forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja KELER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 22/10/2018 : 15:28:04



Bruklin 1924, procesija u slavu Gospe od Karmela. Kroz vazduh odjekuju pucnji i biva ubijen don Karmelo, lokalni mafijaški bos. U njega je pucao Kid Karter, zvani Crvena Glava, najsmrtonosniji među izvršiteljima Muzurake, šefa filadelfijskog italoameričkog podzemlja. To je krvav početak gangsterske epopeje koja se zbiva u periodu između prohibicije i Velike depresije. U središtu te epopeje je čovek s velikom tajnom: ko je miroljubivi točilac benzina kojeg zatičemo u Indijani petnaestak godina kasnije? Da li se on zaista zove Tom Keler, ili je to nov identitet Crvene Glave, za kojeg svi u Filadelfiji veruju da je odavno mrtav i sahranjen?
Odgovori na ta pitanja biće zapisani olovom.

Autor: Minjako, Luiđi / Format: 14,5x20,5 Br. str.: 304 / Edicija: Riznica Bonelli
Sajamska cena: 870 RSD
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 13/10/2020 : 14:08:58
Pa meni je cijela riznica OK. Grande i Gigante i ne baš.
eyepop Posted - 11/10/2020 : 21:40:14
quote:
Originally posted by going going

I ja sam merkao Kelera i Cuvare nepoznatog na Stripomaniji, ali na kraju odlucih da cu ih uzeti neki drugi put.
Oba naslova mi deluju jako interesantno a pogotvo Keler zbog gangsterske tematike koju obozavam. Takodje mi deluje interesantno Holivudlend, isto zbog teme i vremenskog okvira koji obozavam.


Bukvalno ista priča bila i kod mene, samo što sam se ja nekoliko puta vraćao na mesto zločina (Bulevar Books), pa sam "Kelera" kupio iz trećeg a "Pionire" iz četvrtog pokušaja. Nekako mi je psihološki lakše leglo spičkavanje ogromne količine para u više tura. A baš "Holivudlend" mi je još zapao za oko, kao i onaj sa belim koricama iz iste edicije, ne mogu sad da se setim kako se zove.

quote:
Originally posted by jagodanbg

Ima dobrih naslova u toj ediciji:
'Golim rukama' je top, 'Oči i tama' nazalost rasprodat, 'Kad vuk lovi' pocinjem veceras da citam.


"Kad vuk lovi"! E da, taj beli mi je isto delovao zanimljivo.

Pašće nešto iz Riznice u petak, tu nema sumnje…
going going Posted - 11/10/2020 : 19:14:58
quote:
Originally posted by eyepop

Ja pročitao pre par dana. Kupio na ČK stripomaniji jer je bilo povoljno, nisam ništa očekivao (snobizam) a dobio sam puno. Sjajan strip, prezabavan i odlično ispričan (i sjajno nacrtan, mada sam po pitanju crteža najmanje izverziran, ali jako mi se svideo). Ne smeta ni već hiljadu puta viđena tema (mene je jako podsetila na odličan "A History of Violence" od relativno novijih filmova), strane se okreću same od sebe, jako, jako dobro. Odmah posle "Kelera" sam uzeo da čitam i "Pionire nepoznatog", takođe kupljene bez prevelikih očekivanja i sad već počinjem da merkam mesto na polici za buduću Bonelli kolekciju. Definitivno ću vrebati naslove iz ove edicije na narednoj stripomaniji.



