forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Svima koji vole pisati...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Golub Posted - 06/06/2017 : 17:10:34
Unaprijed se ispričavam moderatorima ako gnjavim sa svojim sranjima, ali valjda mogu pokušati naći „braću po hobijima“.

Ogorčen zbog ograničenosti sajta kojega trenutno uređujem i ugodno iznenađen kvalitetnim tekstovima o npr. sportu koje imam prilike pročitati na raznim domaćim, ali i stranim portalima, zapitao sam se može li se nešto slično napraviti s pop-kulturnom tematikom. Strani sajtovi su dokaz da je tako nešto svakako ostvarivo i počeo sam razmišljati o pokretanju online magazina, svojevrsnog „poboljšanog“ bloga gdje bih zajedno s drugim autorima pisao o određenim temama s područja pop-kulture, bilo da su aktualne ili da se radi o nekim našim zajedničkim „brijama“. Sajt ne bi obilovao standardnim člancima koje možete pročitati u šturim i često nepotpunim sekcijama domaćih informativnih portala, ne bi prenosio obične vijesti koje možete pročitati svagdje i ne bi pisao recenzije s ocjenom od 1 do 10. Ne, ovaj zamišljeni portal bi o istim vijestima s područja filma, glazbe i stripa pristupao na način da ih analizira, razmatra i o njima pokreće diskusije. Kao što sam već rekao, sajt bi bio spoj bloga i online magazina, služio bi kao dom za eseje i tekstove o pop-kulturnim temama.

Ono na što bi se specijalizirao i čime bi bio zaokupljen bile bi, kao što sam već rekao, tri velika područja: FILM, GLAZBA i STRIP, iako su dobrodošle i druge forme (video-igre, cyber kultura – memeovi, YouTube persone, literatura, društveni fenomeni itd.).

Odmah moram napomenuti, ako to niste dosad shvatili, bavili bismo se stvarima koje dobivaju pažnju široke publike – npr. kada govorimo o filmu, pisali bi većinom o Hollywoodu, ne, recimo, o iranskim dramama i malim festivalskim filmovima. Što se glazbe tiče, naglasak bi bio na raznim bendovima , glazbenicima i na hip hop izvođačima koji su vani izuzetno popularni. Kada bismo pisali o stripu, bavili bismo se većinom japanskom i američkom školom stripa, iako su i ostale dobrodošle. Ukratko, Hii Trash, kako mu i samo ime govori, sadržavao bi tekstove o masovnoj kulturi, a ne visokoj umjetnosti. I to ne znači da umanjujemo vrijednost potonjeg, nego da pišemo o onome što današnja šira publika voli, bilo da je mlađa ili starija, a o čemu ne može čitati na ovdašnjim jezicima i dalje širiti svoje interese.

E sad, pošto ne želim ići u ovu avanturu sam, a znam da postoje ljudi koji vole pisati, pozivam vas da mi se pridružite. Ako ste geek, ako volite sve ono što sam naveo u ovom postu, a željeli biste se detaljnije pozabaviti nekom temom, slobodno mi se javite za suradnju i iznesite mi neka svoja razmišljanja, ideje i interese. Radi se, naravno, o volonterskom projektu (mislili ste da bi vam dao pare? BWAHAHAHA!) gdje je cilj okupiti kreativne ljude na jedno mjesto gdje će moći nesmetano udovoljavati svojim piskaralačkim potrebama s drugima koji dijele isti hobi. Ne mogu vam dati novce, ali mogu vam dati prostor za prikupljanje iskustva i znanja. Ako sam vas zaintrigirao, trk u privatne poruke!

P.S. Možda si mislite, „Golube budalo, već ima sajtova u ex-Yu koji rade ovakve stvari!“ (npr. Bosonoga). Uvjeravam vas, ovo bi bilo drukčije. Kako, na koji način? You'll see, hopefully...
2   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Golub Posted - 06/06/2017 : 20:06:20
quote:
Originally posted by Mrkva

Golube, super inicijativa. Da imam ikakav specialty i vremena, prikljucila bih se. Nadam se da ces povuci ljude.



Tenks Mrkvo ! I ja se nadam da će mi poći za rukom nekoga zavarati da će sajt uspj... ovaj, potaknuti na suradnju. Ima ljudi koji pišu po netu iz hobija i to vrlo dobro, a neki od njih su i ovdje aktivni tako da možda netko i prepozna ovu entuzijastičnu ideju...
Mrkva Posted - 06/06/2017 : 17:25:10
Golube, super inicijativa. Da imam ikakav specialty i vremena, prikljucila bih se. Nadam se da ces povuci ljude.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000