forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja KOMESAR RIČARDI

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 04/09/2018 : 14:55:56
NOV BONELIJEV SERIJAL – KOMESAR RIČARDI



Komesar Ričardi je nov serijal kuće Serđo Boneli, a u Italiji je imao sjajan start. Strip je zasnovan na seriji romana o komesaru Ričardiju poznatog italijanskog pisca Mauricija de Đovanija (Maurizio de Giovanni), koji već dvanaest godina zaokupljaju italijanske i evropske čitaoce uzbudljivim zapletima i hipnotičnom atmosferom.

Čarobna knjiga je prvi izdavač van Italije koji je dobio prava za objavljivanje.

Komesar Ričardi, uvek ozbiljan detektiv teške naravi, glavni je junak priča koje se odvijaju u Napulju tridesetih godina prošlog veka. Ričardi poseduje dar koji je istovremeno i njegovo prokletstvo: on vidi mrtve i u njima njihove poslednje trenutke života, poslednju misao, poslednje osećanje. On oseća njihov bol.

U čudesnom okruženju Napulja – tog prekrasnog, mračnog i večno razigranog lučkog grada, koji je dom mnogim narodima – događaju se zločini iz ljubavi, strasti i gladi. Komesar Ričardi i brigadir Majone hrabro kroče kroz senke i bol, tražeći krivce...

Komesar Ričardi – Osećaj bola biće na Letećem startu od 5. 9. do 8. 9. u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 800 dinara. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 900 dinara, a u ostalim knjižarama 1.199 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 14/09/2018 : 06:58:45
Znaci, sve odlicni komentari. Ja se sjecam da sam imao neki 'spurijus', da ce serijal biti dobar kad je predstavljen u Italiji. I bas se radujem citanju komesara, kad se vratim doma.
zare80 Posted - 09/09/2018 : 22:22:49
Bome, daj Boze da im ne ponestane ideja. Odlican je ovo strip. I crtez i prica Jedva cekam drugi broj
risbozg Posted - 09/09/2018 : 08:32:08
vesele me ovakvi komentari..
danielp Posted - 08/09/2018 : 21:25:54
Procitao: oooodlican
Dr. Zistis Posted - 08/09/2018 : 14:48:48
Procitao Komesara...utisci: jebo te, daj drugi broj. Odlicno
Dr. Zistis Posted - 08/09/2018 : 11:52:29
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by teller

Ljubi te Teler!
Ali ja bih radije sladoled ili šta je več u toj retro šoljici!
Care!



(cokolada, sumsko voce i maalaga 🍨)
Cim dodjes u Beograd vodim te


Evo i mene....


Forza Fiume
sumohrvat Posted - 08/09/2018 : 00:21:23
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by teller

Ljubi te Teler!
Ali ja bih radije sladoled ili šta je več u toj retro šoljici!
Care!



(cokolada, sumsko voce i maalaga 🍨)
Cim dodjes u Beograd vodim te


Evo i mene....
wesskowaz Posted - 06/09/2018 : 08:39:33
A CK izbaci Tex OP i tako u krug.
velka031 Posted - 06/09/2018 : 07:35:25
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by vronski 3

Da li ČK planira i almanah?



s obzirom da neko reče da su VČ i ČK u dobrim odnosima, možda im je VČ obećao i počeo raditi na tome da im reklamira njihovo eventualno izdavanje magičnog vjetra, a za uzvrat bi VČ od njih dobio pravo da bez plaćanja autorskih prava komesarov magazin-almanah izda u jednom od brojeva zlatne serije...



