forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 08/11/2012 : 17:11:57
SERGIO BONELLI EDITORE
- Recenzije & rezervacije -

Topic za praćenje i rezerviranje nerecenziranih Bonelli stripova na stripovi.com.

POPISI:

PRAVILA REZERVIRANJA

• 10 rezervacija po recenzentu (više dozvoljeno jedino u slučaju ako je dio recenzija napisan i/ili čeka na objavljivanje).

• rezervacija vrijedi godinu dana nakon čega postaje slobodna za preuzimanje ukoliko postoji interes za nju.

• datumi rezervacija mogu se vidjeti u popisu rezervacijama po recenzentima (rezervacije prije 1.9.2017) te ovdje (rezervacije nakon 1.9.2017).

• Ako ste izgubili volju za pisanjem rezervirane recenzije, otkažite rezervaciju kako bi ju netko drugi mogao preuzeti.

SMJERNICE ZA PISANJE RECENZIJA

• upute i šablonu za pisanje recenzija možete pronaći ovdje.

• Sve gotove recenzije i tekstove šaljete DeeCayu na mail: recke.stripovicom@gmail.com

• Imajte na umu da od trenutka slanja do objave recenzije na sajtu može proći od mjesec dana pa sve do 2 i pol mjeseca.

• U slučaju da vam recenzija/tekst nisu objavljeni nakon spomenutog perioda, ponovno ih pošaljite jer postoji šansa da su se zagubili u DeeCayevom spam folderu.

• Recenzije pišite bez ikakvog pritiska i uzmite koliko god vremena vam treba (jedino poštujte rok od godinu dana, no zato je i stavljen tako dugi rok).

NAGRADE:

• Svaki mjesec članovi foruma biraju najbolju recenziju, autor pobjedničke recenzije kao nagradu dobiva jedan strip (u vrijednosti do 150 kn) po svom izboru iz kataloga izdavačke kuće "Fibra", topic za glasanje nalazi se ovdje.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
igor 12 Posted - 29/02/2020 : 07:53:44
poslan mortimer
going going Posted - 23/02/2020 : 19:16:23
Sarghana za doktora Dilandogolije. Tu bih nominovao i bonjovi4ever, deers, kiky, barker, nula, Jocko i spock.
Spock Posted - 23/02/2020 : 16:52:26
quote:
Originally posted by solar

Vidi se da je u recenziju uložen veliki trud, svaka čast na tome.

Hvala, ali iz Sarghanovog komentara se vidi da je on bio prava osoba za napisati ovu recenziju. Istina, bio ju je rezervirao, pa odustao, ako se dobro sjećam. Šteta!

Ipak, dobro je ispalo i ovako jer imamo njegov stručan i logičan komentar odmah ispod recenzije, pa upotpunjuje i nadovezuje se lijepo na recenziju, dajući nam novu perspektivu o kojoj nitko još nije raspravljao.
solar Posted - 23/02/2020 : 13:53:24
Vidi se da je u recenziju uložen veliki trud, svaka čast na tome.
Spock Posted - 23/02/2020 : 12:36:37
quote:
Originally posted by King Warrior

Napokon "Preko praga". Jedna od najboljih epizoda posljednjih godina, tek sad na sajtu. Bravo, Spock, odlično odrađen posao.

Hvala King!

Iskreno, bojao sam se i još se bojim reakcija na ovu kompleksnu i teško čitljivu recenziju.
King Warrior Posted - 23/02/2020 : 11:55:07
Napokon "Preko praga". Jedna od najboljih epizoda posljednjih godina, tek sad na sajtu. Bravo, Spock, odlično odrađen posao.
ReemCP Posted - 19/02/2020 : 11:12:15
Iako ne čitam Dylana, primjetio sam na popisu recenzija da je čak 19 recenzija objavljeno u nizu od zadnjeg Dylana Vidim da ovdje ima nešto rezerviranih stripova tog junaka, valjda će i sami recezenti početi slati njegove recenzije jer izgledno je da taj junak fali na sajtu u cijelom tom miksu junaka.
solar Posted - 15/02/2020 : 12:58:53
quote:
Originally posted by Sarghan

Poslan Dragonero.

Ne planiram dalje recenzijama pratiti nove priče kako budu izlazile, no iskreno se nadam da ovo neće biti jedina Dragonero recenzija (bilo nove, bilo "stare" priče) ove godine.
Kolege varliedarti, nemojte me iznevijeriti.

Neće, ne brini!
Spock Posted - 15/02/2020 : 08:52:05
quote:
Originally posted by ReemCP

Poslan Nick Raider na mail: NR ZS 02 / LIB 01b: Tajna odsečene ruke.

Bravo Reem! Zabilježeno.

Hvala što si postavio post na linkovima na početak stranice, da ne moram je kemijati!

quote:
Originally posted by Sarghan

Poslan Dragonero.

