forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja KELER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 22/10/2018 : 15:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote



Bruklin 1924, procesija u slavu Gospe od Karmela. Kroz vazduh odjekuju pucnji i biva ubijen don Karmelo, lokalni mafijaški bos. U njega je pucao Kid Karter, zvani Crvena Glava, najsmrtonosniji među izvršiteljima Muzurake, šefa filadelfijskog italoameričkog podzemlja. To je krvav početak gangsterske epopeje koja se zbiva u periodu između prohibicije i Velike depresije. U središtu te epopeje je čovek s velikom tajnom: ko je miroljubivi točilac benzina kojeg zatičemo u Indijani petnaestak godina kasnije? Da li se on zaista zove Tom Keler, ili je to nov identitet Crvene Glave, za kojeg svi u Filadelfiji veruju da je odavno mrtav i sahranjen?
Odgovori na ta pitanja biće zapisani olovom.

Autor: Minjako, Luiđi / Format: 14,5x20,5 Br. str.: 304 / Edicija: Riznica Bonelli
Sajamska cena: 870 RSD

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/10/2018 : 16:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Odlično, jedva čekam nabaviti...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/10/2018 : 18:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
super ..riznica bonelli je za čistu desetku

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 22/10/2018 : 18:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Pazario juce na sajmu.
Tematika za moj ukus.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/10/2018 : 23:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Uzimam kada stigne u SNK, po opisu radnje djeluje zanimljivo.
Baš me zanima kako Raffaelli izgleda u solo izvedbi, vidio sam jedino njegov rad u duetu sa Ramellom na jednoj epizodi Magičnog Vjetra.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 23/10/2018 : 11:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ovo kupujem
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/10/2018 : 05:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ajde napokon nastavak Riznice ! :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/11/2018 : 18:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I pročitao danas, odličan.
Još uvijek mi je top Golim Rukama, ali i ovo je još jedna jako jako dobra Riznica Bonelli.
Amerika u doba prohibicije, mafija...dalje neću ništa reći, čitajte ;)
Inače ko voli ovu tematiku toplo preporučam seriju The Boardwalk Empire, fenomenalna je!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 19/11/2018 07:02:32
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/11/2018 : 18:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam ovo, ali ne znam kad ću pročitati. Preporuku možda pomognu da to bude u skorije vrijeme.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 18/11/2018 : 20:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Po ovome bi se mogla napraviti filmcina. Odlicno mi je legao strip
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/11/2018 : 07:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Po ovome bi se mogla napraviti filmcina. Odlicno mi je legao strip



Pogledaj seriju koju sam spomenuo, po meni je odmah iza Sopranosa(ako pričamo o mafiji i gangsterima)

https://www.imdb.com/title/tt0979432/

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 19/11/2018 07:04:04
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/11/2018 : 14:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam je, naravno. Ali ni blizu Sopranovih nije. Mada ima stvarno dobrih momenata. Pogotovo kada Al Kapone dodje da vadi Nakija iz govana :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/11/2018 : 17:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jel Keler pripada ediciji Romani u stripu? Ako ne,to je taj fazon.
Uglavnom,svi naslovi iz te hvaljene edicije meni i nisu bili nešto specijalno,čak mi je najbolji Dragonero.

Keler obrađuje meni dragu temu - noir/krimi/akciju iz 20-ih i 30-ih u Americi - i mogu reći da sam negde na 2/3 stripa pomislio "napokon nešto od modernog bonelija i tih romana u stripu što mi je odlično",kad je Minjako krenuo da pravi potez više;u stvari nekoliko poteza više.Kao da je morao da ispuni još nekih 100 dodatnih stranica,a imao je odličnu priču za 200;pa je onda krenuo da malo bunari - konkretno,počeo je da preteruje sa flešbekovima,mnoštvom novih,neizdefinisanih likova,i umesto da dobijemo odličan strip,dobili smo sasvim dobar - iz mog ugla gledanja.Šteta.
3.5/5
Rafaelijev crtež ja baš legao tematici - plus za ovaj segment stripa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/11/2018 : 20:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
procitano danas...solidno...nije mi se nesto pretjerano crtez svidio, pogotovo zbog vremenskih preskoka koji su se svako malo desavali u radnji, i svaki put bi morao kontati ko je ko, pogotovo glavni lik koji je cesto mjenjao izgled...uvjerljivo najbolje je ispao sa stajlingom na naslovnoj: original conor mcgregor..




