forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DR ZAGOROLOG polufinale B

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 17/12/2017 : 20:56:35


Nakon kvalifikacija došao je na red i polufufinalni izbor za novog, devetog po redu najzagorelijeg Zagorovog fana - doktora zagorologije!

Kao i u prethodnim takmičenjima, Doktor Zagorolog titula nije ponovljiva, to znači da dosadašnji pobednici nisu u trci.
Razlog za to je da i drugi forumaši dobiju šansu da se okite titulom i izbegne ponavljanje istih imena, a ko jednom doktorira nije potrebno da to ponavlja, kao i u realnom životu.


Dosadašnji doktori zagorologije:

2009 - dr. Bruce Springsteen

2010 - dr. King Warrior

2011 - dr. Attila77

2012 - dr. Acestroke

2013 - dr. PijaniPatak

2014 - dr. solar

2015 - dr. D.J.

2016 - dr. stinky


Na vama je da odlučite po kojim kriterijumima glasate, da li je to jer su ljudi pisali tekstove, nervirali ostale sa Zagorom ili se na neki drugi način istakli kao ultimativni fanovi.

U polufinalu su najistaknutiji fanovi našeg junaka sa svih naših foruma.

Glasanje traje do subote 23.12.2017.godine u 20h, kada ćemo otvoriti finalnu rundu.

NEKA GLASANJE POČNE! AYAAAKKKAHHHHH!!!!!!!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
PijaniPatak Posted - 22/12/2017 : 20:02:48
Još 24 sata do završne faze...
Kontrast 2 Posted - 21/12/2017 : 17:17:45
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Kontraste, imaš moj blagoslov da ne glasaš za sebe, ako je to tvoja volja. Ako te, pak, ostali izglasaju, živi sa tim kako znaš i umeš :P




Glasao za Brdara - kao što sam i naveo.

Jednostavno je - mislim da ima bar 5-6 forumaša sa dužim stažom na ovom forumu, a koji su samim tim ( a da ne govorim i o onim drugim (crtačkim) doprinosima) zaslužili tu titulu pre mene.
PijaniPatak Posted - 21/12/2017 : 15:27:06
Kontraste, imaš moj blagoslov da ne glasaš za sebe, ako je to tvoja volja. Ako te, pak, ostali izglasaju, živi sa tim kako znaš i umeš :P
solar Posted - 21/12/2017 : 15:06:24
@Kontrast
Ja kao predsjednik nadzornog odbora ZGUZ-a odbijam taj prijedlog!

Vjerovatno će i predsjednik i podpredsjednik (King Warrior i Pijani Patak) upravnog odbora ZGUZ-a imati slična mišljenja!
Kontrast 2 Posted - 21/12/2017 : 14:22:34
quote:
Originally posted by PijaniPatak



KONTRAST2[/center]

Kontrolisana strast i analitika. Kontrast je banuo pre nešto više od godinu dana i počeo da nas časti prepoznatljivim dnevnicima čitanja, jednake posvećenosti kao i već nekoliko godina na DRKW forumu. Kratke fraze koje kažu sve, raščlanjivanje deonica na redove i crtama, misao koja odjekuje i nakon tačke. Filozofija sekirom koja je kristalna, jasna, nezamorna opširnim slatkoslovljem kako to inače biva, moćna, stabilna, sažeta. Ogoljen Zagorov svet u pitkim crtama. Strast kojoj se čovek divi, analitika koja se poštuje, posvećenost kojoj se pletu venci.






Još kad bi i čitao Kontrastove postove:

quote:
Originally posted by Kontrast 2

Dr Zagorolog

Najpre, jedan zahtev - slobodno me precrtajte sa liste, odustajem od kandidature i ove godine.

