22:01
Ja sam kupio hrpu toga s obzirom da sam ''ozbiljno'' krenuo tek u 10-11-om mj prosle godine, i uspio sam vise-manje sve procitat.
Cca 2mj sam bio u ''crunch mode-u'' i citao skoro svaki dan, ostao mi je zasada jos Hitman i Skalpirani, a i narucio sam nesto mange koje cekam da stignu (Planetes omnibusi i Ghost in the Shell vol 1,1.5 i 2). Inace sam sav jos pod dojmovima i skoro sve sto sam procitao mi je super, ali ako bi bas morao birat, po ovome dosada procitanom (a da je izaslo prosle godine), moji favoriti su: Bajke, Metabarun,Hombre i Zivi Mrtvaci.
Dukidule Posted - 24/01/2017 : 00:13:27
Pročitao u ovom dosadašnjem životu sigurno više nego što "prosječna" trojica do kraja svojih života stignu, a imam štofa još najmanje za 3 života.....circa 5-orice nas!
Jedina nada kako bih sve to dovršio: reinkarnacija!
Beva Posted - 23/01/2017 : 18:57:26
Moji favoriti među albumima su Bajke, Esteban, Sandman 10 od DW-a, Lokot i ključ 6 i Skim od Komika. Za ostale ću morati razmisliti.
Ernie Pike Posted - 23/01/2017 : 17:23:20
Tek sam počeo čitati stripove kupljene na Interliberu tako da sam daleko od odluke o listi za Oskar. Nemam još ni jednog favorita za strip godine. Pročitao sam dosta dobrih stripova, ali ni jedan za kojeg bih pomislio ovo bi moglo biti na vrhu.
DODSFERD Posted - 23/01/2017 : 16:41:30
quote:
Originally posted by 1Euro

Album godine: Meksikajnarji 5, sve osim toga če bit veliko iznenađenje!



A iznenađenja su uvijek moguća kada su "Meksikanci" u pitanju.
1Euro Posted - 23/01/2017 : 16:18:37
Album godine: Meksikajnarji 5, sve osim toga če bit veliko iznenađenje!
trolodtroje Posted - 23/01/2017 : 15:43:42
ma nisam pročitao ni trečinu. zato sad čitam samo meni najinteresantnije ili preporuke.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000