forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 08/11/2012 : 17:11:57
SERGIO BONELLI EDITORE
- Recenzije & rezervacije -

Topic za praćenje i rezerviranje nerecenziranih Bonelli stripova na stripovi.com.

POPISI:

PRAVILA REZERVIRANJA

• 10 rezervacija po recenzentu (više dozvoljeno jedino u slučaju ako je dio recenzija napisan i/ili čeka na objavljivanje).

• rezervacija vrijedi godinu dana nakon čega postaje slobodna za preuzimanje ukoliko postoji interes za nju.

• datumi rezervacija mogu se vidjeti u popisu rezervacijama po recenzentima (rezervacije prije 1.9.2017) te ovdje (rezervacije nakon 1.9.2017).

• Ako ste izgubili volju za pisanjem rezervirane recenzije, otkažite rezervaciju kako bi ju netko drugi mogao preuzeti.

SMJERNICE ZA PISANJE RECENZIJA

• upute i šablonu za pisanje recenzija možete pronaći ovdje.

• Sve gotove recenzije i tekstove šaljete DeeCayu na mail: recke.stripovicom@gmail.com

• Imajte na umu da od trenutka slanja do objave recenzije na sajtu može proći od mjesec dana pa sve do 2 i pol mjeseca.

• U slučaju da vam recenzija/tekst nisu objavljeni nakon spomenutog perioda, ponovno ih pošaljite jer postoji šansa da su se zagubili u DeeCayevom spam folderu.

• Recenzije pišite bez ikakvog pritiska i uzmite koliko god vremena vam treba (jedino poštujte rok od godinu dana, no zato je i stavljen tako dugi rok).

NAGRADE:

• Svaki mjesec članovi foruma biraju najbolju recenziju, autor pobjedničke recenzije kao nagradu dobiva jedan strip (u vrijednosti do 150 kn) po svom izboru iz kataloga izdavačke kuće "Fibra", topic za glasanje nalazi se ovdje.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
igor 12 Posted - 14/07/2020 : 16:24:08
poslana lilythina tajna/dinamit
Spock Posted - 04/07/2020 : 05:17:10

mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com
Spock Posted - 04/07/2020 : 05:11:24

mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com
igor 12 Posted - 03/07/2020 : 07:36:36
poslane atentat u washingtonu i povratak zimske zmije
Spock Posted - 02/07/2020 : 01:29:29
quote:
Originally posted by Kila Banana

Opa, Spock, čestitke, baš sam neki dan razmišljao o recenziji tog specijala, pošto znam da ga za života neću pročitati, a zanima me kvaliteta priče. A obzirom da je tvoja recenzija, to će sigurno biti pogođen dojam. Člana logo111 ne poznajem, ali ovo je stvarno plemenita gesta. Svaka čast!

Hvala na komplimentu! A sad, hoće li biti pogođen dojam je upitno. Mnogi se većinom ne slažu s mojim dojmovima!
Kila Banana Posted - 01/07/2020 : 14:00:48
Opa, Spock, čestitke, baš sam neki dan razmišljao o recenziji tog specijala, pošto znam da ga za života neću pročitati, a zanima me kvaliteta priče. A obzirom da je tvoja recenzija, to će sigurno biti pogođen dojam. Člana logo111 ne poznajem, ali ovo je stvarno plemenita gesta. Svaka čast!
ReemCP Posted - 01/07/2020 : 13:38:45
Dubravko je ljudina, a to sam znao i otprije
Spock Posted - 01/07/2020 : 10:47:57
@ solar & Reem: Hvala!

Unatoč tome što imam malo slobodnog vremena, red je da otvorim rezervacije u ovom mjesecu s predbilježbom za Kit Teller Specijal: Čarobnjak Zoltan. Riječ je o drugom specijalu ovog junaka, koji je izašao dvadeset godina nakon zaključenja serijala (2006.), a koji je kod nas izdao Van Gogh 2014. godine.

E sad, više puta sam napisao da je riječ o rasprodanom i praktički nenabavljivom stripu, ali još jednom sam se iznenadio činjenicom koliko na ovom sajtu ima velikodušnih ljudi čiji postupci vraćaju vjeru u ljude.
Ukratko, strip koji je praktički nemoguće nabaviti (barem meni) mi je velikodušno poklonio član logo111, poslavši mi ga poštom samo sa željom da napišem recenziju za njega. Budući da je i sam obožavatelj ovog junaka, bilo mi je neugodno primiti taj poklon, odnosno njegov primjerak, ali bilo bi ružno da sam odbio takav poklon koji netko daruje od srca.

