forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 08/11/2012 : 17:11:57
SERGIO BONELLI EDITORE
- Recenzije & rezervacije -

Topic za praćenje i rezerviranje nerecenziranih Bonelli stripova na stripovi.com.

POPISI:

PRAVILA REZERVIRANJA

• 10 rezervacija po recenzentu (više dozvoljeno jedino u slučaju ako je dio recenzija napisan i/ili čeka na objavljivanje).

• rezervacija vrijedi godinu dana nakon čega postaje slobodna za preuzimanje ukoliko postoji interes za nju.

• datumi rezervacija mogu se vidjeti u popisu rezervacijama po recenzentima (rezervacije prije 1.9.2017) te ovdje (rezervacije nakon 1.9.2017).

• Ako ste izgubili volju za pisanjem rezervirane recenzije, otkažite rezervaciju kako bi ju netko drugi mogao preuzeti.

SMJERNICE ZA PISANJE RECENZIJA

• upute i šablonu za pisanje recenzija možete pronaći ovdje.

• Sve gotove recenzije i tekstove šaljete DeeCayu na mail: deecaycu@gmail.com

• Imajte na umu da od trenutka slanja do objave recenzije na sajtu može proći od mjesec dana pa sve do 2 i pol mjeseca.

• U slučaju da vam recenzija/tekst nisu objavljeni nakon spomenutog perioda, ponovno ih pošaljite jer postoji šansa da su se zagubili u DeeCayevom spam folderu.

• Recenzije pišite bez ikakvog pritiska i uzmite koliko god vremena vam treba (jedino poštujte rok od godinu dana, no zato je i stavljen tako dugi rok).

NAGRADE:

• Svaki mjesec članovi foruma biraju najbolju recenziju, autor pobjedničke recenzije kao nagradu dobiva jedan strip po svom izboru iz kataloga izdavačke kuće "Fibra", topic za glasanje nalazi se ovdje.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Sarghan Posted - 21/05/2019 : 20:50:22
quote:
Originally posted by igor 12

poslana yukonski kozaci, zapiši mi pravda wandering fitzyja. ona je pri kraju, pa će biti uskoro poslana

Dodano!
igor 12 Posted - 21/05/2019 : 08:15:54
poslana yukonski kozaci, zapiši mi pravda wandering fitzyja. ona je pri kraju, pa će biti uskoro poslana
Sarghan Posted - 20/05/2019 : 21:54:37
quote:
Originally posted by tex2

Rezervirao bih sljedeće Texeve:
TX ZS 048 - Na krvavom tragu
TX ZS 370 - Bokser Pat
TX ZS 371 - Pat sređuje račune
TX ZS 377 - Vindeksove pume
TX ZS 378 - Napad u Montezumi

Stavljena zabilježba da su recenzije u izradi!

quote:
Originally posted by Spock

quote:

Uz nagovor kolege Jerry Krausea - specijaliste za Nathana, pokušao bih napisati recenziju za NN SR 115/116 Gospodari pretpovijesti. Iznimno je komplicirana tema, pa je to pravi izazov.

DeeCay je rezervirao tu epizodu, ali Jerry me uvjerava da je on odustao od pisanja iste.

Poslano solaru i već objavljeno!

Ažurirano!
Vidim da ovog tjedna imam nešto više posla na ovom topicu nego inače. Nadam se da će se tako nastaviti i dalje!
Sarghan Posted - 20/05/2019 : 21:51:42
Prošlotjedne Bonelli recenzije:

Spirale multiverzuma
Nathan Never
NN LIB 64b | 94 str.

by Jerry Krause

Nekada je bio običan čovjek opsjednut s moći i zvao se William Campbell. Sad je postao nadnaravno biće s nezamislivom moći i zove se Kvantni čovjek. Poziva Nathana k sebi jer traži u njemu saveznika koji će mu pomoći u okončanju svog života. Ali prije toga Nathan će se morati suočiti s neočekivanim putovanjem u beskonačne spirale multiverzuma kako bi se približio samom umu Kvantnog čovjeka...

Monstrum iz Philadelphie
Zagor
ZG VC 137/138 | 138 str.

by igor 12

U Philadelphiji, naši junaci susreću psihički izmučenog prijatelja i pisca Edgara Allana Poea. Piščevu krhku psihu načeo je brutalni ubojica kanibal koji hara filadelfijskim ulicama, a sve je počelo od trenutka objavljivanja romana “Avanture Arthura Gordona Pyma“.