I ja sam merkao Kelera i Cuvare nepoznatog na Stripomaniji, ali na kraju odlucih da cu ih uzeti neki drugi put.
Oba naslova mi deluju jako interesantno a pogotvo Keler zbog gangsterske tematike koju obozavam. Takodje mi deluje interesantno Holivudlend, isto zbog teme i vremenskog okvira koji obozavam.
jagodanbg Posted - 11/10/2020 : 17:22:50
Ima dobrih naslova u toj ediciji:
'Golim rukama' je top, 'Oči i tama' nazalost rasprodat, 'Kad vuk lovi' pocinjem veceras da citam.
eyepop Posted - 11/10/2020 : 15:56:51
Ja pročitao pre par dana. Kupio na ČK stripomaniji jer je bilo povoljno, nisam ništa očekivao (snobizam) a dobio sam puno. Sjajan strip, prezabavan i odlično ispričan (i sjajno nacrtan, mada sam po pitanju crteža najmanje izverziran, ali jako mi se svideo). Ne smeta ni već hiljadu puta viđena tema (mene je jako podsetila na odličan "A History of Violence" od relativno novijih filmova), strane se okreću same od sebe, jako, jako dobro. Odmah posle "Kelera" sam uzeo da čitam i "Pionire nepoznatog", takođe kupljene bez prevelikih očekivanja i sad već počinjem da merkam mesto na polici za buduću Bonelli kolekciju. Definitivno ću vrebati naslove iz ove edicije na narednoj stripomaniji.
Jocko Posted - 27/11/2018 : 00:05:59
Odlično Zlatane! Da znaš da sam i ja to pomislio. Ostareli Konor.
zlatan bihac Posted - 26/11/2018 : 20:14:42
procitano danas...solidno...nije mi se nesto pretjerano crtez svidio, pogotovo zbog vremenskih preskoka koji su se svako malo desavali u radnji, i svaki put bi morao kontati ko je ko, pogotovo glavni lik koji je cesto mjenjao izgled...uvjerljivo najbolje je ispao sa stajlingom na naslovnoj: original conor mcgregor..



anto Posted - 24/11/2018 : 17:02:00
Jel Keler pripada ediciji Romani u stripu? Ako ne,to je taj fazon.
Uglavnom,svi naslovi iz te hvaljene edicije meni i nisu bili nešto specijalno,čak mi je najbolji Dragonero.

Keler obrađuje meni dragu temu - noir/krimi/akciju iz 20-ih i 30-ih u Americi - i mogu reći da sam negde na 2/3 stripa pomislio "napokon nešto od modernog bonelija i tih romana u stripu što mi je odlično",kad je Minjako krenuo da pravi potez više;u stvari nekoliko poteza više.Kao da je morao da ispuni još nekih 100 dodatnih stranica,a imao je odličnu priču za 200;pa je onda krenuo da malo bunari - konkretno,počeo je da preteruje sa flešbekovima,mnoštvom novih,neizdefinisanih likova,i umesto da dobijemo odličan strip,dobili smo sasvim dobar - iz mog ugla gledanja.Šteta.
3.5/5
Rafaelijev crtež ja baš legao tematici - plus za ovaj segment stripa.
sawitch Posted - 19/11/2018 : 14:18:02
Gledao sam je, naravno. Ali ni blizu Sopranovih nije. Mada ima stvarno dobrih momenata. Pogotovo kada Al Kapone dodje da vadi Nakija iz govana :)
DiSkAcH Posted - 19/11/2018 : 07:03:13
quote:
Originally posted by sawitch

Po ovome bi se mogla napraviti filmcina. Odlicno mi je legao strip



Pogledaj seriju koju sam spomenuo, po meni je odmah iza Sopranosa(ako pričamo o mafiji i gangsterima)

https://www.imdb.com/title/tt0979432/
sawitch Posted - 18/11/2018 : 20:02:09
Po ovome bi se mogla napraviti filmcina. Odlicno mi je legao strip
delboj Posted - 18/11/2018 : 18:34:27
Kupio sam ovo, ali ne znam kad ću pročitati. Preporuku možda pomognu da to bude u skorije vrijeme.
DiSkAcH Posted - 18/11/2018 : 18:19:38
I pročitao danas, odličan.
Još uvijek mi je top Golim Rukama, ali i ovo je još jedna jako jako dobra Riznica Bonelli.
Amerika u doba prohibicije, mafija...dalje neću ništa reći, čitajte ;)
Inače ko voli ovu tematiku toplo preporučam seriju The Boardwalk Empire, fenomenalna je!
DiSkAcH Posted - 24/10/2018 : 05:29:29
Ajde napokon nastavak Riznice ! :D
dzoni Posted - 23/10/2018 : 11:38:24
ovo kupujem
DODSFERD Posted - 22/10/2018 : 23:49:16
Uzimam kada stigne u SNK, po opisu radnje djeluje zanimljivo.
Baš me zanima kako Raffaelli izgleda u solo izvedbi, vidio sam jedino njegov rad u duetu sa Ramellom na jednoj epizodi Magičnog Vjetra.
djukak Posted - 22/10/2018 : 18:58:13
Pazario juce na sajmu.
Tematika za moj ukus.
risbozg Posted - 22/10/2018 : 18:24:55
super ..riznica bonelli je za čistu desetku
Hercule Poirot Posted - 22/10/2018 : 16:56:21
Odlično, jedva čekam nabaviti...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000