forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 40 - Sestra

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 18/06/2018 : 22:58:03


Ljeto u Bretanji. Trinaestogodišnji Antoine i njegov mlađi brat provode duge praznike u obiteljskoj kući. Na programu je lov na rakove, Pokémoni i kule od pijeska. Ali, iznenadni dolazak šesnaestogodišnje Hélène, kćeri obiteljske prijateljice, izmijenit će ratni plan. Susret dvoje mladih ubrzo budi uzbuđenje, želju i zbunjenost…

Sestra nije hvalospjev "zelenom raju djetinjih ljubavi" što ga je opjevao Baudelaire. U odnosima mladih ljudi novog doba, na društvenim mrežama i u izazovnim video uradcima na internetu, nema ničeg platonskog, no sve je to još uvijek prožeto određenom nevinošću. Hélène preuzima inicijativu, postaje prijatelj, osoba od povjerenja i zaštitnica, ne toliko ljubav, koliko starija sestra, zvijezda, nebesko tijelo čija privlačnost Antoinea nježno odvlači od djetinjstva.

Orka 40 • Sestra • 216 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bastien Vivès • Crtež Bastien Vivès • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 18.6.2018. • Cijena 130 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-40-sestra/492/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
borg Posted - 14/08/2022 : 22:48:56
Uf, u pravu si. Ne sećam se baš dobro... Čini mi se da je Pajtos mešao dunju i šljivu.

Dobra ocena. Znači biće. ;)
anto Posted - 14/08/2022 : 22:18:02
quote:
Originally posted by borg

Ja koliko videh, Markos mu je lično uručio RA pre par godina na sajmu. A još ne videsmo Antovu recenziju tog albuma!




ja sam markosu lično uručio,a ne on meni - koliko si popio rakija u tom trenutku??

evo recenzije:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=2&TOPIC_ID=46638#2100936
borg Posted - 14/08/2022 : 18:17:46
Ja koliko videh, Markos mu je lično uručio RA pre par godina na sajmu. A još ne videsmo Antovu recenziju tog albuma!

vukozec Posted - 14/08/2022 : 17:04:41
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Vives je, po mom ne tako skromnom misljenju, najvazniji francuski autor u zadnjih 20-tak godina, nakon Larceneta i Trondheima. Zaista mi nije jasno kako to da je tako hladno docekan kod nas:( ali dobro, ne predajem se ja tako lako:)


pa gde je onda neki Trondhajm za ovu godinu?



Ne znam je li Markos čuo za Ralpha Azhama, navodno nije loš strip od tog autora.
anto Posted - 14/08/2022 : 16:22:51
quote:
Originally posted by Markos

Vives je, po mom ne tako skromnom misljenju, najvazniji francuski autor u zadnjih 20-tak godina, nakon Larceneta i Trondheima. Zaista mi nije jasno kako to da je tako hladno docekan kod nas:( ali dobro, ne predajem se ja tako lako:)


pa gde je onda neki Trondhajm za ovu godinu?
Shaner Posted - 06/08/2022 : 01:10:57
Čekam i ja!

Poli Posted - 05/08/2022 : 16:15:29

Cekanje se isplaca.


john connor Posted - 05/08/2022 : 14:55:10
Cekamo.
KuntaKinte Posted - 05/08/2022 : 12:12:01
Čekam.
Markos Posted - 05/08/2022 : 11:33:23
Cekaj!
KuntaKinte Posted - 05/08/2022 : 11:15:19
quote:
Originally posted by Markos

Vives je, po mom ne tako skromnom misljenju, najvazniji francuski autor u zadnjih 20-tak godina, nakon Larceneta i Trondheima. Zaista mi nije jasno kako to da je tako hladno docekan kod nas:( ali dobro, ne predajem se ja tako lako:)