Dubravko, hvala još jednom i nadam se da će recenzija biti na zadovoljavajućem nivou i da mi neće trebati puno vremena da je napišem!
ReemCP Posted - 01/07/2020 : 10:20:43
quote:
Originally posted by solar

Bravo za izvještaj!

+1

Ovaj izvještaj (koji je sad već postao tradicija) mi svaki put dođe kao odličan uvod u novi mjesec. Iako ne mogu vjerovati da je još jedan mjesec iza nas, baš mi je lipanj proletio
Spock Posted - 01/07/2020 : 02:18:12
quote:
Originally posted by solar
Naši recenzenti su na prvim linijama, jer vrijednosti i obrasce ponašanja koje su sakrivene u samim pričama, u narativnim mehanizmima, svojom vještinom iznose na svjetlo dana i na taj način pomažu svima da bolje razumiju sami sebe i svijet oko sebe. :)

Prave riječi!
solar Posted - 01/07/2020 : 02:05:24
Bravo za izvještaj!

Mogu samo reći - ništa nas zaustaviti neće, idemo smjelo i postojano naprijed!

Naši recenzenti su na prvim linijama, jer vrijednosti i obrasce ponašanja koje su sakrivene u samim pričama, u narativnim mehanizmima, svojom vještinom iznose na svjetlo dana i na taj način pomažu svima da bolje razumiju sami sebe i svijet oko sebe. :)
Spock Posted - 01/07/2020 : 01:58:39

Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za lipanj (juni) 2020.

Broj novih rezervacija: 16

Ovaj mjesec je uslijedio mali pad novih rezervacija, ali i dalje je to solidna brojka, pogotovo kada se uzme u obzir da je većina tih rezervacija već napisana, pa čak i poslana. Prednjače rezervacije Texa i Komandanta Marka. Slijede po dvije rezervacije Dylana Doga i Nicka Raidera, a tu je još po jedna rezervacija Kena Parkera i Gordona Linka da malo povećaju raznolikost. Zahvaljujući brzini i pouzdanosti recenzenata koji su rezervirali u prethodnom mjesecu, ovo je jedna od rijetkih prigoda kada se može sa sigurnošću ustvrditi da će sve ove rezervacije biti i odrađene.

Broj novih recenzija: 19
Od toga Bonelli recenzija: 10

Po serijalima bi to bilo:
Tex - 5
Kit Teller - 3  
Zagor - 1
Nathan Never - 1

Komandant Mark - 2  
Alan Ford - 2
Gordon Link - 1
Miki Maus - 1
ostali - 3

Prethodni mjesec je bio u znaku rendžera, pogotovo Texa, a s obzirom na broj poslanih recenzija, ne sumnjam da će i slijedeće mjesece Tex biti vodeći. Nema što, ljeto u znaku Texa! Po jedna Zagorova i Nathanova recenzija su tu da upotpune brojku Bonelli recenzija. Zanimljiva je situacija da je od 19 prošlomjesečnih recenzija bilo čak 9 ne-Bonelli recenzija, ali od toga su tek četiri recenzije ne-Talijanskih stripova. 

Po recenzentima situacija je:
igor 12 - 4 (Tex^3 & Zagor)    
Paka01 - 3 (strip albumi i integrali)  
Hercule Poirot - 3 (Komandant Mark^2 & Miki Maus)  
Spock - 2 (Kit Teller & Gordon Link)    
ReemCP - 2 (Kit Teller)
Kila Banana - 2 (Alan Ford)  
tex2 - 2 (Tex)  
Jerry Krause - 1 (Nathan Never) 

Najviše recenzija u lipnju ima i najučinkovitiji recenzent igor12 s tri Texa i jednim Zagorom. Slijedi Paka01, koji nastavlja šarati po raznoraznim svjetskim školama stripa i time uvelike doprinosi uvijek dobrodošloj raznolikosti objavljenih recenzija. Hercule Poirot, nakon što nas je vratio u djetinjstvo simpatičnom recenzijom Miki Mausa, nastavlja udarnički po Komandantu Marku i njegovim epizodama s kraja serijala, koje za većinu nas također imaju taj nostalgični faktor. Mislim da je nostalgija bitan faktor i kod moje dvije recenzije - pogotovo po pitanju recenzije završne epizode Kita Tellera, a dok sam je odradio zadnju, Reem je nastavio s nezahvalnom misijom recenziranja početnih Tellerovih epizodica. Nakon prošlomjesečnog izleta s Gordon Linkom, Kila Banana nastavlja ustaljenim ritmom s dvije Alan Fordove recenzije, baš kao i tex2 s dvije Texove i Jerry s jednom Nathanovom recenzijom.