Izbor izgleda vremenom postaje sve više zajebancija (možda tako i treba, zašto da ne), ali bih ja ipak skrenuo pažnju na neke ljude, koji su se poprilično potrudili u vezi sa junakom ove teme:
- Sanda, čovek nacrtao storiju od podosta tabli;
- Brdar, kolorista te i crtač sopstvene priče;
- Igor 12, autor većeg broja iscrpnih recenzija krajem prošle godine;
uz njih dodajem još četvoricu, stalno prisutne forumaše:
- Velka
- Adriano
- Nagor
- Going going[/b]












PijaniPatak Posted - 21/12/2017 : 14:00:07
Ovde leži ne beži jer nije sveži :)
Opleti i ti po epitafima, kume, kao clan ZGUZ-a
King Warrior Posted - 21/12/2017 : 11:18:17
Kume, ovi bi im hvalospjevi jednog dana odlicno stajali na smrtovnicama. :D
PijaniPatak Posted - 21/12/2017 : 10:05:24
Blog sa tekstićima o pročitanim stripovima, predgovorima iz D.J.-vog američkog izdanja Zagora (nadji "Epicenter" u meniju "serijali"), reckama sa ovog sajta (njih moram još da uredim jer sam ih loše kopirao) i komentarima na priče koje sam uspeo da iskopam sa foruma (i još uvek kopam). Slobodno navrati dok se voda u džezvi još krčka ;)
grofica Varga Posted - 21/12/2017 : 09:54:00
Što su to dnevnici čitanja? Jel to blog, link što ti stoji u potpisu? Postoje li kakvi dnevnici čitanja tu na forumu?
PijaniPatak Posted - 21/12/2017 : 08:43:57
Prekopajmo još malo po listi



KONTRAST2


Kontrolisana strast i analitika. Kontrast je banuo pre nešto više od godinu dana i počeo da nas časti prepoznatljivim dnevnicima čitanja, jednake posvećenosti kao i već nekoliko godina na DRKW forumu. Kratke fraze koje kažu sve, raščlanjivanje deonica na redove i crtama, misao koja odjekuje i nakon tačke. Filozofija sekirom koja je kristalna, jasna, nezamorna opširnim slatkoslovljem kako to inače biva, moćna, stabilna, sažeta. Ogoljen Zagorov svet u pitkim crtama. Strast kojoj se čovek divi, analitika koja se poštuje, posvećenost kojoj se pletu venci.

solar Posted - 20/12/2017 : 23:58:45
Brdar Posted - 20/12/2017 : 21:24:40
@ grofica Varga - prije nego odgovorim, da ispravimo nepravdu. Tog junaka koji se spominje Arktickoj sfingi je kreirao moj prijatelj, nacrtao je jednu epizodu, a ja sam uz njegovo odobrenje nastavio i uradio jos dvije epizode. Sve sam to fino objasnio u pismu, međutim, iz do danas nejasnih mi razloga, oni iz SD redakcije su mene etiketirali kao autora. Naravno, nije se desilo nista strasno, moj prijatelj je bio tolerantan, nije se naljutio jer on je vec tada odustao od crtanja, a buduci da su nasi crtezi u to doba bili djecji amaterski, na kraju je sve ispalo kao simpatican nesporazum.

Posto smo ispravili nepravdu, da ti odgovorim na pitanje. Da bih dosegao potreban nivo crtackog kvaliteta moram vjezbati s profesionalnim materijalom za crtanje koji je meni zbog moje trenutne financijske situacije (nezaposlen) zasad nedostupan. Ja mogu fuseriti s crtezom kad su u pitanju stripovi o zagorolozima i ostale moje nebuloze jer su navedeni stripovi forumska zezancija koja nece ici u stampu, ali za nesto ozbilnije to ne moze proci. Naravno, mogu ja i sad nacrtati taj strip o Zagoru, ali to ce ispasti crtacki poprilicno lose. A ja to ne zelim jer Zagor zasluzuje samo najbolje.

