forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 49 - Nao Brown

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 27/10/2015 : 18:33:08


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-49-nao-brown/349/

Nao Brown pati od opsesivno kompulzivnog poremećaja, ali ne od pranja ruku i pretjerane urednosti koju ljudi često ismijavaju. Pati od morbidnih opsesija nasiljem, dok joj kompulzivne radnje poprimaju oblik nevidljivih mentalnih rituala.

Povremeno radi u dućanu s "dizajnerskim" plastičnim igračkama dok se istovremeno pokušava ostvariti kao ilustratorica, i još je u potrazi za nedostižnom - savršenom ljubavi. I kad sretne čovjeka svojih snova, shvaća ... da su ti snovi prilično neobični.

Kroz meditacije pokušava smiriti um i otvoriti srce, i shvaća da ipak nije sve crno ili bijelo. Zapravo, više je ... smeđe.

Kolorka 49 • Nao Brown • 204 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Glyn Dillon • Crtež Glyn Dillon • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 23.10.2015. • Cijena 180 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 16/04/2024 : 13:56:47
Bilo bi super, ali teško. Ne bavi se više stripom jer je uspeo da igradi poprilično uspešnu karijeru u Hollywoodu kao dizajner kostima.
pcoro Posted - 16/04/2024 : 13:28:42
Meni je kod Nao Brown priča onako, može proć, ali crtež je bomba. Rijetko bude ovakav neki slice of life/romansa strip, a da crtež nije neki jednostavni, indie ili karikirani. Bilo bi fora da Dillon nacrta još štogod
DiSkAcH Posted - 15/04/2024 : 14:49:32
Nao je jako dobra, ali dobro, ne bi bilo fora da svi o svemu imamo isto mišljenje. ;)
tex2 Posted - 08/04/2024 : 10:21:38
Meni odličan strip, budem ga opet pročitao kad naker završi recenziju
naker Posted - 07/04/2024 : 22:49:07
I više od OK, Nao Brown je jedna od boljih kolorki. Moram dovršiti recenziju.. do kraja godine
ivi skoj Posted - 07/04/2024 : 00:13:09
Meni bilo ok, i crtež i ta neka uvrnuta priča.
Aco Posted - 06/04/2024 : 19:55:08
Zašto ovo ima 200 stranica nije mi jasno, osim valjda da testira čitateljevo strpljenje. Izrazito naporan i dosadan strip, kojeg malo spasavaju lijep crtez i boje.
Kao i u većink kolorki, glavna junakinja je (nezanimljiva) cura. Ne istice se po nicemu osim da ima ultra dosadan život koji joj se sredi tek kad joj partner doživi moždani udar a nju udari auto. Inace ima opsesiju ka nasilju pa odlazi na budisticke seanse da se smiri, u stanu (kojeg djeli sa medicinskom sestrom) ima miševa a uhvati se za prvog frajera koji naiđe. Eto to je otprilike kompletan sadrzaj.

Definitivno jedan od lošijih naslova.
dapazin Posted - 07/07/2023 : 11:39:57
Nacitao se takvih hvalospjeva da nisam izdrzao da ga ne uzmem za ok cijenu.

I razocaran poprilicno. Strip kao strip je neki slice of life urnebesno nezanimljive osobe koja radi urnebesno nezanimljive stvari. E sad, to moze imati poantu, ali ovaj strip ju nema, samo baulja, ubaci malo i nekog budizma i zavrsi se kao romanticna komedija.
Glavni lik je tip osobe koju ne mogu smisliti, manic pixie girl je bio teski trend tamo pocetkom 2010ih i svih tih Take me Outa u purgeraju, ali sad ponovno prozivljavati taj tip osobe mi ostavlja bljutav okus u ustima. Ovo sa nekim ubijanje OCDom nit mi je imalo ikakvu poantu, niti razradu, niti posljedice niti ista. Ocekivao sam malo znacajnije stvari od tog zanimljivog psiholoskog spina, a dobio sam pimpek.

Kad se podvuce crta - bezveze.

Dodatna prica je bila interesantna, lijepo napisana, ali kratka, prekratka da bi iole utjecala na ukupni dojam.

Crtez, s druge strane, je briljantan. Jedinstven potez, boje, smisao za kadriranje - jako, jako pamtljivo.
Mrkva Posted - 09/08/2017 : 17:38:34
Prije koji tjedan, sestra i ja smo radile "inovativne" fotke za hladnjak pa smo se slikale kao naslovnice nekih stripova, među kojima je bio i Nao Brown. Ovdje necete vidjeti konacan proizvod, ali evo perilice:

DiSkAcH Posted - 08/08/2017 : 13:01:23
Ha ha, aj editiro post, a ti me kvotala prije :D :D
U knjiznicu kad udjem, nezanm sto bi prije, ja bi sve sad i odma, a vremena nema, pa onda uzmem ovako nes sto se cini zanimljivo.
Vidjet cemo ako su stogod dobili (Moć Nevinih npr), ili ako je neko vratio neke koje bi htio procitat,Fibrine Batmane npr, citao sam samo mracnog viteza i nije mi nikako svidio, pa reko da dam sansu ove druge dvije knjizurine.
Mrkva Posted - 08/08/2017 : 12:56:08
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa ja se nekako nadam tome, jer bit o bilo ono sto sam ja zelio kroz cijeli strip :)



Svi smo to zeljeli! Tip je perfektan, ne znam gdje joj je bila glava :)
Kad si vec u knjiznici, zgrabi si Realista ;)
DiSkAcH Posted - 08/08/2017 : 12:52:06
@anto:
Nekako sam se nadao tome kroz cijeli strip :)
anto Posted - 07/08/2017 : 12:45:27
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Meni se strip jako svidio, predivan crtez, jako dobra prica i ona mala pricica izmedju.

