forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Amazon - vaša iskustva

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
WOLF-HUNTER Posted - 26/08/2017 : 22:46:29
Imam jedno pitanje vezano za online tržnicu Amazaon, pošto nikada nisam koristio njezine usluge. U pitanju je Amazon UK preko kojeg želim da naručim nekoliko stripova koje ne mogu da nabavim u Bosni. Uglavnom mange i slične stvari.
Mene sada zanima da li se isplati kupovina preko Amazon UK-a do Bosne i koliko je to siguran način kupovine? Takođe, ako stripovi budu slani običnom poštom a ne brzom, koliko bi vremena trebalo da stigne iz Ujedinjenog Kraljevstva u Bosnu? Takođe me zanima, ako platim stripove da li moram i plaćati preuzimanje paketa i da li se plaćanje mjeri po samoj kilaži pošiljke?

11   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
usagi77 Posted - 31/08/2017 : 02:02:10
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36463

Pročitaj malo iskustva. S amazona ili bookdepositorya ti je sigurnije definitvno, to su ugledne stranice koje ce ti vratiti novac ili poslati novu pošiljku dok s ebaya sve ovisi na koga naletiš.
vice Posted - 31/08/2017 : 01:15:27
Ako hoćeš moj iskreni savjet, idi preko ebaya.
WOLF-HUNTER Posted - 31/08/2017 : 01:01:02
Sada iskreno razmišljam dal da naručim preko BD-a, samo nisam siguran jer je ovo zapravo prvi put da naručujem preko interneta.
Nisam toliko upoznat sa plaćanjem prijema paketa, mada je pozitiva što ne plaćam poštarinu... Mada mi je s druge strane problem koliko će naplatiti prijem paketa od Velike Britanije do Tuzle...
Provjeravao sam na internetu da li postoji kakva konkretna lista o plaćanju i slanju paketa, pronašao sam neka pravila koja se uzimaju u obzir prije slanja i tokom primanja ali nigdje nisam našao neku tačnu listu koja kazuje koliko plaćaš po težini pošiljke...
DiSkAcH Posted - 30/08/2017 : 15:17:15
Eh da, i BD je super ako uzmes u obzir da ce ti ili refundirat dio ostecenog stripa/knjige, ili vratit cijeli iznos ili poslat nove stripove, ili sve od navedenog.
Imao sam i takva iskustva, da su dvaput poslali ostecene stripove pa mi vratili pare.
vice Posted - 30/08/2017 : 15:02:47
Pripazi sa bookdepositoryjem, nedavno sam naručio prvi omnibus HC Vinland Sage i donji dio hrbata je bio utučen. Sam paket nije bio, tako da su izgleda strip u takvom stanju poslali. Ne mislim više naručivati od njih.

Amazon.com, co.uk. su super, preko njih naručujem 10 godina i uvijek sam imao dobra iskustva.
DiSkAcH Posted - 30/08/2017 : 14:53:09
Samo mala napomena, ako imas OKP sa izgledom svojih stripova (kao ja npr, pogotovo kad nesto masno platim ), u skoro 90% slucaja sa BD i Amazona ce ti doci natuceni i u ne bas OK stanju.
WOLF-HUNTER Posted - 30/08/2017 : 10:33:24
Posta je stvarno veliko govno...
doom Posted - 30/08/2017 : 08:44:22
Sa amazonom ne bas dobra iskustva. Sa italijanskog sam narucio knjigu unazad godinu dana i nikad je nisam vidio. Pare otisle u vjetar. Kasnije narucio knjigu ebayom i sve u redu.

Onda sa globalnim, narucio strip i uplatio novce da bi nakon tjedan dana stigla obavijest da nesto nije u redu i da nisu u mogucnosti izvrsiti slanje stripa. A novci otisli sa mog racuna.

Narucivao sam 3 puta sa amazona i zasada 2 puta su bili ozbiljni problemi, sad cekam jos jednu narudzbu koja bi trebala doci ovaj mjesec, ali sigurno necu vise kupovati na amazonu. Ebay meni daleko kvalitetniji i sigurniji.
ponki Posted - 30/08/2017 : 06:55:47
Narucuj jednu po jednu knjigu ili strip... meni su zadnjih 3-4 puta na narudzbu sa Amazona paketi isli na carinski pregled... bilo je u paketima po 4-5 stripova... to platis u posti cini mi se nekih 9-10KM... a izlazes se i riziku da ti ina tom carinskom pregledu naplate carinu i PDV... cini mi se da je to negdje oko 30% od vrijednosti posiljke
WOLF-HUNTER Posted - 30/08/2017 : 00:21:48
Hvala na preporuci :)
Vidim Book Depository ima dobar izbor a i cijene nisu toliko sada visoke...
vlaki Posted - 29/08/2017 : 02:11:14
Pre više od pet godina, sa nekoliko drugova smo naručili više od deset strip albuma, to je bio jedan manji paketić, ali sa američkog Amazon-a, pošto je dolar manji od funte. Pošto smo se okupili više nas, podelili smo poštarinu (shipping), a pri preuzimanju, drug na čijoj je adresi stigao paket, nije platio ništa. Ovo je u Makedoniji. Mislim da smo čekali negde oko tri (3) nedelja. Amazon UK smo koristili za jednu drugu narudžbinu, a to su bile DVD kolekcije (u to vreme) naših omiljenih serija, pošto je Engleska u toj Zoni 2 za DVD (gde smo i mi), a SAD je Zona 1. I tada, iskoristili smo jedan period kad je funta bila najniža. Prema našoj kursnoj listi, takav je slučaj i sada, u ovom trenutku. Siguran je način kupovine, ali je poštarina velika. Zato smo se odlučili naručiti u grupi, pošto je tako bilo podnošljivije. Zadnjih godina, ista ekipa, naručujemo sa sajta Book Depository, gde nema poštarine (shipping) ali su zato cene malo veće nego na Amazon-u. Ipak, postoje sezonski popusti, daju kupone, neke specijalne ponude, tako da se može naći nešto sa popustom. Ja sam nekoliko knjiga naručio, brzo je bilo, lepo spakovano.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000