forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - MARVEL 1602

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 23/07/2019 : 10:56:33
THE BEST OF MARVEL #33

MARVEL 1602
256 STRANA, B5, PUN KOLOR

NA LETEĆEM STARTU PO CENI OD 1.340 DINARA

VIZIJA MARVELOVOG UNIVERZUMA NILA GEJMANA – U GODINI 1602!



PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/marvel_1602

Pozni su dani vladavine kraljice Elizabete I. Ali u Engleskoj nije sve kako valja jer čudnovate oluje besne i zemljom se poput požara šire glasine – priče o ljudima sa zastrašujućim, nadljudskim moćima. Sedamnaestovekovne verzije Spajdermena, X-mena, Nika Fjurija, Doktora Strejndža, Derdevila, Doktora Duma, Crne Udovice, Kapetana Amerike i drugih pojavljuju se u kraljevstvu Njenog veličanstva – ali kako i zašto se te dobro znane Marvelove zvezde ukazuju gotovo 400 godina pre nego što im je vreme? Ko sve od njih o tom fantastičnom preobražaju zna više nego što bi trebalo? I kakve sve to ima veze s devojkom iz kolonije Roanok po imenu Virdžinija Der?

THE BEST OF MARVEL - REDIZAJN

Naša i vaša omiljena edicija The Best of Marvel sa ovim izdanjem dobija nov izgled. Nakon 32 izdanja, odlučili smo se da redizajniramo i osavremenimo najpopularniju ediciju Marvelovih stripova u Srbiji. S obzirom da će se edicija u budućnosti više baviti novijim izdanjima, ostavili smo više prostora sjajnom savremenom Marvelovom dizajnu i ilustracijama. Izmenjena je naslovna strana ali je i osavremenjen izgled unutrašnjih nestripskih strana. Te izmene, sigurni smo, pojačaće vaš užitak u čitanju budućih tomova. Format i rikna su ostali isti, tako da se vaša omiljena kolekcija nastavlja bez razlike na polici. Nadamo se da vam se dopada novi izgled, a sadržaj, naravno, ostaje fantastičan!

Za prvi tom u novom ruhu odabrali smo priču koja nas je ostavila bez daha, uz crtež zbog kojeg se po nekoliko puta vraćate na prethodnu stranu!

„Marvel 1602” je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.340 dinara, od srede, 24. jula, do subote, 27. jula. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.

20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivi skoj Posted - 17/07/2022 : 14:44:03
Meni je ok, mogu se hrvati sa superherojštinom, ne umara me, zna se pobjednik unaprijed, nije stresno.
Nego pogledajte Algoritam izdanje koje sam kupio, kako su lijepo odrezali stranicu i presavinuli.
Nije ni čudo da su propali, da je to Libellus napravio mi hejteri bi likovali.

Jedino mi žao što su dobavljače opljačkali, ali to je takva država.

don_draper Posted - 17/07/2022 : 14:24:39
Možda nisam baš najmjerodajniji za ocjenjivanje ovih veliki stripovskih evenata, pošto je očigledno da nisam baš ciljana publika za takve stvari. Gaimana kroz knjige i stripove sam zavolio kao autora i nisam mislio da ću naići na nešto loše od njega.
Ova alternativna vizija Marvelovih junaka i likova u ranom 17.stoljeću na papiru je zvučala jako atraktivno. No, od samog početka nisam ušao u to adekvatno i do kraja stripa interes nikako nije dolazio. Od šekspirijanskih pokušaja u dijalozima pa do pompoznog i drvenog ponašanja likova. Sve je ovo nalikovalo na kazališnu predstavu. Kubertov arhaični stil mi ovdje nimalo nije legao i njegove ilustracije mi nisu davale apsolutno nikakvu dimenziju likovima.
Sami zapleti i spletke te preokreti u radnji su dosta spori, u većini slučajeva su djelovali nebitno i bez wow efekta na mene. Premda se vidi povremeno to Gaimanovo umijeće folklora i blage mistike i ovdje, ipak ništa ovdje me nije moglo natjerati da brinem oko radnje i njenog toka.
Možda mi je bio takav moment ili nisam najbolje shvatio i popratio što je bila poanta ovog djela, ali dosta i neočekivano slab dojam za ovo. Očekivao sam nešto s više duše, dinamike i značaja.
2/5
naker Posted - 04/11/2021 : 18:13:14



