forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Tavan, podrum

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Risar_69 Posted - 19/01/2019 : 08:42:15
Pa, ako se ko sječa, kad je bio mali, da je volio zalaziti po tavanima i razgledati se po stvarima, koje su se tu pronašle od starih kutija, odječa, i raznih drugih stvari... Ja ču se najbolje sječati kad sam bio kod stare majke na selu na tavanu i video veči kišobran od mene, to mi je još uvijek ostalo u spominu i danas. Pa kutiju stripova, koje sam tada počeo listati i par albuma sa sličicama, koja je danas moja strast.
Kod nas su oko 80tih godina par ljudi išli od sela do sela i za malo novca pokupili svaštariju, od starih ormara do malih stvari, koje su se tamo nalazila, a danas imaju u centru grada antikvare.
Možda se i vi sječate kojih trenutaka sa švrljanja po starim tavanima?
A ovo mi je dalo ideju, da stavim tu temu posebno
https://www.logicno.com/life-and-style/na-tavanu.html
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 24/01/2019 : 11:00:48
pričao sam za oba slučaja,ali ajde opet ću - priče su proverene iz prve ruke,znači lično sam im svedočio i nije u pitanju nekakva urbana legenda:

Podrum
:moj prvi komšija (kuće nam se dodiruju "dupetom")Ćure,stariji od mene godinu dana,jednog letnjeg dana 1986. (ja sam bio tada 6.razred,on sedmi),sa drugarom odlazi da piša u haustor/podrum jedne ostarele zgrade,i tamo ispod stepenica nalazi brdo ZS/LMS matorih stripova,kao i Alan Fordove,takođe stare brojeve;očuvani normalno (nit glanceri,nit kupusi).Uglavnom se radi o Zagorovim,Marovim i Blekovim epizodama,i koliko se sećam,bilo ih je oko blizu stotinak + 30-ak Fordića.
Moja majka mu tog leta pokazuje hemiju (on jako loš đak (a danas inače ima autoelektričarsku radnju i otkida se od para),a moja majka diplomirani tehnolog),za dž,a on da bi joj se revanširao,znajući da sam ja veliki ljubitelj stripova,većinu istih mi daje na čitanje - o majko Božja,kakva je to bila radost za mene i koliko mi je to ulepšalo raspust - čitati sve te legendarne stripove o kojim sam samo slušao priče - Zagori su bili iz Zlatnog perioda uglavnom,a Mark i Blek stariji - najbolje se sećam da sam prosto svršio čitajući Zimsku zmiju,Karneval,onu sa vudu magijom...

Tavan:Boban je od mene stariji desetak godina i jedan je od najvećih kolekcionara u regionu - čovek je sakupio celu ZS/LMS,i počeo sa drugim kompletom,ne bi li jedan prodao;stripove drži na tavanu.Odlazi u vojsku,i prvi put dolazi kući posle 6 meseci.Odlazi na tavan i tamo ga doživljava šok.Miševi su mu unakazili dobar deo kolekcije,i to onaj vredniji.A i ono što nisu,su pomalo gricnuli.Tek mali deo kolekcije je nedirnut.Boban pada u depresiju,ali se srećom izvlači iz nje brzo.A kako i da ne upadne kad si izgubio hiljade i hiljade današnjih evra.
zeljko Posted - 22/01/2019 : 16:39:27
Ja nasao rodjakov spomenar
Omiljeni film
Kozara
Poli Posted - 22/01/2019 : 14:28:25

Jel crna?


KRAS Posted - 22/01/2019 : 14:19:42
nasao na tavanu kosulju od dide
zeljko Posted - 22/01/2019 : 14:03:38
vi se trebate vratiti u pucku skolu jer ne znate razliku izmedju guzio sam na tavanu i volim guziti na tavanu
Peyo Posted - 21/01/2019 : 23:23:39
quote:
Originally posted by boddhisatva
Pa, uobičajeno se na tavanima nalaze samo kosturi ...