Broj komentara na recenzije: 267

Mjesec lipanj je imao 105 komentara na recenzije manje u odnosu na svibanj, a to je pravi pokazatelj da smo izašli iz izolacije i počeli nešto konkretno raditi! Prema broju novih rezervacija i recenzija se to još ne može primijetiti, ali podatak o puno manjem broju komentara je očitiji pokazatelj. Srećom, pa neumorni solar na lageru ima više nego dovoljno neobjavljenih recenzija, pa smo neko vrijeme mirni!
Spock Posted - 26/06/2020 : 05:32:10
Sve promjene evidentirane i stanje ažurirano!
Manje sam aktivan jer je sezona (kakva-takva) konačno započela, ali zato glavne recenzentske perjanice foruma ne popuštaju!

Bravo ljudi! Idemo dalje.
Hercule Poirot Posted - 25/06/2020 : 21:09:34
Poslao:

Komandant Mark "Agent Darsi" broj 1027
Komandant Mark "Kroz dimnu zavesu" broj 803
tex2 Posted - 25/06/2020 : 15:04:33
tex2

TX SAGK 005a / LIBKB 03a / VCBT 01 / LMS 023 - Crvenokoščeva banda, poslana
TX SAGK 005b+006a / LIBKB 03b / VCBT 01 / LMS 023 - Tragična noć / Zmajevi plaćenici, poslana
TX ZS 221/223/225 - Vrač Dijablero pri kraju
TX ZS 581/582 - Pero Komanča/Dolina jaguara - poslana, čeka na objavljivanje
TX ZS 757 Tvrđava Apača - objavljena
ZS 660-662 Beli vrač, Teror u Savani, Crni Baron, piše se
TX ZS 1061-1062 Uragan u Skagveju, Neočekivani saveznik , poslana, čeka na objavljivanje
TX LIB 069 - Demoni sjevera , pri kraju
TX SAGK 011b / LIBKB 05b / VCBT 02 / ZS 045 Bog puma / Strela smrti , piše se

TX ZS 19 Mračne sile bi rezervirao
tex2 Posted - 25/06/2020 : 11:18:12
TX LMS 23 - Brži od zvečarke poslano na pregled.
igor 12 Posted - 23/06/2020 : 17:15:29
spoče, zapiš mi zagor vč 155-157 povratak samuraja
Koresh Posted - 22/06/2020 : 12:43:35
Poslao recenziju za MN - Čuvari divljine.
Za sada ne bih ništa drugo rezervirao.
ReemCP Posted - 17/06/2020 : 22:36:29
@Igor i Tex - svaka čast na poslu koji radite oko Texa

@Hercule - izvrstan učinak za lipanj Nadam se da ćemo te kroz neko vrijeme opet vidit ovdje u temi s novim rezervacijama

Ja ću rezervirati Chinatown. Odnosno, radi se o: NR ZS 04 / LIB 02a....Kineska četvrt (Nick Raider).
Hercule Poirot Posted - 16/06/2020 : 15:11:45
Poslao Komandant Mark "Indijanska princeza" broj 1000

To je to od mene za lipanj...Gotov godišnji.
tex2 Posted - 15/06/2020 : 14:53:49
Poslana recenzija: TX ZS 1061-1062 Uragan u Skagveju, Neočekivani saveznik.

Rezervirao bi Tex ZS 19: Mračne sile.
igor 12 Posted - 15/06/2020 : 06:24:51
poslana krater strave

zapiši mi vč zs 14 lilythina tajna i dinamit-ide u jednu recenziju
WOLF-HUNTER Posted - 14/06/2020 : 19:49:30
quote:
Originally posted by Spock

@Wolf: Maknuo sam.

Hvala
Spock Posted - 14/06/2020 : 19:41:15
@Wolf: Maknuo sam.
WOLF-HUNTER Posted - 14/06/2020 : 19:35:37
Spock, molim te skini mi rezervaciju za "Željeznu Masku."
Mučim se evo već nekoliko mjeseci. Uradim. Završim sve. Taman da pošaljem na test da li je sve u redu sa recenzijom, sjetim se da je ostavim još malo na doradi. Završim. Krenem da pošaljem te se sjetim da još šta doradim. I tako u nedogled nekoliko mjeseci. Iskreno sam izgubio volju za ovom epizodom.

Zanemario sam zbog nje rad na Zagoru i Dylanu pa bolje da je prepustim nekome ko je voljniji od mene da je odradi :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000