Gospodari pretpovijesti
Nathan Never
NN LIB 39 | 188 str.

by Spock

Naš stari poznanik, profesor Odaka je pomoću atlantidskih stupova odlučio ostvariti stari naum - vratiti pretpovijest na Zemlju, stvoriti novu inteligentnu vrstu po svom ukusu i time uništiti ljudsku vrstu. Samo, prenoseći dio pretpovijesti u Nathanovo vrijeme, nije uračunao jedan faktor u jednadžbu - još jedne stare znance: Štovane.

Spock Posted - 20/05/2019 : 00:50:19
quote:

Uz nagovor kolege Jerry Krausea - specijaliste za Nathana, pokušao bih napisati recenziju za NN SR 115/116 Gospodari pretpovijesti. Iznimno je komplicirana tema, pa je to pravi izazov.

DeeCay je rezervirao tu epizodu, ali Jerry me uvjerava da je on odustao od pisanja iste.

Poslano solaru i već objavljeno!
tex2 Posted - 16/05/2019 : 10:22:13

Rezervirao bih sljedeće Texeve:

TX ZS 048 - Na krvavom tragu
TX ZS 370 - Bokser Pat
TX ZS 371 - Pat sređuje račune
TX ZS 377 - Vindeksove pume
TX ZS 378 - Napad u Montezumi
Sarghan Posted - 06/05/2019 : 21:40:30

Ledene zemlje
Zagor
ZG MX 33 | 320 str.

by Igor 12

Jedan stari neprijatelj vratio se iz mrtvih i uputio Zagoru izazov.

Sarghan Posted - 01/05/2019 : 01:56:08
Mjesečni izvještaj: Travanj/April 2019

• 3 novih rezervacija

• 5 objavljenih recenzija
    • 4 Bonelli recenzija

I generalno, i u odnosu na prošli mjesec, travanj je bio dosta slabašan mjesec. S druge strane, i prošle je godina situacija po brojkama u ovo doba bila skoro pa identična tako da se može reći da je ovo jednostavno takvo doba godine... Ipak, iz privatnih kanala dobivam dojave da se poslalo više recenzija nego što ih je objavljeno tako da ipak nije sve tako crno crveno kao što gornje brojke ukazuju.

Rezervacije koje istječu u 05/19:
- nema
Sarghan Posted - 01/05/2019 : 01:48:23
quote:

ZS 46 Satanijino čudovište (Tex)

Ažurirano!
tex2 Posted - 29/04/2019 : 18:51:51
ZS 46 Satanijino čudovište (Tex)
Sarghan Posted - 29/04/2019 : 17:53:56
quote:
Originally posted by solar

@Sarghan
Meni ne bi bio problem skinuti dio tereta sa DeeCaya, spomenuo sam Markosu da bi sam pokušao staviti svoju recenziju na sajt kad bude gotova, ali možda prije toga možemo pokušati sa nekom tuđom recenzijom.

Lijepo, javi ako bude išta od toga.
Štoviše, to bi moglo doprijeti i ovom topicu, no otom-potom ako/kad se Dee i ti organizirate i uskladite.

quote:

A to je jedna od starijih rezervacija, moguće da je Jerry u pravu u vezi toga. On je puno bolje od mene upoznat sa statusom pojedinih Nathanovih recenzija. Ali ajde, ak ste se vi Nathanovci tak dogovorili, neću se mješati u to.

Štoviše, trebam neku drugu riječ za te "rezervacije", osobno to više gledam kao zabilješku u popisu da netko radi na toj recenziji.
Uglavnom, zabilježeno!

quote:

Ja bi poslao svoju prvu recenziju, samo javite mail.

quote:

Poslao!

Odlično!
Je li ti problem navesti koju si točno recenziju poslao, čisto da stavim zabilješku da je odrađena?
Sarghan Posted - 29/04/2019 : 17:31:29

Krvna zakletva
Mister No
MN LIB 63 | 265 str.

by Igor 12

Rafali iz strojnica vojnika bjesomučno kose malo pleme Jivara, a iz džungle odzvanjaju krici nemoći i bijesa, riječi koji najavljuju osvetu-curupiri, curupiri, curupiri…Dvadeset godina kasnije, tajanstvena osoba nemilosrdno ubija nekadašnje vojnike, danas ugledne bogataše, a za njihova ubojstva optužen je Mister No.