Ne planiram dalje recenzijama pratiti nove priče kako budu izlazile, no iskreno se nadam da ovo neće biti jedina Dragonero recenzija (bilo nove, bilo "stare" priče) ove godine.
Kolege varliedarti, nemojte me iznevjeriti.

Zabilježeno!

Nadam se da ćeš i ti naći vremena za pokoju recenziju.
Sarghan Posted - 15/02/2020 : 02:21:38
Poslan Dragonero.

Kolege varliedarti, nemojte me iznevijeriti.
ReemCP Posted - 13/02/2020 : 15:00:13
Poslan Nick Raider na mail: NR ZS 02 / LIB 01b: Tajna odsečene ruke.
ReemCP Posted - 13/02/2020 : 14:59:22

mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com
ReemCP Posted - 10/02/2020 : 00:04:43
quote:
Originally posted by going going

@Reem, da za kasidija sam inace i rezervisao prvi broj davno davno, ali nikako da ga napisem. Morao bih jos jednom da procitam celi serijal i onda da se bacim na pisanje. Pogotovo sad kad u Italiji izlazi ,,nastavak".

Da, sad bi bila idealna prilika za ovako nešto, a vjerujem da bi ti to super odradio Zbog tvojih i Antovih komentara sam i uzeo taj serijal

quote:
Originally posted by anto

Ako se misliš uzeti,a ne želim da čujem odričan odgovor,evo ti jednog saveta - uzmi najpre drugu knjigu;videćeš kasnije zašto sam te ovako posavetovao.

Evo da sve ne citiram, hvala ti na preporuci, razmislit ću Svakako primamljivo zvuči.
anto Posted - 09/02/2020 : 16:24:15
quote:
Originally posted by Spock

Izvini Anto, ali nisam znao kako ispravno deklinirati tvoje ime pa sam stavio nepromijenjen nick u zagradama.

Kao što ti već znaš, mogu i ovdje samo kazati da sam nakon prve dvije pročitane priče više nego zadovoljan i da se pozitivne natuknice za recenziju gomilaju, u što (s obzirom na tvoju preporuku) nisam ni sumnjao.

ma opušteno za to anto/e/u/i/a,navikao sam

a drago mi je da ti se već sad sviđa Žerom,jer je ovo serijal koji je sa svakim albumom sve bolji.
quote:

Sve mi je jasno Inače, kad je Spock najavio da će raditi ovu recenziju, vidim po onom privjuu na fibrinom sajtu da mi je onako fora strip na prvu, a i trenutno je čak na popustu (50%).

ne znam koji je album stavljen u zavir,ali mi se čini da je neki od onih koji i nisu nešto.
a taj popust od 50% je stalan,i važi od samog objavljivanja - u pitanju je markosov eksperiment sa kojim je hteo dokazati da se strip može prodavati i bagatelno,ali ako publici nije zanimljiv,džaba.
I bio je u pravu.

Ali najveći fazon je u tome što se radi o jednom jako dobrom (u najmanju ruku;meni lično,o odličnom) serijalu,koji je čak dobio jedne godine i veliku nagradu Angulema (najprestižnija nagrada za strip u francuskoj).Verovatno su ljudi pomislili "čim se to prodaje bagatelno,verovatno ne vredi ništa".
Kako spomenuh,za cenu jednog Libelusovog Martija (i to onog koji se sastoji od jedne sveske,crno beli,B5 formata!!!) dobijaš 256 stranica (pet albuma) odličnog stripa, na A4 formatu u boji.

Koliko vidim,mnogima je Žerom na čekanju,a ne znaju šta propuštaju - jednu od naisplativijih strip kupovina ikad.

Ako se misliš uzeti,a ne želim da čujem odričan odgovor,evo ti jednog saveta - uzmi najpre drugu knjigu;videćeš kasnije zašto sam te ovako posavetovao.
going going Posted - 09/02/2020 : 02:31:52
quote:
Originally posted by grofica Varga

Hvala vam svima na lijepim riječima, sad to sve trebam i opravdati.

@going going, vidim da si krenuo čitati Breda. Slažeš komentare kronološki. Zašto i ti ne recenziraš koju njegovu epizodu?

Videcemo, mozda ako bude bilo inspiracije, za sad sam stao na broju 5 sa citanjem, ali nastavicu u skorije vreme nadam se.

@Reem, da za kasidija sam inace i rezervisao prvi broj davno davno, ali nikako da ga napisem. Morao bih jos jednom da procitam celi serijal i onda da se bacim na pisanje. Pogotovo sad kad u Italiji izlazi ,,nastavak".

DODSFERD Posted - 09/02/2020 : 00:10:07
quote:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovo definitivno nije originalni Spock, netko mu je hakirao profil i sada nas vuče za nos.