Ili duhovi, bar se neće ozlijediti.
boddhisatva Posted - 21/01/2019 : 23:01:24
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Poli


Pa tamo se krisom sastaje sa Desankom.


Tako mu se zove lutka?



Pa, uobičajeno se na tavanima nalaze samo kosturi ...
lwood Posted - 21/01/2019 : 19:33:24
quote:
Originally posted by Poli


Pa tamo se krisom sastaje sa Desankom.






Tako mu se zove lutka?
Poli Posted - 21/01/2019 : 19:20:52

Pa tamo se krisom sastaje sa Desankom.


Tonka24 Posted - 21/01/2019 : 19:07:23
quote:
Originally posted by zeljko

volim jebat na atavanu


Izgleda meni da ti to ne radiš samo na tavanu nego nigdje.
zeljko Posted - 20/01/2019 : 14:13:40
volim jebat na atavanu
lwood Posted - 20/01/2019 : 13:44:53
quote:
Originally posted by Risar_69

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Risar_69

Pa, ako se ko sječa, kad je bio mali, da je volio zalaziti po tavanima i razgledati se po stvarima, koje su se tu pronašle od starih kutija, odječa, i raznih drugih stvari... Ja ču se najbolje sječati kad sam bio kod stare majke na selu na tavanu i video veči kišobran od mene, to mi je još uvijek ostalo u spominu i danas. Pa kutiju stripova, koje sam tada počeo listati i par albuma sa sličicama, koja je danas moja strast.
Kod nas su oko 80tih godina par ljudi išli od sela do sela i za malo novca pokupili svaštariju, od starih ormara do malih stvari, koje su se tamo nalazila, a danas imaju u centru grada antikvare.
Možda se i vi sječate kojih trenutaka sa švrljanja po starim tavanima?
A ovo mi je dalo ideju, da stavim tu temu posebno
https://www.logicno.com/life-and-style/na-tavanu.html



podrumi ajde, al tavana je slabo bilo kod mene.



ako se sječaš napiši što. evo ispravljam naslov teme...



kako ne,moj prika 8koji je posli odselija u Dojčland) je ima bunker 8mali,mitraljesko gnijezdo) koji mu je služija ka podrum. bilo je tu svega,od igle do stripova šta bi se reklo.
Nažalost u kaosu 90.-tih novopečene rvacke lopovčine su to uništile i napravile zgradu.
Anto_123 Posted - 19/01/2019 : 16:32:41
Uh! ne znam što reći na takvo što.Tko je i malo držao do stripova i čitao ih,znao je da to nečemu i vrijedi pa zašto onda bacati.Ja nisam imao nešto posebno na tavanu a i podrum nije imao tko zna što dobro, a za mene su samo stripovi vrijedni spomena tavana/podruma ,ali za to sam bio jedna od zadnjih generacija u bivšoj JNA i vojni rok sam služio u tadašnjem Titogradu u Crnoj Gori.Bio sam plavac tj. vozač za potrebe aerodroma u Golubovcima. Između ostalog sam vozio i smeće na ako se dobro sjećam Ćemovsko polje. he he eee tamo sam upoznao romsku obitelj koja je tamo uvijek prekopavala po tonama smeća.Što želim reći,ja sam njima donosio marendu i kojekakve stvari koje smo mi vojnici dobijali za sledovanje a oni meni stripove.znao sam dobiti i po vrećicu od 20-30 kom.naravno bilo je tu i onih za samo pročitati ali i solidnih naročito što je dole ljeti rijetko padala kiša pa nisu stradali.Evo to je bio moj najbolji tavan/podrum.
ivanl Posted - 19/01/2019 : 14:39:07
quote:
Originally posted by boddhisatva

Ili problemi sa bračnom družicom ili mu je puknio film totalka na Bonnelije ... ;o))


A sad, nikad se nije izjasnio, ima 5 sinova...ne znam. Brat mu kuka još i danas...
boddhisatva Posted - 19/01/2019 : 14:00:39
Ili problemi sa bračnom družicom ili mu je puknio film totalka na Bonnelije ... ;o))
ivanl Posted - 19/01/2019 : 13:28:51
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by ivanl

Vec sam jednom napisao ovde, ali moram opet...
Moj prvi susjed,(kuca do kuce), je prije desetak godina, bacio u kontejner cijeli komplet ZS-a i LMS-a!!! Nekidan mu opet pricam s bratom, i ovaj totalno deprimiran, ponovo prepricava cijeli slucaj...iznio iz kuce, bacio, kamion odnio i tako to...nevjerovatno. Jednostavno sve 'hitio u skovace'. Prica iz prve ruke. Vjerovali ili ne.


