forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 pripreme na oskara 2016 - cita li se, cita ...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/01/2017 : 13:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo nije "official" topic za strip oskara 2016. godine, nego samo ... aperitiv.

Znaci, koliko stripova iz 2016. godine imate jos doma neprocitanih, a zeljeli biste ih procitati jos prije kraja februara/veljace 2017, znaci jos prije glasanja, da biste (mozda) glasali za njih.

Naime, kod nas u Sloveniji je u prosloj godini izaslo jedva 49 naslova, sto nije ni 10 % cjelokupne stripovske produkcije na podrucju ex-Yu (po infu na s.com prosle godine je izaslo 585 naslova stripova i stripovskih revija), a ljudi kazu da ne mogu nabrojati ni 10 naslova koje su procitali.
http://forum.striparna.com/viewtopic.php?f=3&t=4846


Posto je situacija u Hrvatskoj i Srbiji takva, da se dosta novih naslova tempira za Interliber i Bg sajam u novembru/studenom, a ti naslovi su cesto "kapitalci", kako po obimu tako i po "sazetku" (stripovi koji se visoko plasiraju, eeee dobri stripovi), zanima me koliko jurite sa citanjem ovaj i sljedeci mjesec, koliko stripova planirate jos procitati prije glasanje, te glasate li za stripove koje niste procitali ali samo procjenjujete da bi vam se svidjeli?

Mene ceka jos nekoliko kapitalaca, sa nekima sam zapoceo, sa nekima jos nisam, a neke vjerujem da ni necu stici (npr. Trgovinu 1 nisam zapoceo citati posto sam cekao na drugu knjigu, a posljednju sam kupio tek na IL).


"Problem" vidim i kod glasanja za vise djelova serijala, da li glasati za prvi broj i time "dati glas za sam serijal" ili ocenjivati konkretno taj broj - npr. prosle godine su izasle prve tri knjige od pet Skalpiranih (Fibra), serijala koji ce se sigurno visoko plasirati (barem sto se prasine tice, a vjerujem da je i prodaja bila dovoljno dobra). A takvih imas puno, i među sveskama (poznati "problem").


Dobrodosli i razni vasi komentari.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 23/01/2017 13:47:08

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/01/2017 : 13:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam od Bonellija više manje pročitao sve, a i od albuma dosta toga. Sam sebi se čudim kako mi to uspijeva!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 23/01/2017 : 13:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam sve što sam kupio, a u 12 sam mjesecu nabavio 5-6 baš kapitalaca.

Inače, primijećujem da mi je prije nekoliko godina bio problem nabrojati 10 albuma koje sam pročitao, dok sam sveski imao gomilu. Sad je obrnuto.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 23/01/2017 13:40:53
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/01/2017 : 14:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pročitao sam sve što sam kupio;za neki dan se poručuju još dva Krcka i Slatke godine,i time sam pokrio sve prošlogodišnje naslove koji su mi se učinili masthev.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/01/2017 14:07:19
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 23/01/2017 : 14:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Sad jos moram i znati sto je prosle godine izaslo? Pa ovo je za mene overkill :)
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 23/01/2017 : 14:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
čitalo se sve u 16, sve do čega mogu doći....
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/01/2017 : 14:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pokupovao sam gomilu toga...Inace sakupljam skoro sve, i treba mi vremena za sve pročitati-proučiti, ali sad sam na dugom godišnjem i kreće maraton čitranja...Jedno 4,5 kutija od banana stripova, mljac! Tko da ću za Oskara zasigurno biti kompetentan dati neki sud-ocjenu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/01/2017 : 15:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Sad jos moram i znati sto je prosle godine izaslo? Pa ovo je za mene overkill :)


http://www.stripovi.com/index.asp?page=crono&header=0&Name=&Heroes=&Publisher=All&Mon1=0&Year1=2016&Author=All&list=off&cnt=All&submit=Tra%9Ei

Nema na cemu.






A imamo li vec neke osobne prognoze koji stripovi bi mogli po vasem visoko kotirati?


I, da li netko kalkulira i glasa za neki strip samo zbog junaka/naslova ili sto zna da ce imati velik broj glasova pa da mu jos malo pomogne?


Te, glasate li samo za doticno izdanje ili za "sam strip", iako ste citali neku drugu verziju (drugi izdavac, na drugom jeziku itd.)? Znaci, ako ovog stripa na spisku od bas ovog izdavaca niste kupili/procitali, dajete li mu svejedno glas, iako ste citali neko drugo izdanje?




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 23/01/2017 : 15:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
ma nisam pročitao ni trečinu. zato sad čitam samo meni najinteresantnije ili preporuke.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/01/2017 : 16:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Album godine: Meksikajnarji 5, sve osim toga če bit veliko iznenađenje!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/01/2017 : 16:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Album godine: Meksikajnarji 5, sve osim toga če bit veliko iznenađenje!