Buntovnik
Kit Teller
KT LMS 619/620 | 171 str.

by Spock

Na granici Teksasa i Novog Meksika Apači bježe iz rezervata i počnu napadati rančeve. Svemogući Kit i njegov učitelj Frankie su poslani da smire situaciju. Priča ne bi bila potpuna bez otete djeve i njenog nepravedno optuženog oca.

Sarghan Posted - 29/04/2019 : 17:09:42

tex2 Posted - 29/04/2019 : 10:23:54
Poslao!
Spock Posted - 29/04/2019 : 06:54:58
quote:

Odlično! Evo:

deecaycu@gmail.com

tex2 Posted - 29/04/2019 : 00:48:04
Spock Posted - 25/04/2019 : 13:51:49

solar Posted - 22/04/2019 : 22:21:52
@Sarghan
Meni ne bi bio problem skinuti dio tereta sa DeeCaya, spomenuo sam Markosu da bi sam pokušao staviti svoju recenziju na sajt kad bude gotova, ali možda prije toga možemo pokušati sa nekom tuđom recenzijom.
Sarghan Posted - 22/04/2019 : 11:52:14

quote:

možeš ažurirat monstrum iz filadelfije i povratak crnih vukova-poslani, kao i jedna pilotova- libellus 45 fantom u operi.

zapiši mi zagijev maxi yukonski kozaci

ažurirano/rezervirano!

quote:

piše se pomalo, iako kod mene nije faktor nedostatak vremena već ponekad manjak inspiracije i entuzijazma. a i dikejac je prolongirao objavljivanja na skoro 6 mjeseci od slanja.

I kod mene se u zadnje vrijeme počelo javljati ovo prvo, ali iz jednog drugog razloga koji je više povezan s preferencijama oko "aktualnosti" objava. Imam volje pisati izvještaje i recenzije o događajima i izdanjima dok su još "svježi" i u nekoj mjeri imaju neku informativnu težinu (npr. prvi pogled ili dojam za one koji se dvoume oko stripova koji se trenutno mogu naći na kioscima), no malo me koči kad mi dođe do glave da postoji šansa da tekst koji pošaljem npr. danas bude objavljen krajem godine ili čak oko Nove godine kada ti tekstovi...pa, i više nisu baš aktualni. Kao netko tko u zadnje vrijeme sve više piše takvu vrstu stvari za neke druge stranice, postaje mi sve teže staviti prioritet na sajt i forum nego na stranice gdje ipak mogu značajno više doprinjeti toj "aktualnosti".

Recimo da bih ovo gore vezano za "aktualnost" teoretski mogao postići na forumu, ali me tu pak iritiraju neka forumska ograničenja. A i realno, takvi tekstovi su ipak "sadržajno" više primjereniji za sajt nego za forum.
Al da, budem preko ljeta pokušao napraviti neku probu za to s Dragonerom i zasebnim topicom s kronologijom i recenzijama pa ćemo vidjeti koliko to ima smisla na forumskoj razini.

quote:

Da, zamro je!
Dobro je što je još ogroman broj recenzija na lageru, pa se manjak novih recenzija još ne osjeti, ali trebalo bi već označiti "yellow alert"!

A realno, glavni cilj topica je da se popišu sve nerecenzirane epizode raznih Bonelli junaka. Recimo da je rezerviranje sekundarno (više kao informacija da se netko bavi pisajem recenzije za određenu priču), ali i opcijalno. Vidjeli smo nemali broj primjera da se objavila neka nerecenzirana epizoda, no do sada još uvijek nismo imali nekih većih problema oko toga.

Ukratko, to što se ništa ne rezervira ne znači nužno (barem se iskreno nadam da je tako) da se ništa ne šalje.

S obzirom na trenutni rok od slanja do objavljivanja, budem u narednim mjesecima probao staviti naglasak ne toliko na "rezerviranje" u punom smislu te riječi koliko na javljanje da je nešto napravljeno ili da se radi po tome. Moram još mrvicu razmisliti kako to izvesti, no otom-potom.

quote:

Drago mi je vidjeti da nastavljaš s recenzijama unatoč pomanjkanju vremena. Već sam se uplašio da ćeš potpuno odustati od recenzija.
Recenzije su meni najbolji dio ove stranice, a tvoj odlazak bi bio nenadoknadiv gubitak, pogotovo sada kada je DeeCay u "safe mode" režimu.