Joj Ivanle, ovo ti točno dođe slabo kad pročitaš :( a bilo je sigurno još dosta takvih, sličnih primjera, nažalost.


Kuca do moje. Prvi susjed. Prije desetak godina... nikom nije rekao ni rjeci, sano 'iskrcao' u kontejner. Trebalo je to i nositi...
Poli Posted - 19/01/2019 : 12:51:26

Nothing to see up there, just move along.




ReemCP Posted - 19/01/2019 : 12:33:43
quote:
Originally posted by ivanl

Vec sam jednom napisao ovde, ali moram opet...
Moj prvi susjed,(kuca do kuce), je prije desetak godina, bacio u kontejner cijeli komplet ZS-a i LMS-a!!! Nekidan mu opet pricam s bratom, i ovaj totalno deprimiran, ponovo prepricava cijeli slucaj...iznio iz kuce, bacio, kamion odnio i tako to...nevjerovatno. Jednostavno sve 'hitio u skovace'. Prica iz prve ruke. Vjerovali ili ne.


Joj Ivanle, ovo ti točno dođe slabo kad pročitaš :( a bilo je sigurno još dosta takvih, sličnih primjera, nažalost.
boddhisatva Posted - 19/01/2019 : 09:52:16
a ta tavanologija ... ufff baš je zarazna stvar, masu sam svojevremeno obišao i našao masu vrijednih starih stvari koje sam restaurirao, a i tiskovina
sječam se čak jednog tavana koji je bio u strogom centru grada, prijateljica me pozvala i pustila njega i u njemu sam zatekao prekriven plahtom koja se raspala ni više ni manje neg njemački motor iz 2. svjetskog rata, netko se svojski potrudio kroz 5 katova ga dignuti na tavan ... ono baš nestvarna slika
Jedan tavan koji sam vidio sigurno da nitko nije u njega ulazio dobrano pol stoljeća i bio je namješten kao mala dnevna soba - fotelje, stolić, radio stanica, čak tepih na podu ... i na stoliću časopisi "Hrvatski krugoval" ;o))))

yep, baš zlatno doba je to bilo, obožavao sam istraživati tako i otkrivati ... a kasnije sam prešao i na obilaske buvljaka ...
boddhisatva Posted - 19/01/2019 : 09:45:47
quote:
Originally posted by ivanl

Vec sam jednom napisao ovde, ali moram opet...
Moj prvi susjed,(kuca do kuce), je prije desetak godina, bacio u kontejner cijeli komplet ZS-a i LMS-a!!! Nekidan mu opet pricam s bratom, i ovaj totalno deprimiran, ponovo prepricava cijeli slucaj...iznio iz kuce, bacio, kamion odnio i tako to...nevjerovatno. Jednostavno sve 'hitio u skovace'. Prica iz prve ruke. Vjerovali ili ne.



Sused mi pričao da je dogovorio da mu omalaju stan ... sve dogovori sa ekipom da oni to srede u 10 dana i kada mi se vratio sa mora ovi su baš završavali ... pred ulazom u stan crne vrećice a u njima, u njima - njegova kolekcija starih Panorama i ZOV-ova ... poderana, potrgana, umazana farbom ... popizdio, uletio u stan i vidi da ovi čiste i kupe poderane stripove u listove sa poda ... mrak mu pao na oči ... a ovi mu rekli da su tamo kao u nekoj kutiji našli "stare novine" pa kako nisu imali dosta da mu ipak zaštite parket da se ne maže, šteta parketa ;o)))
Pitam pa kud si to stavio u kutiju pa na podu a on kaže išao to premještat u kuću koju gradi i eto nije stigao
I da mu na pamet nije palo da će mu se to dogoditi
Ali da je doživio nešto van svake pameti - i je ;o)))
Risar_69 Posted - 19/01/2019 : 09:40:36
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Risar_69

