forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 49 - Nao Brown
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/10/2015 : 18:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-49-nao-brown/349/

Nao Brown pati od opsesivno kompulzivnog poremećaja, ali ne od pranja ruku i pretjerane urednosti koju ljudi često ismijavaju. Pati od morbidnih opsesija nasiljem, dok joj kompulzivne radnje poprimaju oblik nevidljivih mentalnih rituala.

Povremeno radi u dućanu s "dizajnerskim" plastičnim igračkama dok se istovremeno pokušava ostvariti kao ilustratorica, i još je u potrazi za nedostižnom - savršenom ljubavi. I kad sretne čovjeka svojih snova, shvaća ... da su ti snovi prilično neobični.

Kroz meditacije pokušava smiriti um i otvoriti srce, i shvaća da ipak nije sve crno ili bijelo. Zapravo, više je ... smeđe.

Kolorka 49 • Nao Brown • 204 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Glyn Dillon • Crtež Glyn Dillon • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 23.10.2015. • Cijena 180 Kn

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/10/2015 : 11:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
evo da se javim ovde, da ne bude 0
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/10/2015 : 11:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Čini se i likovno i psihološki suptilna studija osobe s dijagnozom OKP-a. Vjerujem da treba čitati polako i studiozno.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 28/10/2015 : 22:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se čini interesantno .

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 02/11/2015 : 11:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Kod nekih stripova zna da bude presudno preview koji Marko stavi, da ga pročitam ceo, a kod nekih dovoljno je samo letimično da bacim pogled na prvih nekoliko stvari...

Strip me je podsetio na neki film u radngu indie evropske (brit) drame...Crtež je maestralan, unutarnja priča glavne junakinje, kao i sporedna priča je takođe odlična...

Zanimljivo da najveće poteškoće mi je davala japanska new age kultura (ne deo vezan za budizam), pa sam ponekad morao u mislima da se priberem i da nastavim dalje (međutim ovo ne utiče toliko na sam tok priče), akteri su veoma zanimljivi (možda i previše)...

Ako bih davao ocenu bila bi veoma jaka 4-ka, ali samo zbog nekog "unutarnjeg osećaja" koje imam posle pročitanog stripa, sve ostalo je čista 5.

...svakako je ovaj strip spadao u onu drugu grupu gde je dovoljno baciti letimični zavir
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/11/2015 : 18:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Čini se i likovno i psihološki suptilna studija osobe s dijagnozom OKP-a. Vjerujem da treba čitati polako i studiozno.



Ja ni ne mogu drugacije kad sam na valijumu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 15/02/2016 : 15:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Jedan od rijetkh fibri koje su mi bile ziva dosada. Al to je samo moj dozivljaj ovog stripa.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 10/05/2016 : 14:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ovo je 6 od 10. Volim egzistencijalne stvari al ovo mi je ipak malo "fejk" kako kažu. Ti ljudi, bar meni, nisu ni malo neobični, priča je na momente dosadna, al ni međupriča nije mi nešto. A mala mješanka mi je kliše, Yoko ono i taj đir...predvidljivo. Crtež je bogovski al za par likova ne znam jesu azijati ili englezi? Ukratko, ok za jednom pročitat...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2017 : 12:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
tematika "ljudske psihe" je uvek bila odličan teren za stvaranje sjajnih knjiga,filmova,stripova.Ali meni lično,ne toliko interesantan žanr (možda će mi biti jednog dana kad i sam malo poludim).

Oko Nao Braun sam se prilično razmišljao da li da je uzmem.Izašla je u slično vreme kad i Epileptičar,sa kojim sam se opekao (u smislu da me je razočarao),i tada sam odustao od Fibrinog izdanja;kad se pojavilo Komikovo,opet sam uzeo u razmatranje eventualnu nabavku.Na kraju je ipak prevagnuo Dilonov crtež koji me je totalno kupio i Komikova akcija na kojoj sam uzeo Nao po ekstra povoljnoj ceni.
A onda sam (pre samog čitanja) opet pomislio da sam se sigurno zeznuo,pogotovu kad sam video da ima i nekih uplitanja budizma u stripu.
Retko se varam u procenama da li će mi se strip dopasti ili ne,a srećom,ovde je taj instikt zakazao.Strip mi se baš dopao.

Nao Braun je jako lepa i topla psihološka drama sa predivnim crtežom.A Nao je jedna totalno opičena devojka koja me je skroz kupila!Međupriča sa Piktorom je još jedan plus za strip.
Jedino mi se ne sviđa deo sa budističkim centrom.Jebeni budisti,nikad mi nisu bili dragi.Izvinjavam se zbog političke nekorektnosti.

4/5

Preporuka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2017 : 12:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
SPOJLER

ko po vama je otac? Stiv,Gregori ili neko treći?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2017 : 12:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ovo je 6 od 10. Volim egzistencijalne stvari al ovo mi je ipak malo "fejk" kako kažu. Ti ljudi, bar meni, nisu ni malo neobični, priča je na momente dosadna, al ni međupriča nije mi nešto. A mala mješanka mi je kliše, Yoko ono i taj đir...predvidljivo. Crtež je bogovski al za par likova ne znam jesu azijati ili englezi? Ukratko, ok za jednom pročitat...



ja skroz suprotno - ne volim preterano egzistencijalne stvari,Nao Brown mi je sve samo nije fejk,priča je interesantna,a sama Nao mi je do jaja.
I nikako nije predvidljivo.
Jedini se slažemo oko crteža.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 08/06/2017 : 13:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Jedino mi se ne sviđa deo sa budističkim centrom.Jebeni budisti,nikad mi nisu bili dragi.