Spok će polako preći na Tamnu stranu;samo gledajte,dragi bonelijanci,i plačite
quote:

Mislim da će se Spock snaći bez problema, već je dokazao da jako dobro pliva i u tim vodama Potrebno je što više različitih recenzija da ne ostanemo samo na 2-3 junaka koji se konstantno vrte.

Normalno!
a kroz neko vreme će krenuti sa recenzijama Tvrđi,a bogami i Ralfa Azama,čim ga Markos pokrene.

Dobro, uvijek je ugodno kada se može tako sanjati, samo se bojim što će biti kada se probudiš.
Spock Posted - 08/02/2020 : 23:04:21
quote:

ups,ja sad tek videh da se tema zove SBE recenzije & rezervacije

Radimo na popularizaciji recenzija, a tu je svaka pomoć dobrodošla!
ReemCP Posted - 08/02/2020 : 23:00:38
quote:

ne brini ništa;a ja ti obećavam da neću doći sam

Sve mi je jasno Inače, kad je Spock najavio da će raditi ovu recenziju, vidim po onom privjuu na fibrinom sajtu da mi je onako fora strip na prvu, a i trenutno je čak na popustu (50%).
anto Posted - 08/02/2020 : 23:00:00
ups,ja sad tek videh da se tema zove SBE recenzije & rezervacije
Spock Posted - 08/02/2020 : 22:59:32
Izvini Anto, ali nisam znao kako ispravno deklinirati tvoje ime pa sam stavio nepromijenjen nick u zagradama.

Kao što ti već znaš, mogu i ovdje samo kazati da sam nakon prve dvije pročitane priče više nego zadovoljan i da se pozitivne natuknice za recenziju gomilaju, u što (s obzirom na tvoju preporuku) nisam ni sumnjao.
anto Posted - 08/02/2020 : 22:56:12
u principu,ja bih sigurno bio dosta prisutniji na svim temama koje se tiču recenzija,kad se 95% (verovatno i više) ne bi bavile bonelijanom,a pre svega zagorom.
anto Posted - 08/02/2020 : 22:54:51
quote:

@Anto - i kad nakon te objavljene recenzije, bude ono glasanje za recenziju mjeseca, nemoj zaboravit doći u tu temu i dati podršku i na taj način svojim glasom

ne brini ništa;a ja ti obećavam da neću doći sam
ReemCP Posted - 08/02/2020 : 22:52:18
@Anto - i kad nakon te objavljene recenzije, bude ono glasanje za recenziju mjeseca, nemoj zaboravit doći u tu temu i dati podršku i na taj način svojim glasom
anto Posted - 08/02/2020 : 22:51:51
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovo definitivno nije originalni Spock, netko mu je hakirao profil i sada nas vuče za nos.

Spok će polako preći na Tamnu stranu;samo gledajte,dragi bonelijanci,i plačite
quote:

Mislim da će se Spock snaći bez problema, već je dokazao da jako dobro pliva i u tim vodama Potrebno je što više različitih recenzija da ne ostanemo samo na 2-3 junaka koji se konstantno vrte.

Normalno!
a kroz neko vreme će krenuti sa recenzijama Tvrđi,a bogami i Ralfa Azama,čim ga Markos pokrene.
anto Posted - 08/02/2020 : 22:48:51
quote:
Originally posted by Spock

Baš kao što je član koze123 ovdje objavio "rezervaciju" za jedan ne-bonelli strip, zbog ukupnog dizanja morala i popularnosti recenzija ja bih nastavio s tom praksom, a pozivam i ostale članove na isto.

Dakle, na poticaj i uz pomoć velikog strip znalca Ante (anto) odlučio sam recenzirati prvu Fibrinu knjigu serijala Jérôme K. Jérôme Bloche:

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/jerome-k-jerome-bloche-1-knjiga-prva/221/

May the force be with me!

khm,khm...
Anto,a ne Ante (u zagradi treba Anta)

ali to sad i nije toliko bitno;ono što je važno,to je da će Spok uraditi recenziju čitave prve knjige Žeroma Bloša;ono što je tu malo nezgodno,to je da je prvi integral prilično lošiji od ostalih,sa obzirom da se Alan Dodier (crtač i scenarista većine epizoda) uljučuje tek na četvrtom.Ali dobro,siguran sam da će se i ostali tomovi recenzirati sa vremenom.

A sve ovo je jako bitno jer se serijal,koji je zaista predobar,i koji se može kupiti za relativno male pare (5 albuma po 46 stranica(a kasnije i po 50+) za 125 kuna,koliko iznosi recimo jedan Libelusov Marti Misterija,na 100 c/b stranica boneli formata),slabije prodaje,što doživljavam kao veliki greh stripofila sa ovih prostora,pa na sve načine pokušavam ispraviti to;a Spok će tu sigurno uraditi lep posao za dobru reklamu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000