forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Leonardo 3 - 6

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 02/06/2009 : 18:16:46
Eno ga u strip knjižari "Stripovi na kvadrat"








25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 13/12/2017 : 20:03:26
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Leonardo 6 - Genij u šetnji

Izgleda da je autorima nekih BD geg-stripova problem da osmisle zaplet za dužu epizodu,
a da se radnja odigrava u svakodnevnom okruženju, već u takvom slučaju pronalaze rešenje u tome
da junake pošalju na put oko sveta. (Isti slučaj imamo i kod nekih Bonelijevih junaka, kada se iscrpu ideje za nove priče u starom okruženju.)

Kod Bula i Bila imamo dužu epizodu Globtroteri, objavljenu u Biseru. U njoj glavni junaci putuju po raznim svetskim destinacijama
iz turističkih pobuda, dok u ovom albumu Leonardo sa svojim učenikom i 2 kućna ljubimca (mačkom i mišem) putuje oko sveta
iz naučničkih razloga, to jest da bi dokazao da je Zemlja okrugla.

Početak mi je bio dobar, dok još nisu krenuli na put, više mi se svideo od gegova iz Strip Arta,
ponadao sam se da će da ostane povoljan utisak do kraja, ali je već nakon Grčke počelo da biva dosadno, žuri se iz jedne zemlje u drugu,
ponavljaju se gegovi, a pri kraju je priča postala pomalo i zamorna. Zanimljivije je bilo posmatrati šta se dešava
sa mačkom i mišem u pojedinim scenama, nego pratiti osnovnu radnju. (Nešto slično kao kod Jakovitija, u nekim epizodama
Koko Bila mi je interesantnije da posmatram one prateće salame, crve, kokoške...od praćenja same radnje.)
Našla se i tu pokoja dobra fora, ali je uglavnom ostao utisak ponavljanja jednog te istog, a naročito je završnica (poslednje 2 table)
ispala mlaka, bez nekog naročitog efekta.

Od ostalih zanimljivosti imamo omaž Popaju, pojavljuje se u jednom kadru.

U svakom slučaju, ako bi hteli da posedujemo album Leonarda čisto za uzorak, onda je svakako bolje
da to bude jedna ovakva duža priča, kakva god ona bila. Eventualno i jedan album sa gegovima i to bi bilo sasvim dovoljno od ovog stripa.

anto Posted - 11/12/2017 : 12:14:25
quote:
Originally posted by karlitos

Ne shvaćam kako ti je neduhovit.



quote:
Originally posted by anto


Definitivno nije moja šoljica čaja.

karlitos Posted - 10/12/2017 : 23:16:06
Meni je Leonardo baš dobar strip. Ne shvaćam kako ti je neduhovit.
anto Posted - 10/12/2017 : 21:59:59
Turk&De Groot:Leonardo 3 - A što vam je to? (Strip-Agent)
Turk&De Groot:Leonardo 4 - Hi-Fi genij (Strip-Agent)

Ne znam šta da kažem - ovo mi je bilo bledunjavo i u Strip-artu,a sad mi je još lošije.Neduhovito i ...neduhovito.
Žali bože sjajnog crteža.
Definitivno nije moja šoljica čaja.

3.knjiga 2.5/5
4.knjiga 2/5
anto Posted - 29/10/2017 : 22:02:38
propustih 6-cu,ali uzeh 3. i 4. album - slede utisci.
anto Posted - 27/10/2017 : 18:29:49
kakav je ovaj 6. broj,Genij u šetnji - vidim da je kompletna epizoda u albumu,a može se naći na Sajmu po povoljnoj ceni?
kico Posted - 06/06/2009 : 13:00:02
quote:
Originally posted by mister-no

Ima to samo u HC ili i u SC?


Samo HC.
mister-no Posted - 06/06/2009 : 12:41:05
Ima to samo u HC ili i u SC?
supermark Posted - 04/06/2009 : 11:56:44
quote:
Originally posted by Škrky

Realan stripofil.

E to se zov oksimoron :)



nema potrebe za vrijeđanjem!
Škrky Posted - 04/06/2009 : 11:50:16
Realan stripofil.

E to se zove oksimoron :)
supermark Posted - 04/06/2009 : 09:27:44
quote:
Originally posted by Curunir

ali da i nije tako, ti moras imati svih 39, pa jasno spadas u kolekcionarsku sortu. tvoj problem.



jbga,
mi stripofili smo čudna sorta
supermark Posted - 04/06/2009 : 09:26:58
quote:
Originally posted by Curunir

i ti zbilja studiras ekonomiju???
cijeli svijet temelji se na tome da je 100x10 efektivno daleko manje od npr. 350x2.



efektivno, ali ne i realno
a ekonomisti se bave realnim
Curunir Posted - 04/06/2009 : 00:21:22
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Curunir

nisu svi opsjednuti kolekcionarstvom...
netko kupi pokoji broj i da 70ak kn dvaput godisnje i to je to...
a 200 kn za integral ne bi ni u snu jer nimalo ne pati od toga da ima sve niti ga je briga...



