forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Svima koji vole pisati...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 06/06/2017 : 17:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Unaprijed se ispričavam moderatorima ako gnjavim sa svojim sranjima, ali valjda mogu pokušati naći „braću po hobijima“.

Ogorčen zbog ograničenosti sajta kojega trenutno uređujem i ugodno iznenađen kvalitetnim tekstovima o npr. sportu koje imam prilike pročitati na raznim domaćim, ali i stranim portalima, zapitao sam se može li se nešto slično napraviti s pop-kulturnom tematikom. Strani sajtovi su dokaz da je tako nešto svakako ostvarivo i počeo sam razmišljati o pokretanju online magazina, svojevrsnog „poboljšanog“ bloga gdje bih zajedno s drugim autorima pisao o određenim temama s područja pop-kulture, bilo da su aktualne ili da se radi o nekim našim zajedničkim „brijama“. Sajt ne bi obilovao standardnim člancima koje možete pročitati u šturim i često nepotpunim sekcijama domaćih informativnih portala, ne bi prenosio obične vijesti koje možete pročitati svagdje i ne bi pisao recenzije s ocjenom od 1 do 10. Ne, ovaj zamišljeni portal bi o istim vijestima s područja filma, glazbe i stripa pristupao na način da ih analizira, razmatra i o njima pokreće diskusije. Kao što sam već rekao, sajt bi bio spoj bloga i online magazina, služio bi kao dom za eseje i tekstove o pop-kulturnim temama.

Ono na što bi se specijalizirao i čime bi bio zaokupljen bile bi, kao što sam već rekao, tri velika područja: FILM, GLAZBA i STRIP, iako su dobrodošle i druge forme (video-igre, cyber kultura – memeovi, YouTube persone, literatura, društveni fenomeni itd.).

Odmah moram napomenuti, ako to niste dosad shvatili, bavili bismo se stvarima koje dobivaju pažnju široke publike – npr. kada govorimo o filmu, pisali bi većinom o Hollywoodu, ne, recimo, o iranskim dramama i malim festivalskim filmovima. Što se glazbe tiče, naglasak bi bio na raznim bendovima , glazbenicima i na hip hop izvođačima koji su vani izuzetno popularni. Kada bismo pisali o stripu, bavili bismo se većinom japanskom i američkom školom stripa, iako su i ostale dobrodošle. Ukratko, Hii Trash, kako mu i samo ime govori, sadržavao bi tekstove o masovnoj kulturi, a ne visokoj umjetnosti. I to ne znači da umanjujemo vrijednost potonjeg, nego da pišemo o onome što današnja šira publika voli, bilo da je mlađa ili starija, a o čemu ne može čitati na ovdašnjim jezicima i dalje širiti svoje interese.

E sad, pošto ne želim ići u ovu avanturu sam, a znam da postoje ljudi koji vole pisati, pozivam vas da mi se pridružite. Ako ste geek, ako volite sve ono što sam naveo u ovom postu, a željeli biste se detaljnije pozabaviti nekom temom, slobodno mi se javite za suradnju i iznesite mi neka svoja razmišljanja, ideje i interese. Radi se, naravno, o volonterskom projektu (mislili ste da bi vam dao pare? BWAHAHAHA!) gdje je cilj okupiti kreativne ljude na jedno mjesto gdje će moći nesmetano udovoljavati svojim piskaralačkim potrebama s drugima koji dijele isti hobi. Ne mogu vam dati novce, ali mogu vam dati prostor za prikupljanje iskustva i znanja. Ako sam vas zaintrigirao, trk u privatne poruke!

P.S. Možda si mislite, „Golube budalo, već ima sajtova u ex-Yu koji rade ovakve stvari!“ (npr. Bosonoga). Uvjeravam vas, ovo bi bilo drukčije. Kako, na koji način? You'll see, hopefully...

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 06/06/2017 : 17:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Golube, super inicijativa. Da imam ikakav specialty i vremena, prikljucila bih se. Nadam se da ces povuci ljude.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 06/06/2017 : 20:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Golube, super inicijativa. Da imam ikakav specialty i vremena, prikljucila bih se. Nadam se da ces povuci ljude.



Tenks Mrkvo ! I ja se nadam da će mi poći za rukom nekoga zavarati da će sajt uspj... ovaj, potaknuti na suradnju. Ima ljudi koji pišu po netu iz hobija i to vrlo dobro, a neki od njih su i ovdje aktivni tako da možda netko i prepozna ovu entuzijastičnu ideju...

Edited by - Golub on 06/06/2017 20:06:50
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000