A imam volje pisati za sajt tako da mislim da ne bi trebalo doći do potpunog odustanka. Ako ništa drugo, probat ću preko foruma napraviti ovo što sam gore napisao igoru u vezi pokusa sa Dragonerom i aktualnošću sadržaja, a za sajt ću to onda naknadno slati vođem razmišljanjem "kad se objavi, objavi". Mislim, stoji ono što sam ranije napisao kako je takav sadržaj primjereniji za sajt, al kad je situacija takva kakva je, treba se probati prilagoditi na što bolji način.
igor 12 Posted - 20/04/2019 : 17:18:53
piše se pomalo, iako kod mene nije faktor nedostatak vremena već ponekad manjak inspiracije i entuzijazma. a i dikejac je prolongirao objavljivanja na skoro 6 mjeseci od slanja.

možeš ažurirat monstrum iz filadelfije i povratak crnih vukova-poslani, kao i jedna pilotova- libellus 45 fantom u operi.

zapiši mi zagijev maxi yukonski kozaci
Spock Posted - 16/04/2019 : 12:47:14
quote:
Originally posted by Sarghan

Malo je zamro topic u zadnjih mjesec i pol. Da čujem, jel se išta piše, šalje ili čita od recenzija?

Osobno, u zadnja 2-3 mjeseca su mi se malo nagomilale privatne obveze, no zadao sam si cilj napisati/poslati barem jednu recenziju mjesečno dok mi se obveze malo ne smire. Do sada mi je to polazilo za rukom, a ako sve bude po planu, od ljeta pojačavam tempo na (nadam se) prošlogodišnji ritam.

Da, zamro je!
Dobro je što je još ogroman broj recenzija na lageru, pa se manjak novih recenzija još ne osjeti, ali trebalo bi već označiti "yellow alert"!

Drago mi je vidjeti da nastavljaš s recenzijama unatoč pomanjkanju vremena. Već sam se uplašio da ćeš potpuno odustati od recenzija.
Recenzije su meni najbolji dio ove stranice, a tvoj odlazak bi bio nenadoknadiv gubitak, pogotovo sada kada je DeeCay u "safe mode" režimu.

Ja također imam sve manje vremena kako se bliži ljeto, ali nadam se da ću uhvatiti vremena za još koju recenziju u dogledno vrijeme.
Sarghan Posted - 15/04/2019 : 19:18:22
Malo je zamro topic u zadnjih mjesec i pol. Da čujem, jel se išta piše, šalje ili čita od recenzija?

Osobno, u zadnja 2-3 mjeseca su mi se malo nagomilale privatne obveze, no zadao sam si cilj napisati/poslati barem jednu recenziju mjesečno dok mi se obveze malo ne smire. Do sada mi je to polazilo za rukom, a ako sve bude po planu, od ljeta pojačavam tempo na (nadam se) prošlogodišnji ritam.
Sarghan Posted - 15/04/2019 : 19:08:47

Prljava afera
Mister No
MN LIB 8 | 123 str.

by Spock

Mister No dobiva posao iz snova! Jedan sunarodnjak ga angažira da svojim Piperom prevozi redovite pošiljke revolucionarne, ljekovite trave. Očekivano, ta trava je sve osim revolucionarna i ljekovita.

Sarghan Posted - 08/04/2019 : 23:53:09

Osjećaj bola
Komesar Ričardi
KORI CARK 1 | 160 str.

by bojan

Svi smo mi tokom života nebrojeno puta osjetili bol, kako fizičku, tako i psihičku. Ipak, jeste li ste se ikad zapitali kako je to osjetiti tuđu bol?

Sarghan Posted - 02/04/2019 : 22:10:06
Mjesečni izvještaj: Ožujak/Mart 2019

• 2 nove rezervacije

• 8 objavljenih (Bonelli) recenzija

Razočaravajuć mjesec po rezervacijama, solidan po broju recenzija. Malo po malo vraćamo se prema dvoznamenkastom broju recenzija, a mislim da bi se to moglo dostići u narednim mjesecima. Što se rezervacija tiče, prošli godine su treći i četvrti mjesec također bili nešto slabiji, no vjerujem da će proljetno buđenje naših recenzenta ove godine uraniti te da nećemo morati čekati do petog mjeseca za eksploziju rezervacija!

Rezervacije koje istječu u 04/19:
- nema

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000