@Anto: I mene zanima ovo sto pitas u spojleru, ja neznam, obojica su sumnjivi ;)


spojler:
Izgleda da je Stiv
više nas se složilo da je on najlogičnije rešenje.
DiSkAcH Posted - 06/08/2017 : 12:30:29
Otkrio knjiznicu pa sam navalio, trenutno dizem na curinu iskaznicu, ali posto vecinom sve procitam u 1-2 dana, razmisljam da se i sam uclanim, pa da mogu uzet duplu dozu :)
Mrkva Posted - 06/08/2017 : 11:34:12
DiSkAcH se baš uhvatio čitanja kao da sutra ne postoji :) Way to go!
Valjda to i mene potakne da se malo odmrtvim.
DiSkAcH Posted - 06/08/2017 : 08:51:09
Meni se strip jako svidio, predivan crtez, jako dobra prica i ona mala pricica izmedju.

@Anto: I mene zanima ovo sto pitas u spojleru, ja neznam, obojica su sumnjivi ;)
Ernie Pike Posted - 09/06/2017 : 20:42:17
Nao Brown mi je bio zanimljiv dok sam ga čitao. Vrlo dobar crtež i priča koja je OK.
Unutar Fibrinog kataloga, na mojoj listi je malo ispod prosjeka.
Poli Posted - 09/06/2017 : 10:13:35

Tex2, javi zenine utiske o stripu. Sjecam se da je bila uzela strip u ruke ... negdje prije dva Interlibera (?).


bonjovi4ever Posted - 09/06/2017 : 07:28:19
Morbidne opsesije nasiljem... Te tri riječi su me odmah pridobile za čitanje, s obzirom da i sam posjedujem izvjesnu dozu morbidnih fascinacija (najdraže mjesto za šetnju mi je groblje noću, tamo napokon svi šute, a istovremeno i slušaju bez osude ;), ali utisak je na kraju tek solidan. Priča ima podjednako pluseva i minuseva. Najviše mi nije sjela egzistencijalna filozofija koja se provlači kroz strip, kako je već primijećeno djeluje pomalo površno, pa mi se i interes za priču povremeno gubio. A i nisam baš priklonjen budizmu, svim onim azijskim duhovnarijama i igračkama (većina scena u trgovini mi je zato također bila manje zanimljiva, tj. entuzijazam dvoje likova dok u dućanu vode rasprave mi je bio naporan). I očekivao sam malo više morbidnosti, ali ok, to je sad već i podosta subjektivan dojam. S druge strane ipak je dobra priča između dvoje glavnih likova, čak mi se svidjela ona scena s perilicom, istovremeno skroz spičena i,hm, poduzetna, a psihološka strana osobe koja boluje od OCD-a i završetak pomalo izvlače priču na neku solidnu razinu, zajedno s crtežom. Ok za pročitati, tj. i dalje u rangu dobrog stripa, ali ipak ništa što bih pretjerano preporučivao.
kasper Posted - 08/06/2017 : 16:04:17
quote:
Originally posted by anto

100 žena 200 sisa (onih Pradovih Leovih)

anto Posted - 08/06/2017 : 15:33:35
100 žena 200 sisa (onih Pradovih)
Mrkva Posted - 08/06/2017 : 15:19:57
Nao Brown je strip koji je mene usrecio. Uvelike sam se pronasla u njenoj ludosti i bio mi je utjesan. A o kvaliteti ne bih puno jer ni ne mogu biti objektivna.
Opti Posted - 08/06/2017 : 14:56:13
quote:
Originally posted by zarmix


Nao Brown sam kupio, pročitao jednom i proslijedio ga za pola cijene bez puno grižnje savjesti. Danas se niti ne sjećam o čemu je bilo riječi, osim da je muški lik bio neki majstor za perilice rublja, a da je glavni ženski lik namjerno pokvarila mašinu da ga prizove u kuću,... ima tu još i psihologije, budizma, ali površno i suviše light da bi zaslužilo neku širu i ozbiljniju recepciju kod čitateljstva.



Nažalost se slažem.
Opti Posted - 08/06/2017 : 14:53:53
quote:
Originally posted by anto

zbog svačega nečega.
Recimo,između ostalog,što može da ti se desi ono što se desi Gregoriju - ako si čitao strip.



Jesam, ali se ne sjećam ni tko je bio taj Gregori ni šta mu se desilo
zarmix Posted - 08/06/2017 : 14:46:13
Ne shvaćam baš ni Fibru ni Komiko oko izbora ovog stripa. Vjerojatno je danas vrijeme za konzumente devete umjetnosti kod nas jako povoljno kad na tržištu postoje ovakve knjige u više izdanja.

No, crtež je zaista vrlo zanimljiv i poprilično originalan, što je pretpostavljam presudilo, ali radnja...wtf?

Nao Brown sam kupio, pročitao jednom i proslijedio ga za pola cijene bez puno grižnje savjesti. Danas se niti ne sjećam o čemu je bilo riječi, osim da je muški lik bio neki majstor za perilice rublja, a da je glavni ženski lik namjerno pokvarila mašinu da ga prizove u kuću,... ima tu još i psihologije, budizma, ali površno i suviše light da bi zaslužilo neku širu i ozbiljniju recepciju kod čitateljstva.

Uglavnom, volio bi da ne čitam u životu stripove lošije od ovog, tu mi je negdje otprilike donja granica. (Jbg, visoko ste postavili letvicu dragi izdavači.)
Ne želim ispasti hejter, ali ovaj uradak kovati u zvijezde nije primjereno, ... ono za popuniti vrijeme između boljih čitanja ... može stat.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000