Ko će drugi pasti na ideju da superherojstvo smesti u 17 vek i elizabetansko doba ako ne Gaiman, za većinu likova nije bilo teško provaliti ko su dok si za neke morao da se pomučiš, a gotivno mi je da su praktički svi heroji u neku ruku drugačiji dok je jedino Doom ostao nepromenjen A i sviđa mi se taj Gaimanov ciničan britanski smisao za humor da se Captain America prikaže kao indijanac domorodac Jedino mislim da je bio nepravedno strog prema Natashi nju je ocrnio najviše od svih

Najupečatljivi momenat mi je bio omaž sad već kultnom "Doom toots as he pleases"



Gaiman se kao autor uzdigao u mojim očima nakon ovoga, šteta što nije češće radio tezge za Marvel
Gil-galad Posted - 28/09/2019 : 18:44:13
anto Posted - 21/08/2019 : 21:58:09
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Ove razlike i ja primjećujem kod Asteriksa i Đeremaje.
Prvi vrhunski napravljen u Rotografici, a drugi osjetno slabije u Simbolu. Od načina lijepljenja (na jednom jedva da ima lijepila, a drugi onako muški zalijepljen i djeluje puno robusnije), konca, samog šivanja (više šavova, deblji konac),papira, svega, Rotografika 3 koplja iznad Simbola. Ne kužim zašto sve ne štampaju u Rografici, mislim kužim, negdje žele proći jeftinije, ali ono, vidi se razlika, bar mi bolesni vidimo


dobro kužiš - jeftinije;a možda i neke druge povoljnosti,kao što su odloženo plaćanje ili tako nešto.
anto Posted - 21/08/2019 : 21:56:31
quote:
Originally posted by vope

Nešto o tehničkoj strani izdanja: tokom čitanja sam nesvjesno primijetio da je strip sa tehničke strane besprekorno urađen za razliku od ostalih izdanja ČK - pogledam đe je štampan, Rotografika Subotica. Iznenađen, potražim Čudesnu ženu istog izdavača i čim sam je uzeo primijetim razliku u tehničkom kvalitetu izdanja - štampa Simbol Petrovaradin. Razlika u kvalitetu tehničke obrade ova dva stripa je velika na stranu Rotografike. Da li je biblioteka The best of Marvel dobila povlašćen status ili je nešto drugo u pitanju?


na žalost,ne - Saga o hobglobinu je takođe rađena u Rotografici,ali već naredni BOM,Besmrtna gvozdena pesnica opet ide u drugorazrednom Simbolu.
DiSkAcH Posted - 21/08/2019 : 10:43:08
quote:
Originally posted by vope

Nešto o tehničkoj strani izdanja: tokom čitanja sam nesvjesno primijetio da je strip sa tehničke strane besprekorno urađen za razliku od ostalih izdanja ČK - pogledam đe je štampan, Rotografika Subotica. Iznenađen, potražim Čudesnu ženu istog izdavača i čim sam je uzeo primijetim razliku u tehničkom kvalitetu izdanja - štampa Simbol Petrovaradin. Razlika u kvalitetu tehničke obrade ova dva stripa je velika na stranu Rotografike. Da li je biblioteka The best of Marvel dobila povlašćen status ili je nešto drugo u pitanju?