To bi bilo super
zlatan bihac Posted - 05/09/2018 : 23:12:19
quote:
Originally posted by vronski 3

Da li ČK planira i almanah?



s obzirom da neko reče da su VČ i ČK u dobrim odnosima, možda im je VČ obećao i počeo raditi na tome da im reklamira njihovo eventualno izdavanje magičnog vjetra, a za uzvrat bi VČ od njih dobio pravo da bez plaćanja autorskih prava komesarov magazin-almanah izda u jednom od brojeva zlatne serije...
dante Posted - 05/09/2018 : 23:00:25
Svaka cast na azurnosti, ovo se kupuje.
vronski 3 Posted - 05/09/2018 : 21:39:50
Da li ČK planira i almanah?
teller Posted - 05/09/2018 : 21:24:48
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by teller

Ljubi te Teler!
Ali ja bih radije sladoled ili šta je več u toj retro šoljici!
Care!



(cokolada, sumsko voce i maalaga 🍨)
Cim dodjes u Beograd vodim te


nije mi baš izza čoška ali mogo bi poslje 30 godina opet kod vas...prekrasni ljudi i prekrasan grad...
Hvala na pozivu...nadam se da nekad i obistini želja opet kod vas navratit...
going going Posted - 05/09/2018 : 21:04:11
Privlacan serijal i izgleda odlicno izdanje! Ne znam zasto me strip prema opisu pomalo podseca na Dr Morguea kog je izdavala Padora.
Hercule Poirot Posted - 05/09/2018 : 20:32:17
Odlično, jedva čekam nabaviti ovo...
Dr. Zistis Posted - 05/09/2018 : 19:54:39
quote:
Originally posted by teller

Ljubi te Teler!
Ali ja bih radije sladoled ili šta je več u toj retro šoljici!
Care!



(cokolada, sumsko voce i maalaga 🍨)
Cim dodjes u Beograd vodim te
teller Posted - 05/09/2018 : 19:46:48
Ljubi te Teler!
Ali ja bih radije sladoled ili šta je več u toj retro šoljici!
Care!
Dr. Zistis Posted - 05/09/2018 : 19:35:15




Lepo ovo izgleda na prvi pogled
Da ne bude zabune, Zagor je tu zbog Telera
Dr. Zistis Posted - 05/09/2018 : 07:55:02
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by velka031

Šteta što neće uzeti i Magičnog... Jer po onoj najavi izgleda da će VČ... A dobro je, samo da prodaja podrži da izguraju do kraja.


Sto nisu pisali bili da je VC to najavio mozda za Carobnu? Al svakako pohvalno da ce ici, jer ne bih se htio upustati u LL izdanje (svaka cast tko ga vec ima) jer vjerojatno ne bih sve ni nasao. A ovako tog junaka mogu otkriti kroz izdanje Veselog ili ako Carobna bude ta koja ce ga izdati

Kao sto sam i ceka me jos otkrivanje Kena kroz Darkwood izdanje, super za nas koji smo se malo kasnije vratili stripovima da mozemo polako neke junake skupiti i kroz dr.izdanja


Na ovome "za Kena" ti bas zavidim. Ali cini mi se da cu naci utehu u Komesaru Ricardiju
Jos Napulj, a stize nam Napoli.


Ako rezultat ne bude dobar valjda nećeš zbog toga otpiliti komesara.


Ja pre mislim da cu ga pisle 18-og voleti jos vise...videti Napulj i umreti 😍
ivanl Posted - 04/09/2018 : 23:39:53
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by velka031

Šteta što neće uzeti i Magičnog... Jer po onoj najavi izgleda da će VČ... A dobro je, samo da prodaja podrži da izguraju do kraja.