Pa sad da je jedan od najvažnijih fransuckih autora poslednjih godina može i da se diskutuje, ali meni je svakako jedan od najdražih, pre svega zato što ume da ugradi emocije u svoje stripove i da vas zalepi za stolicu i ponekad ostavi bez daha. Skoro svi su mu od vrlo dobrih, do odličnih.
Image kreće sa Last Man, tako da ja ipak neću da čekam da ti isteraš ovde svoj hir :) (ili da možda čekam?), a iskreno bih se najviše nadao Hollywood Janu, za koga mislim da bi se ovde najpre primio zbog toga što malo podseća na Baruove stripove.
Butchery i To My Eyes mislim da ovde ne bi prošli, a o For the Empire smo negde nešto već pisali i mislim da je zbog sumanutog kraja ipak možda za preskočiti, ko hoće da čita ima na engleskom.
john connor Posted - 05/08/2022 : 10:23:11
Kako da ti ne bude jasno, Polina, Sestra...naslov, naslovnica, vuce na zensko stivo, odmah u startu odbijena vecina...za razliku od Larceneta, Trondheima, cije su teme raznovrsne, cesto prozete inteligentnim humorom...
Markos Posted - 05/08/2022 : 09:42:15
Vives je, po mom ne tako skromnom misljenju, najvazniji francuski autor u zadnjih 20-tak godina, nakon Larceneta i Trondheima. Zaista mi nije jasno kako to da je tako hladno docekan kod nas:( ali dobro, ne predajem se ja tako lako:)
ned_lynx Posted - 05/08/2022 : 09:01:00
suptilna gracioznost jednostavnosti izražaja pokreta i možebitno nepostojeća mimika, ali začudno rečita, te emocija, pretočena u sveden, ali vrcav, bujan, razigran i životan, crtež koji pleše, igra, živi i glumi, laže, odrasta, dočaran kako to može samo detinja iskrenost da učini zbiljskim, ostaviće nekima nezaboravan utisak, ako ga već i proživeli nisu; nema nikakvog razloga odreći se čistog užitka u čitanju ovog izdanja, jer, ovaj rad to svakako jeste - imanja i čitanja vredan.
Jazzbina1 Posted - 05/08/2022 : 06:47:24
Jako lijep crtež. Čiste linije iz kojih, kako netko reče,izviru čiste emocije likova. Nevjerojatna tehnika i senzibilitet za ispričati "običnu" priču o sazrijevanju, otkrivanju vlastite seksualnosti, naivnosti i nevinosti odrastanja.
AleksandarN Posted - 17/12/2020 : 15:25:04
quote:
Originally posted by nonchalant

Uh, još na popustu Jerome, može.



Jerome-a obavezno, a posle uzmi i Sestru.
nonchalant Posted - 17/12/2020 : 12:52:34
Uh, još na popustu Jerome, može.
Kerempir Posted - 17/12/2020 : 11:38:38
quote:
Originally posted by anto

ne uzimaj ni sestru ni polinu;već usmeri lovu na žeroma bloša.



+1
anto Posted - 17/12/2020 : 11:12:33
ne uzimaj ni sestru ni polinu;već usmeri lovu na žeroma bloša.
Dr. Zistis Posted - 17/12/2020 : 09:28:05
quote:
Originally posted by nonchalant

Uzeo bih jednog Vivesa u sledećoj turi. Ovo ili Polina?


Ovo
Shaner Posted - 17/12/2020 : 06:17:05
Meni je baš u Sestri Vivesov crtež bolje legao, bar na prvo čitanje, a i priča mi je tu bolja. Polina je također dobra, samo mi je bila nekako predvidljiva i već viđena. S druge strane Polina je starije izdanje i vjerojatno bliže rasprodaji pa ti vidi.

corto33 Posted - 16/12/2020 : 22:38:04
quote:
Originally posted by nonchalant

Uzeo bih jednog Vivesa u sledećoj turi. Ovo ili Polina?



Meni je Polina malo bolja, jer Vivesov crtež bolje funkcionira na manjem formatu. Sa druge strane Sestra pruža taj efekt nostalgije, kao što je napisao Cromwell.
nonchalant Posted - 16/12/2020 : 21:48:54
Uzeo bih jednog Vivesa u sledećoj turi. Ovo ili Polina?
Cromwell Posted - 16/12/2020 : 21:07:39
Nakon pročitanog privjua prije par godina ovaj strip mi je sve do danas bio negdje potpuno na zaleđu prioriteta.

Mislim očito da se ovaj naslov neće svima svidjeti ali onima kojima hoće će to biti zbog osobne korespondencije.
Slično kao i sa Paulovim ljetnim poslom- u potpunosti sam se poistovjetio sa glavnim protagonistom i nakon čitanja me doslovno satrla nostalgija; Rab, ljeto 2001e, uf u kurac. Blažena mladost :((

Crtež mi je svakom novom stranicom postajao sve bolji i funkcionalniji i u potpunosti mi je pojačao doživljaj/sjećanje.

Što se samog sadržaja tiče Vukozec je to jako dobro objasnio. Nema se tu što nadodati.

Ocjene nema jer ovo je baš ona vrsta stripa kojoj teško da se može racionalno pristupiti.
Kerempir Posted - 21/11/2020 : 16:36:48
Posudjeno iz knjižnice. Nije mi za kolekciju jer mi ne leži previše ovakav tip stripova, ali dobar je. Nema ni traga pedofiliji kako se sugerira i vukozec je sve lijepo objasnio, vrlo brzo nakon početka postane jasan smisao naslova. Crtez bas dobar, minimalistički a tako jasno prenosi radnju.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000