Ove razlike i ja primjećujem kod Asteriksa i Đeremaje.
Prvi vrhunski napravljen u Rotografici, a drugi osjetno slabije u Simbolu. Od načina lijepljenja (na jednom jedva da ima lijepila, a drugi onako muški zalijepljen i djeluje puno robusnije), konca, samog šivanja (više šavova, deblji konac),papira, svega, Rotografika 3 koplja iznad Simbola. Ne kužim zašto sve ne štampaju u Rografici, mislim kužim, negdje žele proći jeftinije, ali ono, vidi se razlika, bar mi bolesni vidimo
jagodanbg Posted - 21/08/2019 : 10:30:03
Zavrsio sa citanjem, citao ga jedno nedelju dana u GSP.
Odlican strip
vope Posted - 20/08/2019 : 14:16:29
Nešto o tehničkoj strani izdanja: tokom čitanja sam nesvjesno primijetio da je strip sa tehničke strane besprekorno urađen za razliku od ostalih izdanja ČK - pogledam đe je štampan, Rotografika Subotica. Iznenađen, potražim Čudesnu ženu istog izdavača i čim sam je uzeo primijetim razliku u tehničkom kvalitetu izdanja - štampa Simbol Petrovaradin. Razlika u kvalitetu tehničke obrade ova dva stripa je velika na stranu Rotografike. Da li je biblioteka The best of Marvel dobila povlašćen status ili je nešto drugo u pitanju?
jagodanbg Posted - 24/07/2019 : 14:56:00
Kupljeno :)
Javim utiske kad procitam.
I like girlz Posted - 24/07/2019 : 14:17:08
odlično!
mogorovic Posted - 23/07/2019 : 23:46:21
quote:
Originally posted by verab

ajde fala bogu da se napokon netko sjetio ovo objaviti. masthevuša do jaja...:))



+1
Red Marquis Posted - 23/07/2019 : 21:19:01
quote:
Originally posted by jagodanbg

Samo mi nije jasna racunica, sad nesto gledam, ako je puna cena u ČK 1500, a na letecem startu pise "Učestvuj i obezbedi sjajne naslove sa 33% popusta!"
Kako onda cena 1340?


33% popusta na tu punu cenu u knjižarama računaju. Čisto marketinški potez, zvuči bolje nabavi nešto sa 33, no nabavi nešto sa 10,67% popusta
verab Posted - 23/07/2019 : 21:04:43
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by verab

ajde fala bogu da se napokon netko sjetio ovo objaviti. masthevuša do jaja...:))


Vec objavljeno. Algoritam. 09/2010. Inace cak nije ni lose...



jagodanbg Posted - 23/07/2019 : 20:10:22
Samo mi nije jasna racunica, sad nesto gledam, ako je puna cena u ČK 1500, a na letecem startu pise "Učestvuj i obezbedi sjajne naslove sa 33% popusta!"
Kako onda cena 1340?
ivanl Posted - 23/07/2019 : 19:10:16
quote:
Originally posted by verab

ajde fala bogu da se napokon netko sjetio ovo objaviti. masthevuša do jaja...:))


Vec objavljeno. Algoritam. 09/2010. Inace cak nije ni lose...
jagodanbg Posted - 23/07/2019 : 18:36:29
Ovo uzimam sutra. Bas mi se svidja ova kombinacija.
sawitch Posted - 23/07/2019 : 17:37:46
A ovo ide u onom formatu Best of Marvel? Ako jeste, preskocicu. Ne svidja mi se to izdanje uopste.
verab Posted - 23/07/2019 : 12:41:02
ajde fala bogu da se napokon netko sjetio ovo objaviti. masthevuša do jaja...:))
anto Posted - 23/07/2019 : 12:14:43
fala Bogu da su se setili da redizajniraju naslovnicu za BOM - ovako izgleda mnogo lepše.

1602 mi je sjajan,sjajan strip;jedan od reeeetkih superherojskih koji mi je tako dobar.
šteta je jedino što nije veći format;imam Algoritmovo izdanje koje je za nekoliko cm veće,i nije da ne znači.

u svakom slučaju,najtoplija preporuka za ovo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000