I da, hvala na komplimentima vezanim za strip o zagorolozima, drago mi je da ti se svidio.
grofica Varga Posted - 20/12/2017 : 20:03:40
A što te sprječava da dosegneš potreban nivo crtačkog kvaliteta, za napraviti tog Zagora?

Koliko sam vidjela u Arktičkoj sfingi, već tada si imao nekog svojeg junaka. Budući da sam te sad uhvatila u kadar, morala sam malo pronjuškati po forumu pa sam pročitala kaznu za ohole Zagorologe. Kinga si odlično skinuo. Isti on. Sviđa mi se tvoj humor.
Najbolja izjava je "Da ovaj ovdje ima bradu bio bi isti ja da imam bradu."

Brdar Posted - 20/12/2017 : 15:26:40
quote:
Originally posted by grofica Varga

Reci ti meni dragi Brdar, jesi li ti spomenut u stripu "Nestali Istraživač" (Zagor, SD 9)? U dijelu "Pošta", u kojem redakcija komunicira s čitaocima.

Koja koincidencija. Gledam tvoje crteže ovdje, ugasim mobitel, uzmem taj strip, a ono tvoje ime i prezime stoji tamo. Pa ti moraš doktorirati ove godine. To su sudbinski znakovi. Sve me strah izaći iz kuće da me grom ne bi pogodio jer nisam glasovala za tebe.



Tako je, grofice, spomenut sam u trećem nastavku ''Arkticka sfinga'' (Zagor SD 11). U to vrijeme zivio sam u Hrvatskoj, te sam jednog dana na adresu redakcije SD poslao pismo od nekoliko stranica i crteza u kojem izrazavam odusevljenost omiljenim junakom Zagorom. Inace, fan Zagora sam od 1987. godine.
Da li cu doktorirati, neka forumasice i forumasi odluce.
Osobno mislim da nisam zasluzio titulu, ali ne zbog skromnosti, trikova i lukavih poteza, vec zato sto nisam ispunio primarni cilj - naime, vec odavno planiram nacrtati strip o Zagoru, kratku epizodu (nekih 60 tabli). Međutim, jos uvijek nisam dosegao potreban nivo crtackog kvaliteta za takav projekt i vrlo sam razocaran time.
Zato se, grofice, ne moras pretjerano gristi sto nisi glasovala za mene, tim prije jer po mom misljenju i drugi kandidati svakako zasluzuju ponijeti titulu.
grofica Varga Posted - 20/12/2017 : 10:14:05
quote:
Originally posted by King Warrior

Nista ne brini, ne kazu dzaba nece grom u koprivu. :P


Ahahahaha
King Warrior Posted - 20/12/2017 : 10:05:08
Nista ne brini, ne kazu dzaba nece grom u koprivu. :P
grofica Varga Posted - 20/12/2017 : 09:54:09
Reci ti meni dragi Brdar, jesi li ti spomenut u stripu "Nestali Istraživač" (Zagor, SD 9)? U dijelu "Pošta", u kojem redakcija komunicira s čitaocima.

Koja koincidencija. Gledam tvoje crteže ovdje, ugasim mobitel, uzmem taj strip, a ono tvoje ime i prezime stoji tamo. Pa ti moraš doktorirati ove godine. To su sudbinski znakovi. Sve me strah izaći iz kuće da me grom ne bi pogodio jer nisam glasovala za tebe.
Kontrast 2 Posted - 19/12/2017 : 22:24:02
Brdar
Prošle godine napisao da ću glasati za njega sada (jer sam tada dao prednost Stinkiju)- i to ispunjavam.
Brdar Posted - 19/12/2017 : 18:35:51
Evo ga original.




Zatim jedna brzinska skica Chica za raju.




I na kraju, iznenađenje (boje su svjetlije da se jasnije vide sivi tonovi).




Eto, nadam se da sam donekle opravdao nominaciju.
nagor Posted - 19/12/2017 : 18:25:59
quote:
Originally posted by grofica Varga

Glas ide nagoru. Ima faktor x. Ili bolje kazat faktor z.