A iznenađenja su uvijek moguća kada su "Meksikanci" u pitanju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 23/01/2017 16:42:32
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2647 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 23/01/2017 : 17:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Tek sam počeo čitati stripove kupljene na Interliberu tako da sam daleko od odluke o listi za Oskar. Nemam još ni jednog favorita za strip godine. Pročitao sam dosta dobrih stripova, ali ni jedan za kojeg bih pomislio ovo bi moglo biti na vrhu.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 23/01/2017 : 18:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Moji favoriti među albumima su Bajke, Esteban, Sandman 10 od DW-a, Lokot i ključ 6 i Skim od Komika. Za ostale ću morati razmisliti.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 24/01/2017 : 00:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Pročitao u ovom dosadašnjem životu sigurno više nego što "prosječna" trojica do kraja svojih života stignu, a imam štofa još najmanje za 3 života.....circa 5-orice nas!
Jedina nada kako bih sve to dovršio: reinkarnacija!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/01/2017 : 07:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam kupio hrpu toga s obzirom da sam ''ozbiljno'' krenuo tek u 10-11-om mj prosle godine, i uspio sam vise-manje sve procitat.
Cca 2mj sam bio u ''crunch mode-u'' i citao skoro svaki dan, ostao mi je zasada jos Hitman i Skalpirani, a i narucio sam nesto mange koje cekam da stignu (Planetes omnibusi i Ghost in the Shell vol 1,1.5 i 2). Inace sam sav jos pod dojmovima i skoro sve sto sam procitao mi je super, ali ako bi bas morao birat, po ovome dosada procitanom (a da je izaslo prosle godine), moji favoriti su: Bajke, Metabarun,Hombre i Zivi Mrtvaci.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 24/01/2017 07:23:22
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 24/01/2017 : 08:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Potraga za pticom i cigla od špageta, a Bella i Bronco iznenađenje godine
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15040 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/01/2017 : 09:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Skalpirani i Bella i Bronco

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/01/2017 : 09:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Uspio sam pročitati skoro sve što sam kupio, osim Thorgal spinoffova.
Libellus tu i tamo kojeg Texa iz knjižnice, planiram još baciti oko na Bookglobeovog Crvenog Baruna i Millenium makar sumnjam da će ući u izbor.
Fibrinih pročitao oko 70%. ČiM, Saigon-Hanoi i Dieter ne nemjeravam pročitati do proljeća/ljeta zbog trenutno neodgovarajućeg vanjskog ugođaja. Ekvinocij, Green manor, Matteo i Ćao đaci me ne zanimaju pa će to jednom kad bude suša.
Upravo sam u procesu čitanja Pera na vjetru i Časnih ljudi i mislim da će mi se naći visoko na listi.

Sa srpskim naslovima sam nešto slabiji nego je to bio slučaj prvih par godina. Htio bih pročitati DW Atomiku, Dr Strangea i još par naslova iz Komikovog kataloga s kojim nikako da krenem.

Što se Bonelijane tiče sigurno mi je jedino da će se Bela i Bronko naći visoko na listi. Vjerojatno i Siročad, Adam Wild te Morgan Lost. Trenutni LU Tex je solidan ali nije za listu a Zagor mi je ove godine najveći gubitnik ikad. Unatoč kriteriju koji je zbog ljubavi maksimalno spušten ovi specijalci, kolorci i maksiji su mi jednostavno imbecilni. Čak sam propustio i par brojeva redovne epizode jer unatoč dobrim komentarima osjećam reciklažu a Buretova politika mi je postala degutantna do krajnjih granica.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2017 : 13:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Živi mrtvaci 3(strip godine),Hombre,Esteban,Tvrđa parada,Lokot i ključ 6,Antares,Na liniji snajpera,Skalpirani 3,Komes omnibus 2,upražnjeno mesto
strašno je mnogo stripova koji su mi bili odlični,i za dlaku da upadnu u prvih deset - Bajke 3,Pero na vetru,Popaj 1,Čovek koji je ubio Talično Toma,Mateo 3,Brodekov izveštaj,Oda Kirihitu,Buda,Mi mrtvi,Spirou i Fantazio integral,...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 24/01/2017 : 14:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Živi mrtvaci 3(strip godine),Hombre,Esteban,Tvrđa parada,Lokot i ključ 6,Antares,Na liniji snajpera,Skalpirani 3,Komes omnibus 2,upražnjeno mesto
strašno je mnogo stripova koji su mi bili odlični,i za dlaku da upadnu u prvih deset - Bajke 3,Pero na vetru,Popaj 1,Čovek koji je ubio Talično Toma,Mateo 3,Brodekov izveštaj,Oda Kirihitu,Buda,Mi mrtvi,Spirou i Fantazio integral,...



Hvala :)

Uvijek koristim tvoje popise kao predloške za svoje :)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/01/2017 : 14:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Skalpirani i Bella i Bronco




jadna Bella! jadni Bronco!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15040 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/01/2017 : 14:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by risbozg

Skalpirani i Bella i Bronco




jadna Bella! jadni Bronco!




10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/01/2017 : 14:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ko ih je skalpirao? To nisam čitao. ili još nije objavljeno...to je 6-ti dio? he,he...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/01/2017 : 15:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ko ih je skalpirao? To nisam čitao. ili još nije objavljeno...to je 6-ti dio? he,he...




Kasap iz Đakova?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/01/2017 : 19:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vasilije Mitu...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2017 : 23:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by anto

Živi mrtvaci 3(strip godine),Hombre,Esteban,Tvrđa parada,Lokot i ključ 6,Antares,Na liniji snajpera,Skalpirani 3,Komes omnibus 2,upražnjeno mesto
strašno je mnogo stripova koji su mi bili odlični,i za dlaku da upadnu u prvih deset - Bajke 3,Pero na vetru,Popaj 1,Čovek koji je ubio Talično Toma,Mateo 3,Brodekov izveštaj,Oda Kirihitu,Buda,Mi mrtvi,Spirou i Fantazio integral,...



Hvala :)

Uvijek koristim tvoje popise kao predloške za svoje :)



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/01/2017 23:26:42
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000