Pa, ako se ko sječa, kad je bio mali, da je volio zalaziti po tavanima i razgledati se po stvarima, koje su se tu pronašle od starih kutija, odječa, i raznih drugih stvari... Ja ču se najbolje sječati kad sam bio kod stare majke na selu na tavanu i video veči kišobran od mene, to mi je još uvijek ostalo u spominu i danas. Pa kutiju stripova, koje sam tada počeo listati i par albuma sa sličicama, koja je danas moja strast.
Kod nas su oko 80tih godina par ljudi išli od sela do sela i za malo novca pokupili svaštariju, od starih ormara do malih stvari, koje su se tamo nalazila, a danas imaju u centru grada antikvare.
Možda se i vi sječate kojih trenutaka sa švrljanja po starim tavanima?
A ovo mi je dalo ideju, da stavim tu temu posebno
https://www.logicno.com/life-and-style/na-tavanu.html



podrumi ajde, al tavana je slabo bilo kod mene.



ako se sječaš napiši što. evo ispravljam naslov teme...
Risar_69 Posted - 19/01/2019 : 09:39:13
Vjerujemo. Imaš na stotine takvih primera. Kao djete sam našao u kontejneru kesu sa albumima (kraj 70-ih) Koloyseve -košarku, -novac, -automobile, poster Cirkus i još par albuma. Nikad neču zaboraviti taj mali zaklad. I ono što smo na otpadu Dinos sa drugarima tovarili žaklje-vreče stripova preko ograde preko obezbedjenja. uf, to su bile akcije ili u kontejnerima pred školom puno stripova. Ogromno ljudi je pročitalo strip i bacilo. A kod mene je bio i jedan pokojni taksista, koji mi je u podrumu uvijek ostavljao sve stripove na kupu koje je pročitao, umjesto da ih baci. Još danas sanjam ponekad, da idem u podrum i tamo svaštara stripova :)
lwood Posted - 19/01/2019 : 09:34:41
quote:
Originally posted by Risar_69

Pa, ako se ko sječa, kad je bio mali, da je volio zalaziti po tavanima i razgledati se po stvarima, koje su se tu pronašle od starih kutija, odječa, i raznih drugih stvari... Ja ču se najbolje sječati kad sam bio kod stare majke na selu na tavanu i video veči kišobran od mene, to mi je još uvijek ostalo u spominu i danas. Pa kutiju stripova, koje sam tada počeo listati i par albuma sa sličicama, koja je danas moja strast.
Kod nas su oko 80tih godina par ljudi išli od sela do sela i za malo novca pokupili svaštariju, od starih ormara do malih stvari, koje su se tamo nalazila, a danas imaju u centru grada antikvare.
Možda se i vi sječate kojih trenutaka sa švrljanja po starim tavanima?
A ovo mi je dalo ideju, da stavim tu temu posebno
https://www.logicno.com/life-and-style/na-tavanu.html



podrumi ajde, al tavana je slabo bilo kod mene.
lwood Posted - 19/01/2019 : 09:33:16
urbana legenda a
ivanl Posted - 19/01/2019 : 09:29:35
Vec sam jednom napisao ovde, ali moram opet...
Moj prvi susjed,(kuca do kuce), je prije desetak godina, bacio u kontejner cijeli komplet ZS-a i LMS-a!!! Nekidan mu opet pricam s bratom, i ovaj totalno deprimiran, ponovo prepricava cijeli slucaj...iznio iz kuce, bacio, kamion odnio i tako to...nevjerovatno. Jednostavno sve 'hitio u skovace'. Prica iz prve ruke. Vjerovali ili ne.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000