Njega sam godinama promatrala u dubokim ponorima komentara. I volim ih čitati. Kada nešto pohvali lijepo to objasni, a kada nešto kritizira onda je duhovit. Ima nekoliko izjava na koje sam se upišala od smijeha, al izdvojit ću dvije najbolje. (S kojima se apsolutno slažem.)

Donatelijev crtež u Tragični karneval
"Orleanski karneval, koji bi morao biti najveća žurka na svijetu, prikazan je u rangu jedne vatrogasne zabave sa pet-šest pijanih tipova…"


Karakterizacija Rakosija po Castelliju:
"Zločest sam, želim zavladat svijetom i volim biti šišmiš"






Brdar Posted - 19/12/2017 : 16:29:42
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by Brdar

Evo jedna brzinska skica, cisto da opravdam nominaciju (e ovo je lukav potez koji mi osigurava pobjedu u polufinalu, mozda i u finalu).


Bio bi bez sumnje lukav potez, da ti je i to Zagor gore bio ručni i rad olovke . ;)



Rucni je rad i olovka, samo sam ove deblje linije odradio u PS- u. Postavicu original ovdje za koji sat da se uvjerite.
grofica Varga Posted - 19/12/2017 : 15:31:35
Glas ide nagoru. Ima faktor x. Ili bolje kazat faktor z.

Njega sam godinama promatrala u dubokim ponorima komentara. I volim ih čitati. Kada nešto pohvali lijepo to objasni, a kada nešto kritizira onda je duhovit. Ima nekoliko izjava na koje sam se upišala od smijeha, al izdvojit ću dvije najbolje. (S kojima se apsolutno slažem.)

Donatelijev crtež u Tragični karneval
"Orleanski karneval, koji bi morao biti najveća žurka na svijetu, prikazan je u rangu jedne vatrogasne zabave sa pet-šest pijanih tipova…"


Karakterizacija Rakosija po Castelliju:
"Zločest sam, želim zavladat svijetom i volim biti šišmiš"
grofica Varga Posted - 19/12/2017 : 15:23:44
Eto ti te đavle! Da sam znala da ću dospiti u kategoriju ustalih "leševa" i zombija promijenila bi nick u "madame Laveau". (Al grofica Varga je isto nemrtva pa može stati.) Ustala sam iz mračnih kuteva komentiranja recenzija i sad ću vas pretvoriti u zombije. (Dok ovo pišem, moj zlokoban smijeh odzvanja internetom. Dobit ću titulu doktorice Helingenologije.)

Meni stvarno laska što su me neki spomenuli u kandidaturi i drago mi je zbog toga. To su radosti koje poprave dan. Što se tiče rasprave "živahni" VS "leševi" mogu kazati da razumijem obje struje. I sama se mučim s tim pitanjem i još ne znam za koga ću glasati u drugom polufinalu. (Vi koji ste uprli ili u jedno ili u drugo barem nemate taj problem neodlučnosti.)

@PijaniPatak
Objasnit ću uzrok mojoj pauzi od foruma da se taj čin ne bi mistificirao ili stvarao ugođaj da tu postoje neki zli ljudi zbog kojih sam otišla. Tamo 2014. sam se odselila iz Hrvatske, trebala sam se skoncentrirati na stvaranje "novog života", a istovremeno mi je forum prestao biti zabavno mjesto koje mi je punilo baterije. Kako mi se život stabilizirao, normalno da sam se zaželjela stripova.com. Neugodnosti ispare, ono lijepo ostane. I evo me odjednom tu, odgovaram na topiku i muku mučim za koga da glasam... I kujem zombi apokalipsu...
mogorovic Posted - 19/12/2017 : 14:56:57
quote:
Originally posted by adriano

pogled je pun koncentracije.



Koncentracije čega!? Alkohola u krvi?
adriano Posted - 19/12/2017 : 13:39:51
pogled je pun koncentracije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000