forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Amazon - vaša iskustva
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 26/08/2017 : 22:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Imam jedno pitanje vezano za online tržnicu Amazaon, pošto nikada nisam koristio njezine usluge. U pitanju je Amazon UK preko kojeg želim da naručim nekoliko stripova koje ne mogu da nabavim u Bosni. Uglavnom mange i slične stvari.
Mene sada zanima da li se isplati kupovina preko Amazon UK-a do Bosne i koliko je to siguran način kupovine? Takođe, ako stripovi budu slani običnom poštom a ne brzom, koliko bi vremena trebalo da stigne iz Ujedinjenog Kraljevstva u Bosnu? Takođe me zanima, ako platim stripove da li moram i plaćati preuzimanje paketa i da li se plaćanje mjeri po samoj kilaži pošiljke?

vlaki
New Member



218 Posts

Member since 24/10/2003

Posted - 29/08/2017 : 02:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vlaki a Private Message  Reply with Quote
Pre više od pet godina, sa nekoliko drugova smo naručili više od deset strip albuma, to je bio jedan manji paketić, ali sa američkog Amazon-a, pošto je dolar manji od funte. Pošto smo se okupili više nas, podelili smo poštarinu (shipping), a pri preuzimanju, drug na čijoj je adresi stigao paket, nije platio ništa. Ovo je u Makedoniji. Mislim da smo čekali negde oko tri (3) nedelja. Amazon UK smo koristili za jednu drugu narudžbinu, a to su bile DVD kolekcije (u to vreme) naših omiljenih serija, pošto je Engleska u toj Zoni 2 za DVD (gde smo i mi), a SAD je Zona 1. I tada, iskoristili smo jedan period kad je funta bila najniža. Prema našoj kursnoj listi, takav je slučaj i sada, u ovom trenutku. Siguran je način kupovine, ali je poštarina velika. Zato smo se odlučili naručiti u grupi, pošto je tako bilo podnošljivije. Zadnjih godina, ista ekipa, naručujemo sa sajta Book Depository, gde nema poštarine (shipping) ali su zato cene malo veće nego na Amazon-u. Ipak, postoje sezonski popusti, daju kupone, neke specijalne ponude, tako da se može naći nešto sa popustom. Ja sam nekoliko knjiga naručio, brzo je bilo, lepo spakovano.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 30/08/2017 : 00:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Hvala na preporuci :)
Vidim Book Depository ima dobar izbor a i cijene nisu toliko sada visoke...
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3082 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 30/08/2017 : 06:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
Narucuj jednu po jednu knjigu ili strip... meni su zadnjih 3-4 puta na narudzbu sa Amazona paketi isli na carinski pregled... bilo je u paketima po 4-5 stripova... to platis u posti cini mi se nekih 9-10KM... a izlazes se i riziku da ti ina tom carinskom pregledu naplate carinu i PDV... cini mi se da je to negdje oko 30% od vrijednosti posiljke

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 30/08/2017 : 08:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Sa amazonom ne bas dobra iskustva. Sa italijanskog sam narucio knjigu unazad godinu dana i nikad je nisam vidio. Pare otisle u vjetar. Kasnije narucio knjigu ebayom i sve u redu.

Onda sa globalnim, narucio strip i uplatio novce da bi nakon tjedan dana stigla obavijest da nesto nije u redu i da nisu u mogucnosti izvrsiti slanje stripa. A novci otisli sa mog racuna.

Narucivao sam 3 puta sa amazona i zasada 2 puta su bili ozbiljni problemi, sad cekam jos jednu narudzbu koja bi trebala doci ovaj mjesec, ali sigurno necu vise kupovati na amazonu. Ebay meni daleko kvalitetniji i sigurniji.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 30/08/2017 : 10:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Posta je stvarno veliko govno...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/08/2017 : 14:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Samo mala napomena, ako imas OKP sa izgledom svojih stripova (kao ja npr, pogotovo kad nesto masno platim ), u skoro 90% slucaja sa BD i Amazona ce ti doci natuceni i u ne bas OK stanju.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 30/08/2017 14:53:40
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/08/2017 : 15:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pripazi sa bookdepositoryjem, nedavno sam naručio prvi omnibus HC Vinland Sage i donji dio hrbata je bio utučen. Sam paket nije bio, tako da su izgleda strip u takvom stanju poslali. Ne mislim više naručivati od njih.

Amazon.com, co.uk. su super, preko njih naručujem 10 godina i uvijek sam imao dobra iskustva.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/08/2017 : 15:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Eh da, i BD je super ako uzmes u obzir da ce ti ili refundirat dio ostecenog stripa/knjige, ili vratit cijeli iznos ili poslat nove stripove, ili sve od navedenog.
Imao sam i takva iskustva, da su dvaput poslali ostecene stripove pa mi vratili pare.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 31/08/2017 : 01:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Sada iskreno razmišljam dal da naručim preko BD-a, samo nisam siguran jer je ovo zapravo prvi put da naručujem preko interneta.
Nisam toliko upoznat sa plaćanjem prijema paketa, mada je pozitiva što ne plaćam poštarinu... Mada mi je s druge strane problem koliko će naplatiti prijem paketa od Velike Britanije do Tuzle...
Provjeravao sam na internetu da li postoji kakva konkretna lista o plaćanju i slanju paketa, pronašao sam neka pravila koja se uzimaju u obzir prije slanja i tokom primanja ali nigdje nisam našao neku tačnu listu koja kazuje koliko plaćaš po težini pošiljke...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/08/2017 : 01:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ako hoćeš moj iskreni savjet, idi preko ebaya.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 31/08/2017 : 02:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36463

Pročitaj malo iskustva. S amazona ili bookdepositorya ti je sigurnije definitvno, to su ugledne stranice koje ce ti vratiti novac ili poslati novu pošiljku dok s ebaya sve ovisi na koga naletiš.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000