Sto nisu pisali bili da je VC to najavio mozda za Carobnu? Al svakako pohvalno da ce ici, jer ne bih se htio upustati u LL izdanje (svaka cast tko ga vec ima) jer vjerojatno ne bih sve ni nasao. A ovako tog junaka mogu otkriti kroz izdanje Veselog ili ako Carobna bude ta koja ce ga izdati

Kao sto sam i ceka me jos otkrivanje Kena kroz Darkwood izdanje, super za nas koji smo se malo kasnije vratili stripovima da mozemo polako neke junake skupiti i kroz dr.izdanja


Magicni Vjetar je jedan od 3 top najbolja serijala koja sam u zivotu ikad procitao. A u izdanju Libellusa je taj serijal nesto najbolje sto sam ikad vidio. Osobno sam bio prisutan kad su nekki od autora Magica Venta drzali knjige Libellusa u rukama i divili se svom djelu u njihovoj izvedbi. Rekao bi jedan nas clan; fantazija!
Za Kena Parkera, sto reci; gustaces u tom otkrivanju. Ja ga procitam cijeloga svako par godina...(on mi je vjerovatno prvi u mojih top 3 serijala)
DODSFERD Posted - 04/09/2018 : 23:02:36
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by velka031

Šteta što neće uzeti i Magičnog... Jer po onoj najavi izgleda da će VČ... A dobro je, samo da prodaja podrži da izguraju do kraja.


Sto nisu pisali bili da je VC to najavio mozda za Carobnu? Al svakako pohvalno da ce ici, jer ne bih se htio upustati u LL izdanje (svaka cast tko ga vec ima) jer vjerojatno ne bih sve ni nasao. A ovako tog junaka mogu otkriti kroz izdanje Veselog ili ako Carobna bude ta koja ce ga izdati

Kao sto sam i ceka me jos otkrivanje Kena kroz Darkwood izdanje, super za nas koji smo se malo kasnije vratili stripovima da mozemo polako neke junake skupiti i kroz dr.izdanja


Na ovome "za Kena" ti bas zavidim. Ali cini mi se da cu naci utehu u Komesaru Ricardiju
Jos Napulj, a stize nam Napoli.


Ako rezultat ne bude dobar valjda nećeš zbog toga otpiliti komesara.
DODSFERD Posted - 04/09/2018 : 23:00:33
Vrijeme radnje i tematika mi odgovaraju tako da ću sigurno probati s ovim serijalom.
wesskowaz Posted - 04/09/2018 : 22:35:36
Fino ovo izgleda.
Javite utiske kakva je prica.
Dr. Zistis Posted - 04/09/2018 : 22:28:50
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by velka031

Šteta što neće uzeti i Magičnog... Jer po onoj najavi izgleda da će VČ... A dobro je, samo da prodaja podrži da izguraju do kraja.


Sto nisu pisali bili da je VC to najavio mozda za Carobnu? Al svakako pohvalno da ce ici, jer ne bih se htio upustati u LL izdanje (svaka cast tko ga vec ima) jer vjerojatno ne bih sve ni nasao. A ovako tog junaka mogu otkriti kroz izdanje Veselog ili ako Carobna bude ta koja ce ga izdati

Kao sto sam i ceka me jos otkrivanje Kena kroz Darkwood izdanje, super za nas koji smo se malo kasnije vratili stripovima da mozemo polako neke junake skupiti i kroz dr.izdanja


Na ovome "za Kena" ti bas zavidim. Ali cini mi se da cu naci utehu u Komesaru Ricardiju
Jos Napulj, a stize nam Napoli...mo😊ze li bolje
Bravo za CK
ReemCP Posted - 04/09/2018 : 19:13:19
quote:
Originally posted by velka031

Šteta što neće uzeti i Magičnog... Jer po onoj najavi izgleda da će VČ... A dobro je, samo da prodaja podrži da izguraju do kraja.


Sto nisu pisali bili da je VC to najavio mozda za Carobnu? Al svakako pohvalno da ce ici, jer ne bih se htio upustati u LL izdanje (svaka cast tko ga vec ima) jer vjerojatno ne bih sve ni nasao. A ovako tog junaka mogu otkriti kroz izdanje Veselog ili ako Carobna bude ta koja ce ga izdati

Kao sto sam i ceka me jos otkrivanje Kena kroz Darkwood izdanje, super za nas koji smo se malo kasnije vratili stripovima da mozemo polako neke junake skupiti i kroz dr.izdanja

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000