Edited by - zlatan bihac on 26/11/2018 23:42:04
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 27/11/2018 : 00:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Odlično Zlatane! Da znaš da sam i ja to pomislio. Ostareli Konor.


Go to Top of Page

eyepop
Starting Member



23 Posts

Member since 01/08/2020

Posted - 11/10/2020 : 15:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send eyepop a Private Message  Reply with Quote
Ja pročitao pre par dana. Kupio na ČK stripomaniji jer je bilo povoljno, nisam ništa očekivao (snobizam) a dobio sam puno. Sjajan strip, prezabavan i odlično ispričan (i sjajno nacrtan, mada sam po pitanju crteža najmanje izverziran, ali jako mi se svideo). Ne smeta ni već hiljadu puta viđena tema (mene je jako podsetila na odličan "A History of Violence" od relativno novijih filmova), strane se okreću same od sebe, jako, jako dobro. Odmah posle "Kelera" sam uzeo da čitam i "Pionire nepoznatog", takođe kupljene bez prevelikih očekivanja i sad već počinjem da merkam mesto na polici za buduću Bonelli kolekciju. Definitivno ću vrebati naslove iz ove edicije na narednoj stripomaniji.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 11/10/2020 : 17:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ima dobrih naslova u toj ediciji:
'Golim rukama' je top, 'Oči i tama' nazalost rasprodat, 'Kad vuk lovi' pocinjem veceras da citam.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/10/2020 : 19:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by eyepop

Ja pročitao pre par dana. Kupio na ČK stripomaniji jer je bilo povoljno, nisam ništa očekivao (snobizam) a dobio sam puno. Sjajan strip, prezabavan i odlično ispričan (i sjajno nacrtan, mada sam po pitanju crteža najmanje izverziran, ali jako mi se svideo). Ne smeta ni već hiljadu puta viđena tema (mene je jako podsetila na odličan "A History of Violence" od relativno novijih filmova), strane se okreću same od sebe, jako, jako dobro. Odmah posle "Kelera" sam uzeo da čitam i "Pionire nepoznatog", takođe kupljene bez prevelikih očekivanja i sad već počinjem da merkam mesto na polici za buduću Bonelli kolekciju. Definitivno ću vrebati naslove iz ove edicije na narednoj stripomaniji.



I ja sam merkao Kelera i Cuvare nepoznatog na Stripomaniji, ali na kraju odlucih da cu ih uzeti neki drugi put.
Oba naslova mi deluju jako interesantno a pogotvo Keler zbog gangsterske tematike koju obozavam. Takodje mi deluje interesantno Holivudlend, isto zbog teme i vremenskog okvira koji obozavam.
Go to Top of Page

eyepop
Starting Member



23 Posts

Member since 01/08/2020

Posted - 11/10/2020 : 21:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send eyepop a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

I ja sam merkao Kelera i Cuvare nepoznatog na Stripomaniji, ali na kraju odlucih da cu ih uzeti neki drugi put.
Oba naslova mi deluju jako interesantno a pogotvo Keler zbog gangsterske tematike koju obozavam. Takodje mi deluje interesantno Holivudlend, isto zbog teme i vremenskog okvira koji obozavam.


Bukvalno ista priča bila i kod mene, samo što sam se ja nekoliko puta vraćao na mesto zločina (Bulevar Books), pa sam "Kelera" kupio iz trećeg a "Pionire" iz četvrtog pokušaja. Nekako mi je psihološki lakše leglo spičkavanje ogromne količine para u više tura. A baš "Holivudlend" mi je još zapao za oko, kao i onaj sa belim koricama iz iste edicije, ne mogu sad da se setim kako se zove.

quote:
Originally posted by jagodanbg

Ima dobrih naslova u toj ediciji:
'Golim rukama' je top, 'Oči i tama' nazalost rasprodat, 'Kad vuk lovi' pocinjem veceras da citam.


"Kad vuk lovi"! E da, taj beli mi je isto delovao zanimljivo.

Pašće nešto iz Riznice u petak, tu nema sumnje…

Edited by - eyepop on 11/10/2020 21:46:18
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/10/2020 : 14:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa meni je cijela riznica OK. Grande i Gigante i ne baš.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000