a nekomu je preskupo dati 79kn x 39 stripova, pa ce odustati od kupovine ijednog broja, kao ja



i ti zbilja studiras ekonomiju???
cijeli svijet temelji se na tome da je 100x10 efektivno daleko manje od npr. 350x2.
ali da i nije tako, ti moras imati svih 39, pa jasno spadas u kolekcionarsku sortu. tvoj problem.
Curunir Posted - 04/06/2009 : 00:17:38
oke. ja sam je citao samo u onome sto je bilo u smg. tamo mi je bio dobar u grgi i belladoni. i jos sam nesto citao, sad da me ubijes. bio sam ne presretan ali zadovoljan posve. medjutim, ovo sto si naveo nisam citao (niti cu:). ako humor u humoristicnom stripu ne postoji, jasno da je to promasaj. tko je uopce preveo talicnog u nas, jel znas? e to, tko god bio, zasluzuje pravi linč.
Markos Posted - 03/06/2009 : 21:18:26
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

quote:


je, slazem se, ako je prevedeno kao u strip-artu... tko je ovdje prevodio, moze li se znati?
los prijevod i ovdje sve ode kvragu...




Milena Benini.



ok, hvala. ona je OK.


Kako di, zavisi. U Malom Spirou i Gastonu nije. To bi trebalo biti smijesno, a nije. S druge strane, Grga Grimizni je dobar.
jaki Posted - 03/06/2009 : 19:43:22
To ti je tek izašlo u Zagrebu,tako da ćeš malo pričekati dok dođe u SR.
docA Posted - 03/06/2009 : 18:42:51
Jako primamljivo mi ovo deluje.Malo vise kosta, ali verujem da je dobra stvar.
Nisam ranije ovo zapazio u Darkwoodu?Jel zna neko ima li ga tamo ili u AF?
supermark Posted - 03/06/2009 : 11:57:03
quote:
Originally posted by Curunir

nisu svi opsjednuti kolekcionarstvom...
netko kupi pokoji broj i da 70ak kn dvaput godisnje i to je to...
a 200 kn za integral ne bi ni u snu jer nimalo ne pati od toga da ima sve niti ga je briga...



a nekomu je preskupo dati 79kn x 39 stripova, pa ce odustati od kupovine ijednog broja, kao ja
Škrky Posted - 03/06/2009 : 08:17:20
Odlična vijest!

Prva dva albuma su bila izvrsna! Moram ih pročitati ponovno prije nego se domognem ovoga.
Curunir Posted - 03/06/2009 : 01:47:10
nisu svi opsjednuti kolekcionarstvom...
netko kupi pokoji broj i da 70ak kn dvaput godisnje i to je to...
a 200 kn za integral ne bi ni u snu jer nimalo ne pati od toga da ima sve niti ga je briga...
ovaj strip je dusu dao za takvu, neobaveznu kupovinu "tu i tamo", nista nije povezano...
izdavanje integrala, koliko god bilo povoljnije sakupljacima (pa u nekim stripovima time i meni), dodatno je zatiranje dostupnosti u ionako vrlo ogranicenoj nakladi...
axle munshine Posted - 02/06/2009 : 23:11:41
Da se ne vracamo unazad...razumni zakljucak je da dobre serijale sa vise desetina albuma treba odraditi integralno...tako svi dobijaju i citaoci i izdavaci,mozda ovi drugi manje(diskutabilno) ali svejedno,to je najbolji odnos...i najbolji nacin da se nesto zavrsi u nekom razumnom periodu a ne da se ceka decenijama da se to zavrsi...
Renky Posted - 02/06/2009 : 22:46:52
Znan da nas je malo ali ne visie svi ljubitelji stripa na netu, ponekad se informaciji pokupe u hodu, ponekad se strip kupi neplanski...
supermark Posted - 02/06/2009 : 22:37:01
quote:
Originally posted by Renky

Ima dosta albuma, istina no ovako će možda biti pristupačnije pri pojedinačnoj kupnji. S obzirom da ode nema baš neke kronologije draže mi je od integrala. Kupiš jedan i vidiš jel' dobar, lakše je onima koji se prvi put susreću sa ovim stripom. Za eventualni eksperiment je lakše kupiti jedan album nego integral no uvik će biti za i protiv ovog ili onog oblika objavljivanja.



ja se slazem sa munshineom,
integrali su jeftiniji, a i draži su mi
a sto se tice provjere, uvijek postoje previewi
Curunir Posted - 02/06/2009 : 22:29:41
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

quote:


je, slazem se, ako je prevedeno kao u strip-artu... tko je ovdje prevodio, moze li se znati?
los prijevod i ovdje sve ode kvragu...




Milena Benini.



ok, hvala. ona je OK.
axle munshine Posted - 02/06/2009 : 22:09:31
quote:
Originally posted by Renky

Ima dosta albuma, istina no ovako će možda biti pristupačnije pri pojedinačnoj kupnji. S obzirom da ode nema baš neke kronologije draže mi je od integrala. Kupiš jedan i vidiš jel' dobar, lakše je onima koji se prvi put susreću sa ovim stripom. Za eventualni eksperiment je lakše kupiti jedan album nego integral no uvik će biti za i protiv ovog ili onog oblika objavljivanja.



Rekoh,nije toliko bitno...u svakom slucaju je dobro sto ih ima pa makar i pojedinacno...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000