Zašto?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2017 : 14:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zbog svačega nečega.
Recimo,između ostalog,što može da ti se desi ono što se desi Gregoriju - ako si čitao strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 08/06/2017 : 14:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Ne shvaćam baš ni Fibru ni Komiko oko izbora ovog stripa. Vjerojatno je danas vrijeme za konzumente devete umjetnosti kod nas jako povoljno kad na tržištu postoje ovakve knjige u više izdanja.

No, crtež je zaista vrlo zanimljiv i poprilično originalan, što je pretpostavljam presudilo, ali radnja...wtf?

Nao Brown sam kupio, pročitao jednom i proslijedio ga za pola cijene bez puno grižnje savjesti. Danas se niti ne sjećam o čemu je bilo riječi, osim da je muški lik bio neki majstor za perilice rublja, a da je glavni ženski lik namjerno pokvarila mašinu da ga prizove u kuću,... ima tu još i psihologije, budizma, ali površno i suviše light da bi zaslužilo neku širu i ozbiljniju recepciju kod čitateljstva.

Uglavnom, volio bi da ne čitam u životu stripove lošije od ovog, tu mi je negdje otprilike donja granica. (Jbg, visoko ste postavili letvicu dragi izdavači.)
Ne želim ispasti hejter, ali ovaj uradak kovati u zvijezde nije primjereno, ... ono za popuniti vrijeme između boljih čitanja ... može stat.

Edited by - zarmix on 08/06/2017 14:50:10
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 08/06/2017 : 14:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

zbog svačega nečega.
Recimo,između ostalog,što može da ti se desi ono što se desi Gregoriju - ako si čitao strip.



Jesam, ali se ne sjećam ni tko je bio taj Gregori ni šta mu se desilo

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 08/06/2017 : 14:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix


Nao Brown sam kupio, pročitao jednom i proslijedio ga za pola cijene bez puno grižnje savjesti. Danas se niti ne sjećam o čemu je bilo riječi, osim da je muški lik bio neki majstor za perilice rublja, a da je glavni ženski lik namjerno pokvarila mašinu da ga prizove u kuću,... ima tu još i psihologije, budizma, ali površno i suviše light da bi zaslužilo neku širu i ozbiljniju recepciju kod čitateljstva.



Nažalost se slažem.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 08/06/2017 14:56:54
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 08/06/2017 : 15:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Nao Brown je strip koji je mene usrecio. Uvelike sam se pronasla u njenoj ludosti i bio mi je utjesan. A o kvaliteti ne bih puno jer ni ne mogu biti objektivna.

Edited by - Mrkva on 08/06/2017 15:20:28
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2017 : 15:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
100 žena 200 sisa (onih Pradovih)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/06/2017 : 16:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

100 žena 200 sisa (onih Pradovih Leovih)

Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 09/06/2017 : 07:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Morbidne opsesije nasiljem... Te tri riječi su me odmah pridobile za čitanje, s obzirom da i sam posjedujem izvjesnu dozu morbidnih fascinacija (najdraže mjesto za šetnju mi je groblje noću, tamo napokon svi šute, a istovremeno i slušaju bez osude ;), ali utisak je na kraju tek solidan. Priča ima podjednako pluseva i minuseva. Najviše mi nije sjela egzistencijalna filozofija koja se provlači kroz strip, kako je već primijećeno djeluje pomalo površno, pa mi se i interes za priču povremeno gubio. A i nisam baš priklonjen budizmu, svim onim azijskim duhovnarijama i igračkama (većina scena u trgovini mi je zato također bila manje zanimljiva, tj. entuzijazam dvoje likova dok u dućanu vode rasprave mi je bio naporan). I očekivao sam malo više morbidnosti, ali ok, to je sad već i podosta subjektivan dojam. S druge strane ipak je dobra priča između dvoje glavnih likova, čak mi se svidjela ona scena s perilicom, istovremeno skroz spičena i,hm, poduzetna, a psihološka strana osobe koja boluje od OCD-a i završetak pomalo izvlače priču na neku solidnu razinu, zajedno s crtežom. Ok za pročitati, tj. i dalje u rangu dobrog stripa, ali ipak ništa što bih pretjerano preporučivao.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/06/2017 : 10:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tex2, javi zenine utiske o stripu. Sjecam se da je bila uzela strip u ruke ... negdje prije dva Interlibera (?).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2639 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 09/06/2017 : 20:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Nao Brown mi je bio zanimljiv dok sam ga čitao. Vrlo dobar crtež i priča koja je OK.
Unutar Fibrinog kataloga, na mojoj listi je malo ispod prosjeka.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/08/2017 : 08:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni se strip jako svidio, predivan crtez, jako dobra prica i ona mala pricica izmedju.

@Anto: I mene zanima ovo sto pitas u spojleru, ja neznam, obojica su sumnjivi ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 06/08/2017 : 11:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
DiSkAcH se baš uhvatio čitanja kao da sutra ne postoji :) Way to go!
Valjda to i mene potakne da se malo odmrtvim.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/08/2017 : 12:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Otkrio knjiznicu pa sam navalio, trenutno dizem na curinu iskaznicu, ali posto vecinom sve procitam u 1-2 dana, razmisljam da se i sam uclanim, pa da mogu uzet duplu dozu :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/08/2017 : 12:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Meni se strip jako svidio, predivan crtez, jako dobra prica i ona mala pricica izmedju.

@Anto: I mene zanima ovo sto pitas u spojleru, ja neznam, obojica su sumnjivi ;)


spojler:
Izgleda da je Stiv
više nas se složilo da je on najlogičnije rešenje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/08/2017 12:46:14
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000